Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, Gudura said:

Tyler Ennis i Sem Drekker potpisali za Turk Telekom Ankara. WTF? Zar je moguce da su ova dvojica izabrala BCL, imali su mesta u vecini EL ekipa,a Ennis je komotno mogao kod nas....osim ako od bate nije dobio info kako nam lezu plate😝

 

Pre njih Ankara je dovela i Michael Erick-a iz Baskonije. Inace ovom boldovanom sam se potajno nadao.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Gudura said:

Tyler Ennis i Sem Dekker potpisali za Turk Telekom Ankara. WTF? Zar je moguce da su ova dvojica izabrala BCL, imali su mesta u vecini EL ekipa,a Ennis je komotno mogao kod nas....osim ako od bate nije dobio info kako nam lezu plate😝

 

Zadnjih par dana sve neka iščuđavanja kako neki nisu završili u EL...  Kao da ima 40 EL klubova, gde će se svaki dovesti po 5 novih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Dekker i Ennis nece u EL ekipu dok god neke stvari ne promjene ili dokazu tim timovima. Ili dok jednostavno ne postanu ti timovi dovoljno ocajni. Plus ponude koje su imali od strane nekih EL timova nijesu nista bolje od ovog sto su ovi nudili.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTwister said:

Dekker i Ennis nece u EL ekipu dok god neke stvari ne promjene ili dokazu tim timovima. Ili dok jednostavno ne postanu ti timovi dovoljno ocajni. Plus ponude koje su imali od strane nekih EL timova nijesu nista bolje od ovog sto su ovi nudili.

Moguće da u ovom trenutku mnogi gledaju da što pre zabodu neki ugovor, jer je neizvesnost oko sezone, pa da se na vreme obezbede. 

Kao Panter što je pomenuo da je hteo da ostane, ali ga je menadžer posavetovao da je vreme za veliki ugovor, za svaki slučaj, jer se ne zna šta će biti na jesen/zimu. 

 

Tako da, kapiram da će biti igrača koji će prihvatiti solidne/dobre ponude već sada, iako bi za mesec-dva mogli da izaberu bolja takmičenja za narednu sezonu , da ne bi rizikovali eventualno otkazivanje i ostanu kratkih rukava. 

 

Iskreno, tom logikom bih i ja išao, kad bih tražio posao u ovom trenutku. Sigurnost je sigurnost, a meni deluje da će biti mučna sezona pred nama, sa mogućim prekidima, pogotovo u evropskim takmičenjima, plus dobre šanse da je bez publike. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije, za EK. :whistling: 

 

Realno, 3 igraca koji mogu da napreduju koliko toliko, a i to je pitanje(Walkup, Grigonis nakon ozbiljne povrede i Hayes), Lekavicius koji sigurno nece ponoviti igru iz prosle sezone, Lauvergne i Garino unakazeni povredama i Rubit sa dosta uputnika. Ostalo domaci igraci. Vasturiu nisam mnogo gledao, ali nece mu biti lak skok iz Ulma u EL. Pitanje je kako ce se ovaj trener snaci, tesko bi nesto vise iz ovog rostera i Sarunas izvukao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Nije, za EK. :whistling: 

 

Realno, 3 igraca koji mogu da napreduju koliko toliko, a i to je pitanje(Walkup, Grigonis nakon ozbiljne povrede i Hayes), Lekavicius koji sigurno nece ponoviti igru iz prosle sezone, Lauvergne i Garino unakazeni povredama i Rubit sa dosta uputnika. Ostalo domaci igraci. Vasturiu nisam mnogo gledao, ali nece mu biti lak skok iz Ulma u EL. Pitanje je kako ce se ovaj trener snaci, tesko bi nesto vise iz ovog rostera i Sarunas izvukao.

Pa dobro, nemaju svi budžet od 30+ miliona ... Vasturija je zanimljiv igrač, može na sve spoljne pozicije ... došao iz Vehte.

Link to comment
Share on other sites

Walkup, Grigonis, Vasturia I Lekavicius su tu ballhandleri. 

Unutra Hayes, Rubit, Lovernj, Jankunas I Geben su okej skroz. Kapiram da će Hejs i Rubit igrati na 3,4 odnosno 4,5. 

