Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

28 minutes ago, perkos said:

Da nekom nešto nudim prvo to moram da imam u svom posedu tako da ovi sitni "marićevski" trikovi neće proći u našoj komunikaciji. Briselski sporazum je štetan po Srbiju i Srbe na KOsovu i o tome sam pisao kad je trebalo da se potpiše, sad je kasno o njemu pričati a što je najgore čak ni to što je tamo potpisano a kao ide na ruku Srbima nije sprovedeno. Dakle taj što ga je potpisao ispao je magarac ili je izdajnik koji je to svesno uradio.

Ko je kriv sto nije sproveden? Zar je bitno samo šta je dobro za Srbe, gde su tu Albanci? Ja tebe pitam kao građanina za šta se zalažeš, pošto znaš da si protiv AV i da je on magarac/izdajnik, ti mi kaži ko nije i šta je prava politika?

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, perkos said:

I dalje u informerskom stilu, s'jedne strane si kao tolerantan i pun razumevanja ali kad ti se ukaže na određene greške skačeš kao AV na pomen Đilasa :wink2:

Albanska strana nije ratovala na KOsovu već je bila žrtva tj strana koja je napdnuta i trpela teror

 

?

 

18 minutes ago, fancy said:

Srbija je (onomad) mogla drugačije da odgovori na eskalaciju dejstva OVK, ali nije. Navukli su sebi bedu i bombardovanje

 

 

Ne druže propustio si da uočiš ono što sam napisao i ti citirao, a propustio si i poentu.

 

A poenta je: Srbija je najgrđe nasela na provokaciju. (što se od tadašnjeg političkog rukovodstva na žalost i moglo očekivati)

 

Nema potrebe da mi učitavaš ono što nisam (i nisam rekao/napisao) samo zato što se ne slažeš sa mnom u potpunosti, a verujem da se slažeš i više nego što bi priznao. 🙂

 

Edit: Ako misliš da sam ja napisao da Albanci nisu ratovali, grešiš - jesu. Nije mi bilo jasno tvoje pitanje "koja albanska strana je ratovala..." pa jebem li ga, OVK, UČK, ko što i napisah.

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vredni mrav said:

Ko je kriv sto nije sproveden? Zar je bitno samo šta je dobro za Srbe, gde su tu Albanci? Ja tebe pitam kao građanina za šta se zalažeš, pošto znaš da si protiv AV i da je on magarac/izdajnik, ti mi kaži ko nije i šta je prava politika?

Krivi su oni koji su se obavezali da ga sprovedu a to su i Beograd i Priština i Brisel, pošto ja ne mogu da utičem na politiku Brisela i Prištine ostaje da kritikujem domaće đubre

ovo ostalo što piskaraš zaboravi, vrlo je providno iz koje kuhinje dolazi pa nema potreba da na to odgovaram

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

 

 

?

 

 

 

Ne druže propustio si da uočiš ono što sam napisao i ti citirao, a propustio si i poentu.

 

A poenta je: Srbija je najgrđe nasela na provokaciju. (što se od tadašnjeg političkog rukovodstva na žalost i moglo očekivati)

 

Nema potrebe da mi učitavaš ono što nisam (i nisam rekao/napisao) samo zato što se ne slažeš sa mnom u potpunosti, a verujem da se slažeš i više nego što bi priznao. 🙂

 

Edit: Ako misliš da sam ja napisao da Albanci nisu ratovali, grešiš - jesu. Nije mi bilo jasno tvoje pitanje "koja albanska strana je ratovala..." pa jebem li ga, OVK, UČK, ko što i napisah.

Ja ti kažem da Albanci na KOsovu nisu ratovali već su čekali i trpeli da Srbiju kazne zbog terora nad njima. Pa malo malo dana možeš da pročitaš izjave raznih svetskih zvaničnika da je Kosovo Srbiji oduzeto zbog lošeg upravljanja a ne zbog pobede albanske ratne strane. Uz sve to Kosovo je i dlaje itekako zavisno od mnogih jedino se 88% oslobodilo od režima iz Beograda 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, perkos said:

Krivi su oni koji su se obavezali da ga sprovedu a to su i Beograd i Priština i Brisel, pošto ja ne mogu da utičem na politiku Brisela i Prištine ostaje da kritikujem domaće đubre

ovo ostalo što piskaraš zaboravi, vrlo je providno iz koje kuhinje dolazi pa nema potreba da na to odgovaram

Kako je kriv Beograd što ZSO nije formirana?

