Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Zasto je prodana? Sto je pevao na Vucicevom mitingu? 

 

 

Zato što je postao još ranih 90ih onaj lik o kojima je pevao (i ismevao) do tad

 

Vidi pod stare dane šta voli

458396557_26675598408720786_469698105493

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Nicklord said:

Zato što je postao još ranih 90ih onaj lik o kojima je pevao (i ismevao) do tad

 

Vidi pod stare dane šta voli

458396557_26675598408720786_469698105493

 

 

Mnogi idoli i ne samo licni idoli nego generalno velike licnosti znaju da dobrano iskvare sliku o sebi pod stare dane. 

 

Ipak to ne brise ono sto su uradili pre toga. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Mnogi idoli i ne samo licni idoli nego generalno velike licnosti znaju da dobrano iskvare sliku o sebi pod stare dane. 

 

Ipak to ne brise ono sto su uradili pre toga. 

 

 

Spoiler
Spoiler
Spoiler

 

 

 

Bogami Corba je bas zabrazdio pod stare dane...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Bogami Corba je bas zabrazdio pod stare dane...

Sto se politike tice, on uglavnom i nije bio na nekoj "dobroj" strani (eventualno DSS/Kostunica da kazes da je bila neka normalna opcija), pa da sada na tu temu kazemo da jeste zabrazdio. 

 

Jedine partije u kojima bih bio s njim su PICKA i BULJA. 

 

Spoiler

Partija Iskrenih i Casnih Korisnika Alkohola

 

Belosvetsko Udruzenje Ljubitelja Alkohola

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Zasto je prodana? Sto je pevao na Vucicevom mitingu? 


Znaci, ti si, "mlad", ili se pravis mutav - biraj. Hoces pojasnjenje? Pa, ta je pizda prodala sve moguce demonstracije, svuda se slihtao i glumatao da je deo nas... Evo ti i PS. Miri, Slobinoj iz dupeta izlazio nije.

Link to comment
Share on other sites

Šta mislim o Bori upravo sam napisao na RIP sekciji Muzika PDF.

Iako sam bliži onome što su ovde napisali TimO i Niklord,onako bez upliva politike,da vas pitam: kakav je po vama bend bio Riblja čorba?
(govorim o periodu dok su se još bavili muzikom..dakle do raspada Juge)

Evo,počeću.
Po meni osrednji..prilično precenjen. Onako zazatorski tip grupe..zezamo se sa sistemom..kvalitet osrednji uz poneki solidan ubod od pesme..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uncletima said:


Znaci, ti si, "mlad", ili se pravis mutav - biraj. Hoces pojasnjenje? Pa, ta je pizda prodala sve moguce demonstracije, svuda se slihtao i glumatao da je deo nas... Evo ti i PS. Miri, Slobinoj iz dupeta izlazio nije.

Kao sto sam i rekao, nije bio na politicki korektnim stranama (odnosno barem ono sto ja smatram korektnim), ali nije ni Djokovic, ni gomila drugih znamenitih licnosti iz sveta sporta, filma, muzike, itd. pa im opet ne uzimam to kao nesto sto im potire dostignuca u karijeri... i pogtovo to nije nesto sto bih im zamerio dok se jos nisu propisno ni "ohladili".

 

Malo je, onako, fuj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da je Bora bio prodana dusa, pre bih rekao da je to cinio iz njemu znanih ideala, losih, iskrivljenih, mozda i nekog inata .  Slazem se sa @Kooineeperk da on nikad nije ni imao neku normalnu politicku "pricu",  posle 05.oktobra se uhvatio nekih zastarelih prica, nacionalizma.

 

Citam mnoge tekstove i izjave o njemu i zakljucujem da ga novac nije interesovao, ziveo vise nego skromno a da je dok je bio na vrhuncu slave pomagao mnoge. 

