Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

3 minutes ago, Perkos2 said:

...čuo sam da je par likova baš dobro nagrabusilo zbog tog tiktoka u severnoj mitrovici...

Moguce, ama Beograd nije severna Mitrovica, a ako je to postao, ne vidim zasto se neko buni kad se takav "grad" bombarduje. Takvu travestiju da grad od oko 2 mil stanovnika bude palanka i selendra gde nepoznate u sred dana napadaju po autobusima zato sto slusaju neku muziku ako je u Evropi treba potpuno spaliti i razoriti, da ne postoji, zato sto ako je takav grad selendra, kakve li su onda tek selendre kod takvih.

 

4 minutes ago, fancy said:

 

Razumem ja tebe i nadam se da ne misliš da bih ja gurao decu da se zajebavaju s tim.

Razni doktori i filozofi i ostala bagra koja nikako da crkne sa time nemaju problem. Onda mozda normalne mlade treba usmeriti na prave zločince, ološ i šljam, a ne na te koji puštaju pesme, što je samo po sebi odvratno, da je to nekakav "izazov".

Link to comment
Share on other sites

Treba vratiti pragmaticne politicare koji su spremni na kompromis bez krvoprolica, pritegnuti i srpsku i albansku stranu, potpisati neko resenje, a onda se okrenuti razvoju lokalnih zajednica.

 

Sta je Kurti za vreme vlasti uradio na polju borbe protiv korupcije, posto mu je to valjda bilo bitnije od pregovora sa Srbijom?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

Treba vratiti pragmaticne politicare koji su spremni na kompromis bez krvoprolica, pritegnuti i srpsku i albansku stranu, potpisati neko resenje, a onda se okrenuti razvoju lokalnih zajednica.

 

Sta je Kurti za vreme vlasti uradio na polju borbe protiv korupcije, posto mu je to valjda bilo bitnije od pregovora sa Srbijom?

zaplenio vino u Velikoj Hoči, to mu je najveći uspeh

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Treba vratiti pragmaticne politicare koji su spremni na kompromis bez krvoprolica, pritegnuti i srpsku i albansku stranu, potpisati neko resenje, a onda se okrenuti razvoju lokalnih zajednica.

 

Sta je Kurti za vreme vlasti uradio na polju borbe protiv korupcije, posto mu je to valjda bilo bitnije od pregovora sa Srbijom?

Treba, ama ko bi ih to vratio? I kad su pa i bili pa da se vraćaju. Pa kako izgleda, na Kosovu bi ih možda i izglasali, a tu teško. Kad nisu 200 godina našli za shodno da se okanu nacionalizma pa razvijaju drustvo, neće ni sad.

 

BTW, u vezi ovoga iz autobusa, ono što je najgore od svega je što bi to tu "društvo" aktivno ili prećutno stalo na stranu nasilnika i silovatelja, kao kad su silovali misicu, a ne na stranu tog dečka, kome bi u stvari trebalo ruku da ljube, i da mu daju pocasnu plaketu "Roza Parks". I misici isto.  Ne vidim na osnovu cega onda takvi ocekuju nekakvu "empatiju" i samilost i podršku za bilo sta. Za druge ne znam, meni moja lična etika nalaže da budem na strani onoga ko bi to nalupao tojagom. Naročito onakve naučnike kao neandertalac, nos, rahitičar, grbavi sa ožiljcima od akni i slični.

Link to comment
Share on other sites

Ova predstava je jedan otuzni igrokaz srpskog nacionalizma koji je: jadan, isprazan, procitan i odavno porazen,samo mu to niko nije rekao. Policajci se podelili u dva tabora,a zapravo pripadaju istom miljeu i centru moci,samo sto jedni nose znacke,a drugi kapuljace. Smeju se,lepo zezaju dok lovica kaplje,a narod se dodatno izludjuje..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kurti said he was anxious the tense situation could escalate to the advantage of Vladimir Putin with Russian and Serbian forces having conducted 104 joint military exercises in 2021.

Quote

“Our worry [is] that removal of these barricades cannot exclude casualties,” he said. “And that’s why we want to be as careful as possible to make sure that there will be no destabilisation and relative peace and security will be in place. However, we cannot allow this violation of lawfulness and constitutionality for ever. So, yeah, this must end, sooner the better.”

https://www.theguardian.com/world/2022/dec/20/kosovo-pm-albin-kurti-says-russia-is-inflaming-serbia-tensions-as-ukraine-war-falters

 

Prvo je budalaština i smešan pokušaj podmetanja, jer mislim da smo unazad 5-6 godina imali više vojnih vežbi, zajedničkih sa NATO nego sa sa vojskom RF,  a ovo drugo je ozbiljna pretnja. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

https://www.theguardian.com/world/2022/dec/20/kosovo-pm-albin-kurti-says-russia-is-inflaming-serbia-tensions-as-ukraine-war-falters

 

Prvo je budalaština i smešan pokušaj podmetanja, jer mislim da smo unazad 5-6 godina imali više vojnih vežbi, zajedničkih sa NATO nego sa sa vojskom RF,  a ovo drugo je ozbiljna pretnja. 

sve manje su sumnje da mu je idol Slobodan Milošević i način kako je on rešavao probleme sa "nepodobnim nacijama"

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

https://www.theguardian.com/world/2022/dec/20/kosovo-pm-albin-kurti-says-russia-is-inflaming-serbia-tensions-as-ukraine-war-falters

 

Prvo je budalaština i smešan pokušaj podmetanja, jer mislim da smo unazad 5-6 godina imali više vojnih vežbi, zajedničkih sa NATO nego sa sa vojskom RF,  a ovo drugo je ozbiljna pretnja. 

