Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, zoran59 said:

 

Ovakvi postovi su upropastili stari forum.

Ako napisem da Kosovo treba priznati iz razloga A, ti se suprotstavi pa napisi da ne treba, iz razloga B.

 

To bi donekle moglo nazvati diskusijom.

Ali "ti si glup/komunista/fasista" ne vodi nicemu, a i gubljenje je vremena.

Kako je ovaj post zanimljiv, osim sto sluzi tebi za osecaj "e, 'vala sam mu rek'o"?

Izvinjam se samome sebi, pa svima ostalima...nego, smatraš li post na koji sam glupo odgovorio normalnim?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zoran59 said:

 

Ovakvi postovi su upropastili stari forum.

Ako napisem da Kosovo treba priznati iz razloga A, ti se suprotstavi pa napisi da ne treba, iz razloga B.

 

To bi donekle moglo nazvati diskusijom.

Ali "ti si glup/komunista/fasista" ne vodi nicemu, a i gubljenje je vremena.

Kako je ovaj post zanimljiv, osim sto sluzi tebi za osecaj "e, 'vala sam mu rek'o"?

 

 

5 minutes ago, A sad said:

@ZnajJova

 

Ono nije bio dobar odgovor. Pokusaj ponovo, ali pre toga procitaj Zoranov post. 

 

I jedan i drugi bi trebali pročitati Kinikov post, ima tu terminologije za koju ne bi trebalo biti mjesta na ovom forumu. Da se čitamo, ne da se vrijeđamo.

 

Kinik je poput ribe fugu, otrovan a ukusan, da bi ga se konzumiralo treba ga temeljito i pažljivo pripremiti.

Edited by e4_guy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, e4_guy said:

 

 

I jedan i drugi bi trebali pročitati Kinikov post, ima tu terminologije za koju ne bi trebalo biti mjesta na ovom forumu. Da se čitamo, ne da se vrijeđamo.

 

Kinik je poput ribe fubu, otrovan a ukusan, da bi ga se konzumiralo treba temeljito i pažljivo pripremiti.

 

Kinikov post je reportovan i moderacija ce doneti odluku tim povodom.

 

Onakav odgovor nije prihvatljiv. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

@ZnajJova

 

Ono nije bio dobar odgovor. Pokusaj ponovo, ali pre toga procitaj Zoranov post. 

Znam...no teško je sa pozicije "Svrbova", sa starog foruma komentarisati bilo šta, dok on nastavlja sa istom dinamikom, bez ikakavih sankcija.Čita li ko njegove postove, osim mene?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pristevac said:

Ja počeo? Ne paziš na času.

Rekao si da treba navesti razloge koji su izazvali martovski pogrom.

Pa si onda rekao da su neki "čuvari mostova" pustili pse na neku djecu.

 

Ja se sjećam da se dvoje ili troje djece utopilo u nekoj rijeci, da su neki albanski novinari/mediji odmah optužili Srbe za to i da se više nije moglo kontrolisati stanje posle toga.

Kasnije se valjda ustanovilo da su se djeca stvarno utopila, e sad da li i kakve veze imaju psi stvarno nisam čuo do sada.

 

Pa ako ti ne predstavlja problem, da podrobnije ovo pojasniš, i ako ima neki zaključak oficijelne istrage da se pročita.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

Kinikov post je reportovan i moderacija ce doneti odluku tim povodom.

 

Onakav odgovor nije prihvatljiv. 

Naravno  - sasvim korektno i sa vaše strane (moderacije) što ste kolegu upozorili, a ne odmah udijelili ban.

 

"..A ovi kosovski nesretnici ako se nadaju da im chmirkava lazhura moze pomoci.."

 

Ovo je nešto što bih radije da ne čitam ovdje.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pristevac said:

Pa Berti da ne bude po onom: "a šta ste vi nama" ali u Nišu i Beogradu gorele džamije,a da niko nije intervenisao. Čak šta više dosta se okupilo  da gleda.  da ne nabrajam rušenje džamije u Borči,  a o pekarama da ne pričam.

Dvoje dece je udavljeno pošto su na njih pušteni psi od "čuvara mosta" inače svi okoreli kriminalci.  

Idiotizam i primitivzam je to, ali neselektivni sa moje strane. Da dalje ne faktografišem jer se zna šta me čeka.

Istina je u današnjoj Srbiji najskuplja.

 

Bez kruzenja kao kisa oko Kragujevca, tzv martovski pogrom je jednostavno neprihvatljiv i mene jednostavno zanima da li je iko ikada procesiran u vezi toga.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, e4_guy said:

Naravno  - sasvim korektno i sa vaše strane (moderacije) što ste kolegu upozorili, a ne odmah udijelili ban.

 

"..A ovi kosovski nesretnici ako se nadaju da im chmirkava lazhura moze pomoci.."

 

Ovo je nešto što bih radije da ne čitam ovdje.

