Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

9 hours ago, Vredni mrav said:

Mi smo djubre dobrim delom pocistili 2000.  a onda 2012. 

 

Šta bi ti ponudio Albancima na Kosovu? Recimo Kurtiju sta bi ponudio?

 

PS Zamolio bih te da prestanes da podmećeš, piši za svoj groš, nemoj trpati svoje reči drugima u usta.

 

 

Sve dok ima đubreta kod nas a ima ga nismo mi ti koji treba da drugima upućujemo kritike.

Nema šta ja da nudim Albancima niti se neki dogovor tako postiže, sve dok i jedni i drugi gledamo kako da nanesemo štetu drugoj strani neće biti nikakvog dogovora.

Evo imamo jučerašnji slučaj zloupotrebe jedne sportske ekipe koju je naš prepodobni predsednik poslao da prošeta do graničnog prelaza koji je on zajedno sa svojim koalicionim partnerom Dačićem postavio. pre desetak godina dok su na severu KOsova pitali pokojni Oliver i jakšić Zvezda je nesmetano igrala utakmicu kupa Srbije u Zubinom Potoku, onda je AV potpisao Briselski i priznao granicu na Jarinu a FiFA i UEFA nakon toga primile FSKOsova u zvanična takmičenja. Sad nakon svega taj isti AV kuka kako  Kurti sprečava Srbe da se bave sportom.

Može to da prođe na pinku i studiu B ovde na sreću još ima dosta nas kojima nisu zatrovali mozak.

Podseti me molim te gde sam ja to nešto podmetao?   

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, djole said:

Od svega, najviše mi se gadi što neki tzv. liberali imaju pozitivno mišljenje o jednom jebenom nazbolu.

 

Radikalni levi nacionanista. Ima li šta grđe?

Kurti je izabran na izborima i on je volja građana Kosova, ne znam zašto bi se ko tangirao oko toga, a u suštini malo ko i zna kakva je zaista politika njegove stranke, mislim na ljude u Srbiji.

Brnabićka je pre izvesnog vremena pominjala neke ljude iz šume, eto sada će sa druge strane biti drugi ljudi, i to je, jelte, u startu plus. Ne znam zašto bi neko plakao u Srbiji za političkom sudbinom Ramuša Haradinaja, a o onoj drugoj sudbini nadam se da će uskoro sud imati nešto da kaže.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DonJuan said:

Kurti je izabran na izborima i on je volja građana Kosova, ne znam zašto bi se ko tangirao oko toga, a u suštini malo ko i zna kakva je zaista politika njegove stranke, mislim na ljude u Srbiji.

Brnabićka je pre izvesnog vremena pominjala neke ljude iz šume, eto sada će sa druge strane biti drugi ljudi, i to je, jelte, u startu plus. Ne znam zašto bi neko plakao u Srbiji za političkom sudbinom Ramuša Haradinaja, a o onoj drugoj sudbini nadam se da će uskoro sud imati nešto da kaže.

 

Naravno da nema plakanja za tim ljudskim talogom. Ali ne vidim ni čemu oduševljavanje sa Kurtijem. Pa i on kaže da ne misli da su OVK činile ratne zločine. I tog istog Haradinaja i Tačija naravno da nijednom nije napao za ratne zločine. Ja pre svega imam problem sa nedoslednošću, jer znam da isti oni koji sada ostaju nemi na Kurtija i njegove stavove o pripajanju Kosova Albaniji, kritikovali bi nekog u Srbiji ko bi se zalagao za pripajanje Republike Srpske Srbiji. 

 

Šta tačno treba da znači da je to volja građana Kosova? To je neka olakšavajuća okolnost? Nemoj da se podsećamo ko je sve kroz istoriju izabran voljom građana.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djole said:

 

Šta tačno treba da znači da je to volja građana Kosova? To je neka olakšavajuća okolnost? Nemoj da se podsećamo ko je sve kroz istoriju izabran voljom građana.

