Jump to content

Teniska statistika


wwww

Recommended Posts

 

zanima me sta ce biti s Shangai mastersom, tj. bodovima za race (posto je to obavezni masters). Posto ga nece biti trebalo bi da onda igraci mogu da racunaju 7 "ostalih" turnira, a ne 6 (4x500 i 2x ostali)  kao sto je standardna procedura.

Negde procitah da ce se bodovi iz IW 2021 racunati samo do narednog aprila (znaci samo 6 meseci), pri cemu ce se i za ovaj turnir primenjivati pravilo "best of" IW2019 (50%) vs. IW2021. :ajme:

Totalna papazjanija!

 

Takodje, 3 turnira 500 posle USO su otkazana (plus Rio), to bi moralo da ima nekakve posledice na strukturu ovih 6/7 "ostalih" turnira koji se racunaju (od kojih 1 500 turnir mora da bude posle USO).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da će igrači onda zadržati i bodove iz Šangaja, osim ako ne "proizvedu" za ovu priliku neki manji turnir u zamenski masters, što mi ne izgleda verovatno. I dalje fleksibilno računanje, bez obaveznih turnira makar na nivou 500, što znači dalju zbrku.

Link to comment
Share on other sites

race za sada racunaju po standardnim pravilima i samo se racunaju turniri odigrani ove godine.

 

npr. Tsitsipasu se regularno racunaju svi GS i mastersi koje je igrao, ukljucujuci 10 bodova s Wimbldona (dok u oficijelnoj verziji nema ni Wimbldona ni USO, jer ima male turnire s boljim rezultatima, a Wimbldon i proslogodisnji USO po covid pravilima sad vise nisu "obavezni"), a ne racuna mu se jedan rezultat s 250 turnira (45 bodova iz Marseja).

 

Tsitsipas ima u skoru 4x 500 turnire, MC, ATPCup i jedan 250 = 7 "malih" turnira

 

za sada ne vidim da su ubacivali kaznene 0 za neodigrane 500 turnire (cime se smanjuje broj malih turnira koji mogu da zamene te rezultate)

 

sad gledam Ruudove bodove:

van GS i mastersa racuna mu se

500: Acapulco i "MC"

250: Kicbil, Gstad, Bastad, Zeneva, Minhen, Majorka i Marbelja - ukupno 7 turnira

 

= ukupno 9 "malih" turnira, sto je vise nego sto standardna pravila nalazu.

Nema 0 za neigranje RIma i Majamia. Bice da su ti turniri zamenjeni rezultatima 2 "mala" turnira.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

next gen kampanja pre 5-6 god.

CdCC8JmW4AAimyn.jpg

nesto ne vidim na posteru ovogodisnje GS finaliste koji su izasli na megdan Novaku a slicna su generacija, tzv.drugi next gen esalon

pa jos Sapo Hurkac Opelka itd. ne ide to bas kako je zacrtano u pr i marketinskim komorama

Link to comment
Share on other sites

2017:

1. Chung (ispao u kvalifikacijama WInstonSalema) (#216, ch #19)

2. Rubljov (#7, na race #5) - 23,8yo

3. Medvedev (#2) - 25,5yo

4. Coric (povredjen) (#35, ch #12) - 24,7yo

Shapovalov (#10) - 22,3yo,

Khachanov (#28, ch #8) - 25,2yo

Donaldson (penzionise se, #977, ch #48) - 24,8yo

Quinzi (WC)

 

2018:

1. Tsitsipas (#3) - 23yo

2. de Minaur (#17, ch #15) - 22,5yo

3. Rubljov (#7, na race #5) - 23,8yo

4. Munar (#64, ch #52) - 24,3yo

Tiafoe (#51, ch #29) - 23,5yo,

Hurkacz (#13, ch #11) - 24,5yo

Fritz (#41, ch #24) - 23,1yo,

Caruana (WC)

 

2019:

1. Sinner (WC) (#16, ch #15) - 20yo

2. De MInaur (#17, ch #15) - 22,5yo

3-4. Tiafoe (#51, ch #29) - 23,5yo, Kecmanovic (#62, ch #38) - 21,9yo

Ruud (#11) - 22,3yo,

DavidovicFokina (#32) - 22,2yo,

Humbert (#26) - 23,1yo,

MYmer (#90, ch #67) - 22,9yo

 

2021 race za Milano:

1. Sinner (20yo)

2. FAA (21yo)

3. Korda (21,1yo)

4. Alcarz (18,3yo)

5. Musetti (19,4yo)

6. Brooksby (20,8yo)

7. Nakashima (20yo)

8. J M Cerundolo (19,7yo)

9. Rune (18,3yo)

10. Gaston (20,9yo)

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

od ovih gore sa slike (a koji nisu ucestvovali u NexGen turniru):

Bublik (#37, race #21) - 24,1yo

Zverev (#4, ch #3) - 24,3yo

Kirios (#85, ch #13) - 26,3yo

Kokinakis (#185, ch #69) - 25,3yo

ne prepoznajem ko je ovaj skroz desno.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Nikad mi neće biti jasno ovo za Nišikorija koji je sav tako staklen :smiley5:

A bilo bi zanimljivo videti kad je Izner pogubio ove duge mečeve, moguće je da posle onog rekordnog maratona na W ima neke traume koje su mu smetale da pobeđuje u takvim mečevima :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Dovoljno da nabaci meceve koji traju 4h+ :classic_sleep:

A i obojica igraju ja tebi ti meni i poeni im traju do letnjeg dana u podne, Fed igra brze izmedju poena i igra krace poene.

Treba da izbace statistiku koliko je bilo efektivne igre u tim mecevima koji su trajali 4h+

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

A i obojica igraju ja tebi ti meni i poeni im traju do letnjeg dana u podne, Fed igra brze izmedju poena i igra krace poene.

E tako, odatle je trebalo da počneš :classic_biggrin:

Inače ne znam koliko Izner vremena troši između poena, ali uvek mi se čini da se svi ti visoki serveri vuku po terenu kao prebijene mačke, što realno između dva asa ne bi morali.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...