 

Rambo o Bori 

Quote

"Jedna suza za Boru Dragi Boro, za tebe i tvoj “Rokenrol za kućni savet“ sam znao davno pre našeg susreta u kancelariji PGP-a, davne 1988. dok su urednici većali šta da rade, zatečeni mojim materijalom za prvu ploču. Tad si bio u naponu snage, na vrhuncu karijere, velika, prava zvezda, a ponašao si se kao dečak, neposredno i blagonaklono, baš kao da smo stari drugari. Kad si čuo materijal, pokazao si neskriveno oduševljenje pred zaprepaštenim urednicima, sećam se kako si rekao "Dajte ovom momku reklamu, gurajte ga na TV, ovaj će da bude zvezda, luđi je od mene! " Zvao sam te bojažljivo godinu dana kasnije, davne 1989., da mi gostuješ na ploči, ne bih li malo avanzovao na račun tvoje velike popularnosti. Oberučke si prihvatio, bez ikakvih potpitanja, nisi čak tražio nijedno slovo od teksta da se mijenja, obzirno poštujući moj “pesnički” rukopis. Treći put sam te sreo na zajednikom koncertu na Tašu, ti si bio zvijezda večeri, ja sam nastupao na početku, kao jedna od mnogih predgrupa. Taš je bio pun, od silne treme mi je pripalo loše, prućio sam na pod, Ti i Gaga ste prvi skočili, prišli, masirali me, donosili vodu sa šećerom, zabrinuti, vrlo nežni, kao da sam vam rod rođeni, uspjeli ste da me povratite i osposobite za nastup. Odmah zatim, to je bilo devedesetih, početkom rata u Bosni, našeg zajedničkog poznanika i menadžera, uhapsila je u Mostaru JNA . Zbog gorostasnog izgleda i osornog ponašanja, kombinovanog sa bošnjačkim imenom i prezimenom, tako ogroman i osoran, uz “sumnjivo” ime i prezime, u to histerično vrijeme naš drugar nije imao mnogo šansi da dokaže svoju nevinost. Da ne davim s detaljima, našeg druga su na lično Tvoju intervenciju pustili istog dana popodne, zauzeo si se u to gadno i opasno vreme za " nekog tamo, s one strane". To smo do danas znali samo ti i ja, i naš oslobođeni drugar. Mislim da je sasvim umesno da od danas to zna i još po neko. Boro, ja te pamtim kao vrlo nežnog i dobrog čoveka, a da si vrhunski pesnik u šoumen, to znaju svi. Na žalost, nIkom nisi znao da kažeš ne, pa si tako tvoj benigni kafanski nacionalni zanos trapavo preneo u javni prostor. Zgodno za zloupotrebe svih vrsta, nema šta. Godinama posle toga nosio si taj nametnuti teret na svojim pesničkim plećima. Ali , onako dostojanstven, ćutao si, bilo ti je ispod pojasa da se “vadiš”. Znam iz prve ruke da nisi bio u stanju ni mrava da zgaziš, a kamo li da nekog mrziš. Za razliku od mnogih, koji su vešto žonglirali svojim nacionalnim zanosom i u javnosti ga sasvim oprezno dozirali na kašičicu, tek da se čupne neka korist, a da se ne napravi dugoročna šteta na tržištu koje će se neminovno otvoriti za koju godinu, vešto okrećući ćurak tačno u trenutku kad će mediji novonastalih država početi da obraćaju pažnju na estradu - “onih tamo” . Nisu ti Boro ti svatovi ni do koljena. Počivaj u miru druže. Za mene si od prvog susreta bio legenda, i ostaćeš legenda za vek i vekov. Jer si prije svega bio nežan, skroman i dobar, uglavnom na svoju štetu. Na posletku tvoj veliki, grandiozni stih sve lepo kaže, onom ko zna da sluša: “ A sebe bih na poklon dao bilo kome, jer niko od vas ne zna moje brodolome", napisao je Rambo.

 

  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Šta mislim o Bori upravo sam napisao na RIP sekciji Muzika PDF.