To konkretno znači da su građani koji žive na Kosovu iskoristili svoje pravo i izabrali ljude koji će da ih vode i pregovaraju u njihovo ime. Naše je da prihvatimo te pregovarače i da nastavimo dijalog, bez euforije i bez pljuvanja. Moje mišljenje je da je koalicija Samoopredeljenje - LDK mnogo bolja opcija nego Haradinaj i Tači, e sada što će nekima verovatno propasti poslovi, to je druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djole said:

Ja pre svega imam problem sa nedoslednošću, jer znam da isti oni koji sada ostaju nemi na Kurtija i njegove stavove o pripajanju Kosova Albaniji, kritikovali bi nekog u Srbiji ko bi se zalagao za pripajanje Republike Srpske Srbiji. 

 

Upravo se, dragi moj djole, radi o tome. Dodik je, cini mi se, u Srbiji vise nego u RS, iskace iz frizidera sa Vucicem, dodeljuje mu se ordenje, i on ovde gotovo svakodnevno prica o razjedinjavanju BiH i ujedinjavanju RS i Srbije. Zasto su onda nasi politicari nedosledni, pa im smeta kad isto to radi Kurti? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Duh koji lebdi said:

 

Upravo se, dragi moj djole, radi o tome. Dodik je, cini mi se, u Srbiji vise nego u RS, iskace iz frizidera sa Vucicem, dodeljuje mu se ordenje, i on ovde gotovo svakodnevno prica o razjedinjavanju BiH i ujedinjavanju RS i Srbije. Zasto su onda nasi politicari nedosledni, pa im smeta kad isto to radi Kurti? 

 

Slažemo se. Samo što neki koji pretenduju da su bolji od istog tog Dodika nemaju problem sa Kurtijevim stavovima. A ne radi se tu samo o Kosovu, njemu su na meti i neke druge teritorije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, djole said:

Pa i on kaže da ne misli da su OVK činile ratne zločine

 

a ko kod nas fura ovu priču, da su srpske snage činile zločine, hladnjače, masovne grobnice u Batajnici i slične stvari?

Nemoj pogrešno da me shvatiš... neće ovo pričati niko još neko vreme ni s naše ni s njihove strane... ali je Kurti novi političar, neko ko nije opterećen ratnom prošlošću i sličnim sranjima koje imaju veze sa ubijanjem civila...  Nadam se da je kosovo krenulo napred i da će se o Haradinaju i ekipi čitati iz istorijskih knjiga a ne iz novina...

 

Svi imamo problem sa kurtijevim stavovima... samo što ne postoji neko na Kosovu ko je novi Djole  jbga...  Imaš Hašima, Čekua, Haradinaja... i Kurtija + Isa Mustafa.  Na izborima prvi put pobedjuju ne ratne stranke Djole, kontaš onda?

I nek se pripoji Kosovo Albaniji sutra... koga briga šta će komšijska država da radi sa svojom teritorijom.  Ne znam ja zašto pusti Srbi pate od toga da šefuju drugima kako će da žive i kako će da rade...  zato su svi živi pobegli od nas, a poslednjih godina se i mi sami raseljavamo iz matice nekontrolisano.



 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

... isti oni koji sada ostaju nemi na Kurtija i njegove stavove o pripajanju Kosova Albaniji, kritikovali bi nekog u Srbiji ko bi se zalagao za pripajanje Republike Srpske Srbiji. 

...

 

Ova dva "pripajanja" veze nemaju jedno s drugim, analogija ne postoji. Nikakva.

 

Albanska strana je pobednik u ratu, srpska strana je gubitnik u _oba_ rata .

Gubitnici nikad nizašta nisu bili nagrađivani.

 

To što ovde ljudi većinom žive u vlažnoj iluziji da su pobednici nečega, ne menja činjenicu da su za sve svoje gluposti fair and square dobili po njonji i poraženi i da neka varijanta "kako oni mogu, e tako ćemo i mi" može da prođe samo u Kurformeru i zakukavanjem na PinkTC-u.

 

Da li će ili ne Albanci krenuti u neko "ujedinjenje" niti je stvar niti se tiče Srbije.

 

Sve što može da se uradi je da se pomogne Srbima na Kosovu da imaju što bolji kvalitet života. I da im se omogući samostalno političko delovanje na Kosovu, tj. da im se konačno skinu okovi Beograda.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:

 

a ko kod nas fura ovu priču, da su srpske snage činile zločine, hladnjače, masovne grobnice u Batajnici i slične stvari?