 

Korektna ekipa, odličan spoj iskustva i talenta. Ne znam kakav je taj trener, ali dok ne krene sezone bzvz je nagadjati da ne može da bude dostojan naslednik Sarasa. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, propolis said:

Walkup, Grigonis, Vasturia I Lekavicius su tu ballhandleri. 

Unutra Hayes, Rubit, Lovernj, Jankunas I Geben su okej skroz. Kapiram da će Hejs i Rubit igrati na 3,4 odnosno 4,5. 

 

Korektna ekipa, odličan spoj iskustva i talenta. Ne znam kakav je taj trener, ali dok ne krene sezone bzvz je nagadjati da ne može da bude dostojan naslednik Sarasa. 

 Vasturia je odlican pick and roll igrac, sve radi solidno a IQ mu je ogroman. Nekad deluje sporo ali uvek nadje resenje. Na prvo oko deluje nestabilan ali jako dobar igrac. On je pre par godina kad je dosao iz NCAA isao u Albu odigrao par meceva zbog povreda igraca ali nisu ga produzili. Pa igrao u Palencia dobar tim u drugoj spanskoj ligi gde je bio odlican.

 

Zaboravio si i Dimsju koji je Zalgirisovo dete a igrao kod Canka proslu sezonu, zna sa loptom i solidan paser. Imaju na bekovima dosta kvalitetnih,timskih i pametnih igraca.

 

Grigonis danas igra turnir sa Litvanijom u Talinu i bice tip top za sledecu sezonu. Garino i Lovrenj su odlicni za njih i ako nisu dugo igrali.

 

Napravili su vise nego dobar i poprilicno mlad tim koji moze rasti tokom sezone dosta. Iz Ritasa su uzeli mladog superstara Blazaevica koji isto igra za reprezntaciju danas a ima tek 18godina.

 

Rabit ce im raditi posao u Oliju se prosle godine retko ko dokazao a igrao je na poziciji Printezisa...

Link to comment
Share on other sites

Po meni je ispod radara prošao ovaj povratak Slukasa u Oly. On tu treba da uzme ulogu startera, a Spanulis sa klupe da ulazi, to mu je primerenije u ovoj fazi karijere. Ne verujem da će tu da bude neki dug period prilagođavanja. Olimpijakosu je baš trebao takav igrač jer su mnogo lutali sa Amerikancima a Bili više ne može kao nekada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To se spominje jos od pocetka sage sa Obradovicem i ostankom/odlaskom njega sa klupe Fenera. Jos tada je bila informacija da ce Slukas da ode i pored vazeceg ugovora ako Obradovic ode i pominjao se Oly kao najverovatnije destinacija.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, LosmiSK said:

 Vasturia je odlican pick and roll igrac, sve radi solidno a IQ mu je ogroman. Nekad deluje sporo ali uvek nadje resenje. Na prvo oko deluje nestabilan ali jako dobar igrac. On je pre par godina kad je dosao iz NCAA isao u Albu odigrao par meceva zbog povreda igraca ali nisu ga produzili. Pa igrao u Palencia dobar tim u drugoj spanskoj ligi gde je bio odlican.

 

Zaboravio si i Dimsju koji je Zalgirisovo dete a igrao kod Canka proslu sezonu, zna sa loptom i solidan paser. Imaju na bekovima dosta kvalitetnih,timskih i pametnih igraca.

 

Grigonis danas igra turnir sa Litvanijom u Talinu i bice tip top za sledecu sezonu. Garino i Lovrenj su odlicni za njih i ako nisu dugo igrali.

 

Napravili su vise nego dobar i poprilicno mlad tim koji moze rasti tokom sezone dosta. Iz Ritasa su uzeli mladog superstara Blazaevica koji isto igra za reprezntaciju danas a ima tek 18godina.

 

Rabit ce im raditi posao u Oliju se prosle godine retko ko dokazao a igrao je na poziciji Printezisa...

 

Nisam pratio BBL, ali čim je Saras tražio Vasturiu u toku prosle sezone sigurno ima kvaliteta. Statistika mu je lepa što ide u prilog. 

Dimsu nisam ispratio gde je bio posle Zalgirisa, ali kapiram da će u EL imati minimalnu minutazu. 

