Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

2 hours ago, Cooper said:

Da se prebrojimo.
U Srbiji plus stranci sa ugovorom za sledeću sezonu:

Volden, Gorda,
Jare, Pejdž,
Zagor, Trifa,
Raša, Novica, Birča,
Mozli, Janker.

Not bad za završetak ove sezone...

Komšije jedino egal na pleju, vraća im se gazdin mali, ostalo plitak potok.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

.a16970eac27827d61d5fb57012699a5e.jpg

 

Setio se Saše Pavlovića sad kad sam video ovu sliku. Kakva je to njuška, prvo skoro svojeručno doneo pobede zvezdi u onim polufinalnim i finalnim okršajima a onda izbaksuzirao i protiv cedevite, kada je proslavljao pobedu u pretposlednjem napadu. Što bi se reklo, hvala mu gde čuo i ne čuo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja Nolana Smita uopste ne doživljavam tragično sa aspekta da nam se nešto srušilo, jer sve što se posle desilo, desilo bi se možda godinu dana kasnije. 

 

Kao što sam i Dravotu onda u nekoj raspravi napisao, Cedevita će nestati, a Partizan će i dalje stvarati nove uspomene, od kojih je npr i Jaretova trojka, baš protiv novog Tedeskijevog projekta.

 

Sa druge strane, Kecman je nešto što se dešava once in a lifetime za neki klub, u produžetku, prežaljeni, preko celog terena, za titulu, i to u utakmici 2 najbitnija ex sfrj kluba u paklenoj atmosferi. Setite se samo kako je Cibona gurala tu regularnu sezonu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Sa takmicarskog aspekta, ta utakmica je bila 3 nivoa ispod po vaznosti nego semis sa Cedevitom. Tad je region jos imao 3 kluba u EL, a plasman se odredjivao na osnovu bodovanja (aba, kls i kup). Znaci da biste isli u EL i da ste izgubili.

Sa aspekta uzitka, svakom navijacu kkP to mora biti draga pobeda. Ja sam se bukvalno najezio danas slusajuci Edina i njegovo odusevljenje. Ne odusevljenje sto ste vi pobedili vec koliko je to bila luda zavrsnica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

Ja Nolana Smita uopste ne doživljavam tragično sa aspekta da nam se nešto srušilo, jer sve što se posle desilo, desilo bi se možda godinu dana kasnije. 

 

Kao što sam i Dravotu onda u nekoj raspravi napisao, Cedevita će nestati, a Partizan će i dalje stvarati nove uspomene, od kojih je npr i Jaretova trojka, baš protiv novog Tedeskijevog projekta.

 

Sa druge strane, Kecman je nešto što se dešava once in a lifetime za neki klub, u produžetku, prežaljeni, preko celog terena, za titulu, i to u utakmici 2 najbitnija ex sfrj kluba u paklenoj atmosferi. Setite se samo kako je Cibona gurala tu regularnu sezonu.

 

Cibona je vec tada bila u svom sumraku slave - taj mec je odigralo svega par igraca i dva igraca su dala 85% poena.

 

Tomas, Gordon, Bogdanovic na cetvorci, tu je bio jos Samo Udrih i Luksa Andric. Ostalo totalni anonimusi.

 

Nakon toga je Cibona napokon stigla do te titule - ali im to nije mnogo pomoglo, jer su sve ostale sezone nakon toga proveli izmedju tavorenja u donjem delu tabele i grcevite borbe da ne odu u ABA2.

 

To bi bila i sudbina Partizana i Crvene zvezde da drzava (citaj: SNS) ne upumpava toliko para u kosarku, ali je pitanje dokle ce to trajati, ako ce uopste i trajati.

 

Na kraju krajeva, u evroligi, osim par klubova, vecina su igracke nekog bogatasa koji je odlucio da finansira neki veliki klub - Armani, Fenerbahce, grcki klubovi.

 

Treba videti sta se desava kada stvarno drzava odluci da ne finansira klubove u nekom sportu - odbojka, rukomet, vaterpolo, sve je to dno Evrope i svaka pobeda nasih klubova je veliki uspeh.

 

Slazem se da Cedevita i Tedeschi nisu najbolji primer, ali to ne znaci da su drzavni dinosaurusi primer svega sto valja, a privatni klubovi primer kako ne treba raditi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...