Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 minutes ago, Sector said:

 

A nasa? Oni su bili 100% sigurni u BG pa su dosli svaki put na utakmicu? 

 

Zbog ovakvih stvari se ne odlaze utakmica, nije ratno stanje. Na kraju krajeva u slucaju sranja najlakse je povuci ekipu i vratiti se u Beograd. Za nas je kls, gostovanja Borcu i Vrscu su bezbijedna. 

 

Ne mogu se uporedjivati nasi raniji susreti koji su bili sa ovim koji bi ili koji je trebao da bude.Ja se nadam da si dovoljno upucen u novonastalu situaciju i desavanja u Crnoj Gori u predhodnih nedelju dana.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cocaniggia said:

 

Ne mogu se uporedjivati nasi raniji susreti koji su bili sa ovim koji bi ili koji je trebao da bude.Ja se nadam da si dovoljno upucen u novonastalu situaciju i desavanja u Crnoj Gori u predhodnih nedelju dana.

 

Potpuno sam upucen u desavanja, samo ne mogu to nikako da dovedem u vezu sa ovim mecom. 

 

Jasno da bi bilo uvreda, pljuvacke i predmeta ko i na svakom mecu nas, njih i grobara ali ne vidim da su ove demonstracije tolika prijetnja da se ne ode na utakmicu. Nece nam niko glave skidati a i kao sto rekoh u slucaju pretjeranih sranja najmanji je problem povuci ekipu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve nas, koji smo sa nestrpljenjem čekali ponedeljak i tu utakmicu, veliko razočarenje, ukoliko se zaista ne odigra, a sa druge strane, da li biste vi bili na mestu košarkaša i ušli u onu košnicu večeras? Lako je komentarisati za tastaturom. Slažem se da je ovo možda još jedna u nizu od Čovićevih muljaža, ali realno, prilično je naelektrisano ovih dana u Podgorici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako se setimo utakmice od 13. oktobra, kada smo kod kuće izgubili od Budućnosti 81:89, videćemo da je jedan od bitnih faktora bio njihov šut za tri - 12/21 ili 57%. Ne samo što je nedopustivo dozvoliti protivniku da tako dobro šutira (i to kao gost), već je posebno problematično što su nam Dača i Šehović dali 8 trojki uz odlične procenete. U skoro svim ostalim parametrima (skok, asistencije, izgubljene loptre) smo bili bolji, pa je jasno šta je tada odnelo prevagu.

 

Snaga Podgoričana je u spoljnoj liniji gde je udarna igla tandem Kobs - Ivanović. Oni imaju odličan balans između sopstvenog poentiranja i razigravanja saigrača. Njihovih 25 poena i 9 asista zbirno u ABA u proseku možda na prvi pogled ne deluje toliko impozantno, ali oba igrača imaju osećaj kada treba nešto odigrati ili kada preuzeti odgovornost i postići poene. Drugim rečima, "osećaju" utakmicu i imaju sposobnost da prepoznaju kada je momenat za njihove poene, koji su ne retko, pravi dagger-i. Takođe, imaju odličnu kontrolu tempa meča, a daleko od toga da su rupe u odbrani. Njihov minus je da obojica, a posebno Džoni Ivanović, umeju baš da isiluju šut za tri u želji da ih krene, pa tako mogu ući u seriju promašaja. Na njih se nadovezuje SG Skot Bamfort sa 10-ak poena i nešto preko 2 asista po utkamici, što je u rangu našeg Bilija Berona, dakle apsolutno nije za potcenjivanje. Njihovo poslednje pojačanje u spoljnoj liniji je Kilpatrik, kome će ovo danas biti tek šesta utakmica u ABA ligi i vidi se da još uvek nije kliknuo sa ostatkom ima, mada mu je minutaža (preko 17min po meču), sasvim solidna i to nam govori da se na njega ozbiljno računa u rotaciji. Backcourt Budućnosti kompletiraju rezervista, ali i potencijalni džoker, Petar Popović koji sa solidnih 14 min po meču ima par uloga od kojih su primarne defanziva na protivničkom spoljnom igraču i ubrzanje tempa igre (Budućnost se ne oslanja previše na njega kada je organizacija igre u pitanju, ali on svakako može biti vrlo opasan iz prodora ili šuta, dakle ni on se ne sme potceniti), odnosno Suad Šehović o kome se sve zna, pa ne bih trošio papir ovom prilikom.