 

Ne znam ja kakva ti sevanja imas u glavi i kakvr su te kuhinje spopale. Mene zanima tvoj stav o temi koju permanentno kritikujes i napadas. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.danas.rs/politika/vucic-zaev-i-rama-potpisali-dokument-o-slobodnom-protoku-robe-usluga-ljudi-i-kapitala/?fbclid=IwAR1gQmQ4_gJuu9H6uxCwlIP7fXShVhDTdTGZIgIv6XhCJ4hVJffPn0zGEHM

 

Quote

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se dokument o takozvanom malom šengenu, koji je danas potpisao sa premijerima Albanije i Severne Makedonije, Edijem Ramom i Zoranom Zaevom, zasniva na implementaciji slobode protoka roba, kapitala, ljudi i usluga kao međunarodno prihvaćenih vrednosti koje promoviše i EU.

 

 

što bi značilo da ako se Kosovo pripoji Albaniji mi bescarinski izvozimo robu na isto...  tako da nam je u interesu da se Kosovo pripoji Albaniji  i aca ovim potpisima botovima izbio argumente iz ruku, jer mi smo sad u bescarinskoj uniji sa Albanijom i Makedonijom

ACO LEGENDO  😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stondisha said:

https://www.danas.rs/politika/vucic-zaev-i-rama-potpisali-dokument-o-slobodnom-protoku-robe-usluga-ljudi-i-kapitala/?fbclid=IwAR1gQmQ4_gJuu9H6uxCwlIP7fXShVhDTdTGZIgIv6XhCJ4hVJffPn0zGEHM

 

 

 

što bi značilo da ako se Kosovo pripoji Albaniji mi bescarinski izvozimo robu na isto...  tako da nam je u interesu da se Kosovo pripoji Albaniji  i aca ovim potpisima botovima izbio argumente iz ruku, jer mi smo sad u bescarinskoj uniji sa Albanijom i Makedonijom

ACO LEGENDO  😄

A ako se Albanija pripoji Kosovu....?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Vredni mrav said:

Kako je kriv Beograd što ZSO nije formirana?

 

Ne znam ja kakva ti sevanja imas u glavi i kakvr su te kuhinje spopale. Mene zanima tvoj stav o temi koju permanentno kritikujes i napadas. 

Tako što se nije obezbedio da će taj "sporazum" da se sprovodi

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, perkos said:

Ja ti kažem da Albanci na KOsovu nisu ratovali već su čekali i trpeli da Srbiju kazne zbog terora nad njima.

 

OK, jasno mi je. Pa i ja to isto mislim (naučili ljudi lepo lekcije iz Vijetnama i Avganistana i hirurški precizno sproveli) no nisam ja mislio da smo mi izgubili od Kosova ljuti boj no smo popili po p*čci (tačnije dobili preview kako bismo mogli da popijemo) od onih aviona koji su nam došli u goste pre 20.5 godina. To što je to predstavljeno kao pobeda i primirje je jebiga farsa, kad svi znamo šta je to zapravo značilo.

 

No dobro, nek ide to kako ide nego mi nešto drugo pade na pamet - koliko god da je srbožder onaj Aljbin Kurti, fora je da više odavde niko ne može da mu priprdi da je klao srp/bsku decu i ratovao protiv časne srp/bske  VJ 😉

Dok je kod nas, gle čuda, na vlasti, i dalje ratni establišment iz tih dana...

 

Što reče insekt (parafraziram): Imali smo šljam, nismo ga počistili 2000 i 2012 smo ga opet dobili na vlasti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

A ako se Albanija pripoji Kosovu....?

 

Prekosutra u Kurformeru: "Albanija je ❤️ Srbije! - letujte jeftino u Sarandi, sa izletom do Đirokastre i obilaskom Gračanice! p.s. Dole Crna Gora!"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

 

OK, jasno mi je. Pa i ja to isto mislim (naučili ljudi lepo lekcije iz Vijetnama i Avganistana i hirurški precizno sproveli) no nisam ja mislio da smo mi izgubili od Kosova ljuti boj no smo popili po p*čci (tačnije dobili preview kako bismo mogli da popijemo) od onih aviona koji su nam došli u goste pre 20.5 godina. To što je to predstavljeno kao pobeda i primirje je jebiga farsa, kad svi znamo šta je to zapravo značilo.

 

No dobro, nek ide to kako ide nego mi nešto drugo pade na pamet - koliko god da je srbožder onaj Aljbin Kurti, fora je da više odavde niko ne može da mu priprdi da je klao srp/bsku decu i ratovao protiv časne srp/bske  VJ 😉

Dok je kod nas, gle čuda, na vlasti, i dalje ratni establišment iz tih dana...

 

Što reče insekt (parafraziram): Imali smo šljam, nismo ga počistili 2000 i 2012 smo ga opet dobili na vlasti.

