Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

5 hours ago, Drug Crni said:

Ja bih opet nešto nepopularno za pročitati: zamislite da se dogodilo obrnuto - da su albanski teroristi/kriminalci iz zasede napali i ubili par srpskih policajaca. Šta mislite,kakva bi bila reakcija srpskih snaga u tom slučaju?
Ja mislim ovakva: jake policijske snage potpomognute vojskom bi opkolile selo iz kojeg potiču ubice,sravnile ga sa zemljom i usput pobile sve na koje naiđu,uključujući žene, stare i decu.
Ovo se masovno dešavalo na Kosovu pre cirka 25.godina.

 

 

Nece biti da je sve bas tako bilo. Ali ajde da ne nasedam. 

 

PS Slazemo se za ovo "teroristi".

Link to comment
Share on other sites

Propaganda je čudo a može se na primer na svakom kosovskom mediju ili portalu saznati šta se sve dešsvalo 98-99. Sećam se da je na primer tad pokojni Rugova na pojavu prvih grupa gerilaca to nazvao podmetačinom srpske službe a sad sami pišu da su se braća Jashari, Ladrovci, Haradinaji obučavali u Albaniji i Švajcarskoj još od 1991 za gerilsko ratovanje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

To se ne racuna, nego da objave, pa ta objava da od siroke mase bude docekana ovacijama. I proslavu ispod onog balkona da naprave, na kojoj će prakljača men cmizdriti od sreće što se i to konačno pridružilo civilizovanom svetu, sve pevajući "veseli se srbski rode, sa NATO-om do građanske slobode". I da se onda narodna masa pokaje sto su bili budale kad su mislili da je do jaja sto nece da budu deo veceg sveta, pa da pocnu na sofersajbnu da stavljaju NATO amblem, kao sto su stavljali milosevice i putine. Jedno 75% njih minimum. Tek tad će tu početi da se nazire senka pravde i mozda nekakav magloviti nagovestaj svesti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, erwin said:

Koliko mi se čini, ostao je još koji dan fore za medijsko kurčenje i skrivanje tzv. ustanika po Srbiji, nakon čega po svoj prilici slede zabrana Srpske liste i sankcije Zapada.

Nema nista od toga,sve zvanicne izjave USA i EU idu ka tamo da se treba vratiti dijalogu,smirivanje situacije...

Sto se zabrane Srpske liste tice ona se najavljuje od Vljose ali nista od medjunarodnih institucija

Link to comment
Share on other sites

Quote

The President of Kosovo, Vjosa Osmani, has commented on the behavior of the Serbian List after the attack in Banjskë in Zveçan where one policeman was killed and three others were injured.

She said that the Serbian List instead of distancing itself from these actions which are against the interests of all citizens, they are part of such attacks.

"We as institutions are doing all the legal analyses, we will also have a joint meeting with the Prime Minister, the Speaker of the Assembly and the Deputy Prime Minister to discuss all these issues in the following hours and of course everything that is provided by law will there are measures that will be taken", she said in an interview for public television.

https://www.koha.net/arberi/393523/osmani-kerkon-qe-shba-ja-ti-prije-dialogut/ (prevod: Google Translate)

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Meni se i dalje čini da je najverovatniji scenario bio da je Vučićev plan u nedostatku napretka oko usaglašenog uspostavljanja ZSO bio samostalno proglašenje ZSO od čelnika srpskih optšina, a onda odbrana te teritorije vojnim sredstvima i da je zato nakrcano toliko oružja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malom detetu je jasno da je sever Kosova naoruzan maksimalno i da postoji neka forma organizovanih oruzanih grupa.
E sad ako je ovo primer  sta mogu da odrade, motaj kablove.

Nabudzeni kao Staloneovi placenici, full oprema i naoruzanje, oni usred te neke bitke ili sta li je vec, sednu tako malo svi zajedno  na klupice da odmore malo.

Da pogledaju sta ima novo na Instagramu, da li su prosli na kladionici, laganica, ima se kade.

Brate mili Delije kad idu da se tuku sa drugim huliganima imaju bolju logistiku, taktiku i disciplinu.

