Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

Celer se dosta preporučuje kao neki prirodan "prečistač" ali je gadan i teško ga je uklopiti. Probao sam mnoge recepte i uglavnom je mučenje. Međutim keva napravila salatu gde je ubacil celer u kiseli kupus i uklopa se odlično. Sada svi u porodici koristimo taj metod 🙂

 

Može i sa slatkim kupusom samo treba malo više začiniti.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sam takođe probala i baš mi pomaže, pored detoksa podstiče izbacivanje viška tečnosti iz organizma:

  • jedna bela tikvica
  • pola šolje sa listovima peršuna
  • sok od jednog limuna

Izblendati sve sastojke i po polovinu piti ujutru i uveče umesto doručka i večere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Klotzen said:

Celer se dosta preporučuje kao neki prirodan "prečistač" ali je gadan i teško ga je uklopiti.

 

Veoma diskutabilno, stvar je ukusa. Meni celer u nekoliko varijanti prija i u svežem stanju, već kao dodatak, začin, ide u skoro sva kuvana, dinstana i pečena jela i to svi delovi, koren, stabljike, list.

Ne volim ukus cvekle pa sam mešao sitno narendanu cveklu i celer, uz malo kiseline i soli meni odlična salata, može i uz dodatak rena, takođe salata od celera i jabuke.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pileća salata sa pečenim paprikama

 

Potreban materijal:

  • 200g obarenog i ohlađenog pilećeg mesa
  • 300g očišćenih pečenih paprika
  • 40g rendanog parmezana
  • 150g kuvanog i ohlađenog kukuruza šećerca
  • 200g kisele pavlake sa 20%mm
  • 100g majoneza
  • so i mleveni biber

 

Priprema:

Pileće meso i paprike sitno naseckati, pa ih staviti u činiju.
Dodati parmezan, šećerac, pavlaku, majonez, kao i so i biber po ukusu.
Sve lepo izmešati i sjediniti. Pre služenja ohladiti u frižideru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Koca Popovic said:

Valjda organizam sam izbacuje visak tecnosti ako je zdrav. Ako je neko zdrav i hrani se normalno valjda mu nisu potrebni dodaci za preciscavanje ili tako nesto.

Valjda ovde pisu ljudi koji imaju visok pritisak, muci ih srce,voda, a ima i sveta koji to radi zbog detoksicije, a koju ja nikada

nisam razumela, a i ne verujem da to uopste i postoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dve godine ogranicenog kretanja, gomila lekova, depresija zbog opadanja snage, starenja....nikad mi u zivotu nije bilo gore u vlastitom telu. Doslo mi iz izvesnog mesta u glavu da nisam nesalomiva, da nisam masina perpetum mobile i da cu da mrem kol ko sutra sva nikakva. Ako ne mogu, kao Hamlet, da budem mlad, mogu da budem barem - lep les? Pa sam zavrnula rukave i krenula na ishranu presnim vocem i povrcem. Ne ide, kilavko od zeludca se buni. Dodala sam kus kus/bulgur u sve vocne i povrcne salate, pucam od energije! Sad treniram toplovodnu terapiju, 2 l od jutru do uvece pa dok mi ne krene na usi. 

Organizacija: dovucem svo to voce i povrce, zalihe za 5, 6 dana, operem, osusim, popakujem pa nesto u frizider, nesto u cinije, nesto na posluzavnike, prodjem pored, pokupim vocku, pojedem. 

Prednost: ne razmisljam sta cu da jedem, ne stojim pored sporeta, nema prljavih sudova, nema trosenja para na namirnice koje idu u recepte, milina jedna. 

Prmedba: ovo moze sebi da priusti samo neko u penziji, neko star i neko uplasen od onog sto ga ceka a to je bol, bespomocnost i krematorijum. Pa necu valjda da cvrcim kao prasence u furuni?

Ah, sujeto, ime ti je - zena. 

