Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

11 hours ago, uini said:

 

 

 

evo da probam tek sada ukratko da pojasnim svoju vizuru (maćori, tol'ko sam radio, ne mogu kvotu od 20onelinera da ispunim dnevno, užas)

 

...

ali da, bilo je to uzbudljivih par godina, kada sam se makar u jednom delu dana (večeri) svog mladog života, osećao kao da pripadam pravom životu koji žive ljudi u evropi i kojekude a ne gorepomenutoj mučnoj imitaciji.

 

Uf, dobar post si napisao. To je malo sad i generacijski momenat, ti si generacija moga brata (od tetke, ali to mi je jedini pravi bata) koji je isto živeo taj beogradski tehno fazon i uvek sam mu dosta zavideo na tome... To je, na primer, meni i mojoj dosta maloj ekipi u Beogradu bila malena alternativna scena oko Ju Nindže na Akademiji nedeljom, Fleka na B92 ponedeljkom koji napušava mučenike koji se javljaju i gosti Đile Supernaut, Čeza Podzemaljac, Ivek na heroinu, KLF kad su spaljivali milion funti i onda, samim tim, taj neki zvuk - mešavina Funkadelica i Parliamenta, Cana, Marka Stewarta i Suicidea i slično. Ali, to se realno ne može porediti sa celom supkulturom koja je postojala oko Industrije, Soul Fooda i, bio je i onaj klub prekoputa Akademije, ne mogu da se setim sada kako se zove? Dok je ovo sa Industrijom bila realno evolucija i donošenje nečeg novog, u svetu već aktivnog, sound of the future što bi rekao Moroder, dotle je rupčaga Akademije i alternativna scena, pa bio to neki punk ili funk zvuk, bila jedno bežanje u orman, sakrivanje u jeftinu cugu i bežanija od tih prvih HC godina devedesetih dok se sve nije ustalilo. Ovo sve kažem uz ogradu da sam imao takve okolnosti da sam dobar deo 91-94 proveo u inostranstvu u kojem sam bio, maltene, prinuđen da idem na partije i raveolike događaje, koji su me, onako mladog i neukog, fascinirali, ali nikada nisu uspeli da postanu deo mene, ukoliko me kapiraš, ma koliko ja to želeo u određenom trenutku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami Snarky Puppy odrzao jako dobar koncert u Hali sportova veceras. 

 

Krenulo dosta mlako, a zavrsilo se sa opstim haosom i skoro pa navijackim jazz pevanjem dok je unutra bilo nekih 35-6 stepeni. 

 

Misa Relic je jedan super antipatican lik, ali svaka mu cast na imenima koja dovlaci u bg ispod cene. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tamburinjo said:

Beograd. Pre sat vremena. Za vreme pljuska. 

20190624_092807.jpg



 

Quote

Gradska izborna komisija (GIK) objavila je konačne rezultate izbora za Skupštinu Beograda prema kojima je lista "Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd" osvojila 44,99 odsto ili 366.461 glas, što znači da će u novom sazivu gradskog parlamenta imati apsolutnu većinu od 64 mandata.
 

Sledi lista "Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju" sa 18,93 odsto ili 154.147 osvojenih glasova, odnosno 26 mandata dok je na trećem mestu lista "Aleksandar Šapić - Gradonačelnik" kojoj će na osnovu 9,01 odsto ili 73.425 osvojenih glasova pripasti 12 mandata.

Odbornike u Skupštini Beograda imaće i lista "Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma – Jedinstvena Srbija (JS)" kojoj je pripalo 6,13 odsto ili 49.895 glasova, odnosno osam mandata.  
 

Na izborima za 110 odborničkih mesta u Skupštini grada Beograda nadmetale su se 24 izborne liste a 1.606.693 birača moglo je da glasa na 1.185 biračkih mesta.



Ja samo da stavim uzrok na Fenderovu posledicu...  nije SNS kriv...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kalistenika u rutini said:

8kXuzj5.jpg?1

 

:classic_biggrin:

 

Nikad nijesam shvatao taj doktorski skrabopis. Napises jedno slovo normalno, pocnes nesto da svrljas,  povuces jednu liniju na kraju i kao to je doktorski rukopis. To mi je vazda bila uzasna stvar. Niko nema pojma sta si napisao.  Ili se neki obicni ljudi istripuju da imaju doktorski potpis, pa pocnu da se hvale sa tim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, nemanjaol said:

Bogami Snarky Puppy odrzao jako dobar koncert u Hali sportova veceras. 

 

Krenulo dosta mlako, a zavrsilo se sa opstim haosom i skoro pa navijackim jazz pevanjem dok je unutra bilo nekih 35-6 stepeni. 

 

Misa Relic je jedan super antipatican lik, ali svaka mu cast na imenima koja dovlaci u bg ispod cene. 

 

Baš tako, potpisujem sve. Jebiga, tri bisa se baš ne viđa često. Ja sam morao na pola certa na tribine, bilo je nepodnošljivo vruće tamo ispred bine. Naravno dosta čobana nije poštovalo zabranu pušenja.

 

Miša Relić je meni kao neki jazz Saša Popović u stvari, meni je užasan lik ali baš ga vole ovi jazzeri, ko god dođe hvali ga, a bez da mora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...