Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Ovo je Trinidad Moruga Scorpion. Ljutina ide preko 1,000 000 000 SHU, znaci rastapa tkivo. I opet se nadje neko da prosvrdla i useli se u nju. Ko god da je, zasluzuje da zivi. Svakako tu papricicu ne mogu iskoristiti.

 

8HHJKXQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Bre, Badgere, kod tebe se sve neki mutanti zapatili. Sta muckas u onom daleku?:lol_2:

 

Samo kuhinjski otpad i nesto kartona radi balansa izmedju zelenog i smedjeg otpada. 

 

Paprikama dajem Smurf Juice, mozda je od toga? :smiley33:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

Da, bamija...

 

Koliko si ti navikao plodnost tvoje zemlje (gdje god da bacim sjeme - nikne i raste...), ovo je prilicno mrsavo Zorane. Izgleda i pomalo zapusteno, zaraslo u korov i travu, sto je i razlog sto nemas po 10kg paradajza umjesto ta 2-3 ploda.

 

Elem, ja sam sa mojim paradajzom gotov za ovu sezonu. Juce sam otkrio da dolazi pacov iz Paulove baste i da mi se vere uz paradajz i onaj osteceni crveni sa jedne od slika koju sam postavio ranije, nisu unistile ptice, nego pacov. Odmah sam obrao sve sto je ostalo (opracu dobro, dezinfikovati, def necu baciti) i povadio biljke i bacio ih u reciklazu.

 

69792477-2361450500611076-78299015386916

 

69588707-530452801122951-276184749098559

 

Ostale su jos papricice da oberem i onda mogu mozda da pocnem da planiram sta cu s njima. Neke tursije, fwermenti i slicno ce najvjerovatnije da se desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Honey Badger said:

Koliko si ti navikao plodnost tvoje zemlje (gdje god da bacim sjeme - nikne i raste...), ovo je prilicno mrsavo Zorane. Izgleda i pomalo zapusteno, zaraslo u korov i travu, sto je i razlog sto nemas po 10kg paradajza umjesto ta 2-3 ploda.

........

Mrsavo i zapusteno je jer opet selim. Ovaj put samo 5 milja. Kupio sam drugu kucu i plac, ovo ovdje mi je preveliko. Kuca je stara, pa je vec par tjedana sredjujem.

Dok sam jos jednom nogom ovdje, sto izraste cu pobrati, ali se necu previse uzbudjivati oko toga, ne stignem...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2019 at 12:30 PM, Pletilja said:

Imam jednu molbicu: ne mogu da nadjem uputstvo za prilagodjavanje fotografija ovom forumu, neko je o tome vec pisao ali ne mogu da nadjem. Ako neko ima volje da mi to napise u PM, bicu zahvalna......

 

nemoj u PM, nije lepo (psovati) :classic_biggrin:, aj da probamo ovako (javno). sa kompjutora fotku prebacis na neki image hosting servis, npr. 

 

https://imgbb.com/upload

 

i onda otamo kopiras url (adresu) svoje fotke, pa ju stavis u post. forumski softver automatski ju pretvara u fotografiju. usput, ako je fotka prevelika, bar mi se tako čini, smanjuje ju za prikaz na forumu. isprobavaj na onom topicu Proba, nije komplicirano. pitaj ako ti nesto nije jasno.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

nemoj u PM, nije lepo (psovati) :classic_biggrin:, aj da probamo ovako (javno). sa kompjutora fotku prebacis na neki image hosting servis, npr. 

 

https://imgbb.com/upload

 

i onda otamo kopiras url (adresu) svoje fotke, pa ju stavis u post. forumski softver automatski ju pretvara u fotografiju. usput, ako je fotka prevelika, bar mi se tako čini, smanjuje ju za prikaz na forumu. isprobavaj na onom topicu Proba, nije komplicirano. pitaj ako ti nesto nije jasno.

 

 

 

 

Kasnis, Zotjo - opsovo ja juce.:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pacovi!!! :classic_ninja:

 

Valjda kako se blizi zima, traze si pogodna mjesta da se ugnijezde i ovo sad nije prvi put da Paul i ja moramo da se bakcemo. U stvari, on se uglavnom bakce, meni se toliko gadi da sam sve njemu prepustao ali od kako sam otkrio da su mi dirali paradajz, no more mr nice guy. Doduse, ne bi mi smetalo da su u gornjem dijelu baste, da oni zive svoj, a meni dozvoljavaju da zivim svoj zivot, ovako jednostavno ne ide.

 

Na ovoj betonskoj ploci je Paulova kuca, ispod su pacovski tuneli od bogtepitokad, i mi smo ih zatrpavali kad stignemo, natrpamo kamenja i zemlje, a onda poredamo letvice, medjutim, opet su poceli da rovare. 

 

XMuKNry.jpg

 

Posto su oni tvrdoglavi i ne razumiju lijepu rijec, odlucio sam da ce neko morati da strada i postane hrana lisicama.

 

Vec duze vrijeme istrazujem YT i snimio sam par varijanti efektnih klopki:

 

 

 

 
 

 

ali do sad nisam jer - live and let live ali ovo sada prelazi u problem i vakat je takav da se nesto mora preduzeti...

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2019 at 4:56 AM, Div said:

Veličina jeste bitna.

