Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

26 minutes ago, comandante said:

 

vv i ldk, oni su ionako trebali da naprave predizbornu koaliciju (procene su bile da bi ta koalicija dobila vise od 60%) ali nisu se mogli dogovoriti za premijera, ldk je trazio da se njihova kandidatkinja nominuje za premijera a vv da koji kandidat dobije vise glasova postane premijer

 

znajuci koji ce pritisak imati nova vlada za pregovore sa srbijom sumnjam da ce amerikanci i eu dozvoliti da samo ove dve stranke formiraju vladu, pokusace da ubace ili haradinajevu ili thacijevu stranku u novu vladu, tesko da se bez jednog od njih napravi dil sa srbijom

 

 

 

trenutno se bori za zivot, on je u koaliciji sa limajem i zajedno su na 4.95% (nadam se da nece proci census)

 

Veseli je najavio da ce biti u opoziciji. Sto se Haradinaja i njegove ekipe tice, tesko je i zamisliti da bi Kurti pristao da pravibkoaliciju sa Ahmetijem i ostalim otpadnicima. To bi moraobda bude bas veliki pritisak pa da prihvate tako nesto.

Limaj i Pacoli ne prelaze cenzus, ako kojim cudom predju, eto njih u vladi. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

 

Veseli je najavio da ce biti u opoziciji. Sto se Haradinaja i njegove ekipe tice, tesko je i zamisliti da bi Kurti pristao da pravibkoaliciju sa Ahmetijem i ostalim otpadnicima. To bi moraobda bude bas veliki pritisak pa da prihvate tako nesto.

Limaj i Pacoli ne prelaze cenzus, ako kojim cudom predju, eto njih u vladi. 

 

pa moze sa haradinajem bez ahmetija, sa ahmetijem nema sanse, verujem da bi kurti pre napravio koaliciju sa vucicem nego sa ahmetijem

 

poenta je da tesko mogu da zavrse dogovore sa srbijom bez ijednog lidera ovk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Darth Bane said:

Mislim da ce Srbija ipak morati uskoro da prizna Kosovo. To je neminovnost. To je realnost.

Ne mora Srbija ništa. Samo je pitanje koliku je cenu spremna da plati. Većinsko raspolozenje u narodu je takvo da barem 70% i ne pomišlja da podrži tako nešto. Čak i uz Vučićev blagoslov teško bi se navuklo 50% pogotovo što bi na takav referendum izlaznost bila 70%. 

 

Ja mislim da nekog ozbiljnijeg dogovora nema pre 2022.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Vredni mrav said:

Ne mora Srbija ništa. Samo je pitanje koliku je cenu spremna da plati. Većinsko raspolozenje u narodu je takvo da barem 70% i ne pomišlja da podrži tako nešto. Čak i uz Vučićev blagoslov teško bi se navuklo 50% pogotovo što bi na takav referendum izlaznost bila 70%. 

 

Ja mislim da nekog ozbiljnijeg dogovora nema pre 2022.

Ja se iskreno nadam da ce Vucic da ode pre toga.

Link to comment
Share on other sites

Za mene prijatno iznenađenje što su sva trojica ratnih lidera u senci kurtija i rugovine partije. Odavno sam misljenja da je Kurti najpametniji kosovski političar samo što izgleda nije po volji svetskih moćnika. Videcemo kakvi će sve pritisci sad uslediti. Voleo bih da u Vladi budu samo VVV i LDK ako je.moguce uz podrsku SNS liste pa da konacno dreničko-glođjanski karteli ukapiraju da ne moze čak ni na Kosovu da se vlada silom i strahom. Glasanje srpskih birača ne bih komentarisao, to ionako ne.moze da se računa kao slobodna volja građana.

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, perkos said:

Za mene prijatno iznenađenje što su sva trojica ratnih lidera u senci kurtija i rugovine partije. Odavno sam misljenja da je Kurti najpametniji kosovski političar samo što izgleda nije po volji svetskih moćnika. Videcemo kakvi će sve pritisci sad uslediti. Voleo bih da u Vladi budu samo VVV i LDK ako je.moguce uz podrsku SNS liste pa da konacno dreničko-glođjanski karteli ukapiraju da ne moze čak ni na Kosovu da se vlada silom i strahom. Glasanje srpskih birača ne bih komentarisao, to ionako ne.moze da se računa kao slobodna volja građana.

To je OK, ali nikakav sporazum illi normalizacija odnosa se ne moze ocekivati dok god je Vucic na vlasti u Srbiji. 

Pravimo racun bez krcmara?!

