Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, John Terry said:

 

Pa to je odlican primer vulgarizacije Beograda. Bukvalno fali samo jos deo reklame : "Ovde su ti najbolje kurve", na sta Batistuta odgovara sa "Snam...picin park" ili slicno... Ovakve reklame tesko da bi prosle u bilo kojoj ozbiljnoj zemlji. Bez obzira sto je reklama za kladionicu, ne mozes svoj grad da predstavis kao Raj za bludnike.

Auuu druze gde si ti otisao? 😄 koja vulgarizacija u tome sto mu objasnjava "ovde je najbolji pogled, ovde je najbolja hrana, ovde je najbolja muzika" pa jos Aca Lukas peva jedan klasik, a ne neki turbo folk. 

 

Ne pominju cak ni rakiju ni alkohol generalno, ma ni zeMske... 

 

Mrzim reklame kladionica ali ova nema ni V od vulgarnosti. 

 

Ono sa Ronaldinjom se moze svrstati u vulgarne reklame... 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako Erdogan finansira i koristi sport u (dnevno)političke svrhe,ali mogu reći da Orban to ne čini ni blizu našeg Sajkoa. Pisao sam već o tome kakvo je sistemsko rešenje primenjeno za sport u Mađarskoj. Niđe veze sa nama..inače i Orbana organski ne podnosim,da ne pomisli neko da ovo pišem iz nekih simpatija prema njemu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Redstar0356 said:

pusti ti ova desavanja alt bendova i bendica. Zna se koji grad ima kafanu u svakom trenutku, spremnu da se olesis dobrom rakijom u njoj. 

 

ma nije provod pravi dok ne izadjes na beogradnocu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mrzim da izlazim u Beogradu čak i na stvari što volim, iz jednog jednostavnog razloga - dozvoljeno pušenje u zatvorenom prostoru 😄

 

Inače @Chaos Is Me pravio sam društvo drugaru jednom jer niko nije hteo da ide sa njim. Opao mi IQ za 15, ali je bilo zabavno. Uletao sam u šutke prvi put posle jedno 7 godina

 

340851098_539504311711365_80961220215666

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogima su bljakčina,ali im se ne može oduzeti da su u smislu prezentacije često bili pioniri u svom delovanju.

U2 su podigli Sferu u Las Vegasu u kojoj će svirati određeni broj koncerata posvećenim Achtung Baby albumu,kao i ZooTv turneji. Sfera je do sada nešto neviđeno u svetu koncerata i drugih umetničkih platformi.
 


Koncerti su planirani za kraj septembra i početak oktobra ove godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ne znam kako Erdogan finansira i koristi sport u (dnevno)političke svrhe,ali mogu reći da Orban to ne čini ni blizu Aleksandra Vučića. Pisao sam već o tome kakvo je sistemsko rešenje primenjeno za sport u Mađarskoj. Niđe veze sa nama..inače i Orbana organski ne podnosim,da ne pomisli neko da ovo pišem iz nekih simpatija prema njemu.

Apsolutno.

 

Omašio je sa Orbanom samo tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

kad već generalizuješ, to je kao da imaš popularnu javnu kuću i kažeš, pa šta, ovde dolaze i nemci i turci i italijani i hrvati i makedonci i ameri, i uživaju.

 

nije problem uživati u takvim sadržajima, ja zbog odrastanja u određenom kontekstu to zaista razumem, iako ne uživam u tome.

problem je što ovaj grad i država, nikada nisu podržavale (država ne podržava, hehe) bilo šta što je dokazano kvalitetan sadržaj za društvo, jer društvo se formira u odnosu na ono što je ponuđeno, uglavnom. pričamo o mejnstrimu, naravno.

 

kako ćeš da iskusiš -> razumeš -> ceniš -> možda i zavoliš, nešto što nikada nisi dobio da konzumiraš?

 

e, tek kada imaš izbor, kada se podržavaju i stvari koje ne služe isključivo instant-podilaženju plebsu a ti i dalje najpre voliš halida bešlića i baju malog knindžu, feat umetnost milića od mačve i dragana maleševića tapija, onda možeš da budeš siguran da nije tvoj pristup sadržaju formiran zbog nedostatka, već zbog senzibiliteta.

A ko je to dokazao da je neki sadrzaj kvalitetan? Ko je taj objektivni sudija koji ce reci da je Miligram manje kvalitetan od Artik Mankiza ili One Republica?  

 

Voleo bih da svi imate srecu da mozete da odete mesec dana u Njujork, da vidite  da je to zapravo Beograd na steroidima.

Edited by Redstar0356
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Orban je zaludjivao madjarski narod sa organizovanjem Olimpijskih Igara i da ce se u nekom trenutku kandidovati. Drugacija publika i mentalitet, ne mozes ih upecati na iste stvari kao ovde. Kod njih je usadjeno da je Madjarska na prvom mestu, pa onda tek idu klubovi. Nisu mediteranski narod i ne vode se toliko emocijama, mora da postoji neka ''mera'', pa zato i ne mogu kao kolektiv da budu usmereni na neke stvari(u ovom slucaju sport) i da im se nametnu vrednosti. Cim se nadje veci broj ljudi koji se vode emocijama, otvara se prostor za zloupotrebu i manipulaciju. Na kraju su samo bili jedan od organizatora EP u fudbalu, jer nemaju jacu infrastrukturu kao i jos neke zemlje koje su bile ko-organizatori.

