Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 hours ago, NMX said:

Najebali smo posle ovoga....15 minuta sa ovim narandžastim debilom, ima ovaj naš debil da nas smara narednih godinu dana o nikad viđenom sastanku sa POTUSom...niko kao on, niko tako nikada pre....

 

Pih... može da priča šta god hoće svojim lobotomiranim upražnjavaocima ružičaste i ostalih sektaških televizija... ja ga neću slušati, kao što ga nisam ni slušao sve ove godine... treba štititi fizičko i mentalno zdravlje... :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Clash said:

Taj model dve Nemacke je maksimum koji mozemo dobiti i ako to dobijemo Vucko  ce to predstaviti kao da je sam probio Solunski front.

Ako se zabode jos neki oblik ZSO sa bilo kakvim nadleznostima to je preko hleba pogaca.

I onda Cicvu pravi sebi spomenik na centru novog nacinalnog stadiona Aleks arene.

to bi zaista bila sjajna prica s obzirom na nastup americke administracije. verujem da mi moramo da potpisemo danas inace cemo izgubiti sve (pa i tu zajednicu na severu). apsolutno je sve u njihovim rukama i mi mozemo samo da se lazemo da se za ista pitamo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

to bi zaista bila sjajna prica s obzirom na nastup americke administracije. verujem da mi moramo da potpisemo danas inace cemo izgubiti sve (pa i tu zajednicu na severu). apsolutno je sve u njihovim rukama i mi mozemo samo da se lazemo da se za ista pitamo.

Zajednica na Severu nikad nije ni postojala, tako da nemamo šta izgubiti, to je mrtvo slovo na papiru. Ucena je ucena i na ta sranje ne treba pristajati, Trampiša je svoje odsvirao, ako hoće da sakupi političke poene na ovoj situaciji neka predlože nešto realno i održivo.

Edited by Liska Manjina
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Zajednica na Severu nikad nije ni postojala, tako da nemamo šta izgubiti, to je mrtvo slovo na papiru. Ucjena je ucjena i na ta sranje ne treba pristajati, Trampiša je svoje odsvirao, ako hoće da sakupi političke poene na ovoj situaciji neka predlože nešto realno i održivo.

 

Trampiši je bitno zbog kampanje da pokaže da je doprineo tamo negde nekom dogovoru. Čisto da se pojavi u medijima i aminuje neki "sporazum". Njegovi glasači se sigurno neće cimati da ulaze u detalje toga. Koga još zanima tamo neki Balkan... 

Link to comment
Share on other sites

zato i nastupaju toliko agresivno. nadam se da necemo da kazemo istorijsko ne po 50i put i ostavimo nekom drugom da resi nas problem. bukvalno zapad i albanci imaju sve karte u svojim rukama i ovo nase kurobecanje sa rusijom je svima povrh glave tako da ocekujem sveobuhvatan sporazum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, HAMMER said:

zato i nastupaju toliko agresivno. nadam se da necemo da kazemo istorijsko ne po 50i put i ostavimo nekom drugom da resi nas problem. bukvalno zapad i albanci imaju sve karte u svojim rukama i ovo nase kurobecanje sa rusijom je svima povrh glave tako da ocekujem sveobuhvatan sporazum.

Normalno da treba reći ne sve dok god se ne formira ZSO na Severu, šta kog đavola imamo potpisivati bilo šta kada ništa potpisano nije realizovano. Kad se počnu realizovati raniji dogovori onda se može pričati o nastavku pregovora. I termin obostrano priznanje mi strašno ide na mošnica, nama je jako bitno da nas Kosovo prizna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Normalno da treba reći ne sve dok god se ne formira ZSO na Severu, šta kog đavola imamo potpisivati bilo šta kada ništa potpisano nije realizovano. Kad se počnu realizovati raniji dogovori onda se može pričati o nastavku pregovora. I termin obostrano priznanje mi strašno ide na mošnica, nama je jako bitno da nas Kosovo prizna.

Bitno je, pošto ne bi mogli više da traže Preševo, Bujanovac i Medveđu  a oni radikalniji teritoriju do  do Niša(shqipni etnike)  

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, HAMMER said:

zato i nastupaju toliko agresivno. nadam se da necemo da kazemo istorijsko ne po 50i put i ostavimo nekom drugom da resi nas problem. bukvalno zapad i albanci imaju sve karte u svojim rukama i ovo nase kurobecanje sa rusijom je svima povrh glave tako da ocekujem sveobuhvatan sporazum.

Jel ti stvarno misliš da će priznavanje Kosova poboljšati stvari u Srbiji? 

 

Da me ne shvatiš pogrešno, ja sam za Evropske integracije. Ali mi treba da težimo tim putem ne zbog Kosova, nego zbog nas samih. Ako prodamo Kosovo zbog Evrope, ne zaslužujemo ni jedno ni drugo. Jer se pravi Evropski put ne kupuje, on se steče borbom protiv kriminala i korupcije; steče se demokratizacijom društva, nezavisnosti sudstva i medija, itd.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Liska Manjina said:

Normalno da treba reći ne sve dok god se ne formira ZSO na Severu, šta kog đavola imamo potpisivati bilo šta kada ništa potpisano nije realizovano. Kad se počnu realizovati raniji dogovori onda se može pričati o nastavku pregovora. I termin obostrano priznanje mi strašno ide na mošnica, nama je jako bitno da nas Kosovo prizna.

da, zajednica opstina na severu i neki zastitni mehanizmi za ljude koji zive dole. nista mi ne dajemo niti mozemo da damo niti se u sustini pitamo vec je samo stvar ponosa kako progutati pricu gubitka kosova a i u neku ruku zapadne sile ne zele da se istorijski postave u poziciju sudije i oduzmu nam sve. 

