Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 minute ago, mladenvzz said:

...Z4 je bio onaj recept koji je petnaestak godina kasnije nudila Srbija kosovu,znan pod krilaticom 

"više od autonomije a manje od nezavisnosti".Ali,to je bilo zakašnjelo.Rekao bih,Srbija je imala

Vlasija a došla do Tačija ili Hardinaja.Vrijeme se ne može vratiti i treba prihvatiti realnost.

Da 😊 ali kao što vidiš, realnost je skroz imaginarna kategorija.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quad said:

Rodjace emoji23.png podji nekad sa klijentima,malo,

prosetaj, lepo je Kosovo ima sta da se vidi,

porazgovaraj sa ljudima koji zive dole.

 

Necu ti vise replicirati ne poznajes situaciju dole.

Tako iz fotelje se lako daju i resavaju stvari. (tudje naravno ne svoje)

 

 

 

 

 

 

 



naravno da mi nećeš replicirati kad si do malopre pričao da ne postoji granica izmedju SRB i Kosova... a onda me šalješ na putopis...

najlakše je biti profesionalni srbin preko tastature i iz fotelje i naravno pričati neke bajke i šta već.

bio je Aca onomad na svenarodnom srpskom skupu u Gračanici, obećavao ovce i krave pa ne vidim da se bilo šta desilo s tim narodom dole niti im je život bolji niti lošiji.

A tebe pitam, šta ti ljudi u Gračanici, Novom Brdu ili gde već dobijaju ovim statusom nerešenim?

Ja mogu da ti nabrojim mali milion stvari koje mi ljudi u Srbiji gubimo ovim statusom, a daj mi jednu stvar koju srbi na kosovu gube priznavanjem nezavisnosti, sem sigurnog utočišta na severu za kriminalce, poreske utaje i duplih plata, a verovatno i ispostavljanja računa za komunalne usluge 😉

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vjekoslav said:

 

nije moj posao tebe opismenjavati. ne znas / ne zelis nauciti sto je to albansko drustvo, u redu.

nemoj od toga praviti belosvecki problem.

Ja bih baš da naučim u koje to albnasko društvo treba Srbi da se utope? lepo i uljudno pitam a ti sve bežiš da ponudiš odgovor

 

Da pojednostavim da ti bude lakše. Od Srba na Kosovu možda se mogu napraviti Kosovci( Kosovari), ali Albanci sigurno nikad neće biti, to je zaludan pokusaj.

 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

 

naravno da mi nećeš replicirati kad si do malopre pričao da ne postoji granica izmedju SRB i Kosova... a onda me šalješ na putopis...

 

najlakše je biti profesionalni srbin preko tastature i iz fotelje i naravno pričati neke bajke i šta već.

 

bio je Aca onomad na svenarodnom srpskom skupu u Gračanici, obećavao ovce i krave pa ne vidim da se bilo šta desilo s tim narodom dole niti im je život bolji niti lošiji.

 

A tebe pitam, šta ti ljudi u Gračanici, Novom Brdu ili gde već dobijaju ovim statusom nerešenim?

 

Ja mogu da ti nabrojim mali milion stvari koje mi ljudi u Srbiji gubimo ovim statusom, a daj mi jednu stvar koju srbi na kosovu gube priznavanjem nezavisnosti, sem sigurnog utočišta na severu za kriminalce, poreske utaje i duplih plata, a verovatno i ispostavljanja računa za komunalne usluge [emoji6]

Nisam pricao nego tvrdio da ne postoji,pitaj klijente od uvodjenja taksi sta je poskupelo i sta fali od srpske robe.

 

Skoro su pucali na lika iz kg a nasi zlotvori su preneli da su Albanci to uradili.

 

Kazem ti opet idi prosetaj i porazgovaraj,pises napamet ili ono sto si iz novina procitao pa ti da resavas.

 

 

Neresenim statusom cekaju da ljubav prestane.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, quad said:

Nisam pricao nego tvrdio da ne postoji,pitaj klijente od uvodjenja taksi sta je poskupelo i sta fali od srpske robe.