Nemoj pogrešno da me shvatiš... neće ovo pričati niko još neko vreme ni s naše ni s njihove strane... ali je Kurti novi političar, neko ko nije opterećen ratnom prošlošću i sličnim sranjima koje imaju veze sa ubijanjem civila...  Nadam se da je kosovo krenulo napred i da će se o Haradinaju i ekipi čitati iz istorijskih knjiga a ne iz novina...

 

Svi imamo problem sa kurtijevim stavovima... samo što ne postoji neko na Kosovu ko je novi Djole  jbga...  Imaš Hašima, Čekua, Haradinaja... i Kurtija + Isa Mustafa.  Na izborima prvi put pobedjuju ne ratne stranke Djole, kontaš onda?

I nek se pripoji Kosovo Albaniji sutra... koga briga šta će komšijska država da radi sa svojom teritorijom.  Ne znam ja zašto pusti Srbi pate od toga da šefuju drugima kako će da žive i kako će da rade...  zato su svi živi pobegli od nas, a poslednjih godina se i mi sami raseljavamo iz matice nekontrolisano.



 

 

Iako se generalno slažem sa tvojom poentom, finese nisu baš takve. Nije baš da ovde nema stranaka koje pominju ratne zločine srpskih snaga. Tamo je samo postojanje suda za zločine OVK izazvalo izuzetne kontroverze. Međutim ono što jeste tvoja poenta ovog prvog dela posta, ja se slažem. Nerealno je očekivati takvu priču. Samo ne vidim čemu oduševljavanje, pogotovo nekog liberalnog dela Srbije.

 

A što se tiče poslednjeg dela. Pa naravno da je problem. Jer onda cela ona mantra većine Zapada o Kosovu pada u vodu. Da ne pričamo kakve to presedane stvara. Ili će neko da nam objasni kako je Kosovo sui generis?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

 

 

 

 

 

Ova dva "pripajanja" veze nemaju jedno s drugim, analogija ne postoji. Nikakva.

 

Albanska strana je pobednik u ratu, srpska strana je gubitnik u _oba_ rata .

Gubitnici nikad nizašta nisu bili nagrađivani.

 

To što ovde ljudi većinom žive u vlažnoj iluziji da su pobednici nečega, ne menja činjenicu da su za sve svoje gluposti fair and square dobili po njonji i poraženi i da neka varijanta "kako oni mogu, e tako ćemo i mi" može da prođe samo u Kurformeru i zakukavanjem na PinkTC-u.

 

Da li će ili ne Albanci krenuti u neko "ujedinjenje" niti je stvar niti se tiče Srbije.

 

Sve što može da se uradi je da se pomogne Srbima na Kosovu da imaju što bolji kvalitet života. I da im se omogući samostalno političko delovanje na Kosovu, tj. da im se konačno skinu okovi Beograda.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

Ok, znači zakon jačega. Dobro je znati da nema problema s time. Mislim nije da do sada nisam znao da stvari uglavnom tako funkcionišu, samo da ne slušam više priče o nekakvoj pravdi/nepravdi i slično.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Samo ne vidim čemu oduševljavanje, pogotovo nekog liberalnog dela Srbije.

 

Nije to oduševljavanje, nego nada  da će ovi (Kosovo) da se pomere s mrtve tačke i da će nešto da krene dole da se dešava,  jer kome treba ovakvo Kosovo u komššiluku  (isto važi i za Srbiju).

ovo prvo, a sad drugo: Još možda lepše, što su ovi naši izgubili partnere za mazanje očiju i puštanje dimnih bombi, pa će morati da se bave Srbijom...

Link to comment
Share on other sites

 
Ok, znači zakon jačega. Dobro je znati da nema problema s time. Mislim nije da do sada nisam znao da stvari uglavnom tako funkcionišu, samo da ne slušam više priče o nekakvoj pravdi/nepravdi i slično.

Ah evo odmah suza pravedničkih [emoji16]

Ako je Srbija u oba slučaja (Bosna, Kosovo) koja sam pomenuo krenula da rešava probleme zakonom jačeg, i nije imala problema s tim, zašto sada vlada kolektivna amnezija i kukanja što su jači - pobedili?

Druže, imao sam tada 30ak godina i jako dobro znam šta se dešavalo, živeo sam to svaki jebeni dan, i molim tebe i slične da se ne pravite veverice i ponašate kao da se nikad ništa nije desilo i samo je zli čika s one strane Atlantika jednog dana odlučio da nam uzme omiljene igračke iz kutije.