Primecujete? Imam ozbiljan problem, nesto me je izvrnulo naopacke u poslednje vreme, postajem morbidna.....

Tuzna sam i zato ne mogu ni da kuvam ni da jedem ni da zivim.

Pola godine bez Aje i ja sam pukla u ovoj gluvoj samoci....treba mi macka. 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

 

 

 

Pola godine bez Aje i ja sam pukla u ovoj gluvoj samoci....treba mi macka. 

Trebalo je, a i trebalo bi da ponovo nadjes neku macku. Idi u neki azil, dogovori se s njima da ako bude stani pani

oni ponovo uzmu macku ili da joj nadju neki novi dom.


Probaj da pijes pivo ( na dnevnoj bazi), i hranljivo je, a i podize raspolozenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

A i dobro za izbacivanje tecnosti. :classic_biggrin:

A i za unosenje tecnosti. Ma pivo je genijalno za sve uzraste, nema mnogo alkohola, ima hranljivih materija

i podize moral (citaj raspolozenje), ali i apetit.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2024 at 3:35 AM, Selina said:

Jagnjetina je postala neplativa jer je ocigledno "neisplativa". Niko vise ne cuva ovce, mnogo je isplativije imati 100 hiljada svinja ili kokoski

na nekoliko kvadrata, za to jos dobijas i subvencije ( barem u EU). Onomad citam da se muska telad ubijaju cim se rode, velika je katastrofa

sa mesom. Ja vec godinama ne jedem zivinu, a nekad sam volela nedeljno pile. 

Ni u Severnoj Americi ih nema mnogo, do pre 10tak godina skoro sva jagnjetina se uvozila iz NZ i AUS.

Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2024 at 7:16 AM, Selina said:

A i za unosenje tecnosti. Ma pivo je genijalno za sve uzraste, nema mnogo alkohola, ima hranljivih materija

i podize moral (citaj raspolozenje), ali i apetit.

Ne znam da li toga jos ima , ali ja sam po Svabiji u firmama vidjao vending masine sa pivom. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJORDJE said:

Ne znam da li toga jos ima , ali ja sam po Svabiji u firmama vidjao vending masine sa pivom. 

Ja za to ne znam, a nije da ne zivim dugo u Nemackoj.

Nema vise piva po tim automatima ni na aerodromima, cak ih nema ni na benzinskim pumpama.

Usput, ne piju svi Nemci pivo, ima mnogo predela sa vinom tako da tamo malo ljudi pije pivo.

Mladji ljudi ( omladina, tinejdzeri) ne mare uopste ni za pivo ni za vino. Sta piju, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DJORDJE said:

Ni u Severnoj Americi ih nema mnogo, do pre 10tak godina skoro sva jagnjetina se uvozila iz NZ i AUS.

Po Evropi ima ovaca, problem je sto mladji ljudi to meso uopste i ne jedu jer ga i ne poznaju, gajenje ovaca

je i komplikovano i zahteva silno vreme ( za razliku od stala u kojima gajis 100000 svinja koje jedna drugu 

jedu, ali zato dobijas sunvencije pa te bas briga) i onda je naravno i skupo. Ja mogu da nadjem jagnjetinmu

samo kod Turaka i Marokanaca ( tu se kolju zivotinje iz blizeg oktuzenja), ali oni to rade halal i onda mi se smuci zivot

pa i batalim pomisao na jagnjetinu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Lažni" krem :classic_laugh:

  • dva avokada
  • dve banane
  • malo kokosovog ulja
  • kakao 

Ubaciti sve u blender i pustiti da radi dok ne dobijete glatku masu. Kakao dodajte po želji i u zavisnosti od toga koji je kakao u pitanju (koliko gorak).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2024 at 12:08 PM, Selina said:

Ja mogu da nadjem jagnjetinmu

samo kod Turaka i Marokanaca .

