Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 4/3/2023 at 1:53 AM, SunZero said:

 

 

Uh kakav iskop. U rangu Bilija Berona i Bo Mekejleba. Jedan iz plejade bendova koji kada cujes (ne njihovom krivicom naravno) vidis Slobu zivog, sankcije, hladan grad, pun GSP koji uvek kasni, prazne rafove i kancerogeni sadrzaj na TV... Ako me puste na poslu na malo duzu pauzu mozda izlistam par tih garage bendova 90-ih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2023 at 10:43 AM, Tamburinjo said:

vidis Slobu zivog, sankcije, hladan grad, pun GSP koji uvek kasni, prazne rafove i kancerogeni sadrzaj na TV... 

 

Još malo pa će nam faliti samo živ Sloba, ali imamo nekog drugog... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

 

Još malo pa će nam faliti samo živ Sloba, ali imamo nekog drugog... 

 

Uz svo uvazavanje tog drugog i njegovog rada i ucinka da nas ponizava na svaki moguci nacin, danasnje vreme je neuporedivo sa 90-99 i tucom ljudi za veknu hleba i hranu ispred prodavnice, da ne pominjem propratne trovacke sadrzaje koji su se nisu mnogo promenili danas, ali barem je alternativa kud i kamo dostupnija sto zbog interneta sto zbog pasosa.

 

Mladja si pa ne znas, ali stariji kao Vini, Barkli, NMX se secaju. Uzas i beznadje. 

Tako da jos uvek Slobo i Mira > danasnji zlikovac. I neka tako i ostane. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Uz svo uvazavanje tog drugog i njegovog rada i ucinka da nas ponizava na svaki moguci nacin, danasnje vreme je neuporedivo sa 90-99 i tucom ljudi za veknu hleba i hranu ispred prodavnice, da ne pominjem propratne trovacke sadrzaje koji su se nisu mnogo promenili danas, ali barem je alternativa kud i kamo dostupnija sto zbog interneta sto zbog pasosa.

 

Mladja si pa ne znas, ali stariji kao Vini, Barkli, NMX se secaju. Uzas i beznadje. 

Tako da jos uvek Slobo i Mira > danasnji zlikovac. I neka tako i ostane. 

 

 

 

Ma dobro, naravno, ne pokušavam da umanjim težinu tog vremena. Pričala mi je keva o tome... Samo sam htela da istaknem kako se za 30 godina nismo preterano pomakli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo, kontekst se naravno promenio u smislu ima rata / nema rata pre svega. kao i nema uopste posla i novca / ima nesto posla i novca.

medjutim, onaj kancerogeni sadrzaj u medijima koji pominjes je zapravo sada daleko ludji i obimniji nego onomad. 

cene namirnica i odece su vece nego u nemackoj, ponekad i u svajcarskoj 😶

 

za zemlju koja nije pritisnuta sankcijama, mi smo zapravo u teskim govnima, bilo na temu slobode ili mesecnih zivotnih resursa.

 

nije da imam drugacije misljenje od tebe, samo je i meni taj deo o medijima zaparao uho oko.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To što piše Fender je objektivan sud, i verovatno je tako. Postoji onaj subjektivan momenat da su ljudi, koji su tada bili "late teens" ili u ranim dvadesetim, drugačije to doživljavali. Kad imaš 19 i li 20 godina, čini ti se da je svet tvoj, da ti niko ništa ne može a da ti možeš sve. Pun si energije, očekuješ da uspeš čega god da se dohvatiš. Kad se uđe u drugu polovinu četrdesetih, ništa od toga više ne postoji, i zato mi je subjektivni osećaj da je sada gore. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ding Hao said:

To što piše Fender je objektivan sud, i verovatno je tako. Postoji onaj subjektivan momenat da su ljudi, koji su tada bili "late teens" ili u ranim dvadesetim, drugačije to doživljavali. Kad imaš 19 i li 20 godina, čini ti se da je svet tvoj, da ti niko ništa ne može a da ti možeš sve. Pun si energije, očekuješ da uspeš čega god da se dohvatiš. Kad se uđe u drugu polovinu četrdesetih, ništa od toga više ne postoji, i zato mi je subjektivni osećaj da je sada gore. 

