Jump to content

UEFA Champions League 2018/2019


Drug Crni

Recommended Posts

5 minutes ago, Markoss said:

Elem, Tadic je odlican igrac, ali kad udje u ovaj mod iz drugog poluvremena gde mrsi muda i svaki put ima potez vise, onda mu treba usi iscupati.

Ma Tadic je timski igrac, nije igrac koji uzme stvar u svoje noge i resi tekmu. Moze I to, al to se dogodi jednom u deset utakmica. 

Link to comment
Share on other sites

Odbrana Ajaksa u drugom poluvremenu kao da je sa Marsa pala. Zijeh će da sanja onu stativu... Krivo mi je zbog njih, velike su stvari uradili do sada, sad će ih očerupati bogataši na leto. Totenhem je, ako ništa, zbog Moure zaslužio sve ovo, kakva partija. Može delovati slučajno na prvi pogled, ali i protiv Sitija i Ajaksa su pokazali karakter, ima iritantnih likova poput Rouza, ali im treba skinuti kapu na svemu što rade ovih par godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je Tadic bio slab, u nekim situacijama prelako padao, mekano ulazio u duele.

Ajax je igrao sasvim dobro do prvog gola Tottenhama, primili su gol iz fenomenalne kontre, ono se stvarno tesko brani, ali nakon toga je usla voda u usi i usli su u krilo Onani i videlo se da ce ga primiti vrlo brzo. Onda su valjda shvatili da ne moze tako da se igra, do kraja je to bilo ok, mogli su da ga daju vise puta, videla se panika i nesigurnost u igri po zemlji, nije bilo vise onog iznosenja lopte pod pritiskom, ali to je normalno, i mnogo iskusnijim ekipama bi se uvukla nesigurnost. Ja bih rekao da su generalno odigrali dosta dobru utakmicu, samo mi bode oci taj period izmedju prvog i drugog gola, mada nije dugo potrajao. Zasluzili su prolaz, ali izgleda da je ovo Tottenhamova sezona, ljudi su bili vidjeni u Ligi Evrope za vreme grupne faze. Sto ne bi i osvojili kad su onako izasli iz grupe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Markoss said:

Uzas, uzas, uzas. Osecam se kao da ga je Zvezda primila.

 

Liverpul uzima LS. Ajaks je bolja ekipa od Totenhema, ne znaju ni oni kako su primili 3 komada. Bice mnogo nezanimljivije finale. 

 

ajaks nije bolja ekipa od totenhema. totenhem je u prvom mecu bio bez dva najbolja igraca, a i veceras bez coveka koji je bukvalno pola tima. u prvom je bio izjednacen mec, veceras je totenhem bio bolja ekipa ceo mec. ajax je iz 3 suta u prvom dao dva gola, a u drugom je totenhem dominirao u polju i igrao izuzetno ofanzivno i visoko. dali su im 3 a mogli su i 5 golova za poluvreme. bez kejna. 

covek preokreta spanski ziga. poremetio im totalno odbranu.

 

jel muceni totenhem ikad ista osvojio? mislim osim onih liga/fa kupova?

sad vidim dva kupa uefa i jedan kup kupova. 😲

oni su meni simbol za luzerstvo. ako wiki ne laze 1 liga kup u poslednjih 20 godina. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ИEsA IlIC said:

 

 

 

jel muceni totenhem ikad ista osvojio? mislim osim onih liga/fa kupova?

sad vidim dva kupa uefa i jedan kup kupova. 😲

oni su meni simbol za luzerstvo. ako wiki ne laze 1 liga kup u poslednjih 20 godina. 

Имају више евро купова од ПЛ титула (2), задњи пут '61. Међутим нису усамљени са оваквом статистиком, Нотингем Форест има 2 ушата а само једном били шампиони Енглеске (други пут играли као освајачи) 😊

Иначе врхунски мечеви у оба полуфинала за уживање, фудбал је много напредовао а оно што једнако фасцинира да су играчи редом преспремни.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajaks je bio bolji prvo poluvreme, Totenhem drugo, dovoljno da pobede veceras za gol razlike i prodju. Jednostavno. Izgubila je Ajaksova odbrana, nisu imali resenje za duge lopte na Ljorentea, a da ne pricam o drugom golu. Pomalo Totenhem i fizicki spremniji, Tadic jeste crkao na kraju ali je crkla i kompletna ekipa Ajaksa.

Link to comment
Share on other sites

Od Engleza jedino cenim BBC Earth dokumentarce koji su najbolji dokumentarci na kugli zemaljskoj. Steta sto nisu neki Irci ili Skoti. 

 

Fudbal najgori sport na svetu. Fuuj bre! Kad sam te prvi put i pogledao! 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, 34Barkley said:

Koliko god da sam navijao za Ajaks i popizdeo na kraju, treba svaki put da ispadne ekipa koja odustane od svoje igre i počne da glumata. Neozbiljni su. Pa će se valjda neko jednom opametiti.

 

50 minutes ago, berti said:

Ajax se raspao cim su se u jednoj utakmici našli kao favoriti. Jbg, njihov fudbal je napadački, a ne muljanje.

