Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

On 7/30/2020 at 10:53 AM, Marvin said:

Da li je Kinky mozda najplatezniji ove sezone u EL?

 

Oni uvek imaju velike budzete, a opet je to manje od onih najvecih - Barcelona, Real, CSKA, Efes, Armani sigurno imaju kvalitetnije igrace, sad, koliko ih placaju je druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2020 at 1:36 PM, Borca said:

 

Nedavno su se pisali hvalospevi o njemu i kako nije limitiran igrač. Evo prilike istim tim pametnicama da požele ovakvu igračinu i u svom timu. Samo kad se setim da smo mi EL startovali sa njim kao primarnom opcijom, jeza. Odžo je za njega oličenje košarkaške tehnike i inteligencije.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, realno *w said:

Gde su se pisali? 

 

Ja od kada znam za ovog momka, samo pljuvačina. A Odžo nije oličenje košarkaške tehnike i inteligencije ni naspram prosečnog igrača bilijara, a ne nešto drugo 😄

Mislim da se rasprava baš poveli na temi EL, sad ne mogu da pronađem. Bilo je ljudi koji su ga branili i pričali da nije toliki krš kolikim se predstavlja.

 

Možda sam malkice preterao 😄 U svakom slučaju kada bih morao birati između Odža i Lezora, ja bih uzeo Odža.

 

edit:

 

Evo ga, veliki broj ljudi ga je hvalio. Nije samo ova strana imaš pa strana ispred i iza pomenute, cela rasprava o Lezoru. Ti si čak pravio šprdnju sa ljudima koji su ga kritikovali i pisao kako je imao brutalne brojke u EC. Izgleda da su te Trinki i Radonja poslušali i da su se o njegovim kvalitetima raspitali kod nas "košarkaških stručnjaka".

 

I da ovo je klasičan told you so post 😄 patka out

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Liska Manjina said:

Nedavno su se pisali hvalospevi o njemu

 

1 hour ago, Liska Manjina said:

Bilo je ljudi koji su ga branili i pričali da nije toliki krš kolikim se predstavlja.

 

Lessort je biran u drugu petorku Evrokupa '19, samim tim nije toliki krs. Ima dobar pristup utakmicama, odlicne fizikalije, prilicno mlad - on tek moze da dostigne svoj peak, ali i raspad karijere. Malo ti je preuranjen post sa poentiranjem.

 

Cak i ova objava o ne produzenju saradnje ne potvrdjuje tezu da je krs igrac. Mozda se njemu ne svidja ponudjena uloga, ili redukovanje plate? Mozda ima nekih drugih boljih ponuda? Mozda i Trinki vec ima u glavi kako mu centarska linije treba da izgleda bez i razmatranja Lessort-a kao opcije? 'Ajd da vidimo prvo koji mu je sljedeci korak u karijeri, i kako ce se snaci tamo ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Princeton said:

Cak i ova objava o ne produzenju saradnje ne potvrdjuje tezu da je krs igrac. Mozda se njemu ne svidja ponudjena uloga, ili redukovanje plate? Mozda ima nekih drugih boljih ponuda? Mozda i Trinki vec ima u glavi kako mu centarska linije treba da izgleda bez i razmatranja Lessort-a kao opcije? 'Ajd da vidimo prvo koji mu je sljedeci korak u karijeri, i kako ce se snaci tamo 😉

Cmn, be serious 😄

 

Drago mi je da stojiš kod svoje procene, ali ja verujem proceni Radonjića i Trinkijerija. Ako nije bio koristan u Radonjinom sistemu, onda će teško to uspeti u bilo kom drugom sistemu. Nema sumnje da je on koristan EK igrač, ali neki su ga u pomenutoj raspravi predstavili kao reinkarnaciju Admirala Robinsona (@LosmiSK). Dečko nije EL igrač, nije ni na nivou korisne rezervi. Uz svo dužno poštovanje, Bajern je donji dom EL, a ako kod njih i kod nas nije uspeo, teško da će to uspeti u nekom jačem EL klubu.

 

@Anthony Gill Kam tu Red Star bro 😄

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Mislim da se rasprava baš poveli na temi EL, sad ne mogu da pronađem. Bilo je ljudi koji su ga branili i pričali da nije toliki krš kolikim se predstavlja.

 

Možda sam malkice preterao 😄 U svakom slučaju kada bih morao birati između Odža i Lezora, ja bih uzeo Odža.

