Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

QBilo bi dobro da neko baci koji red o Valensiji.  Oni su mi tipicna spanska ekipa, a mislim da je spanska igra generalno za nas poprilicna misterija.

 

Nije da sam detaljno pratio kako su igrali, tek onoliko kad nas bas zaboli. Ali cijenim da bi mi bili dosta nesrecni kada bi nas tim onako igrao. Imas osjecaja da igraju bez zara, da bjeze od kontakta, da su vrlo cesto atletski inferiorni. Igraju na mismeceve, makar zavrsavali i iz losijih pozicija. Recimo, Dubljevic nas je ubio sinoc, ali sta znam, meni on ne igra vec 3 godine na nivou na kojem moze. Kad se sjetim samo kako je ubijao one sezone kad je Bobi bio, danas ni sjena toga. Ok, ubio nas popom i sutem za tri, a ovako iz glave bih rekao da mu je ovo suterski najbolja utakmica u sezoni. A unutra tanko i slabo.

Sta tek reci za plejevski par. Ocajno, bez ofanzivnog potencijala, Kolom kao da je ostario deset godina od vremena iz Uniksa.

 

Sta tek reci za olinjalog San Emeterija, kojeg smo i prije pet godina znali zaustaviti, a ne danas. A igra na ustrb Abaldea, momka u fizickom prajmu.

Link to comment
Share on other sites

Dubljević im je najmanji problem. Jeste juče igrao dosta na pnpop ali ne beži on od kontakta, ima dobrih mečeva u poslednje vreme gde je opasan i iz reketa. PG im je najtanja pozicija, imaju tri osrednja igrača, pri čemu je meni Van Rossom najbolji od ponuđenih jer je najbolji šuter. Colom nema šta da traži protiv fizički moćnijih riivala, pametan pnr plej ali izrazito fizički limitiran. Vives je uvek bio tek neki EC kalibar. Trebali bi više da isforsiraju Lloyda jer je jedini u spoljnoj liniji sposoban da trpa u serijama, od Vanje može biti ozbiljan igrač na EL nivou tek za koju godinu. Imaju skromnu produkciju sa 4, Labeyrie igra neku Mo Faye stelt napadačku igru, Motuma ni ne koriste previše, a Ndoura već moraju znati bolje da upotrebe. Ovaj Ponsernau mi deluje kao krajnje prosečan trener takođe.

Link to comment
Share on other sites

Problem sa Valensijom je sto oni uvijek nakon prelaska iz Evrokupa u EL ulaze sa skoro identicnim sastavom. Tu je puno limitiranih i prosjecnih igraca za EL, a i ta pojacanja koja dovedu u vecini slucajeva ne donose neki instant kvalitet. Razumijem to, vjerovatno imaju neki projektovani budzet i ne zele nikad da idu preko toga, ali tesko je onda ocekivati da ce uspjeti da naprave neki iskorak.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Uti said:

Bajern primio 47 poena tri minuta do kraja poluvremena,jeste da je Efes napadacki sjajna ekipa ali previse je to za Radonju.

 

Sut: 8/11 za 3, 9/11 za 2. 

 

Kad je poslednji put neki tim tako sutirao? Previse Bajern dize ruke od gostujucih meceva. Nije strasno sto ne mogu da dobiju, strasno je sto se stalno raspadnu i gube 20+ razlike.

 

Djordi je imao novi intervju i tu je pomenuo buducnost evrolige:

 

Quote

"Pričao sam o broju timova i ako budem hteo da naši timovi odu iz domaćih prvenstava predstaviću projekat sa 24 ekipe i 46 utakmica. To je toliko jednostavno, ali to neću uraditi. Pokušavam da održim ovaj sistem", kazao je Bertomeu.

 

Lep pokusaj spinovanja, samo ne kaze zasto bi, za ime sveta, evroliga morala da se odrzava u ovakvom formatu?

 

Gde pise da mora da bude liga?

 

Vecinu gledalaca interesuje neizvesnost oko prolaska njihovih ekipa, ne serija prijateljskih i revijalnih meceva klubova koji se ne bore ni za sta.

 

Unistava evropsku kosarku zarad nekih fantazija o francuskoj, nemackoj i engleskoj (?!) kosarci. Eto mu Alba i Asvel, na dnu tabele. Ne pada mu na pamet da povecavaju budzet, zasto bi? Ionako nemaju sanse za f4 ni sa duplo vecim budzetom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...