 

Nikog nismo banovali bez prethodnog upozorenja, pa cak i vise njih. 

 

Kao sto rekoh, report je stigao, kada se skupimo donecemo odluku.  Pre toga ne bih komentarisao. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ZnajJova said:

Znam...no teško je sa pozicije "Svrbova", sa starog foruma komentarisati bilo šta, dok on nastavlja sa istom dinamikom, bez ikakavih sankcija.Čita li ko njegove postove, osim mene?

 

Pa ne bih rekao da je tesko. Pises bez ikakvih ogranicenja, niko te ne vredja, niti ne daj Boze naziva "Svrbovom", sve sto se trazi je da se i ti pridrzavas toga. Sta je bilo na proslom forumu, mene zaista ne intresuje.

 

Ovo je njegov prvi post na ovom forumu, tako da ti ni ta konstatacija nije bas najtacnija. Report je primljen, moderacija ce odluciti sta sa njim. Ali nemoj ocekivati banovanje posle prvog posta, jednostavno ni do sad nismo to praktikovali. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Bez kruzenja kao kisa oko Kragujevca, tzv martovski pogrom je jednostavno neprihvatljiv i mene jednostavno zanima da li je iko ikada procesiran u vezi toga.

 

A ke je rekao da je prihvatljiv? Ja?

Niko nije procesuiran koliko znam, kao što nisu procesuirani Niš i Beograd, ali i još mnogo teži zločini,  a zločinci se i dalje šetaju slobodno po Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Pa Berti da ne bude po onom: "a šta ste vi nama" ali u Nišu i Beogradu gorele džamije,a da niko nije intervenisao. Čak šta više dosta se okupilo  da gleda.  da ne nabrajam rušenje džamije u Borči,  a o pekarama da ne pričam.

Dvoje dece je udavljeno pošto su na njih pušteni psi od "čuvara mosta" inače svi okoreli kriminalci.  

Idiotizam i primitivzam je to, ali neselektivni sa moje strane. Da dalje ne faktografišem jer se zna šta me čeka.

Istina je u današnjoj Srbiji najskuplja.

 

16 minutes ago, e4_guy said:

Rekao si da treba navesti razloge koji su izazvali martovski pogrom.

Pa si onda rekao da su neki "čuvari mostova" pustili pse na neku djecu.

 

Ja se sjećam da se dvoje ili troje djece utopilo u nekoj rijeci, da su neki albanski novinari/mediji odmah optužili Srbe za to i da se više nije moglo kontrolisati stanje posle toga.

Kasnije se valjda ustanovilo da su se djeca stvarno utopila, e sad da li i kakve veze imaju psi stvarno nisam čuo do sada.

 

Pa ako ti ne predstavlja problem, da podrobnije ovo pojasniš, i ako ima neki zaključak oficijelne istrage da se pročita.

 

I ja bih voleo da cujem nesto vise o tome. Znam da je prica bila takva, ali nasi mediji su nakon tih dogadjaja objavljivali da je utvrdjeno da prica nije istinita. E sad, nije da bas verujem nasim medijima, ali nisam ni istrazivao, pa bih voleo da cujem nesto vise o tome. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Pa ne bih rekao da je tesko. Pises bez ikakvih ogranicenja, niko te ne vredja, niti ne daj Boze naziva "Svrbovom", sve sto se trazi je da se i ti pridrzavas toga. Sta je bilo na proslom forumu, mene zaista ne intresuje.

 

Ovo je njegov prvi post na ovom forumu, tako da ti ni ta konstatacija nije bas najtacnija. Report je primljen, moderacija ce odluciti sta sa njim. Ali nemoj ocekivati banovanje posle prvog posta, jednostavno ni do sad nismo to praktikovali. 

Nemam nikakvu želju da bilo ko bude banovan.I onako je sve sjebano do kostiju,ne treba nikome onemogućavati da napiše šta god(jel se ovo piše zajedno ili odvojeno,nem pojma)želi,koliko god bilo neprijatno potencijalnim čitaocima.Ali, jbg ...ajd malo da budemo normalni,uz sve svoje frustracije izazvane bilo čime.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ZnajJova said:

Izvinjam se samome sebi, pa svima ostalima...nego, smatraš li post na koji sam glupo odgovorio normalnim?

 

Ne, smatram ga uvredljivim. No, to je samo moje misljenje, ja volim drugaciji stil.

 

Ali neke izrazene stavove smatram normalnim i pozeljnim.