 

Secam se da nas je Rabit upropastio u Broseu kad je bio na 5, tako da mozda i ovde odigra koji minut na 5. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za Bajern je potpisao izvesni Nick Weiler-Babb, ex-Ludwigsburg. Ne znam ništa o tom igraču ali nije da su se uobičajeno usrećili sa tim likovima iz osrednjih bundesligaša.

Uvalili su i Knighta u Monako. 

 

Ma Patrik igra ISO kosarku sa up tempo na obe strane terena krajnje agresivni. 

 

Karington u Baskoniji...ne znam nisam pametan, mislim da su lose kupovine.

 

Oni u kosarci rade kao u fudbalu, kupe kvalitetno u ligi..samo postoji ocita razlika izmedju sportova.

 

Nece ni sl sezone imati neki budzet ocigledno.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Dropkick Murphys said:

Moguće da u ovom trenutku mnogi gledaju da što pre zabodu neki ugovor, jer je neizvesnost oko sezone, pa da se na vreme obezbede. 

Kao Panter što je pomenuo da je hteo da ostane, ali ga je menadžer posavetovao da je vreme za veliki ugovor, za svaki slučaj, jer se ne zna šta će biti na jesen/zimu. 

 

Tako da, kapiram da će biti igrača koji će prihvatiti solidne/dobre ponude već sada, iako bi za mesec-dva mogli da izaberu bolja takmičenja za narednu sezonu , da ne bi rizikovali eventualno otkazivanje i ostanu kratkih rukava. 

 

Iskreno, tom logikom bih i ja išao, kad bih tražio posao u ovom trenutku. Sigurnost je sigurnost, a meni deluje da će biti mučna sezona pred nama, sa mogućim prekidima, pogotovo u evropskim takmičenjima, plus dobre šanse da je bez publike. 

Na trzistu trenutno imas vise ovih drugih koji "cekaju" ponude za neznatno vise para fazon par hiljada mjesecno a za ocekivati je da ce ta cijena dodatno da im padne a ta mjesta ce relativno brzo da se razgrabe. Bice dosta igraca koje ce ekipe uzet ispod cijene kad im ponestane opcija, jer trenutno cak i neke 2nd round pikove sa drafta koji predstoji agenti nude po Evropi.

3 hours ago, propolis said:

Walkup, Grigonis, Vasturia I Lekavicius su tu ballhandleri. 

Unutra Hayes, Rubit, Lovernj, Jankunas I Geben su okej skroz. Kapiram da će Hejs i Rubit igrati na 3,4 odnosno 4,5. 

 

Korektna ekipa, odličan spoj iskustva i talenta. Ne znam kakav je taj trener, ali dok ne krene sezone bzvz je nagadjati da ne može da bude dostojan naslednik Sarasa. 

Ova ekipa Zalgirisa ce biti dosta suplja defanzivno na prvi pogled jer ti od svih ovih visokih nemas jednog plus defanzivca koji moze da pravi razliku bar na toj strani terena. Garino ce im vjerovatno biti najbolji defanzivni igrac u ekipi. To je kontra onog sto je Saras forsirao pa cemo ovog novog trenera da vidimo oce li sto novo donijeti i neku drugaciju igru nego sto smo dosad gledali od Zalgirisa. Ono sto se moze primjetiti da slabo ce ko u EL uloziti neke velike pare u centre koji su defanzivno problem, cak i Monroe jedan sto je napadacki odlican i dalje je free agent.

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Za Bajern je potpisao izvesni Nick Weiler-Babb, ex-Ludwigsburg. Ne znam ništa o tom igraču ali nije da su se uobičajeno usrećili sa tim likovima iz osrednjih bundesligaša.

Dobar igrac, ima neki upside kao all-around igrac koji bi mogao biti dosta koristan jer se uklapa u tu ideju jack-of-all-trades igraca koje Trinchieri voli. Nijesam ocekivao nakon ruki sezone da zavrsi u EL al je to vise do onog sto je ostalo na trzistu a da je kvalitetno iako mozda trenutno nije taj EL lvl. Bajern ce imati problem da nadje ove domace igrace da mu popune roster jer nije previse ostalo, a vec sad je jasno da ce stranci tu voditi glavnu rijec.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...