Aj mozda je BIA ove malo losije obucila ali zato moze za pet minuta da otkrije identitet twiterasa koji napusi Vucica and co. Malo li je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako taj Kurtijev propagandni nalog kači najavu mogućnosti zabrane Srpske liste za šta dobija veliku podršku čitalaca, teško je zamisliti da neće uslediti pokušaj toga.

 

E sad, ako tebi to nije relevantno, onda OK, mada mi se pre čini da ti se ne dopada to što čitaš, a ne da smatraš da je beskorisno to prenositi.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malom detetu je jasno da je sever Kosova naoruzan maksimalno i da postoji neka forma organizovanih oruzanih grupa.
E sad ako je ovo primer  sta mogu da odrade, motaj kablove.
Nabudzeni kao Staloneovi placenici, full oprema i naoruzanje, oni usred te neke bitke ili sta li je vec, sednu tako malo svi zajedno  na klupice da odmore malo.
Da pogledaju sta ima novo na Instagramu, da li su prosli na kladionici, laganica, ima se kade.
Brate mili Delije kad idu da se tuku sa drugim huliganima imaju bolju logistiku, taktiku i disciplinu.
Aj mozda je BIA ove malo losije obucila ali zato moze za pet minuta da otkrije identitet twiterasa koji napusi Vucica and co. Malo li je.
 
OVK je imala 15000, a neke procene su bile i 20 000 boraca, pa su bili razbijeni. Doduše, podaci su nestabilni, jer su oni bili čas borci, a čas nenaoružani civili. Možda može neka gerilica malo "Prle i Tihi" diverzije, ali bez logistike i podrške sa ove strane ovamo bilo bi teško da opstane takva formacija. Mi s ove strane imamo u borbenoj gotovosti 5000 ljudi. Jeste tehnika na našoj strani, ali ne znam da li bi bila presudna u eventualnom sukobu. Verovatno bi....

Naravo bez ikakve konfrotacije s KFOR-om.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

To se ne racuna, nego da objave, pa ta objava da od siroke mase bude docekana ovacijama. I proslavu ispod onog balkona da naprave, na kojoj će prakljača men cmizdriti od sreće što se i to konačno pridružilo civilizovanom svetu, sve pevajući "veseli se srbski rode, sa NATO-om do građanske slobode". I da se onda narodna masa pokaje sto su bili budale kad su mislili da je do jaja sto nece da budu deo veceg sveta, pa da pocnu na sofersajbnu da stavljaju NATO amblem, kao sto su stavljali milosevice i putine. Jedno 75% njih minimum. Tek tad će tu početi da se nazire senka pravde i mozda nekakav magloviti nagovestaj svesti.

 

Zamišljam sliku....Ti @Milenko Puzigaca ljubiš NATO zastavu na balkonu, @Kronostime okreće prasići na ražanj ispod balkona, ja ladim pivo, a masa ti frenetično kliče....i zazvoni budilnik...jbg, aj na posao...

 

spacer.png

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, erwin said:

Ako taj Kurtijev propagandni nalog kači najavu mogućnosti zabrane Srpske liste za šta dobija veliku podršku čitalaca, teško je zamisliti da neće uslediti pokušaj toga.

 

E sad, ako tebi to nije relevantno, onda OK, mada mi se pre čini da ti se ne dopada to što čitaš, a ne da smatraš da je beskorisno to prenositi.

Okacio si twit koji stavlja kao cinjenicu da Radojicic bio na onoj mutnoj slici, sto niko ni od nasih ni od njihovih ni od MZ ne moze da potvrdi. Ako se neko nazove terorista i poziva na odgovornost i hajku, za to moraju da postoje i dokazi.

Nije problem da se kace jednostrani twitovi, ali barem da sadrze proverene informacije.

Link to comment
Share on other sites

Kurti i Svecia i njihova sluzba (strana, tesko da je ovo njihova), daju domaci zadatak nasima. Verujem da imaju materijala da jos dugo izbacuju nove podatke. I sto je najgore ne lupetaju kao nasi (povredio se na zicu kojom se povezivalo...). 

 

Po snimcima se jasno vidi da je mogao da bude opsti masakr, sto bi se i desilo da stranci verovatno nisu savetovali da je bolja slika u svet da puste da odu. Umesto masakra bolja slika za Kurtija je ova, a da se on pitao siguran sam da bi drugacije bilo. 

