Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

8 minutes ago, alcesta said:

E tako, odatle je trebalo da počneš :classic_biggrin:

Inače ne znam koliko Izner vremena troši između poena, ali uvek mi se čini da se svi ti visoki serveri vuku po terenu kao prebijene mačke, što realno između dva asa ne bi morali.

 

Ritual pre poena ulazi u trajanje meca, a i Djokovic i Nadal znaju lagano da prekorace vreme, za razliku od Feda.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Boxy said:

Ovaj tapka loptu 15 minuta, a ovaj vadi gace jos duze, nije ni cudo sto igraju duge meceve. Za razliku od njih, Fed igra tenis...

...i gubi...bar od Novaka....

 

Aj kako vas je razbucao Noliša, evo vam ove statistike, pa si gu lečite duše :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Tja. Ne bi trebalo onda da se previše kuka na loš tretman Novaka od strane medija u globalu. A pogotovo ne da se bude uveren, kako je to prevashodno tako zato što dolazi iz Srbije, ili zato što ima pozitivan H2H sa Fedom ili Rafom. Sa svim postignućima što ih ima iza sebe, trebalo bi da je mnogo univerzalnije prihvaćen, cenjen pa i ako hoćete - voljen. Zlatna koka nije, a nije baš ni da pleni igrom. Mislim, nije ni prvi ni poslednji takav sportista: Vox populi... Ostvareni rezultati su tu, zaslužuje poštovanje razume se. It is what it is. Da ne pišem sad dalje čitav čaršav od posta na temu, jer ovo baš i nije tema ovde.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, možda Novak nema loš tretman od medija, ali od publike itekako ima. Novak na sva 4 slema ima navijače FEDAL koji navijaju protiv njega na svih 7 mečeva i uvek je interesantniji igrač koji igra protiv njega. 

 

Novakov podvig je ogroman, samo Novak zna kroz šta je morao proći da bi na kraju imao bolje rezultate od ove dvojice. USO15 finale je bio horor od meča. Zato mi je i drago što ih je Novak stigao, a ima najveće izglede i da bude teniser sa najviše slemova. 

Link to comment
Share on other sites

Novaku ne treba da bude omiljen u medijima, samo da ima jednak tretman kao njegove kolege, gde se neće iste stvari nekome tretirati kao normalan deo meča a njemu kao zločin. Ali to nema veze s ovom temom, ne znam ni zašto pišemo ovde o tome kad ima gde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Marko said:

Tja. Ne bi trebalo onda da se previše kuka na loš tretman Novaka od strane medija u globalu. A pogotovo ne da se bude uveren, kako je to prevashodno tako zato što dolazi iz Srbije, ili zato što ima pozitivan H2H sa Fedom ili Rafom. Sa svim postignućima što ih ima iza sebe, trebalo bi da je mnogo univerzalnije prihvaćen, cenjen pa i ako hoćete - voljen. Zlatna koka nije, a nije baš ni da pleni igrom. Mislim, nije ni prvi ni poslednji takav sportista: Vox populi... Ostvareni rezultati su tu, zaslužuje poštovanje razume se. It is what it is. Da ne pišem sad dalje čitav čaršav od posta na temu, jer ovo baš i nije tema ovde.

No, dobro, stigli smo do all statistics are on Novak's side, but...:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Medijski gledano, ako pogledamo kako sve to odavno funkcioniše, za mnogo važnije, veće - strašnije stvari, se dala izvrtati istina, spinovati svakojako, a ne za to ko je GOAT, ko je bolji ili šta već u tenisu. Ja kao neko kome jeste Fed omiljeni teniser (mada nisam neki fan u uobičajenom smislu reči, olađen sam od sporta već dugo ), sam dao svoje viđenje stvari. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nicklord said:

Zar nije bila priča da može Medevedev da pretekne Novaka posle USO? Gledam sad live-tennis.eu i ne može, jesam propustio nešto? 😄

 

Ne može odmah nakon turnira USO, ali bi mogao kasnije, tipa ako osvoji Indijen Vels, u zavisnosti da li će Novak imati želju da igra pre Pariza.

 

Sada je 1133 bodova u korist Novaka u odnosu na Medvedeva, u ovom trenutku Medvedev najviše što može dodati je 800 bodova, a Novak izgubiti 135 poena, što mu dođe na 935 poena. Najviše u ovom trenutku mu se može približiti na 200 poena.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ako Novak osvoji, ne igra sigurno do Pariza. Takođe bi ovom titulom završio godinu kao broj 1. Nema svrhe mnogo da se cima za jesenje bodove. 

 

Novak ovom titulom bi zabetonirao rušenje rekorda Štefi Graf po broju nedelja na prvom mestu. Bio bi prvi minimum do Vimbldona.

Link to comment
Share on other sites

 

Djokovic - Tsitsipas H2H : 6-2

Djokovic - Tsitsipas Toilet breaks : 1-4

 

Detail of toilet breaks:

RG 2020: Tsitsipas after the 2nd set

RG 2020: Tsitsipas after the 4th set

Rome 2021: Tsitsipas after the 2nd set

RG 2021: Djokovic after the 2nd set

RG 2021: Tsitsipas after the 3rd set

 

mislim da je bio i jedan posle 4. seta

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wwww said:

 

Djokovic - Tsitsipas H2H : 6-2

Djokovic - Tsitsipas Toilet breaks : 1-4

 

Detail of toilet breaks:

RG 2020: Tsitsipas after the 2nd set

RG 2020: Tsitsipas after the 4th set

Rome 2021: Tsitsipas after the 2nd set

RG 2021: Djokovic after the 2nd set

RG 2021: Tsitsipas after the 3rd set

 

mislim da je bio i jedan posle 4. seta

A jel se zna duzina break -  par minuta ili desetak?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...