Edited by Eddard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozicija Srbije nije uopste dobra kada je KiM u pitanju, to je u velikoj meri odavno zavrsena prica. U pitanju su samo finese i formulisanje buduceg frameworka kako ce se odigrati exit game. Medjutim, diplomatija Srbije mora pokazati jasan stav povodom svih buducih odluka, ne zbog Kosova, vec radi Vojvodine i Raske oblasti, odn. Sandzaka (kako god kome drago). Da ne ne bi dogodio istovetni ili slican scenario kao sa Kosovom. Onaj momak, lazni Mek, zbog svoje profesionalne orijentacije je u pravu kada je izrazio bojazan da ce pitanje Vojvodine u nekom trenutku biti pokrenuto. Sustina nauke je da predvidja tendencije i procese iza horizonta dogadjaja. Zato su Meternih ili Bizmark bili kancelari par excellence. A zato je recimo, Milosevic zavrsio u Hagu. EU i SAD, pogotovo Amerikance, ne interesuju predavanja iz istorije i tradicije naroda. Njih zanima sadasnji politicki momentum i svodjenje rizika od nestabilnosti na najmanju mogucu meru. I da u tome ispune ciljeve svoje spoljne politike. U dogledno vreme ce doci do ravnoteze u broju stanovnika na Balkanu, nece biti dominante drzave i tada bi trebalo da se procesi dovedu u normalu. Ali, Srbija mora da se postavi u koherentnom sistemu i da fundamentalno poslozi ekonomiju. Trebace joj novi ekonomski pocetak, zarad ocuvanja Vojvodine, pre svega. Tadiceva politika cetiri stuba u diplomatiji je bila fijasko. Vucic je nastavio tu liniju uz manju modifikaciju. Shvatio je on da se mora pribliziti Nemcima (izmedju ostalog i zbog Vojvodine) ali tu postoji problem, jer Nemci imaju tvrd stav prema Srbiji. Nemacka je najbitnija zemlja za Srbiju, jer je ona ta koja je dominantna u Gornjem Podunavlju a Srbija je vezana za taj ekonomski prostor, i ni za jedan drugi. Tu Vojvodina igra ulogu medjuprostora, i zato je ona od zivotne vaznosti za Srbiju na severu, kao sto je dolina Preseva na jugu. Kosovo je na zalost, postalo crush zona izmedju Srbije i Albanije, nesto kao starovremenska tampon zona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

Nemam nikakvu želju da bilo ko bude banovan.I onako je sve sjebano do kostiju,ne treba nikome onemogućavati da napiše šta god(jel se ovo piše zajedno ili odvojeno,nem pojma)želi,koliko god bilo neprijatno potencijalnim čitaocima.Ali, jbg ...ajd malo da budemo normalni,uz sve svoje frustracije izazvane bilo čime.

Ne vidim sta je u kinikovom postu bilo uvredljivo? Reci konkretan primer: koji izrazi, koje reci? Koji se tu osetio uvredjenim.  

A odgovor na taj post bi bio: a sta je alternativa? Koja je to alternativa normalizaciji odnosa sa Kosovom? U suprotnom to znaci rat! 

Jedino sto bih ja dodao je: da srpske svetinje na Kosovu ipak cuvaju pripadnici ruskih specijalnih snaga kao deo medjunarodnh mirovnih snaga! 

Link to comment
Share on other sites

A ke je rekao da je prihvatljiv? Ja?
Niko nije procesuiran koliko znam, kao što nisu procesuirani Niš i Beograd, ali i još mnogo teži zločini,  a zločinci se i dalje šetaju slobodno po Srbiji.
mi se bavimo njima ovde, ne na zadovoljavajuci nacin(bas mrsavo) ali kako tako, evo ja cu prvi da cistim svoje dvoriste i kazem da ih javno treba ob....ti na terazijama za primer (+ neke koje nemaju presudu a znamo) evo izvoli da vidimo tvoje dvoriste.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, Darth Bane said:

Ne vidim sta je u kinikovom postu bilo uvredljivo? Reci konkretan primer: koji izrazi, koje reci? Koji se tu osetio uvredjenim.  

A odgovor na taj post bi bio: a sta je alternativa? Koja je to alternativa normalizaciji odnosa sa Kosovom? U suprotnom to znaci rat! 

Jedino sto bih ja dodao je: da srpske svetinje na Kosovu ipak cuvaju pripadnici ruskih specijalnih snaga kao deo medjunarodnh mirovnih snaga! 

 Ako ne vidiš, sve ok, nemam kvalifikacije da objašnjavam zašto je nekome nešto uvredljivo, a nekome ne.

Alternativa je dogovor Srbije i Kosova. Ako ga ne bude, to ne mora da znači rat, imamo  takvih primera u ne tako dalekom okruženju.

Ruske specijalne snage kao čuvari crkava i manastira, koje će pre toga Albanci proglasiti delom svoje kulturne baštine...iskreno, ne razumem ideju u podpunosti.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darth Bane said:

Jedino sto bih ja dodao je: da srpske svetinje na Kosovu ipak cuvaju pripadnici ruskih specijalnih snaga kao deo medjunarodnh mirovnih snaga! 

 

To je totalno nakaradno, srpske svetinje ne treba niko da cuva i tek kada se dodje na taj nivo, onda moze da se prica o normalizovanju odnosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...