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:


Ah evo odmah suza pravedničkih emoji16.png

Ako je Srbija u oba slučaja (Bosna, Kosovo) koja sam pomenuo krenula da rešava probleme zakonom jačeg, i nije imala problema s tim, zašto sada vlada kolektivna amnezija i kukanja što su jači - pobedili?

Druže, imao sam tada 30ak godina i jako dobro znam šta se dešavalo, živeo sam to svaki jebeni dan, i molim tebe i slične da se ne pravite veverice i ponašate kao da se nikad ništa nije desilo i samo je zli čika s one strane Atlantika jednog dana odlučio da nam uzme omiljene igračke iz kutije.

Sent from my SM-N950F using...
 

 

Ignorisaću tvoje budalesanje, samo mi odgovori na sledeće pitanje.

 

Da je Srbija pobedila u ratu u Bosni (odnosno da je USA bila na strani Srbije), ne bi imao nikakav problem da se RS pripoiji Srbiji?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djole said:

A što se tiče poslednjeg dela. Pa naravno da je problem. Jer onda cela ona mantra većine Zapada o Kosovu pada u vodu. Da ne pričamo kakve to presedane stvara. Ili će neko da nam objasni kako je Kosovo sui generis?

 

Stvar je u tome sto medjunarodno pravo ne zabranjuje ujedinjenje suverenih drzava. Kad mi i fakticki priznamo Kosovo, niko ne moze de jure da zabrani Kosovu i Albaniji da se ujedine. Zato Vucic i hoce da strpne nesto od te teritorije, da moze posle da prica da smo ih ponovo pobedili sa 10:0.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, fancy said:

 

 

 

 

 

Ova dva "pripajanja" veze nemaju jedno s drugim, analogija ne postoji. Nikakva.

 

Albanska strana je pobednik u ratu, srpska strana je gubitnik u _oba_ rata .

Gubitnici nikad nizašta nisu bili nagrađivani.

 

To što ovde ljudi većinom žive u vlažnoj iluziji da su pobednici nečega, ne menja činjenicu da su za sve svoje gluposti fair and square dobili po njonji i poraženi i da neka varijanta "kako oni mogu, e tako ćemo i mi" može da prođe samo u Kurformeru i zakukavanjem na PinkTC-u.

 

Da li će ili ne Albanci krenuti u neko "ujedinjenje" niti je stvar niti se tiče Srbije.

 

Sve što može da se uradi je da se pomogne Srbima na Kosovu da imaju što bolji kvalitet života. I da im se omogući samostalno političko delovanje na Kosovu, tj. da im se konačno skinu okovi Beograda.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

Ja neću o pobednicima i gubitnicima, ali napisano je čista glupost. Republika Srpska ima mnooogo veći stepen autonomije nego što je to bio slučaj sa Kosovom u SR Jugoslaviji. I to se jedino može uzeti kao relevantan pokazatelj, sva ova priča o pobednicima je preseravanje i subjektivan osećaj. Nema tu pobednika (množina) tu postoji samo jedan pobednik. Kog mog taj isti Kurti napada strance ako su oni ostvarili "pobedu"? Porazgovaraj ponekad sa ljudima sa Kosova pa će ti se samo kazti...

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, perkos said:

Sve dok ima đubreta kod nas a ima ga nismo mi ti koji treba da drugima upućujemo kritike.

Nema šta ja da nudim Albancima niti se neki dogovor tako postiže, sve dok i jedni i drugi gledamo kako da nanesemo štetu drugoj strani neće biti nikakvog dogovora.

Evo imamo jučerašnji slučaj zloupotrebe jedne sportske ekipe koju je naš prepodobni predsednik poslao da prošeta do graničnog prelaza koji je on zajedno sa svojim koalicionim partnerom Dačićem postavio. pre desetak godina dok su na severu KOsova pitali pokojni Oliver i jakšić Zvezda je nesmetano igrala utakmicu kupa Srbije u Zubinom Potoku, onda je AV potpisao Briselski i priznao granicu na Jarinu a FiFA i UEFA nakon toga primile FSKOsova u zvanična takmičenja. Sad nakon svega taj isti AV kuka kako  Kurti sprečava Srbe da se bave sportom.