Link to comment
Share on other sites

Ode ovaj slucaj kosovskog pitanja na malo duze zamrzavanje.

Sve sto su do sada pljampali odlazi brzinski u zaborav.

( postaje neki dokument koji vise ne moze da se otvori u novom tekst editoru.)

 

Mislim da ce Trampove ambicije da brzo resi ovaj problem uskoro splasnuti

i uci cemo u malo duzi status quo.

Jednostavno svetska politicka scena je razudjena i izvan fokusa,

nece biti prevelikih pritisaka dok se cuti i smrdi.

 

treba ipak videti kolika je dileja Kurti, tj kako ce izgledati u ovoj ligi,

da li ce moci da prenese svoju igru na visi nivo ili ce biti sveden na

igraca zadatka. Tek mu sledi privikavanje od godinu dana...

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, perkos said:

.moguce uz podrsku SNS liste pa da konacno dreničko-glođjanski karteli ukapiraju da ne moze čak ni na Kosovu da se vlada silom i strahom

 

problem je što dreničko glodjanski kartel....  a Mitrovačko-leposavićki nema veze... oni su naši pa nisu problematični...

Link to comment
Share on other sites

O Kurtijevoj karijeri i proslosti znam po nesto, one svima dobro poznate detalje, a sto se tice njegove partije, znam ono sto se pise po nasim "medijima" (albanske ne citam, iako ga znam pomalo, prosto nemam vremena). 

 

Uglavnom, imam jedno zapazanje - Kurti i njegov pokret su u srpskim "medijima" godinama proglasavani za najvece zlo na Kosovu. I dalje su oni najveci bauk. Prosta logika mi nalaze da niko ne moze biti gori od rarnih zlocinaca i krvnika poput Haradinaja i Tacija. Mozda i gresim, ali tesko da neko moze da bude gori od njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, Tači i Haradinaj su ljudski talog, ovaj drugi pogotovo, to je jasno. Ali nije mi jasno baš ovo zadovoljstvo što je Kurti pobedio, koje je čini mi se ovde prisutno. Koliko znam, on se zalaže za ujedinjenje sa Albanijom, granica negde kod Vranja (možda i severnije) i slično. Pojasnite mi gde grešim? 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Kurti i njegov pokret su u srpskim "medijima" godinama proglasavani za najvece zlo na Kosovu. I dalje su oni najveci bauk.

 

verovatno jer Kurti nije rado vidjen gost na jahti Milana Radojičića u Budvi i slične poltitičko mafijaške sprege koje imamo prilike da vidimo poslednjih 30 godina.


@djole 

Za Hašima i ekipu znamo da su jaki na  delima...  ovaj (Kurti) nek bude jak na rečima i to je to.  Šalu na stranu (a ima dosta zbilje)  Za Kurtija znamo ovde samo iz domaćih medija gde su Čeku, Tači i ekipa ratna pretstvljana kao neki mirotvorci... a svi ostali kao drekavci iz pećine koji jedu malu decu...  s vremena na vreme kad zagfali glasova i treba frka neka dabude pomenu se i Tači/Čeku  al pošto prvorodjeni snjim pregovara  onda su to dobri albanci, naši albanci  koji su eto malo tih devedesetih i dvehiljaditih  al neće više majke mi,...   za razliku od ovog Kurtija, koji jedva čeka da zasedne na vlast, pa da krene da doručkuje, ruča i večerava srpsku nejač diljem Kosova ravnog.  srećom tu je srBska lista koja će da bude tas na vagi i da štiti srBske interese na Kosovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

Ok, Tači i Haradinaj su ljudski talog, ovaj drugi pogotovo, to je jasno. Ali nije mi jasno baš ovo zadovoljstvo što je Kurti pobedio, koje je čini mi se ovde prisutno. Koliko znam, on se zalaže za ujedinjenje sa Albanijom, granica negde kod Vranja (možda i severnije) i slično. Pojasnite mi gde grešim? 

 

Ma niko nije zadovoljan, kako mi na Balkanu mozemo uopste i da budemo zadovoljni ovdasnjim politicarima. Ali od njega se u medijima pravi veci bauk od ljudi za koje se zna da su ubijali.