 

++

Još jedna luda večer u Ligi Prvaka. Žao mi je Ajaxa ali prolazu Tottenhama nema zamjerke. Točno se osjetilo nakon drugog gola Spursa da bi mogao uslijediti potpuni preokret. Jedino što mi je ostalo pomalo nejasno je 5 minuta nadoknade, nisam imao dojam da treba toliko. Čestitke Tottenhamu i njegovim navijačima. Njihov nogomet je također atraktivan i vjerujem da imaju što za reći u finalu. Najviše me zanima mogućnost da Spursi osvoje Ligu Prvaka iz perspektive navijača Arsenala 😄 Da li bi npr. više voljeli da ne osvoje LE i da Tottenham ne osvoji CL (komšija, krava), ili da osvoje i jedni i drugi?

Link to comment
Share on other sites

Cestitke navijacima Spursa sa foruma.

 

Lukas Moura odigrao tekmu zivota. Naklon. Svaka cast za Spurse, igrali su do kraja i nisu se predavali. Zasluzio je i Ajax da prodje dalje, ali jbg ne mogu oba tima ici u finale.

Ten Hag je ujebao Ajax u drugom, jer se odlucio za defanzivni stil i igru na kontra-napade sve do drugog gola Spursa. Ajax je najbolji kada igra svoju igru, a to je direktni fudbal, sto se pokazalo posle drugog gola Moure.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e da, je l' primetio neko Lamelu idiota koji u poslednjoj odbrani umesto da ispuca loptu i to je kraj uzima da dribla i gubi je, na njegovu srecu De Ligt je slabo centrirao i to je bilo to, ali da je taj centarsut prosao moglo je biti zajebano. nisam mogao da verujem sta radi covek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Liverpool-Tottenham će biti 7. finale (drugo englesko) u kojem igraju 2 kluba iz iste zemlje (2000. Real Madrid-Valencia, 2003. Milan-Juventus, 2008. Manchester Utd-Chelsea, 2013 Bayern-Borussia D., 2014. i 2016. Real Madrid-Atletico Madrid).
 

I prije je bilo je slučajeva da ni jedan od finalista nije bio prvak u nacionalnom prvenstvu prethodne sezone: 1999. Manchester Utd.-Bayern, 2000. Real-Valencia, 2014. i 2016. Real-Atletico,  a ovo je drugi put da ni jedan finalist nije bio ni prvak ni viceprvak nakon Milan-Liverpool 2007.

 

Ovo će biti 1. finale od 2013. da u finalu ne igra ni jedan španjolski klub.

 

Ako u finale Europa lige danas uđu Chelsea i Arsenal to će biti prvi put da su svi finalisti u oba natjecanja iz jedne zemlje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Auh!!
Kakva utakmica i sinoc. Kakva eliminaciona faza. I kakva sezona Lige sampiona. :Hail: Najuzbudljivija sigurno. Mislim da cu je pamtiti dok sam ziv. Drago mi je sto je u njoj bas ucestvovala i Zvezda. :classic_tongue:

Da se odmah polijem kofom govana sto sam arogantno otpisao Spurse. I da se izvinem njihovim navijacima na forumu. Mada mi ni ovog jutra nije posve jasno kako su ono izveli? 
Pochettino pogodio i sa Ljorenteom i sa Dejvisom. 
Ajax po meni igrao najbolji fudbal ove sezone;posebno u knock-out fazi. Odigrali su maltene savrsenih pet poluvremena protiv Reala,Juvea i Totenhema da bi zbog jednog jako loseg sve prosuli. Brutalno prema njima i mislim da nisu to zasluzili. Meni je izgledalo da su u drugo poluvreme usli sa 'balkanskim mentalitetom' i razmisljanjem kako je sve gotovo. Rasejani nekako su delovali i onda su im stvari izmakle kontroli.

Vise sam prizeljkivao finale L'pool - Ajax.
Treba se naterati i pogledati ovo finale Liga kupa :classic_tongue::classic_biggrin:
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Mnogo se potencira ta prica o Ajaksu i djeci. Oni zapravo imaju De Lihta koji ima nepunih 20 godina, ostali svi bar 22. Kakva su djeca Blind, Taglifiko, Shone, Zijech, Tadic. To su sve islusni igraci sa preko 25 godina. Blind nepunih 30, Tadic i Shone prebacili 30. Ovi ostali su mladi igraci ali nisu djeca. Bar za moj pojam ne moze Van De Bek sa 22 da bude dijete. Luka Jovic mladji od gotovo svih njih. 

 

Osim sto niko ne prica o njihovom starosnom dobu, vec o tome da su fudbalski jos uvek deca. Sto i jesu, nevezano za to koliko imaju godina. Svi sem Tadica i Blinda koji su i pre ovog nesto napravili u karijeri, eventualno Sonea koji vec dugo igra na ovom nivou. Samo kad je Taljafiko iskusan, lik do pre godinu i po igrao u Argentinskoj ligi, koga briga kolko ima godina, pa ne raste iskustvo u fudbalu sa godinama vec sa jakim utakmicama u jakim takmicenjima. 

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...