 

01O85b5.jpg  SBNKZaG.jpg

 

Ova lijeva jos i nije najveca na ovom drvetu. Ne berem ih jos, nisam siguran da je ovo finalna boja. Vrsta je Rocoto Rojo, sto bi trebalo da znaci  - crveno. Sacekacu jos malo da vidim hoce li se dalje transformisati. Ova desno je druga vrsta iz iste (capsicum pubescens) familije, samo dosta manja.

 

Na slici ispod je Hot Cheyenne.

XXkibIt.jpg

 

Ukrao sam plod prosle godine iz kraljicine botanicke baste (Kew Gardens), kao Tom Cruise u Mission Impossible, kad se sajlom spustio sa krova.  :classic_ninja: :classic_biggrin:

Hot Cheyenne je vrlo blaga, prijatnog, vocnog ukusa kad se jede svjeza, a kad se skuha, ljutina se skoro potpuno izgubi. Vrlo ukusna papricica ali i da nije, sijao bih je opet samo zbog kraljevskog pedigrea. 

 

Bhut Jolokia:

R7KdOkk.jpg

 

Ovo mi je bila najraskosnija biljka dok je nisam iznio vani na majsku hladnocu ali ipak je prezivjela i prilicno dobro rodila. Ovo je super-hot vrsta ali nije najgora. Nisam do sad probao pa ne znam tacno sta ocekivati ali ne sumnjam da ce biti prilicno bolno iskustvo.

 

Crvena siljokuranka ispod je trebala biti Carolina Reaper, svjetski rekord po Scoville Heat Units ali je lik od kojeg sam dobio sjeme negdje pobrkao i izraslo je ovo:

 

xpqZpJF.jpg

 

Posto znam da lik nije levat, nego kolega entuzijast kao i ja, a i ostalo sjeme je izraslo onako kako je trebalo, vjerujem da je stvarna omaska i da je ovo takodje pristojna vrsta, jako upotrebljiva. Najvjerovatnije je Tabasco ili Piri Piri i bice dobra za fermentirani sos - Tabasco. 

 

Zao mi je sto se sezona zavrsava iako je skupljanje ljetine zahvalan posao. Srecom, ne treba dugo cekati na pocetak iduce sezone; ove papricice sam posijao jos u decembru prosle godine i kome je dosadno tokom dugih zimsklih noci, moze poceti sjetvu papricica jos u decembru. :classic_smile:

 

Edited by Honey Badger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2019 at 5:46 AM, Honey Badger said:

Pacovi!!! :classic_ninja:

Najbolji lek za pacove je po meni pas, naravno ako se ima uslove za držanje istog. Pas takodje rešava problem ptica i drugih glodara...btw, kod nas je još indian summer pa bašta još uvijek fercera

spacer.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kolbas said:

Najbolji lek za pacove je

 

Bacac plamena, dinamit ili mitraljez.

 

Mislim da su trenutno ispod komsijinog deckinga, a pokusavaju i dalje prokopati ispod ploce na slici. Cim vidim svjezu rupu, natrpam kamenja i zablokiram zemljom. Pa kome prvo dosadi. Meni treba par sekundi i 0 energije, pacov mora prilicno da kopa i da bude na oprezu da mu ne polomim kicmu toljagom ako se zanese i zaboravi na oprez. Takodje cu da postavim i Spanish windlass zamku ovih dana, samo da nadjem vremena. Malo se osjecam kao Wile E Coyote ali je i zabavno.

 

Nema sanse da nabavim psa, ne zelim da me vodi u setnju svako jutro u 6 ni da skupljam govanca u kesicu. Boricu se protiv pacova kao i do sad. :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Honey Badger said:

Nema sanse da nabavim psa, ne zelim da me vodi u setnju svako jutro u 6 ni da skupljam govanca u kesicu. Boricu se protiv pacova kao i do sad. :classic_smile:

Ovo prvo ne radim, oba su outdoor year round...imaju veliko dvorište pa nek trče... govna skupljam, pošto i mi koristimo dvorište... inače, psi su izmedju ostalog jako dobar alarm system...ok, sad natrag na biljke...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kolbas said:

Ovo prvo ne radim, oba su outdoor year round...imaju veliko dvorište pa nek trče... govna skupljam, pošto i mi koristimo dvorište... inače, psi su izmedju ostalog jako dobar alarm system...

 

Da zivim kao ti, gdje je divlja priroda blizu ili makar na nekoj farmi, sigurno bih imao nekoliko dobrih pasa jer ja volim pse. Nekada sam imao psa i znam koja je svakodnevna briga i znam da nemam vremena ni snage za to ovdje. A ne bi bilo lose da imam drustvo za trcanje, a i da tjera lisice i pacove ali nije mi dovoljan razlog.

 

Mozemo li vidjeti tvoje pse?

 

 

10 minutes ago, Kolbas said:

ok, sad natrag na biljke...

 

:classic_smile:

 

Samo su mi ostale papricice da sazriju, a pitanje je hoce li stici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

već završiš na "Baštovanstvu"

 

Najbolji topik na cijelom forumu, nisu mogli bolje.

 

Ne znam zasto sam ja ocekivao da cu vidjeti neke cane corsa, pitbullove ili mastife? :classic_smile: 

 

Ja sam nekada davno imao koker spanijela ali ako bih ikada opet imao psa, bilo bi to jedna od gore navedenih vrsta. Ne mora biti cistokrvni, ali taj tip psa, naravno morao bi biti neagresivan. 

 

Prekrasni su ti psi, dobrodosle su slike baste sa njima u kadru uvijek. :thumbsup: 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...