Kako znas da je budalastina?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

sve manje su sumnje da mu je idol Slobodan Milošević i način kako je on rešavao probleme sa "nepodobnim nacijama"

A ima i "poštenih Srba"....na stranu zajebancija, ali sve mislim da je Albin "tempirana bomba". Oduvek je bio zagovornik Velike Albanije, a apetiti sa Nezavisnim Kosovom ga ne zadovoljavaju.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Constantin said:

A ima i "poštenih Srba"....na stranu zajebancija, ali sve mislim da je Albin "tempirana bomba". Oduvek je bio zagovornik Velike Albanije, a apetiti sa Nezavisnim Kosovom ga ne zadovoljavaju.

kad je moglo da bude "poštenih Albanaca" što da mi zaostajemo, što reče onaj na filmu "pokenjam im se na to poštenje"

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj Milenković je u pravu - koliko su se Albanci nadobijali batina i narobijali za njihove ciljeve, Srbi kad stoti deo toga odrade, tad mogu da se jave. Mada nemaju kad oni to, moraju da zabijaju u neoprano dupe i da proganjaju po kućama i svuda gde stignu sve koji nisu oni. I da izdržavaju parazite kao šumenko, nos, rahitičar i grbavi. To je najvaznije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kossev
 

Prištinski mediji izvestili su u prethodnim danima da je više Srba navodno kidnapovano na Severu.

Pozivajući se na „pouzdane izvore“ KosovaPress je juče u dva navrata izveštavala o tome da su prvo četiri, a potom još dve osobe iz srpske zajednice navodno kidnapovane.

U prvom tekstu ovaj medij je objavio inicijale četiri osobe, navodeći da je jedna od njih kidnapovana u Sočanici, a druga u Leposaviću od strane maskiranih lica, te da su potom u crnim džipovima „odmah poslati u Srbiju“.

Isti medij je potom izvestio i da su navodno kidnapovane dve žene, takođe Srpkinje.

Kosovska policija odgovorila je danas na upit KoSSev-a o medijskim izveštajima, navodeći da sa ozbiljnošću pristupaju ispitivanju ovih navoda.

„Poslednjih dana u medijima su se pojavile informacije, izveštaji i objave o kidnapovanju, premlaćivanju i maltretiranju pojedinih građana srpske nacionalnosti od strane pripadnika kriminalnih struktura u severnom delu Republike Kosovo. Kosovska policija, njene odgovarajuće jedinice, ovoj informaciji pristupaju sa ozbiljnošću i preduzimaju neophodne istražne radnje da bi se ona razjasnila“, navodi se u odgovoru Kosovske policije.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, djura.net said:

kossev
 

Prištinski mediji izvestili su u prethodnim danima da je više Srba navodno kidnapovano na Severu.

Pozivajući se na „pouzdane izvore“ KosovaPress je juče u dva navrata izveštavala o tome da su prvo četiri, a potom još dve osobe iz srpske zajednice navodno kidnapovane.

U prvom tekstu ovaj medij je objavio inicijale četiri osobe, navodeći da je jedna od njih kidnapovana u Sočanici, a druga u Leposaviću od strane maskiranih lica, te da su potom u crnim džipovima „odmah poslati u Srbiju“.

Isti medij je potom izvestio i da su navodno kidnapovane dve žene, takođe Srpkinje.

Kosovska policija odgovorila je danas na upit KoSSev-a o medijskim izveštajima, navodeći da sa ozbiljnošću pristupaju ispitivanju ovih navoda.

„Poslednjih dana u medijima su se pojavile informacije, izveštaji i objave o kidnapovanju, premlaćivanju i maltretiranju pojedinih građana srpske nacionalnosti od strane pripadnika kriminalnih struktura u severnom delu Republike Kosovo. Kosovska policija, njene odgovarajuće jedinice, ovoj informaciji pristupaju sa ozbiljnošću i preduzimaju neophodne istražne radnje da bi se ona razjasnila“, navodi se u odgovoru Kosovske policije.

Zanimljivo da i pored tolikih patrola kosovske policije bukvalno na svakih 100 metara ima tih kriminalnih struktura koje rade prljave stvari. Još zanimljivije je da legalna policija nastupa pod maskama uz priču da je tu da zaštiti sve građane.   

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...