 

Postoji manje nefer odnos izmedju kolektivnih i individualnih sportova, a i ljudi su naucili vremenom da cene manje sportove i da ih pomno prate van OI. Profilisali su se kao publika. Drugi sportovi kad se i nadju u senci popularnijih sportova, to nece biti velika senka kao kod nas. Postoji manja nejednakost u tretmanu i da bi se neka zemlja smatrala sportskom nacijom, mora da se ode dalje od mainstreama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

A ko je to dokazao da je neki sadrzaj kvalitetan? Ko je taj objektivni sudija koji ce reci da je Miligram manje kvalitetan od Artik Mankiza ili One Republica?  

 

Voleo bih da svi imate srecu da mozete da odete mesec dana u Njujork, da vidite  da je to zapravo Beograd na steroidima.

 

kao prvo, bio sam mesec dana u njujorku, nije beograd na steroidima.

kao drugo, postoje ljudi koji su završili fakultete i doktorate i generalno su sjajni, čak i ako nisu završili fakultete & doktorate, pa znaju šta valja.

 

pitanje za tebe je, da li ti misliš da je to što voliš prirodno poteklo iz tvog bića, ili ti je nametnuto? da ti odgovorim, nametnuto ti je, i lepo za tebe što ti se sviđa. bolje nego jok.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, uini said:

 

kao prvo, bio sam mesec dana u njujorku, nije beograd na steroidima.

kao drugo, postoje ljudi koji su završili fakultete i doktorate i generalno su sjajni, čak i ako nisu završili fakultete & doktorate, pa znaju šta valja.

 

pitanje za tebe je, da li ti misliš da je to što voliš prirodno poteklo iz tvog bića, ili ti je nametnuto? da ti odgovorim, nametnuto ti je, i lepo za tebe što ti se sviđa. bolje nego jok.

A ko odredjuhe da su ti ljudi sjajni, diploma fakulteta?  

 

A sta razlikuje  Beograd od Njujorka, osim Bronxa i vise beskucnika po ulicama.  

 

Ja sam svirao u rok, glem i hard rok bendovima, svirao sam u klubovima kao sto su Garaža, u domu omladine u onoj manjoj sali, Jugošped, Kuglaš, Urmus, Klub Fest u zemunu, da ne pominjem ostala mesta u Srbiji posto to nije tema. E da, imao sam intervju na 202 sa onim likom sto ima veliku bradu, ne znam kako se zove. Dakle, sve te alternative sam premasio i nisam stekao utisak da je meni bilo sta nametnuto niti da je na tim mestima nesto posebno kvalitetno. 

Kvaka 22, skc, svuda sam tu blejao i nigde ne vrvi od tih doktora nauka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

A ko odredjuhe da su ti ljudi sjajni, diploma fakulteta? 

 

svako razvijeno drustvo treba da ima eksperte u kulturi. ako pazljivo procitas, videces da sam u toj drugoj lajni vec napisao da nije obrazovanje to sto je neophodno da bi nudio uredjen i artikulisan kulturni sadrzaj.

 

da li znas da je i rakija i kafana deo kulturnog nasledja? da li znas da i tu postoje neki pozeljni & nepozeljni manevri i obicaji, koji, gle cuda, proizilaze i iz opsteg obrazovanja.

 

najlakse je reci, sve sto mi treba je kafana u kojoj cu da se odvalim od rakije uz sinana.

 

treba znati i nesto o kafani. ako to vec volis, kreiraj taj prostor da bude bolji a ne sranje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

svako razvijeno drustvo treba da ima eksperte u kulturi. ako pazljivo procitas, videces da sam u toj drugoj lajni vec napisao da nije obrazovanje to sto je neophodno da bi nudio uredjen i artikulisan kulturni sadrzaj.

 

da li znas da je i rakija i kafana deo kulturnog nasledja? da li znas da i tu postoje neki pozeljni & nepozeljni manevri i obicaji, koji, gle cuda, proizilaze i iz opsteg obrazovanja.

 

najlakse je reci, sve sto mi treba je kafana u kojoj cu da se odvalim od rakije uz sinana.

 

treba znati i nesto o kafani. ako to vec volis, kreiraj taj prostor da bude bolji a ne sranje.