Iako sam bliži onome što su ovde napisali TimO i Niklord,onako bez upliva politike,da vas pitam: kakav je po vama bend bio Riblja čorba?
(govorim o periodu dok su se još bavili muzikom..dakle do raspada Juge)

Evo,počeću.
Po meni osrednji..prilično precenjen. Onako zazatorski tip grupe..zezamo se sa sistemom..kvalitet osrednji uz poneki solidan ubod od pesme..

 

Iako nikad nisam slusao domacu muziku ili barem malo, po meni je Corba ozbiljan bend sa primesama saljivog stila, ponekad i decijih gitarskih tema (Avionu slomicu ti krila, ovako iz prve) itd ...

Ima u njihovom opusu isuvise dobrih pesama.

Nije precenjen bend jer koji bend bi uopste mogao da se usporedjuje sa njima, u staroj Y je to moglo biti samo Bijelo Dugme. Da se ne naljute ljudi koji vole tu grupu ali meni su oni uvek bili blah.

Corba je drugo, imali su taj BG gradski fazon.

Razumem da se mnogi vezuju za razne druge bendove Azru, EKV ... ali Corba je uz spomenitu grupu gore sigurno najveci bend u staroj drzavi.

Secam se kada je izlazio album (valjda se zvao) Osmi Nervni Slom, red za plocu je bio dugacak i do 100-tinjak metara, od tadasnjeg PGP-a pa sve do Politike, za postovanje je to.

Edited by nunilo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Quote

On je svojevremeno u jednoj emisiji govorio kako je bivši predsednik Slobodan Milošević hteo da ga ubije. Ispričao je kakve informacije su stigle do njega.

“Posle svega što sam radio, jedino odbijam da pevam pesmu 'Baba Jula', koja govori o Miri Marković i Slobodanu Miloševiću, mada znam da su mog prijatelja angažovali da me rokne. On je vojni invalid kog je Udba angažovala da mi se približi i da me ubije. Tek posle deset godina mi je sve priznao. To nije jedini slučaj. Jedan čovek iz 'crvenih beretki' mi je u kafani rekao: 'Znaš da je trebalo da te roknem, ali nije mi se dalo, bio si mi simpatičan'”, pričao je Đorđević u pomenutoj emisiji.

Pevač je rekao i da je Marko Milošević, sin pokojnog predsednika, navodno pobesneo kad je čuo pesmu Riblje čorbe u jednom klubu u Moskvi. “Taj nam je jedini pretekao”, rekao je tada Milošević, tvrdio je legendarni Bora.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto se deklarisao kao vernik, imaće Bora štošta da objašnjava o svom životu i priključenijima, i politički i ljudski deo ali koliko god da sam dugo imao gorak ukus kad pomislim ili čujem nešto njegovo, to je sada "iza duge" i ne bih dalje komentarisao. Sve će se jednom izravnati i ostaće dela, kao što je slučaj sa brojnim drugim umetnicima kroz vekove.

 

Otprilike se slažem sa upisom kolege nunila. Čorba je bila daleko iznad zezanja i provokacija, ozbiljan bend a Bora značajan pesnik. Kao i Balašević, i on je slikao život kroz pesme, samo su u pitanju neke druge situacije i misli, često mračnije, trenuci praznine, promašenosti malih ljudi, a sve to iskazano sirovijim, jednostavnijim a opet ubitačnim jezikom.

 

Bend koji je svirao "U dva će čistači odneti đubre", "Neke su žene pratile vojnike" ili "Na zapadu ništa novo" (da preskočim najveće hitove) je sve samo ne prosek.

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Bora je underrated kao tekstopisac, a Riblja čorba je bila prilično underrated rok bend. 

 

Te njegove greške u privatnom životu, problematični izbori i kontroverzne odluke oslikavale su jednu njegovu karakteristiku, koja se čula i u pesmama - bio je čovek kontrasta. 

 

Pesme Riblje čorbe su specifične upravo po tome što su u njima često oprečne situacije i suprotstavljena osećanja. Neka primer bude moja omiljena pesma, Rekla je, koja bi trebalo da bude ljubavna ali je zapravo neverovatno depresivna.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...