Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

3 minutes ago, Igor_ said:

Inace, ako nekog zanima, neko moje gledanje na situaciju, sve mi mirise da obe strane idu na to da jug ostane njima, a sever Srbiji. 

Nema od toga nista, to je moglo pre 20 godina, danas će biti uspeh da dogovorimo nezavisno Kosovo, a da nam za uzvrat Albanci ne kradu šumu u kopnenoj zoni bezbednosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam jednu malu pričicu koje sam se setio danas.

 

Moji deda je držao malu pekaru u CG 80ih i 90ih. Uglavnom su radili bili Albanci sa Kosova. Spavali u kući i baba spremala hranu. Imali su i skroz lepu platu dok je pekara radila dobro ali nebitno to sad. Bitno je da su oni nosili 90% plate kući i da su morali da kriju pare po čarapama i sličnim mestima jer im se desilo par puta da im uzmu sve pare čike policajci na granici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Gde može da se vidi taj spisak ?

https://mitropol.net/bit-ly-154/

 

Prevedi pa citaj. 

9 minutes ago, AgroLaki said:

Nema od toga nista, to je moglo pre 20 godina, danas će biti uspeh da dogovorimo nezavisno Kosovo, a da nam za uzvrat Albanci ne kradu šumu u kopnenoj zoni bezbednosti.

Misljenje kazem moje, ali i dosta se prica ovde o tome. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nicklord said:

Imam jednu malu pričicu koje sam se setio danas.

 

Moji deda je držao malu pekaru u CG 80ih i 90ih. Uglavnom su radili bili Albanci sa Kosova. Spavali u kući i baba spremala hranu. Imali su i skroz lepu platu dok je pekara radila dobro ali nebitno to sad. Bitno je da su oni nosili 90% plate kući i da su morali da kriju pare po čarapama i sličnim mestima jer im se desilo par puta da im uzmu sve pare čike policajci na granici.

 

Kakvoj granici osamdesetih i devedestih?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

Spisak je podložan proširenju...u zavisnosti od prihvatanja ponude za prodaju zemlje....Na jednom spisku 47 člana porodice Trajković (valjda) iz nekog sela ??? 

Ovaj spisak kruzi jedno 10 godina po internetu a da li će u nekom trenutku uhapsiti nekog od ovih koji su na spisku zavisi od dnevne politike i da li je to potrebno za domaću javnost. Dobar deo ljudi sa ovih spiskova živi na Kosovu. Ima jedan čiji je sin bio u žiži javnosti pošto je igrao fudbal za mlađe kategorije Kosova a tata mu na spisku "zločinaca". Ovaj novouhapšeni bio pripadnik KPS od 2013 ali se nisu do kraja 2022 setili da ga provere, a on junak išao u južnu Mitrovicu da trguje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Ovaj novouhapšeni bio pripadnik KPS od 2013 ali se nisu do kraja 2022 setili da ga provere, a on junak išao u južnu Mitrovicu da trguje.

Taj je morao da prodje kroz sve filtere bezbedonosnih provera, pre stupanja na rad u KPS. "Malo sutra" je načinjen propust tada, i čvrsto verujem da je ovo sve farsa i da se svete čoveku. Ne lično njemu, već im je poslužio, zloupotrebili su ga, za slanje odredjene poruke. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Misljenje kazem moje, ali i dosta se prica ovde o tome. 

da, dosta ljudi prica o tome na severu Kosova, 
ima nekoliko prica koje sam cuo ovih dana, ali nisam siguran ko ih gura.

da li je Vucic nesto obecao ovima u srpskoj listi, pa oni to prenose ljudima na terenu,
da li su u pitanju probni baloni, da li se ljudi samo hrabre na taj nacin, zaista je tesko reci.
samo da prodje bez sukoba i zrtava, ljudi moraju da budu pametni ovih dana i za sebe i za svoje porodice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nicklord said:

Moja greška. Oni su pričali da ih zaustavljaju policajci čim pređu na Kosovo i kopaju po automobilu, ja sam to u glavi prespojio i napisao granica

To se rešavalo sa 10-20 maraka i možeš i šleper kalašnjikova da preneseš. Mnogi analitičari i dobar deo opozocije na Kosovu sad već javno govore o autonomiji za sever Kosova koja bi bila nešto kao Republika Srpska, kao uspeh predstavljaju to što je ZSO bila predviđena i za ostale opštine na Kosovu sa srpskom većinom a ovo novo će biti samo severno od Ibra. No svaki predlog je podložan promenama.

Link to comment
Share on other sites

Evo i kako ovu situaciju vidi obican gradjanin sa druge strane. Prenecu njegove postove sa twitera provucene kroz google transle:

 

"Север Митровице није безбедан. ПОЛИЦИЈА није на северу, разумете. Нема полиције ни изнад моста, ни код техничке школе где су непознате особе са маскама.@КССвецла јел овако хоћеш да грађани буду безбеднији? Не одржавају се избори са терористима на сваком ћошку!!"

 

"Одложено је рочиште за Драгана Јаблановића, бившег градоначелника општине Ллепосавић, за организовани криминал 2015-2017. У оптужници је још 7 српских и албанских лица. Тако да се нажалост на северу организовани криминал ради заједно са Албанцима и Србима."

 

"Косовска полиција стоји на мосту Ибри и гледа, али се не усуђују да направе више корак, отишао сам мало више изнад моста и није било шансе, па ове изјаве да је полиција на северу, или нема никога, веома су смешни."

 

Jos neki twitovi si bili zanimljivi ali obrisani..

Jedan pogotovo u kome neki stanovnik juzne Mitrovice pise nesto u fazonu "ljudi sam i svojim ocima se uverio u stanje u severnoj Mitrovici,  samo bez zavaravanja, mi tamo ne mozemo uci bez rata"

 

I jos jedan "sever Mitrovice ce uvek ostati " Njihov" Zato sto tako odgovara svima, mnogi nasi su radili poslove, ubijali, trgovali ljudima zajedno sa njima i sada se plase izlaska dokaza na videlo"

 

Uvek je lepse sagledati situaciju iz ugla obicnih gradjana sa obe strane, i bataliti spinovanje novinara. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovih fb i tik-tok ratnika ima sve više, pre neki dan u povratku sa radnog mesta u gradskom prevozu čujemo muziku koju neki momčić pušta sa svog telefona, prvo neka nepoznata pesma na albanskom pa kreće "mora fjalj" i oj serbi ..." dve baš ono pesme u rangu malog baje i braće bajić, kreće reakcija par putnika i momak gasi muziku i objašnjava da je u izazovu sa nekim vršnjakom iz Prištine koji treba u tamošnjem prevozu da pusti neku srpsku muziku koju ni on  ne razume kao što ni ovaj "naš" ne razume šta se peva u pesmama koje pušta u prepunom busu.

kažem mu "sinko izgubićeš glavu zbog tog izazova" on kulira sve u 16😄       

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

u gradskom prevozu čujemo muziku koju neki momčić pušta sa svog telefona, prvo neka nepoznata pesma na albanskom pa kreće "mora fjalj" i oj serbi ..." dve baš ono pesme u rangu malog baje i braće bajić, kreće reakcija par putnika i momak gasi muziku i objašnjava da je u izazovu sa nekim vršnjakom iz Prištine koji treba u tamošnjem prevozu da pusti neku srpsku muziku koju ni on  ne razume kao što ni ovaj "naš" ne razume šta se peva u pesmama koje pušta u prepunom busu.

kažem mu "sinko izgubićeš glavu zbog tog izazova" on kulira sve u 16😄       

 

Koliko god suludo zvućalo, mislim da je to dobra stvar.  Vreme je da nova generacija od svega toga napravi jednu veliku sprdnju i da nastupi opuštanje. 