 

Ovako koncipirana spoljna linija je u mogućnosti da igra i brzu košarku, tj. tranziciju, da napada i iz prodora i šutem spolja, da napada pikom u pozicionom napadu gde imaju mnogo opcija u vidu klasičnog rolla, ali posebno iz popa. Imaju dovoljno igrača u rotaciji, što kvantitativno, što kvalitativno, da mogu tokom celog meča smarati našu spoljnu liniju, posebno Lorenza i Bilija. Totalni X faktor meča je Punter. Ni mi, ni oni nemamo predstavu kako će odigrati i šta može od njega da se očekuje. Prvi meč u novom klubu, sa novim saigračima, na najtežem mogućem gostovanju, u najtežem mogućem momentu kada je situacija van terena u pitanju. Ima dovoljno faktora koji bi ukazali da će se izgubiti u takvom okruženju i momentu, ali ima i onih koji bi favorizovali da, baš zato što je nov i što svakako ima veliki motiv, može biti ipak plus igrač u meču koji sledi.

 

Centarsku liniju, kao prva opcija, predvodi Hasan Martin, igrač odličnog šuta za dva (70%), ali slabog sa bacanja (54%), pa eto odmah ideje šta nam je činiti. Nije šutnuo ni jednu trojku do sada u ABA, pa ako govorimo o njemu kao primarnoj četvorci, jasno je da je to old school krilni centar koji svoje poene traži isključivo iz reketa. Njegov opozit je Dača Nikolić, prava streč četvorka i vrlo nezgodan igrač za čuvanje, posebno ako ga krene šut za tri (vrlo solidnih 43% na velikom uzorku). U napadački repertoar je poslednjih sezona uveo i fintu šuta iz koje uspešno napada ulazom, ume da se "prišunja" sa slabije strane i ponudi za realizaciju, i generalno je napadačka opasnost koga moramo vrlo čvrsto držati. Tu su i poznati likovi u vidu naših nekadašnjih želja, Zoki Nikolić i Aleksa Ilić, od kojih znamo što možemo da očekujemo, pa ni tu ne bih trošio previše vremena. Frontcourt Podgoričana zatvara centar, Letonac Martins Majers, klasičan igrač u rotaciji sa 10 min po meču. Prednost ovakve grupe igrača je što skoro svi mogu da se šetaju od 4 do 5, u zavisnoti od potrebe, tj. da li se "spušta" petorka u small ball ili se pak igra sa dva uslovno centra i jednom visokom četvorkom. To nam govori da su visoki igrači Budućnosti vrlo pokretljivi i raznovrsni kao grupa. Rol sa Martinom i pop sa Dačom je njihovo glavno oružje, Zoki može da bude dobar iz pika ili da napada leđima, a svi su prisutni na skoku. U odbrani umeju da zaključaju reket jer raspolažu i gabaritom i visinom, dužinom ruku. Sve njihove pozitivne strane na obe strane parketa, a to važi i za spoljnu liniju, se multipliciraju u domaćinskoj atmosferi, posebno ako uđe nekoliko početnih šuteva, odnosno prođe nekoliko inicijalnih timskih akcija.

 

Na stranu svi vankošarkaški faktori koji dodatno komplikuju meč, ekipa Budućnosti se mora vrlo pažljivo skautirati. Bar 6, 7 igrača zahteva posebnu pažnju i specifičan način individualne i timske odbrane. Niko od njih nije vrhunski igrač, ali su skoro svi "pismeni" košarkaši koji umeju da iskoriste svoje šanse i kao ekipa su dobra celina. Po meni, prevaga leži u mečapu naše i njihove spoljne linije, a zanimljivi dueli bi mogli biti Simana/Faye(?) vs Dača, kao i potencijalni Kuz/Kuridža vs Martin. Uz spomenuti Punter X faktor.

 

