Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

3 minutes ago, Dracarys said:

Negde piše i da Rodžer ima 224 pobede, ne znam više ni kojim statistikama da verujem. U svakom slučaju, očekujem da i taj rekord obori Novak već na ovom USO

 

na ATP sajtu mu racunaju i pobede s LC (i to od prve godine igranja), a na UTS sajtu (odakle je ova tabela) se LC ne tretira kao regularni turnir (sto on i nije, to je egzibicija, kao sto je bio i Hopman kup, pa se odatle takodje ne racunaju rezultati).

 

ne znam od kuda ovde konkretno ta razlika u tom jednom mecu.

 

3 minutes ago, ciao said:

A jel se zna duzina break -  par minuta ili desetak?

ovaj to nije stavio, ali sam vidjala na nekim drugim mestima, samo ne sistematizovano. valjda je na RG 2020 takodje bio duzi prekid, a takodje je pokusao i da u sred seta ode u WC i to pred Novakov servis gem (cini mi se da se tog secam), ali mu nije bilo dozvoljeno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

 

Što se tiče sva finala u sezoni, Novak je to samo jednom ostvario(2015) i sutra uveče ima priliku drugi put. Mislim da će rekord Federera tu ostati netaknut, jer on to ostvario 3 puta.

 

Što se tiče uzastopnih pobeda na slemovima, uz osvajanje ovog slema uz njegov omiljeni AO može da postavi brojeve do neslućenih visina.

 

Sutrašnjom pobedom bi izjednačio rekord Rodžera(32) po broju odigranih finala na slemovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dracarys said:

Što se tiče sva finala u sezoni, Novak je to samo jednom ostvario(2015) i sutra uveče ima priliku drugi put. Mislim da će rekord Federera tu ostati netaknut, jer on to ostvario 3 puta.

 

Što se tiče uzastopnih pobeda na slemovima, uz osvajanje ovog slema uz njegov omiljeni AO može da postavi brojeve do neslućenih visina.

 

Sutrašnjom pobedom bi izjednačio rekord Rodžera(32) po broju odigranih finala na slemovima.

Ne vidim zasto to ne bi uradio i sledece godine?

Link to comment
Share on other sites

Mogao si da stavis u zagradi Lista onih koji su u Nju Jorku "jurili" kalendarski Grand Slam.

 

Sa druge strane mreze kod dama, 5. godinu u nizu imacemo sve razliciti GS sampionke u sezoni, a od pocetka 2017. sutra dobijamo cak 14 GS sampionku na 19 turnira. Osaka je uzela 4 titule, a Halep i Barti po 2 u tom periodu. Da sada ne pokusavam da izbrojim finalistkinje (napravicu listu posle finala), samo ove godine to su Pliskova, Pavljucenkova, Brejdi i porazena finalistkinja iz sutrasnjeg meca. Jos malo pa ce svako ko je u Top20 imati GS titulu, a one u Top30 GS finale :classic_biggrin: .

Link to comment
Share on other sites

svi ovi su u Americi jurili GS.

Badz i Lejver su uspeli a Kroford i Houd ostadose kratki za 1 korak (porazeni u US finalu)

 

Novak ima jos 2 koraka ali je vec izbio na celo po broju vezanih pobeda jer su nekad AO i RG imali manje zrebove.

 

isto tako, na hardu se na mejdzorima igra tek od US Opena 1978. - jos jedan plusic za Novaka

 

mnogi previdjaju da je i Borg krajem 70-ih jurio GS, ali nikad nije uzeo USO.

da je bar jednom uspeo na Flesingu, iscimao bi se i za Australian koji se tad odrzavao na kraju sezone. ovako tamo nije ni isao..

mozda bi i uspeo da su ameri ostavili sljaku jos koji godinu (Bjorn-izvorni kralj zemlje a ne trave kako pripovjeda rolex reklama) ali avaj

 

jos Nadal ima tri osvojena na tri podloge 2010, ali nije jurio kalendarski GS ... i to je to

Link to comment
Share on other sites

procitah na twiteru da je ovo najduzi poen odigran: Vilas-Borg in Boca Raton 92 shots. 1979.

meni se nesto cini da je bio jedan zenski mec negde skoro (pre koju godinu), na nekom malom turniru.

evo ga clanak:

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ovo je malo drugacija statistika, koja moze a opet ne mora nista da znaci...

 

Pratioci na drustvenim mrezama, izvor ja :classic_laugh:

 

tviter:

 

-Rafa 15.620.509 M                               -Tim 270.793 K    

-Fed 12.713520 M                                  -Cici 264.072 K

-Novak 8.633751 M                               -Zverev 110.058 K

                                                                -Meda 165.399 K

 

Instagram:

 

-Rafa 11,9 M                                            -Tim 1,4 M     

-Novak 9,2 M                                          -Cici 1,4 M

-Fed 8,7 M                                               -Zverev 1,4

                                                                 -Meda 657 K

 

Mislim, Endi Rodik ima vise pratilaca na TW od ove cetvorice zajedno...:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...