 

Potpuno je odvratno pravljenje paralele izmedju Haradinaja i Tacija sa vlašću u Srbiji. Kurti nije lično bio deo OVK, delom i jer je bio u zatvoru, ali on nikada nije rekao Tačiju i Haradinaju da su zločinci i njegova podrška OVK nikada nije bila upitna, pa ni danas. Ima puno materijala o njegovoj podršci ratnim zločincima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vredni mrav said:

Potpuno je odvratno pravljenje paralele izmedju Haradinaja i Tacija sa vlašću u Srbiji. Kurti nije lično bio deo OVK, delom i jer je bio u zatvoru, ali on nikada nije rekao Tačiju i Haradinaju da su zločinci i njegova podrška OVK nikada nije bila upitna, pa ni danas. Ima puno materijala o njegovoj podršci ratnim zločincima.


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Stondisha said:


 

 

 

I ovim ces da pravdas i relativizujes koljace i ubice?

 

Ja ne vidim da je neki kritikivao Kurtija zbog izjava 1997, vec zbog ovih 2019.

 

A taj video kojim relativizujes terotiste je "sekla" Mira licno, kad joj je odgovaralo da tako izgleda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vredni mrav said:

 

I ovim ces da pravdas i relativizujes koljace i ubice?

 

Ja ne vidim da je neki kritikivao Kurtija zbog izjava 1997, vec zbog ovih 2019.

 

A taj video kojim relativizujes terotiste je "sekla" Mira licno, kad joj je odgovaralo da tako izgleda.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

 

 

?

 

 

 

Ne druže propustio si da uočiš ono što sam napisao i ti citirao, a propustio si i poentu.

 

A poenta je: Srbija je najgrđe nasela na provokaciju. (što se od tadašnjeg političkog rukovodstva na žalost i moglo očekivati)

 

Nema potrebe da mi učitavaš ono što nisam (i nisam rekao/napisao) samo zato što se ne slažeš sa mnom u potpunosti, a verujem da se slažeš i više nego što bi priznao. 🙂

 

Edit: Ako misliš da sam ja napisao da Albanci nisu ratovali, grešiš - jesu. Nije mi bilo jasno tvoje pitanje "koja albanska strana je ratovala..." pa jebem li ga, OVK, UČK, ko što i napisah.

Pre bih rekao da je jedva docekala provokaciju (ako nije istu i sama pripomogla), zanoseci se da ce sve to na misice resiti.Kao i u slucaju CRO i BiH....

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Yoyogi said:

Niko ne reče ništa.

 

Moj post:

 

Vučić, Edi Rama i Brnabićka bili u Novom Sadu i tamo šetali, koliko juče. To se ne dešava svaki dan.

 

Naravno da neces procitati komentar kada je mnogo bitnije pricati o koljacima i ko je prvi poceo. My 5c: pisao sam pre 30ak strana kako ja vidim resenje bosansko-srpsko-albanskih problema i ovo je korak u tom smeru. Pre nekog vremena je mislim MKD ministar finansija rekao: mi i da ne radimo nista, vec samo da imamo dobre odnose sa Grckom i Srbijom, nama BDP raste 2%. Tako i ovo: slobodan protok ljudi, kapitala, kulture je ono sto ce zbliziti ljude, da ljudi u Dracu shvate da u Srbiji zive ljudi kojima je dupe pozadi a i ovi u Kragujevcu da Albanci nisu orci. 

Oh wait... ajmo sad reality check: ta setnja je vise poziranje za Evropu kako eto mi smo normalni. Cim se vrate svako u svoj brlog, krenuce nova runda prozivanja. Tako da u stvarnom zivotu ta setnja vvt ne znaci nista. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

 

 

4 minutes ago, sreta-steta said:

 

Naravno da neces procitati komentar kada je mnogo bitnije pricati o koljacima i ko je prvi poceo. My 5c: pisao sam pre 30ak strana kako ja vidim resenje bosansko-srpsko-albanskih problema i ovo je korak u tom smeru. Pre nekog vremena je mislim MKD ministar finansija rekao: mi i da ne radimo nista, vec samo da imamo dobre odnose sa Grckom i Srbijom, nama BDP raste 2%. Tako i ovo: slobodan protok ljudi, kapitala, kulture je ono sto ce zbliziti ljude, da ljudi u Dracu shvate da u Srbiji zive ljudi kojima je dupe pozadi a i ovi u Kragujevcu da Albanci nisu orci. 

Oh wait... ajmo sad reality check: ta setnja je vise poziranje za Evropu kako eto mi smo normalni. Cim se vrate svako u svoj brlog, krenuce nova runda prozivanja. Tako da u stvarnom zivotu ta setnja vvt ne znaci nista. 

 

Jbg ga. Izgledalo je da nova generacija političara može nešto da uradi. Da Edi Rama sa Vučićem šeta Novim Sadom, to je ipak velika promena. Nije ni Albanija što je bila, ovo je bilo nezamislivo u Titovo i Enver Hodžino vreme.

 

Mislim da nivou Vučić - Rama, možemo negde da se nađemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...