 

 

Trudis se da previse intelektualno sagledas i previse  romantizujes stvari kao sto ne zabava za  siroke ili ti uze narodne mase.  Obrazovanje je nebitno sve je to stvoreno za opustanje pa i ti pozeljni i nepozeljni manevri. Hleba i igara, da l su te igre Sinan ili Eminem, svejedno je na kraju dana, svi tu dodje da se opuste  pa sad sta kome prija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja sam svirao u rok, glem i hard rok bendovima, svirao sam u klubovima kao sto su Garaža, u domu omladine u onoj manjoj sali, Jugošped, Kuglaš, Urmus, Klub Fest u zemunu, da ne pominjem ostala mesta u Srbiji posto to nije tema. E da, imao sam intervju na 202 sa onim likom sto ima veliku bradu, ne znam kako se zove. Dakle, sve te alternative sam premasio i nisam stekao utisak da je meni bilo sta nametnuto niti da je na tim mestima nesto posebno kvalitetno. 

Kvaka 22, skc, svuda sam tu blejao i nigde ne vrvi od tih doktora nauka.

 

Ovo je baš full experience koji mi je žao što i sama nemam. Bila sam elitistkinja dobar deo života koja je kenjala drugima o tome kakvu muziku treba da slušaju, tj. da samo heavy metal vredi. Trebalo mi je baš dosta vremena (čitaj: godina) da otvorim um za druge stvari. Sad se trudim da ako ne mogu nešto da iskusim live, konzumiram makar kroz internet sadržaj. Meni je recimo otvaranje uma po pitanju muzičkog ukusa dosta pomoglo oko prihvatanja tuđih mišljenja generalno.

 

Da dodam, kod mene se ta tranzicija desila kad sam upisala fax i došla u BG. Da sam ostala u svom selu sigurno ne bih usvojila mnoge životne vrednosti koje sad negujem. Ništa loše protiv sela, naravno, i dalje volim da odem tamo ali ljudi su konzervativni i to nije način razmišljanja koji mi prija. Recimo sad svaki put kad odem sve jasnije osetim tu razliku. Mislim da veliku ulogu igra i fakultet koji neko studira - ja sam završila na Filozofskom koji me je iz korena primenio. Našla sam se u okruženju koje je dosta otvorenije i manje elitistički orijentisano i na kraju me je to oblikovalo.

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Redstar0356 said:

Trudis se da previse intelektualno sagledas i previse  romantizujes stvari kao sto ne zabava za  siroke ili ti uze narodne mase.  Obrazovanje je nebitno sve je to stvoreno za opustanje pa i ti pozeljni i nepozeljni manevri. Hleba i igara, da l su te igre Sinan ili Eminem, svejedno je na kraju dana, svi tu dodje da se opuste  pa sad sta kome prija

 

zivot i dinamika jednog grada nije samo zabava a i ta zabava mora da bude edukativno i iskustveno strateski osmisljena.

 

vraticu se na rakiju & kafanu, kao nesto sto ti prija srcu: jel bilo koja rakija dobra, samo da se utreskamo? jel bilo koja kafana godi tvome srcu ili ima neke pozeljne parametre?

 

tako ti je i sa gradom generalno, umetnoscu, ukusom, slobodom izrazavanja ili govora

-> sve se to neguje a prethodno se gradjani edukuju, da mogu da steknu iskustvo, pa na taj nacin saznaju sta jd za njih pozeljno a sta nije.

 

i kada se tako pristupa jednom gradu, mestu, lokalu, drzavi, internet prostoru, onda primetis razliku za 2-3-5-17 godina u kolektivnom smislu a u individualnom, odmah.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A ko odredjuhe da su ti ljudi sjajni, diploma fakulteta?  
 
A sta razlikuje  Beograd od Njujorka, osim Bronxa i vise beskucnika po ulicama.  
 
Ja sam svirao u rok, glem i hard rok bendovima, svirao sam u klubovima kao sto su Garaža, u domu omladine u onoj manjoj sali, Jugošped, Kuglaš, Urmus, Klub Fest u zemunu, da ne pominjem ostala mesta u Srbiji posto to nije tema. E da, imao sam intervju na 202 sa onim likom sto ima veliku bradu, ne znam kako se zove. Dakle, sve te alternative sam premasio i nisam stekao utisak da je meni bilo sta nametnuto niti da je na tim mestima nesto posebno kvalitetno. 
Kvaka 22, skc, svuda sam tu blejao i nigde ne vrvi od tih doktora nauka.
Ja nisam svirao ni u jednom bendu,ali znam da se čovek kome si dao intervju zove Vlada Džet poznati hercminutaš
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

 

 

Voleo bih da svi imate srecu da mozete da odete mesec dana u Njujork, da vidite  da je to zapravo Beograd na steroidima.

Da se manemo mi NY-a i subjektivnih preferencija, Beograd nema metro, Sofija, Bukurešt, Jerevan i Tbilisi imaju odavno. Kairo i Alžir imaju, Abidžan je počeo da ga gradi.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A s obzirom da je Beogradu potrebno 56 ( ili koliko već nedelja kažu) da zameni pokretne stepenice na stanici Vukov Spomenik , verovatnoća je da će pre ljudska rasa kolonizovati sunčev sistem nego što će Beograd dobiti metro, pa i sve da ga sutradan počnu praviti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...