Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

2 hours ago, Selina said:

Sta su ti to radili?Nije valjda samo od vadjenja krvi?

 

Ajd sad, dešava se, starije krhke vene, mlada neiskusna sestra -> probodena vena. Big deal, proći će. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek voleo kako doktorima ništa ne smeta što se tiče ovakvih stvari. Još kad sam bio student pa odemo svi na ručak i onda medicinari krenu da pričaju kako su prvi put pipnuli mozak taj dan i kako im je bilo super i komentarišu šta su secirali

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Eddard said:

 

Ajd sad, dešava se, starije krhke vene, mlada neiskusna sestra -> probodena vena. Big deal, proći će. 

Desi se i u device dete, al sto bas mora sve Pletilji da se desava i to po ovoj vrucini?

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane, da, desava se, i godine, i vene, i vrucina, nista previse cudno (mene je pre nedelju dana u mojoj 36toj iskusna sestra, privatno, ubola iz druge). Ali, s druge strane, da, broj prekvalifikovanih "medicinskih sestri" ili "farmaceutskih tehnicara", pa cak i svrshenih "farmaceuta" iz npr. Bjeljine je u Srbiji zastrasujuc. Sto dalje odes od Beograda mladi kadar je ili upitan ili nepostojeci. Ima par mladih, sjajnih, koji se vrate u svoje male sredine... Ali u uslovima u kojima rada, sa nadredjenima pod kojim rade, sa sestrama sa kojim rade, sve to ode u majcinu... Oprema, npr. sistemi za infuziju se prilicno razlikuju privatno i drzavno. A o zabrani specijalizacija koja je traaaajalaaa i posledicama koje stizu zbog toga tek necu...

Naravno, gospodji Pletilji, borcu, snazi i primeru za mladje generacije, sve najbolje... I da sto manje posecuje ove ustanove...

Edit: Edard je svakako i vise u toku, ne repliciram njemu naravno.

Edited by Geronimo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskusna sestra ne sme da ubode "iz druge" mladog čoveka, za početak.

Drugo je što krv vade laboranti i laborantkinje a krv se vadi debelim iglama, one ne smeju da budu kao vlat kose.

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pletilja said:

Nije bas gadost dana, jeste gadost ove nedelje: snimljeno s leve i desne strane GLAVNOG ulaza u gradsku bolnicu u Vrscu, nakon 3,5 h cekanja na prijem kod lekara opste prakse izasla sam da udahnem malo kiseonika jer je cekaonica dushegupka:

Desno od ulaza:

 

Pa levo:

 

 

Pa usluga vadjenja krvi u istoj toj bolnici:

 

..pa sam ja namcorbaba kojoj sve smeta?

Studirao sam sa covekom iz Vrsca, odlazio vise puta tamo i ostao mi je u secanju kao jako cist grad, daleko cistiji od Beograda, da ne spominjem recimo Paracin ili Cupriju. Ocigledno  da su stvari otisle u pogresnom pravcu, steta, lep gradic. Zdravstvo u Srbiji...

Bolestan mi je brat od ujaka, tako  sam posle osam godina od oceve smrti dosao ponovo u kontakt sa zdravstvom. Mozda su bolnice tehnicki bolje opremljene, neke su renovirane, ali je stanje sa kadrovima daleko gore. Rodjaka smo morali da izvedemo iz bolnice jer je bukvalno tamo lezao sa  da ga niko nije pogledao dve nedelje. Morali smo da platimo privatnu kliniku za tretman,  po njima da smo duze cekali ne bi se dobro zavrsilo. Obavestenja o stanju pacijenata su vic, daju ti sat vremena da pozoves na telefon na koji se uglavnom niko ne javlja, onda se javi lekar koji ti kaze da je pacijent dobro, ali da nema vremena za detalje jer su godisnji odmori , a on ima gomilu pacijenata. Kada su posete, lekare ne mozes da pronadjes, a daju dva dana u nedelji po sat vremena. Razbeze se i medicinske sestre, sto bi one trpele bes familija koje ne mogu da dobiju obavestenje . Pre desetak godina dok se otac motao po bolnicama bilo je nestasica lekova, materijala, cekalo se na neku dijagnostiku jako dugo, ali barem je bilo personala koji je vodio racuna o tim pacijentima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Nicklord said:

Ja sam uvek voleo kako doktorima ništa ne smeta što se tiče ovakvih stvari. Još kad sam bio student pa odemo svi na ručak i onda medicinari krenu da pričaju kako su prvi put pipnuli mozak taj dan i kako im je bilo super i komentarišu šta su secirali

.....zato sto oni znaju za mnogo, mnogo gora desavanja. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

.....zato sto oni znaju za mnogo, mnogo gora desavanja. 

 

 

Nije (samo) to, uglavnom je posledica navike, što bi se reklo, profesionalna deformacija. Jer ako svaki dan viđam krv, kost, gnoj, rane i sl... Za mene je to postalo normalno i nemam više te inhibicije koje ima običan čovek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eddard said:

 

Nije (samo) to, uglavnom je posledica navike, što bi se reklo, profesionalna deformacija. Jer ako svaki dan viđam krv, kost, gnoj, rane i sl... Za mene je to postalo normalno i nemam više te inhibicije koje ima običan čovek. 

Sta bi tek bilo da si ginekolog?

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...