Skoro su pucali na lika iz kg a nasi zlotvori su preneli da su Albanci to uradili.

Kazem ti opet idi prosetaj i porazgovaraj,pises napamet ili ono sto si iz novina procitao pa ti da resavas.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 


Moji klijenti neometano izvoze svoje proizvode i robu na Kosovo, idu kamioni, sve po PS-u, a od robe znam sigurno da fali kiseonik i da su neke sile bebe poumirale u bolnici u Severnoj Mitrovici...  oh wait

Link to comment
Share on other sites


Moji klijenti neometano izvoze svoje proizvode i robu na Kosovo, idu kamioni, sve po PS-u, a od robe znam sigurno da fali kiseonik i da su neke sile bebe poumirale u bolnici u Severnoj Mitrovici...  oh wait
Sta si se uhvatio tih klijenata pa sta ako neometano prelaze i placaju pdv?? Tebi je dokaz da postoji granica i granicari jel?

Ovo oko kiseonika i silnih beba stvarno ne bih komentarisao.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da se pridružim apelu Taliesina da se skine ova glupost koja je pinovana na vrhu teme. Zaista mislim da ovde nisu debili i moroni, a i da kojim slučajem jesu, ne vidim svrhu edukovanja istih napisima koji nose potpise Havijera Solane i Karla Bilta. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ZnajJova said:

Mislim da im je isto. Gradjanima drogog reda je svejedno ko je koga priznao. Tako sam zaključio iz razgovora sa tim ljudima. Ili sam samo pogrešno zaključio.

 

ja mislim da si tako sta mogao zakljuciti samo iz razgovora s nekim opasnim (po svoju okolinu opasnim) ludjakom koji u svom nacionalistickom ludilu ne razlikuje smrt pod granatama ili smrt metkom u celo na obali Drave, ili pak otkaz s radnog mjesta 1991. godine  od danasnjeg zivota u Evropskoj uniji. ja u biti mislim da ti pokvareno lazes, jer nitko ti u Hrvatskoj nece reci da mu je kao Srbinu zivot bio isti pocetkom i koncem devedesetih, dakle prije i poslije sluzbenog priznanja Hrvatske od strane Srbije. medjutim nebitno. subjektivne ocijene ionako ne igraju ulogu. postoji dovoljno objektivnih pokazatelja koji govore o kvaliteti zivota gradjana u nekoj drzavi. 

 

...

 

 

6 minutes ago, ZnajJova said:

Da 😊 ali kao što vidiš, realnost je skroz imaginarna kategorija.

 

posebno za epsko-etnicku ratno huskacku stoku koja prebiva u cardaku ni na nebu ni na zemlji.

 

Srpske-bajke-Cardak-ni-na-nebu-ni-na-zem

Link to comment
Share on other sites

...ZnajJova,stvarnost sigurno nije imaginarna.Imaginarni su prohtjevi nekih

grupacija koji traže imaginarna/ekskluzivna prava koja ono što nazivamo MZ

jednostavno ne razumiju.Nemoj me krivo razumjeti za primjere koje ću ti navesti.

Nitko nije silio Ameriku,Australiju Kanadu da da veća prava "prvim narodima".

Uvijek sam smatrao da prvo treba nekoga opteretiti sa nekom odgovornošču pa

onda preispitivati njihovo djelovanje.Unaprijed govoriti da netko za nešto nije sposoban,

ili predviđati posljedice(imaginarne),znači samo konflikt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quad said:

Sta si se uhvatio tih klijenata pa sta ako neometano prelaze i placaju pdv?? Tebi je dokaz da postoji granica i granicari jel?

Ovo oko kiseonika i silnih beba stvarno ne bih komentarisao. 

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 


Ne nisi me skontao, NE PLAĆAJU pdv, radi se klasičan izvoz u drugu državu i da to je dokaz POREZNICIMA REPUBLIKE SRBIJE da je roba napustila teritoriju Srbije, da je izvršen izvoz i da nema potrebe obračunavati PDV na promet iste jer se ista ne koristi na domaćem tržištu, nego u inostranstvu, a ako bi se ta ista roba vratila u Srbiju i pustila u promet, onda bi morao da se obračuna PDV na istu jer se roba prodaje na domaćem tržištu.  E sad ako je PORESKA UPRAVA "republike" Srbije priznala Kosovo kao inostranstvo, kao što su priznali Bosnu i Hercegovinu i njen sastavni deo Republiku Srpsku ili Dansku Ili Rusiju ili Kinu... 