Kada predjes 50, bitno ti je da se setis gde si posao. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, uini said:

@Tamburinjo, kontekst se naravno promenio u smislu ima rata / nema rata pre svega. kao i nema uopste posla i novca / ima nesto posla i novca.

medjutim, onaj kancerogeni sadrzaj u medijima koji pominjes je zapravo sada daleko ludji i obimniji nego onomad. 

cene namirnica i odece su vece nego u nemackoj, ponekad i u svajcarskoj 😶

 

za zemlju koja nije pritisnuta sankcijama, mi smo zapravo u teskim govnima, bilo na temu slobode ili mesecnih zivotnih resursa.

 

nije da imam drugacije misljenje od tebe, samo je i meni taj deo o medijima zaparao uho oko.

 

Sada je sve na turbo u odnosu na tada (kao i svuda u svetu) jer jednostavno imamo mnogo više informacija po glavi stanovnika nego pre 30 godina. Ipak, taj faktor rata i sankcija je toliko značajan i razoran da čak i ovaj današnji pandemonium deluje kao mnogo prihvatljivije stanje od 90ih. Paradoksalno, to je i razlog zašto je današnja diktatura toliko jaka, "nije dovoljno katastrofalno". 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

@Tamburinjo, kontekst se naravno promenio u smislu ima rata / nema rata pre svega. kao i nema uopste posla i novca / ima nesto posla i novca.

medjutim, onaj kancerogeni sadrzaj u medijima koji pominjes je zapravo sada daleko ludji i obimniji nego onomad. 

cene namirnica i odece su vece nego u nemackoj, ponekad i u svajcarskoj 😶

 

za zemlju koja nije pritisnuta sankcijama, mi smo zapravo u teskim govnima, bilo na temu slobode ili mesecnih zivotnih resursa.

 

Ma sve se slazem, sa jedne strane porazno je da smo na ovom ekonosmko/kulturnom nivou pored svih dostupnih alternativa kao sto rekoh, sa druge strane koja direktno poredi 1993 sa 2023 neuporedivo je sada bolje usko gledano u odnosu na taj period. U poredjenju sa zapadnim svetom sto lepo kazes za zemlju koja nema sankcije i otvoreni rat da vodi sa okolnim zemljama mi smo jad i beda u svakom mogucem smislu. Ali opet da se postavi dilema 1993 ili 2023... mislim da dileme nema ma koliko nezadovoljni opravdano bili danas...(da niko ni promil jedan nije pomislio da se ovo odnosi na pohvalu ovih danasnjih, samo pokazuje da i od tih zlikovaca postoje gori, tj postojali su, tj i dalje su na vlasti 😄 ) 

 

 

Za medije se slazem u smislu da je sada taj sadrzaj postao otrovniji i ide jos u ekstrem da bude jos gori, ako nam je za utehu nit je nas izum nit smo mi u nekom vrhu po konzumaciji istog. Dok sam pisao na politici neki lik je svaki drugi post pisao kako eto Srbi ceo dan gledaju farmu, da guslamo o terojama zavere dok svet ne znam sta radi uziva u lepotama prirode (a nije Mek 😄 ) uglavnom neka istrazivanja pokazuju porazne brojke koliko se rijaliti gleda u zapadnom svetu i koliko ljudi veruje da zemlja ravna ploca.  TAko da to nije bas neki nas izum koliko generalno sve sto se tice medija ide u nekom pravcu apsolutnih sloboda i ludila koje mi se ne svidja ali nemam neke mehanizme da se borim sa tim na globalnom nivou. 

 

 

Od ostalih vesti da se malo razonodimo, jel znate vi za onu emisiju kada su ravnozemljasi hteli da pokazu kako je zemlja ravna i u stvari dokazali da je okrugla 😄 

https://www.indiatimes.com/technology/science-and-future/flat-earther-accidentally-proves-earth-viral-clip-561193.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

...(da niko ni promil jedan nije pomislio da se ovo odnosi na pohvalu ovih danasnjih, samo pokazuje da i od tih zlikovaca postoje gori, tj postojali su, tj i dalje su na vlasti 😄 ) 

 

sve jasno. ipak, nekako promice u zaborav da je sadasnji predsednik tada bio drugi covek srsa, aktivnog saucesnika vlasti u 90im a 99e i ministar informisanja.

dacic je bio drugi covek spsa a vulin drugi covek jula. mislim da mi to daje onako posebnu boju u depri zivota u srbijici.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...