Može to da prođe na pinku i studiu B ovde na sreću još ima dosta nas kojima nisu zatrovali mozak.

Podseti me molim te gde sam ja to nešto podmetao?   

 

Podmetao si meni, da mi je žao što je Haradinaj izgubio.

 

Mislio sam ako si već kritičar AV i smatraš da on nije ništa ponudio Albancima, da imaš neku ideju šta treba ponuditi. Umesto toga mogu zaključiti da je AV izdajnik jer je potpisao Briselski sporazum. Šta bi tek rekao za neki drugi sporazum.

 

Inače ako nisi znao, čitava svetska spoljna politika se u 99% slučajeva svodi na to da se zavrne druga strana.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djole said:

 

Ignorisaću tvoje budalesanje, samo mi odgovori na sledeće pitanje.

 

Da je Srbija pobedila u ratu u Bosni (odnosno da je USA bila na strani Srbije), ne bi imao nikakav problem da se RS pripoiji Srbiji?

 

ne možeš sagovorniku da kažeš

 

Quote

Ignorisaću tvoje budalesanje

 

i da tražiš posle da neko normalno komunicira s tobom....


A s druge strane da je bosna podeljena na tri države i jedna od njih srpska...  ne vidim razlog, ako bi se the Narod u obe zemlje složio da je spajanje uz pripajanje najbolji način...  ne vidim zašto da ne, ali poto je RS deo Bosne... jebi ga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fancy said:

 

 

 

 

 

Ova dva "pripajanja" veze nemaju jedno s drugim, analogija ne postoji. Nikakva.

 

Albanska strana je pobednik u ratu, srpska strana je gubitnik u _oba_ rata .

Gubitnici nikad nizašta nisu bili nagrađivani.

 

To što ovde ljudi većinom žive u vlažnoj iluziji da su pobednici nečega, ne menja činjenicu da su za sve svoje gluposti fair and square dobili po njonji i poraženi i da neka varijanta "kako oni mogu, e tako ćemo i mi" može da prođe samo u Kurformeru i zakukavanjem na PinkTC-u.

 

Da li će ili ne Albanci krenuti u neko "ujedinjenje" niti je stvar niti se tiče Srbije.

 

Sve što može da se uradi je da se pomogne Srbima na Kosovu da imaju što bolji kvalitet života. I da im se omogući samostalno političko delovanje na Kosovu, tj. da im se konačno skinu okovi Beograda.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

Kada bi malo razmislio shvatio bi da ovim stavom upravo dajes legitimitet i svim Dodicima na Balkanu. To je upravo to o cemu se prica na vise topica: nazadno shvatanje pojma nacionalne drzave u 21. veku, a pogotovo je izrazeno na Balkanu kod naroda koji ili nisu dobili zadovoljavajucu nacionalnu drzavu u vreme kada se to radilo (kraj XIX i pocetak XX veka) ili onih koji se osecaju nezadovoljno tim procesom. Cuj gubitnici ratova, pa onda sledi gubitak teritorije... 

Edited by sreta-steta
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fancy said:

 

 

 

 

 

Ova dva "pripajanja" veze nemaju jedno s drugim, analogija ne postoji. Nikakva.

 

Albanska strana je pobednik u ratu, srpska strana je gubitnik u _oba_ rata .

Gubitnici nikad nizašta nisu bili nagrađivani.

 

To što ovde ljudi većinom žive u vlažnoj iluziji da su pobednici nečega, ne menja činjenicu da su za sve svoje gluposti fair and square dobili po njonji i poraženi i da neka varijanta "kako oni mogu, e tako ćemo i mi" može da prođe samo u Kurformeru i zakukavanjem na PinkTC-u.

 

Da li će ili ne Albanci krenuti u neko "ujedinjenje" niti je stvar niti se tiče Srbije.

 

Sve što može da se uradi je da se pomogne Srbima na Kosovu da imaju što bolji kvalitet života. I da im se omogući samostalno političko delovanje na Kosovu, tj. da im se konačno skinu okovi Beograda.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

Ovo je isto kao da čitam informer samo sa druge polazne pozicije.