 

3 minutes ago, Darko said:

Jel ti stvarno misliš da će priznavanje Kosova poboljšati stvari u Srbiji? 

 

Da me ne shvatiš pogrešno, ja sam za Evropske integracije. Ali mi treba da težimo tim putem ne zbog Kosova, nego zbog nas samih. Ako prodamo Kosovo zbog Evrope, ne zaslužujemo ni jedno ni drugo. Jer se pravi Evropski put ne kupuje, on se steče borbom protiv kriminala i korupcije; steče se demokratizacijom društva, nezavisnosti sudstva i medija, itd.

ne pricam uopste iz perspektive nekog ko na stvar gleda iz srbije. nista srbija nece dobiti sa kosova, to je vec jasno. pricam iz perspektive ljudi koji zive dole. znaci obezbediti sigurnost i mehanizme zastite ljudima koji zive dole (nek bude amerika garant) a mi mozemo da skacemo u krug sa rusijom do prekosutra. kad to skakanje svima dokurci dozvolice ujedinjenje kosova i albanije i resiti to pitanje. u tom scenariju su resena sva albanska pitanja prijema u svetske organizacije. ja se samo nadam da mi necemo da doguramo dotle.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HAMMER said:

da, zajednica opstina na severu i neki zastitni mehanizmi za ljude koji zive dole. nista mi ne dajemo niti mozemo da damo niti se u sustini pitamo vec je samo stvar ponosa kako progutati pricu gubitka kosova a i u neku ruku zapadne sile ne zele da se istorijski postave u poziciju sudije i oduzmu nam sve. 

 

ne pricam uopste iz perspektive nekog ko na stvar gleda iz srbije. nista srbija nece dobiti sa kosova, to je vec jasno. pricam iz perspektive ljudi koji zive dole. znaci obezbediti sigurnost i mehanizme zastite ljudima koji zive dole (nek bude amerika garant) a mi mozemo da skacemo u krug sa rusijom do prekosutra. kad to skakanje svima dokurci dozvolice ujedinjenje kosova i albanije i resiti to pitanje. u tom scenariju su resena sva albanska pitanja prijema u svetske organizacije. ja se samo nadam da mi necemo da doguramo dotle.

Ne postoji mehanizam koji garantuje zaštitu Srba na Kosovu, njihove imovine i imovine SPC, jednostavno samo totalno prisustvo vojnika KFOR delimično to obezbeđuje a pokazalo se da ni oni u mnogo situacija nisu mogli da obezbede sigurnost pa su pomagali u raseljavanju srpskog stanovništva. Odavno se prestalo sa masivnim klasičnim napadima, sad su to pojedinačni slučajevi u institucionalni pritisak koji se eto najbolje vidi iz skorašnjeg primera iz Dečana gde lokalna vlast ne poštuje ni odluke sudova sa Kosova i ne vraća zemlju Manastiru Visoki Dečani i kreće u izgradnju nekog lokalnog puta kojim opet uzurpira deo crkvene imovine i podriva ceo taj kompleks. 

Potpis na priznanje ne treba niko iz Srbije uradi a Kosovo ako je nezavisno kao što kažu neka nastavi lepo bez Srbije dalje integracije u EU.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vučić ništa nije odbio. "Brutalno odbijanje" će da mu bude alibi zašto je pristao na nešto što će verovatno da im pokloni danas. Čim ide sastanak sa Trampom očigledno to nije neki ekonomski program jer koga zabole za to. Posebno je urnebesna priča bila kada je juče rekao da je svašta rekao Grenelu a da je ovaj ćutao kao bubica a "mister bin" klima glavom iza njega :)

 

I ova plebiscitarna podrška "od kuće" takođe navodi da nešto danas dajemo, jer i to je osmišljeno da amortiuzje štetu u javnosti, a šta će to biti teško je reći. Po meni mesto u Unesku ili nešto te težine. Ne verujem da će to biti mesto u UN a za nezavisnost sam siguran da mu nisu ni tražili.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ali zbog odbijanja ja se bojim da bi Srbija mogla da ga nahebe? Da popije neke sankcije ili sl.

Ne mozemo mi nikako najebati, sankcija je valjda jasno da nece biti kada su nas vec bombardovali i oduzeli deo teritorije. 

Niti mozemo ista materijalno dobiti, posto narod para koje nam eventualno daju videti nece. Na Kosovu nam nista ni ne nude ovim sporazumom, tako da je besmisleno ista potpisivati, nista necemo dobiti a nemamo ni sta da izgubimo niti mogu da nas ucenjuju kao drzavu bilo cim.

 Moze da najebe samo Poslednji diktator na Balkanu, tako sto ga mogu vrlo lako izbusiti i maknuti. Sto bi za nas bila dobra stvar naravno.

Inace, neverovatno mi je da se o sadrzini sporazuma koji o necemu sto je projektovano kao najveci drzavni prioritet javnost u Srbiji obavestava putem twitera i Kosovskih medija, kojima verujem vise nego nasim.

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...