Bez toga nema budućnosti. Koncept večitog pamćenja zla i gledanja u prošlost nikom ništa dobro nije doneo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Perkos2 said:

ovih fb i tik-tok ratnika ima sve više, pre neki dan u povratku sa radnog mesta u gradskom prevozu čujemo muziku koju neki momčić pušta sa svog telefona, prvo neka nepoznata pesma na albanskom pa kreće "mora fjalj" i oj serbi ..." dve baš ono pesme u rangu malog baje i braće bajić, kreće reakcija par putnika i momak gasi muziku i objašnjava da je u izazovu sa nekim vršnjakom iz Prištine koji treba u tamošnjem prevozu da pusti neku srpsku muziku koju ni on  ne razume kao što ni ovaj "naš" ne razume šta se peva u pesmama koje pušta u prepunom busu.

kažem mu "sinko izgubićeš glavu zbog tog izazova" on kulira sve u 16😄       

 

Ja prvi nisam cuo ni jednu ni drugu pjesmu, a i da jesam ne bih imao pojma o cemu su...Kao i 95% drugih ljudi, ukljucujuci i putnike u gradskom prevozu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

 

Koliko god suludo zvućalo, mislim da je to dobra stvar.  Vreme je da nova generacija od svega toga napravi jednu veliku sprdnju i da nastupi opuštanje. 

Bez toga nema budućnosti. Koncept večitog pamćenja zla i gledanja u prošlost nikom ništa dobro nije doneo.

jeste samo što dok to ne zaživi biće razbijenih glava a svakom je svoja glava najpreča a sa tuđim je lako trgovati, čuo sam da je par likova baš dobro nagrabusilo zbog tog tiktoka u severnoj mitrovici, hteli da pokažu neko svoje junaštvo a to je uvek bio skup sport 

 

Just now, ters said:

 

Ja prvi nisam cuo ni jednu ni drugu pjesmu, a i da jesam ne bih imao pojma o cemu su...Kao i 95% drugih ljudi, ukljucujuci i putnike u gradskom prevozu. 

moraš da se muzički obrazuješ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fancy said:

 

Koliko god suludo zvućalo, mislim da je to dobra stvar.  Vreme je da nova generacija od svega toga napravi jednu veliku sprdnju i da nastupi opuštanje. 

Bez toga nema budućnosti. Koncept večitog pamćenja zla i gledanja u prošlost nikom ništa dobro nije doneo.

 

Jašta. To je ono što sam više puta napisao, ono što je normalno, to je da se sledeća generacija popiša na skoro sve "vrednosti" svojih roditelja, pa napravi svoje. Naročito na te plemenske.

 

Baki, došao si u grad da zivis, ti ili ko god, onda odhebi sa nacionalizmom, jer to anje za grad nije.

 

A ako bi neko stvarno pokusao nesto protiv tog dečka, nadam se da je neki lud koji će izvaditi nešto pa zavrsiti posao, nekoliko puta. Više su se svima na glavu popeli njihovim divljastvom. Neka crknu već jednom, i tako im je to budućnost. Sklovateljska fekalija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

jeste samo što dok to ne zaživi biće razbijenih glava a svakom je svoja glava najpreča a sa tuđim je lako trgovati, čuo sam da je par likova baš dobro nagrabusilo zbog tog tiktoka u severnoj mitrovici, hteli da pokažu neko svoje junaštvo a to je uvek bio skup sport

 

Razumem ja tebe i nadam se da ne misliš da bih ja gurao decu da se zajebavaju s tim.

Samo kažem, da ako je došlo do toga da se to radi to je jedan mali ali značajan korak.  Slobodu i sigurnost očigledno niko neće da ti pruži na tacni, jednom moraš i sâm da napraviš neke korake u nepeoznato... mislim, ne moraš, naravno, ali, očigledno je da se nešto polako menja u glavama pre svega mladih.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...