 

edit:

 

Evo ga, veliki broj ljudi ga je hvalio. Nije samo ova strana imaš pa strana ispred i iza pomenute, cela rasprava o Lezoru. Ti si čak pravio šprdnju sa ljudima koji su ga kritikovali i pisao kako je imao brutalne brojke u EC. Izgleda da su te Trinki i Radonja poslušali i da su se o njegovim kvalitetima raspitali kod nas "košarkaških stručnjaka".

 

I da ovo je klasičan told you so post 😄 patka out

 

 

Vrlo je bitno shvatiti razliku između "hvalospeva" i prosto tvrdnje da nije toliki idiot, kakvim je predstavljen. On je otprilike bio krivac za sve loše što se desilo u Zvezdi. A to si mogao da vidiš u baš tim postovima koje si našao. 

 

Ni prvi, ni zadnji centar sa lošim razumevanjem igre, ali vrhunskim fizikalijama, koji će ako bude radio kako treba, celu karijeru igrati na nekom EC ili graničnom EL nivou, uz mogućnost da napreduje naravno.

 

Ono što je njemu posebno bitno je da dođe u ekipu sa jasno razrađenim sistemom, jer nije u stanju da kreira sebi pozicije. Takva je bila Unikaha pa je samim tim i učinak bio dobar.

 

U Bajernu druga priča, Monro kao neprikosnoveno prvo rešenje, Bartel sa minutima na 5, a ono malo minuta što je preostalo podeljeno na Leona i Lesora, pa nijedan nije uradio ništa.

 

Opet kažem, jasne su mi sve njegove mane, daleko od nekog super rešenja, ali jednostavno daleko i od idiota kakvim je predstavljen. Ima svoje kvalitete i to samo treba dobro iskoristiti, te dobiti solidnog bekap centra.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad se prvi put spomenuo ja sam napisao nešto u smislu da ne bih voleo taj tip igrača, jer se nadam nekome ko ima više poena u rukama, ko može i na niskom postu da iskreira nešto.

Već imamo Mozlija koji jedino može da ukuca neku serviranu loptu i to je to.

 

Druga stvar je što mi je Šćepo nepoznanica i nisam siguran da ćemo imati bilo kakav sistem u igri, što je za takvog igrača jako bitno.

 

U istom tom argumentu vidim i razlog nedobijanja ugovora od Bajerna. Mislim da njima ozbiljno fale poeni za EL, a samim tim je Rejnolds ipak bolje rešenje. Verovatno bi bila drugačija priča, da im je ostao Monro.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Cmn, be serious 😄

 

Drago mi je da stojiš kod svoje procene, ali ja verujem proceni Radonjića i Trinkijerija. Ako nije bio koristan u Radonjinom sistemu, onda će teško to uspeti u bilo kom drugom sistemu. Nema sumnje da je on koristan EK igrač, ali neki su ga u pomenutoj raspravi predstavili kao reinkarnaciju Admirala Robinsona (@LosmiSK). Dečko nije EL igrač, nije ni na nivou korisne rezervi. Uz svo dužno poštovanje, Bajern je donji dom EL, a ako kod njih i kod nas nije uspeo, teško da će to uspeti u nekom jačem EL klubu.

 

@Anthony Gill Kam tu Red Star bro 😄

Tanka je linija izmedju dobrog i loseg po forumasima, da budem precizan jedan zicer.

 

Greska je bila Covica i nesretnog Alimpijevica da on bude prvi centar bez El iskustva i sa 22g.

 

Idigrao je dobru sezonu u EL i posle u Unicaji. U Bayernu je to vec bio problem sto nije imao dobrog pick and roll PG a i bio je u senci Monroa.

 

Nije ne znam kakav igrac, ali nije ni los kako se predstavlja a jos nema 25g. 

 

On je mentalno jos dete, da se tako izrazim. Nije jos sazreo kao covek..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Posle neko poredi Stimca i Tomasevica 🤦‍♂️

Koliko god da nisu za poređenje, valja istaći da se sad forsira totalno druga košarka. EL se drastično promenila zadnjih 7-8 godina, dosta se ubrzao tempo. Tomašević je bio old school centar, sumnjam da bi sa nedostatkom atleticizma i očajnim procentima sa bacanja dospeo do prve petorke EL. Sa druge strane Štimoglu je krš pa krš, bez obzira na epohu.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...