Edited by Igor_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

 

Zamišljam sliku....Ti @Milenko Puzigaca ljubiš NATO zastavu na balkonu, @Kronostime okreće prasići na ražanj ispod balkona, ja ladim pivo, a masa ti frenetično kliče....i zazvoni budilnik...jbg, aj na posao...

 

spacer.png

Gde mene nadje da okrecem prasitji na skupu podrske bilo kojoj vojnoj organizaciji?

Ja to mogu samo sa neutralcima koji su protivnici bilo kakvog rata i podela.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Cavani said:

Okacio si twit koji stavlja kao cinjenicu da Radojicic bio na onoj mutnoj slici

 

Rečeno je da je u pitanju nalog blizak Kurtiju, tako da je jasno ko to tvrdi.

 

1 minute ago, Cavani said:

niko ni od nasih ni od njihovih ni od MZ ne moze da potvrdi

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, erwin said:


https://www.021.rs/story/Info/Srbija/353963/Petkovic-Sveclja-da-prestane-da-laze-Vojska-Srbije-nije-povezana-sa-dogadjajima-u-Banjskoj.html

 

Ne kaže što je pečat vojske na njemu i potpis nekakvog načelnika službe logistike ako to SLo znači.

Гледам са телефона, па не могу са сигурношћу да тврдим, али печат је црне боје, исто и потписи?

 

Овде недостају чинови референта и руковаоца. Не постоји скраћеница СЛо.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo - srpske snage nisu činile masovne zločine nad kosovskim Albancima pre 25 godina? Račak je izmišljen, hladnjače su prevozile svinjske polutke?
Takođe, Alija je ispalio granatu na Markale. I na pijacu u Tuzli. Tuđman je namerno prepustio Vukovar da bi doveo do Ovčare? U Srebrenici nije bilo genocida i svakako je cifra prenaduvana. Da,Dubrovčani iz dosade sami granatirali Stari grad..

Istorija je počela 24.03.1999.takođe.

Mi da smo u mogućnosti,opet bismo sve isto. Da možemo.

  • Like 13
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Igor_ said:

Kurti i Svecia i njihova sluzba (strana, tesko da je ovo njihova), daju domaci zadatak nasima. Verujem da imaju materijala da jos dugo izbacuju nove podatke. I sto je najgore ne lupetaju kao nasi (povredio se na zicu kojom se povezivalo...). 

 

Po snimcima se jasno vidi da je mogao da bude opsti masakr, sto bi se i desilo da stranci verovatno nisu savetovali da je bolja slika u svet da puste da odu. Umesto masakra bolja slika za Kurtija je ova, a da se on pitao siguran sam da bi drugacije bilo. 

Uopšte nije teško biti kurti i svečlja pošto sve dobiju servirano od strane najače sile na svetu, ovi naši mogu da budu i hrabri i solidno obučeni i spremni i da poginu ako treba ali sa tehnikom koju NATO ima na Kosovu ne može se ratovati. Posao političara ako im je želja da pomognu takvu grupu je da uspeju da ubede političare iz NATO zemalja da ne uključuju sva raspoloživa sredstva i ne dostavljaju podatke kosovskoj policiji. Očekivati da to uradi AV je stvarno utopija koliko god se on zaklinjao i obećavao da ih nikad neće izdati već da će postati vuk.

vratiću se opet na izjave Agima Čekua od sinoć gde je objašnjavao zašto se ostavio pravac kojim se mogu izvući iz Manastira, nikom ne bi odgovaralo da je bilo više žrtava sem kurtiju i još po kojem njegovom fanatiku a ne bi se ni lako mogla materijalizovati ova pobeda koju su izvojevali. Nisu tamo među političarima baš svi toliko glupi i naivni i čeku još sinoć upozorava i na krvnu osvetu i na podizanje tenzija kod Srba uopšte u regionu,.Uspeo je da prokomentariše i poruke navijača Budućnosti kao jedan vid opasnosti za Albance u Crnoj Gori, evo u "danasu" već teks o zabrinutosti Albanaca iz Preševa za njihovu bezbednost. Veliko stradanje u nedelju značilo bi verovatno i velike sukobe a to za sad barem još nije nikom opcija.    

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...