Koja albanska strana je učestvovala i u kom ratu?

o pobedniku tek da ne vodimo diskusiju a o gluposti da je ujedinjenje svih Albanaca samo njihova stvar baš ne treba trošiti reči, pa to ne bi napisao ni neko ko ima 10 godina

Država Srbija odavno na Kosovu gleda samo svoj državnički interes i zbog toga još "pomaže" Srbima, kad naplate elktroprivredu i trepču tad će se videti stvarno koliko im je stalo do nekog Srbina u Orahovce, taman isto toliko kao što im je stalo za Srbina u Trgovištu, Krupnju ili Žitištu.    

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Podmetao si meni, da mi je žao što je Haradinaj izgubio.

 

Mislio sam ako si već kritičar AV i smatraš da on nije ništa ponudio Albancima, da imaš neku ideju šta treba ponuditi. Umesto toga mogu zaključiti da je AV izdajnik jer je potpisao Briselski sporazum. Šta bi tek rekao za neki drugi sporazum.

 

Inače ako nisi znao, čitava svetska spoljna politika se u 99% slučajeva svodi na to da se zavrne druga strana.

Da nekom nešto nudim prvo to moram da imam u svom posedu tako da ovi sitni "marićevski" trikovi neće proći u našoj komunikaciji. Briselski sporazum je štetan po Srbiju i Srbe na KOsovu i o tome sam pisao kad je trebalo da se potpiše, sad je kasno o njemu pričati a što je najgore čak ni to što je tamo potpisano a kao ide na ruku Srbima nije sprovedeno. Dakle taj što ga je potpisao ispao je magarac ili je izdajnik koji je to svesno uradio.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, perkos said:

Koja albanska strana je učestvovala i u kom ratu?

 

U pravu si.

Uglavnom su bili zauzeti Jadranskim susretima i disciplinom "Napuni hladnjaču".

Pošto su bili jako uspešni u tome, nastavak je usledio na festivalu Beogradsko proleće '99.

 

Da, da, ovo je uvod u prežvakano ko je bio prvi i to vodi do ameba... sve u svemu, Srbija je (onomad) mogla drugačije da odgovori na eskalaciju dejstva OVK, ali nije. Navukli su sebi bedu i bombardovanje na vrat a Srbima na kosovu nesreću i odmazdu u godinama posle toga... sve mi je to jasno,  ali stvari se više ne mogu ponoviti ili odigrati drugačije.

To branjenje interesa je ispalo i još uvek ispada... jadno. Jbg.

 

Evo, ako ti znači, želim ti ozbiljno da se na Kosovu nikad ne reši The Status, da se još najmanje 1000 god. pregovara i da stvari stoje u vazduhu kao sada, sebi želim da mi klinac što pre zapali odavde, možda da i ja odem negde s njim, ako ne, nema veze - i to bi bilo to.

 

'Esmo dobri sad?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

U pravu si.

Uglavnom su bili zauzeti Jadranskim susretima i disciplinom "Napuni hladnjaču".

Pošto su bili jako uspešni u tome, nastavak je usledio na festivalu Beogradsko proleće '99.

 

Da, da, ovo je uvod u prežvakano ko je bio prvi i to vodi do ameba... sve u svemu, Srbija je (onomad) mogla drugačije da odgovori na eskalaciju dejstva OVK, ali nije. Navukli su sebi bedu i bombardovanje na vrat a Srbima na kosovu nesreću i odmazdu u godinama posle toga... sve mi je to jasno,  ali stvari se više ne mogu ponoviti ili odigrati drugačije.

To branjenje interesa je ispalo i još uvek ispada... jadno. Jbg.

 

Evo, ako ti znači, želim ti ozbiljno da se na Kosovu nikad ne reši The Status, da se još najmanje 1000 god. pregovara i da stvari stoje u vazduhu kao sada, sebi želim da mi klinac što pre zapali odavde, možda da i ja odem negde s njim, ako ne, nema veze - i to bi bilo to.

 

'Esmo dobri sad?

I dalje u informerskom stilu, s'jedne strane si kao tolerantan i pun razumevanja ali kad ti se ukaže na određene greške skačeš kao AV na pomen Đilasa :wink2:

Albanska strana nije ratovala na KOsovu već je bila žrtva tj strana koja je napdnuta i trpela teror, to je valjda opšte poznata stvar. šta ja i ti želimo oko Kosova je ipak samo naša lična želja i  neće je niko ko o sudbini te teritorije( da teritorije pošto je samo ona i bitna glavnim igračima) uslišiti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...