Oko beba samo citiram onog doktora, direktora bolnice u severnom delu kosovske Mitrovice.

 

Link to comment
Share on other sites


Ne nisi me skontao, NE PLAĆAJU pdv, radi se klasičan izvoz u drugu državu i da to je dokaz POREZNICIMA REPUBLIKE SRBIJE da je roba napustila teritoriju Srbije, da je izvršen izvoz i da nema potrebe obračunavati PDV na promet iste jer se ista ne koristi na domaćem tržištu, nego u inostranstvu, a ako bi se ta ista roba vratila u Srbiju i pustila u promet, onda bi morao da se obračuna PDV na istu jer se roba prodaje na domaćem tržištu.  E sad ako je PORESKA UPRAVA "republike" Srbije priznala Kosovo kao inostranstvo, kao što su priznali Bosnu i Hercegovinu i njen sastavni deo Republiku Srpsku ili Dansku Ili Rusiju ili Kinu... 


Oko beba samo citiram onog doktora, direktora bolnice u severnom delu kosovske Mitrovice.

 
Ja ti opet ponavljam i pitam da li je to dokaz da fizicki postoji granica,granicari..
Itd ili moze alternativnim pravcima da se predje, sta ti tu nije jasno????

To oko beba si lupio lepo kazi.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stondisha said:


Moji klijenti neometano izvoze svoje proizvode i robu na Kosovo, idu kamioni, sve po PS-u, a od robe znam sigurno da fali kiseonik i da su neke sile bebe poumirale u bolnici u Severnoj Mitrovici...  oh wait



Ivanović je rekao da je još pre mesec dana tražena saglasnost za kiseonik, koja nije još dobijena, kao ni saglasnost za sanitetski materijal, kao i da Srbi traže slobodu, miran život i normalno lečenje.

 

Umiranje beba zbog nedostatka kiseonika svakako nije tema za ismijavanje i tvoja doskočica je bezobrazluk, neviđen.

Sram da te bude.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, quad said:

Ja ti opet ponavljam i pitam da li je to dokaz da fizicki postoji granica,granicari..
Itd ili moze alternativnim pravcima da se predje, sta ti tu nije jasno????

To oko beba si lupio lepo kazi.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 



Ako postoji izlazni pečat "republike" Srbije i ulazni pečat republike Kosova, a na kojima insistira Poreska Uprava "republike" Srbije znači mora postojati neki carinik/graničar/administrativni radnik koji tu robu kontroliše i carini  valjda je za toliko logično ovo o čemu pišem 😉

Citirao ti vest a i ovaj E4 frajer ti je napisao dole + citirao me, pokušavajući da podmetne nešto što reko nisam u starom dobrom: ti mrziš srbe i srbiju fazonu 😉
edit:
a ovo oko  falš prelaza smo raspravili pre neku stranicu čini mi se?

 

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, mladenvzz said:

...ZnajJova,stvarnost sigurno nije imaginarna.

 

ma imaginarna je, kako nije imaginarna. sve je imaginarno kada u epskom ludilu "borbe za Srbe na Kosovu" prestanes razlikovati zivot od smrti. evo recimo, ova imaginarna ulica postoji u jednom imaginarnom gradu i nosi jedno posve imaginarno ime

 

zmaj-jovina.jpg

 

tom imaginarnom ulicom ja sam npr. isao osam imaginarnih godina u jednu imaginarnu osnovnu skolu, a danas neki posve drugi imaginarni klinci idu tom istom imaginarnom ulicom u tu istu, imaginarnu skolu. sta to sve vrijedi kada neki ovdje ocigledno biraju velicanstvenu smrt na imaginarnom Kosovu, umjesto da grade zivot na onom stvarnom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

Citirao ti vest a i ovaj E4 frajer ti je napisao dole + citirao me, pokušavajući da podmetne nešto što reko nisam u starom dobrom: ti mrziš srbe i srbiju fazonu 😉

 

Kažeš da si citirao doktora iz članka, pa sam kopirao tekst njegove izjave, ništa nisam "podmetao".