 

Ja ne znam gde ti živiš, ali jagnjetine ima u svakom bolje snabdevenom Maksiju Rewe-u. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

 

Ja ne znam gde ti živiš, ali jagnjetine ima u svakom bolje snabdevenom Maksiju Rewe-u. 

To u Rewe-u ojagnjilo celo stado pre nego sto su ga dotukli.

Bre, gastosi, zaboravili ste i sta je jagnje.....

:s_d:

 

10 hours ago, DameTime said:

"Lažni" krem :classic_laugh:

  • dva avokada
  • dve banane
  • malo kokosovog ulja
  • kakao 

Ubaciti sve u blender i pustiti da radi dok ne dobijete glatku masu. Kakao dodajte po želji i u zavisnosti od toga koji je kakao u pitanju (koliko gorak).

 

 

Malo Baccardija bi lepo "leglo" u ovaj krem.

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2024 at 5:41 AM, Kronostime said:

To u Rewe-u ojagnjilo celo stado pre nego sto su ga dotukli.

Bre, gastosi, zaboravili ste i sta je jagnje.....

:s_d:

 

 

 

:classic_biggrin:

 

Pravo da ti kazem ja te tek rodjene zivotinje zapravo i ne jedem, smuci mi se zivot kada samo slike vidim na kojima

su jaganjci i prasici na raznju. A naravno da sam jela i uzivala u jedenju istih, ali danas imam nekako drugu svest i savest.

 

I nije tako da je ovo u REWE-u ojagnjilo celo stado, to su ovce (jaganjci) stari 12-16 meseci, ja to meso ne volim,

ali moj muz to obozava pa onda zadjemo kod Turchina, a i blizi mi je od REWE-a. Ta jagnjetina je recimo mnogo skuplja

od teletine, to je sada cist luksuz, ali za mene ni cena nema mnogo veze nego jednostavno mi ta malo stariji malo mirise, a mlade

mi je zao pa zato to i ne zelim da jedem.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

Pravo da ti kazem ja te tek rodjene zivotinje zapravo i ne jedem, smuci mi se zivot kada samo slike vidim na kojima

su jaganjci i prasici na raznju. A naravno da sam jela i uzivala u jedenju istih, ali danas imam nekako drugu svest i savest.

 

I nije tako da je ovo u REWE-u ojagnjilo celo stado, to su ovce (jaganjci) stari 12-16 meseci, ja to meso ne volim,

ali moj muz to obozava pa onda zadjemo kod Turchina, a i blizi mi je od REWE-a. Ta jagnjetina je recimo mnogo skuplja

od teletine, to je sada cist luksuz, ali za mene ni cena nema mnogo veze nego jednostavno mi ta malo stariji malo mirise, a mlade

mi je zao pa zato to i ne zelim da jedem.

 

Sto rece bivsi nemacki selektor..

 

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Ma svaki Ciga svoga konja hvali, ali s obzirom da pirotskog kackavalja vise nema, nema ni ovaca.

Ja zato pazarim neki spanski ovcji sir koji me podseca na nekadasnji kackavcalj pa je do pre nekoliko

godina kostao recimo od 17-20 evra kilo, a onda je zadnjih godina isao i na 30, a sada je 40.

Niko nece da se bakce sa ovcama, a ja ih obozavam i ne samo zbog sira♥️

 

63e640d1de154f3ebd3831844953e375.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

I nije tako da je ovo u REWE-u ojagnjilo celo stado, to su ovce (jaganjci) stari 12-16 meseci

TO, od 12-16 meseci je šiljeod 24 meseca je dviska, doduše ja kad kupujem meso ne tražim mu ličnu kartu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Div said:

TO, od 12-16 meseci je šiljeod 24 meseca je dviska, doduše ja kad kupujem meso ne tražim mu ličnu kartu.

Jos od juce pokusavam da se setim kako je tog ovna moj deda zvao i znam da je nesto siljato♥️

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...