Ogroman pritisak je na obe ekipe. Ulog je veliki, jer eventualnom pobedom Budućnost nastavlja trku za prvim mestom, što je njihv apsolutni MUST ako žele da napadnu titulu u ABA, što meču daje epitet plej-of duela. Sa druge strane, eventualni poraz im može biti prekretnica sezone u negativnom smislu, posebno ako izgube sa više od 8 razlike. U nizu su loših rezultatata u ABA, svašta se dešava u CG trenutno i oni to svakako osećaju u svojim glavama, tako da je po meni ipak mnogo veći pritisak na njima i to je naša šansa. Na EL gostovanjima smo pokazali da umemo da nađemo načina da dođemo do pobede i protiv kvalitetnijih ekipa od Podgoričana, pa će koncentracija i kontrola tempa meča biti prvi uslov da bi bili konkurentni. Svakako da je nama Lorenzo u EL modu neophodan, a ne sumnjam da će fokus odbrane biti baš na njemu, pri čemu mislim i na tvrdu igru, jake faulove, pa i možda neke provokacije. Naš eventualni dobar početak meča i neko solidno vođstvo posle 5, 6 minuta bi moglo biti ključno, jer bi to dodatno unervozilo Moraču i domaće igrače. Na ovoj temi sam i mogu samo da kažem da se nadam normalnoj atmosferi i domaćinskom suđenju u granicama normale, iako imam ozbiljne sumnje i u jedno i u drugo. U krajnjem slučaju, a eto dokle smo došli, nadam se da će se utakmica završiti i da će svi naši izaći živi i zdravi iz Podgorice.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sjećate li se kako se skandalozno zviždalo crnogorskoj himni na prvoj utakmici košarkaških reprezentacija u Bg? Pa kako su nas Crnogorci poslije toga posramili na revanšu kad je Bože pravde odsvirana bez zviždanja i dobacivanja?

Prilično sam siguran da će večeras organizacija biti dobra i da neće biti incidenata koji bi opravdali prekid ili odlaganje. Zna Bokan da u ovom trenutku od incidenta ne bi imao koristi. Ima možda još jednu "get out of jail" kartu i čuva je za plej of vjerovatno, bilo protiv Zvezde ili Partizana.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Laki Six said:

Eto imamo i novih registrovanih forumasa koji su dosli samo da nam objasne kakva je situacija...

 

ali ta forma u kojoj se ipak ostavlja prostora za nedovoljno visok stepen naše upućenosti u ''novonastalu situaciju'' ... :whistling:

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam video, njihova bezbednosna agencija je dala saopstenje da postoji mogucnost da bezbednost igraca bude ugrozena. Mislim da je potencijalno veci problem eventualno desavanje van hale, na putu do nje, u hotelu...

O Covicu sve najgore, ali imam utisak da ovo sa neodlazenjem u Podgoricu nije samo njegov hir i zajebavanje. Cak i da je hala prazna, bilo bi vrlo rizicno ici tamo u ovim okolnostima.

Link to comment
Share on other sites

Glup potez. Nije izbio građanski rat tamo. Sigurno ne bi niko otvoreno linčovao košarkaše. Nasuprot, morali bi pojačano da ih štite da bi dokazali da su kao neka demokratska država. Bilo bi izuzetno neprijatno na meču, to je izvesno, ali to i nije baš nešto novo. Sve već davno viđeno u Podgorici. Od šlajmare još niko nije poginuo (mada Jasko fijasko tvrdi suprotno).

 

Trebalo je otići i njima u inat pobediti. Mislim da je baš sada postojala dobra šansa. Ovako će se meč opravdano službeno registrovati u korist Future. Eventualno uletanje pojedinih podivljalih magaraca iz publike na teren bi samo nama išlo u korist, ovako smo Futuri, u stvari, učinili veliku uslugu a pojedinci u rukovodstvu ABA lige su verovatno jedva dočekali ovakav rasplet. Upravo Don Milu u ovom trenutku nikako ne odgovara da nastane bilo kakav ozbiljan pičvajz na terenu, jer bi to dovelo do daljeg zaoštravanja na ulicama i potvrdilo priču opozicije.

 

Ako su igrači Zvezde ikada mogli da računaju na to da bi obezbeđenje u Podgorici ozbiljno shvatilo svoj zadatak, to je danas. Takođe bi Đordi imao za bilo kakvo ozbiljno sranje u Morači krunski argument da mali nebitni klubić u istoj takvoj državi isključi iz bilo kakvih razmatranja za Wild Card, pa možda čak i za EC, što Bokanu ne odgovara. Upravo nama je najviše odgovaralo da odemo dole, da pojedine budale ulete na teren, da ih obezbeđenje jedva spreči i da mirne savesti pod protestom napustimo teren. Tu bi čak i rukovodstvo ABA lige moralo da povuče potez protiv Future a u korist Zvezde, koliko god im to teško palo. Kako god to možda nekome zvučalo, ali na ovom meču bi Don Milo i Bokan bili, u stvari, pod većim pritiskom nego mi jer situacija izvan hale ne dopušta još i divljanje u hali. Takođe bi možda i pojedini domaći igrači Future (zavisi sa koje strane lokalne barikade su) igrali sa nešto manjom motivacijom i koncentracijom.

 

Ovo je zarad politike propuštena šansa za zicer. Verovatno po nalogu glavnog finansijera i nas i komšija. Bem ti mešanje politike u sport.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...