Ti si samo obična bitanga a ne srbomrzac.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, e4_guy said:

Kažeš da si citirao doktora iz članka, pa sam kopirao tekst njegove izjave, ništa nisam "podmetao".

Ti si samo obična bitanga a ne srbomrzac.


e može li ovaj  onda?

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:762600-DRAMA-NA-KOSOVU---Kocijancic-Han-je-u-kontaktu-sa-Vucicem-i-Tacijem-Zakazan-veliki-protest-Srba

Quote

IVANOVIĆ: BIĆE PROBLEMA SA LEKOVIMA AKO SE NASTAVI BLOKADA, ČEKAMO KISEONIK VEĆ MESEC DANA

U Kliničko-bolničkom centru u Kosovskoj Mitrovici za prethodna tri dana rođena je samo jedna beba, što je drastično manje nego za period pre anticivilizacijskih mera vlasti u Prištini.
 

- Zasada uspevamo nekako da funkcionišemo, ali ako se ovakvo stanje nastavi sigurno da će biti problema. Akcije naoružanih albanskih formacija i potezi prištinskih vlasti uticali su na izazivanje straha koji se najbolje ogleda dvostruko manjim brojem rođenih beba u toku prošle nedelje. Plaši nas i informacija od dobavljača kiseonika da bi dozvola za uvoz mogla da bude odobrena tek sledeće nedelje, što znači više od mesec dana od kada smo podneli zahtev - rekao je za "Novosti" Milan Ivanović, direktor KBC, koji kaže da i dalje ima poteškoća u snabdevanju lekovima i sanitetskim materijalom, ali da do sada nije bilo otkazivanja hirurških intervencija. (I. R.)



ili ovaj

Da se ne ponovi ''Banjaluka i drugi tragični primeri" - dodao je Ivanović.

 

Quote

Na podsećanje novinara da je upozoravao da kiseonika neće biti, Ivanović je šaleći se uzvratio: „Najviše ga ima na Kopaoniku, koji nama nije daleko”.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

I ? To i dalje nije opravdanje za sprdnju i ismijavanje.

Jedna od umrlih beba je iz moje porodice.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, e4_guy said:

I ? To i dalje nije opravdanje za sprdnju i ismijavanje.

Jedna od umrlih beba je iz moje porodice.

 


stvarno mi je žao ako te je priča pogodila, ali ja samo citiram doktora Ivanovića koji bi trebao da bude meta tvojih napada zbog dizanja panike i širenje netrpeljivosti, a ne ja.

Još jednom izvini ako sam te povredio, ali sve moje izjave i upisi su se odnosili na doktora Ivanovića, e sad zašto si ti na temi o Kosovu i na prozivanju ovog izazivača panike i širitrelja mržnje, video da neko pominje Banjaluku, na tebi je da se pitaš...  i još jednom izvini jbga što te ova ratnohuškačka propaganda kojom se služi direktor bolnice u Severnom delu Kosovske Mitrovice podsetila na tvoju ličnu tragediju.

edit
@perkos

ne, samo sumiramo posledice humanitarne katastrofe nastale na Kosovu po rečima direktora bolnice u Mitrovici, a koju su prenela dva jako čitana lista u "republici" Srbiji.

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites



Ako postoji izlazni pečat "republike" Srbije i ulazni pečat republike Kosova, a na kojima insistira Poreska Uprava "republike" Srbije znači mora postojati neki carinik/graničar/administrativni radnik koji tu robu kontroliše i carini  valjda je za toliko logično ovo o čemu pišem [emoji6]

Citirao ti vest a i ovaj E4 frajer ti je napisao dole + citirao me, pokušavajući da podmetne nešto što reko nisam u starom dobrom: ti mrziš srbe i srbiju fazonu [emoji6]
edit:
a ovo oko  falš prelaza smo raspravili pre neku stranicu čini mi se?