 

Znas kako, to za sta se zalagao kao opozicionar moze mnogo da se razlikuje od onoga sta ce on raditi kad dodje na vlast. Toliko puta vidjena prica i ovde, generacijama gledamo taj obrazac da politicari, dok su u opoziciji pricaju jedno, a kad dodju na vlast rade potpuno drugo. Uostalom, da se ne lazemo, medjunarodni faktor diktira sve, radice i on kako mu se kaze i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Nikakve razlike oko ujedinjenja sa Albanijom nema ni kod jednog kosovskog političara albanske nacionalnosti. Znači svi odreda bi da stvore zajedničku državu Albanaca koju oni nazivaju etničkom a mi i ostali narodi na ovim prostorima velikom  albanijom.  Kurti i njegov pokret su uglavnom direktni i nastupaju bez uvijanja ali su naprosto opcija koja zagovara normalna, pristojan život a ne kriminalno mafijaške poslove, nepotizam i bezakonje. naravno da bi i Srbija morala da odgovri adekvatno na promenu političara koji vode Kosovo, sa Vučićem neće biti nikakvog napretka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Bilo bi mozda interesantno da do tog referenduma nekada dodje. Nisam siguran da bi Albanci u Albaniji velikom vecinom prigrlili tu ideju.

Ne nasedaj na propagandu koja kaže da se ne vole Albanci iz Albanije i ovi sa Kosova, MKD, CG ili Grčke.

To je jednostavno nacionalni plan i od toga se ne odstupa stotinu i više godina. 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

To nije nikakva propaganda, meni je uzorak mali, ali od nekih desetak Albanaca iz Albanije i dijaspore sa kojima sam imao uglavnom poslovne kontakte, apsolutno nijedan nije za prisajedinjenje Kosova Albaniji. Kao sto recimo licno ja vrlo malo ljudi znam koji su za prisajedinjenje RS Srbiji u tom hipotetickom scenariju.

 

Na nivou drzave bi to mozda bilo potpuno drugacije, ali eto, zanima me da vidim procente.

Link to comment
Share on other sites

Uzorak ti je minijaturan a to što u tvom okruženju ne poznajes nikog ko je za neko spajanje ne zanči da to nije većinski stav naroda u državi. Verovatno znaš vrlo malo ljudi koji glasaju za SNS ali ipak oni dobiju milion glasova. Spjanje teritorija na kojima žive Albanci je nacionalni cilj još od prizrenske lige.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Lider kosovskog Pokreta Samoopredjeljenje Albin Kurti najavljuje, u intervjuu bečkom dnevniku Standard, vođenom pred jučerašnje izbore, da će ukinuti takse, ali i tražiti recipročne poteze Beograda, pa i ratno obeštećenje.

Kurti također kaže da će, ako postane premijer, u prvoj sedmici mandata početi dijalog sa Srbima na Kosovu, prenosi Tanjug.

“To do sada nijedan premijer nije uradio, ali to je jako važno. U prvom mjesecu moramo, uz to, vidjeti gdje se nalazimo nakon 33 sporazuma koje smo do sada zaključili sa Beogradom. A onda se radujem susretu s novim visokim predstavnikom EU-a Josepom Borrellom. Svejedno mi je što je iz Španije, zemlje koja nije priznala Kosovo”, ukazao je Kurti.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/kurti-ukinut-cu-takse-ali-i-traziti-ratno-obestecenje-od-srbije?fbclid=IwAR0adofj1WKX9gCLo9AIqHiIoSTnZ3S6WohKPjv1C4bmoVxTBfTZk7VVQ_o

 

 

EDIT:

 

Quote

Lider pokreta Samoopredeljenje Aljbin Kurti za N1 kaže da da će prve nedelje u premijerskoj kancelariji započeti razgovore sa Srbima sa Kosova, ali ne sa Srpskom listom.
 

Konsultacije sa Demokratskim savezom Kosova o formiranju nove Vlade će, prema Kurtijevim rečima, započeti koliko danas.

 

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a532506/Kurti-za-N1-Srpska-lista-nije-stranka-nego-drzava.html?fbclid=IwAR0bODIZoGzTi3Qj2XdXEyTEoi-0S4QsGnIDJLxMA0a0Pxq0-K6IigVWUm0

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Ja iz mog iskustva iz Tirane od pre par godina mogu da kažem da sam stekao utisak da bukvalno ne postoji razlika između odnosa Srbija/Republika Srpska i Albanija/Kosovo 😄 Bukvalno kada bi rekli za nekog da je Kosovar to bi bila uvreda. Da su toliko ujedinjeni oko tog pitanja ne znam da li bi neko tako pričao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, perkos said:

Spjanje teritorija na kojima žive Albanci je nacionalni cilj još od prizrenske lige.    

 

Kad jedan balkanski narod ima nacionalni program koji se prozima kroz vekove (kakav god da je) i oko kojeg je jedinstven, treba mu cestitati na tome.

Ovde da pitas tri Srbina gde vidi Srbiju za 5 godina, cuo bi od njih 10 razlicitih odgovora.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...