 
Ja ti pricam stvari iz rl a ti se bavis logikom.(dao ti i primer kombija iz kg)

Na moje pitanje sta fali od srpske robe i sta je poskupelo ti odgovaras da fali kiseonik i da su silne bebe umrle.

Ako je to nacin komunikacije ovde onda mi reci sta da ti odgovorim.

Ja ne ucestvujem na temama o kojima ne znam nista.
Priznanje/nepriznanje ne utice na tvoj zivot osim sto je picousti dosadan i pravi bodove na istom.

Ja ti kazem a ti mi veruj, ovakvo stanje po Srbiju je najbolje i treba sacekati da ljubav prodje.

Ti isti nisu bombardovali zbog ljudskih prava nego zbog svojih kombinacija.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:


stvarno mi je žao ako te je priča pogodila, ali ja samo citiram doktora Ivanovića koji bi trebao da bude meta tvojih napada zbog dizanja panike i širenje netrpeljivosti, a ne ja.

Još jednom izvini ako sam te povredio, ali sve moje izjave i upisi su se odnosili na doktora Ivanovića, e sad zašto si ti na temi o Kosovu i na prozivanju ovog izazivača panike i širitrelja mržnje, video da neko pominje Banjaluku, na tebi je da se pitaš...  i još jednom izvini jbga što te ova ratnohuškačka propaganda kojom se služi direktor bolnice u Severnom delu Kosovske Mitrovice podsetila na tvoju ličnu tragediju.

Nisam vidio da se neki doktor Ivanović uključio u diskusiju na ovoj temi.

Vidim da si u nekoliko navrata pokušao isprovocirati mene i neke druge forumaše priglupim i jeftinim forama, obraćao se u trećem licu kad te neko direktno oslovi itd itd.

Tvoj doprinos kvalitetnoj diskusiji na ovoj temi je ravan nuli.

 

Tvoje izvinjenje mi ne znači ništa, kako rekoh ti nisi srbomrzac nego obična bitanga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, quad said:

Ja ti pricam stvari iz rl a ti se bavis logikom.(dao ti i primer kombija iz kg)

Na moje pitanje sta fali od srpske robe i sta je poskupelo ti odgovaras da fali kiseonik i da su silne bebe umrle.


 


Ako je brašno brašno, da li je bitno da li je Čede Jovanovića (fidelinka) ili iz Makedonije?

Ako je ulje ulje, da li je bito da li je Viktoria Oil ili Rumunsko?

Ako je šećer šećer, da li je bitno da je Caneta Subotića ili može da bude i uvoz iz Madjarske?

pričam ti da ne fali ništa od robe dole i da na potezu izmedju Raške i Leposavića u mestu koje se zove Lešak čini mi se postoji nešto što se zove administrativni prelaz i postojao je 2003 kad sam prelazio tuda ja i da je sve ovo o čemu ti pišeš čista propaganda sa srpske strane  kao što je pre nekih godina bila dole neka propaganda ne kupujte srpsko ništa, čak se sećam i bilborda, mislim da je samoopredeljenje bilo iza toga.

Link to comment
Share on other sites


Ako je brašno brašno, da li je bitno da li je Čede Jovanovića (fidelinka) ili iz Makedonije?

Ako je ulje ulje, da li je bito da li je Viktoria Oil ili Rumunsko?

Ako je šećer šećer, da li je bitno da je Caneta Subotića ili može da bude i uvoz iz Madjarske?

pričam ti da ne fali ništa od robe dole i da na potezu izmedju Raške i Leposavića u mestu koje se zove Lešak čini mi se postoji nešto što se zove administrativni prelaz i postojao je 2003 kad sam prelazio tuda ja i da je sve ovo o čemu ti pišeš čista propaganda sa srpske strane  kao što je pre nekih godina bila dole neka propaganda ne kupujte srpsko ništa, čak se sećam i bilborda, mislim da je samoopredeljenje bilo iza toga.
Najbolje da prekinemo ovde da ne bi propagirao vise.



Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...