Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

16 minutes ago, Zizu said:

Otici ce Brown. Rokada stranac- domaci. MJK je u direktnom duelu razbio Dericka. Zaista igra odlicno ove sezone i ima manje godina od gotovo svih nasih pojacanja ove sezone.

Čoveče, on je igrač koji sa 32 godine igra najbolju košarku u karijeri, i to u ABA ligi. Lako je igrati ovako kada igraš na 7 dana, on u ovom ritmu nikada nije igrao, kada je igrao EC sa Cibonom, i to u najboljim godinama i na 10 utakmica, malo je reći da je bio loš.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Imas tri cetvorke, od toga jednu za koju kazes da je najveci prospekt kluba(i jeste), imas Gista koji je deset godina igrao poziciju cetiri, imas Jovanovica koji isto moze da pomogne, imas Perpera koji moze da uskoci i ti dovedes MJK, coveka koji igri poziciju koja ima najvise opcija. Pa ko je ovde jebeno lud?! Sacuvaj me Boze i sakloni. Ne ne, ma nema sanse, ovo bi bio najgluplji potez u istoriji, jeste da su pogubili sve konce, ali toliko ludi nisu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Green23 said:

Čoveče, on je igrač koji sa 32 godine igra najbolju košarku u karijeri, i to u ABA ligi. Lako je igrati ovako kada igraš na 7 dana, on u ovom ritmu nikada nije igrao, kada je igrao EC sa Cibonom, i to u najboljim godinama i na 10 utakmica, malo je reći da je bio loš.

Covece, ocigledno je da Brown ne moze i da zele dovesti domaceg igraca. Ne kazem da je potez odlican, ali je razumljiv, bar meni. I siguran sam da ne moze biti losiji od Dericka koliko god se lozili da ce proigrati. Ocigledno da mu je povreda kolena unistila nastavak karijere i da nije zalecena do kraja, cim otice iznova. Plus, ako dovedu pleja stranca, a sve su prilike da ce biti stranac jer nema domacih. Necemo imati u rosteru 12 igraca za kup i kls. Ako ne dovedu pleja, onda je bezobrazluk nevidjenih razmera!

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

Nekima na ovom forumu je stvarno teško ugoditi.Kukaju na potencijalni dolazak igrača koji unatoć svojim godinama igra odličnu košarku,dobar skakač ,veliki borac a pritom i dobro pogađa šuteve dok nam se front court raspada od prvog do poslednjeg, ne zna se koji je gori. Ne, nego treba Derick Brown da nam bude startna 4. :ajme:

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zizu said:

Covece, ocigledno je da Brown ne moze i da zele dovesti domaceg igraca. Ne kazem da je potez odlican, ali je razumljiv, bar meni. I siguran sam da ne moze biti losiji od Dericka koliko god se lozili da ce proigrati. Ocigledno da mu je povreda kolena unistila nastavak karijere i da nije zalecena do kraja. Plus, ako dovedu pleja stranca, a sve su prilike da ce biti stranac jer nema domacih. Necemo imati u rosteru 12 igraca za kup i kls. Ako ne dovedu pleja, onda je bezobrazluk nevidjenih razmera!

Oni da su hteli da potpišu domaćeg igrača, mogli su Simonovića da potpišu, a sigurno nećemo juriti domaćeg igrača po svaku cenu zbog jebenog KLS-a. Braun nije u formi, ali svi znamo koliko on može, kao i Đenka, kojeg smo već čekali 5 meseci da se vrati u formu, pa je vratio najboljim partijama kada je bilo najbitnije. Nama nije problem Braun, kada ga ne ide, imamo rezervne opcije, nama treba jebeni plej.

2 minutes ago, bodo said:

Nekima na ovom forumu je stvarno teško ugoditi.Kukaju na potencijalni dolazak igrača koji unatoć svojim godinama igra odličnu košarku,dobar skakač ,veliki borac a pritom i dobro pogađa šuteve dok nam se front court raspada od prvog do poslednjeg, ne zna se koji je gori. Ne, nego treba Derick Brown da nam bude startna 4. :ajme:

Kuridža >>>> Braun :lol_2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bodo said:

Nekima na ovom forumu je stvarno teško ugoditi.Kukaju na potencijalni dolazak igrača koji unatoć svojim godinama igra odličnu košarku,dobar skakač ,veliki borac a pritom i dobro pogađa šuteve dok nam se front court raspada od prvog do poslednjeg, ne zna se koji je gori. Ne, nego treba Derick Brown da nam bude startna 4. :ajme:

Da, tu je zaista najeveci problem ove ekipe. Ionako u sastavu imamo samo 4 igraca koji mogu da igraju poziciju 4. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

@Noćna mora B92 fantazera

 

Ovo za odbranu N. Čovića - ja uopšte nemam problem sa kritikovanjem istog, i to sam naglasio pa jedno barem stotinu puta u poslednjih par godina.

Rekao sam već svoju glavnu zamerku njemu - propuštena šansa da se napravi nešto veliko i do sada neviđeno na ovim prostorima, dakle ne u rezultatskom već u organizacionom smislu (što bi bez ikakve sumnje i rezultati pratili, ali o tome u nekom sledećem upisu, možda, jednom, ponovo 😊), koju je prokockao zajedno sa Radonjićem onim katastrofalnim prelaznim rokom 2015. godine, koji je, kao što je pomenuto, predstavljao jabuku razdora među njima i od kada su i nastupili finansijki problemi kluba (a tada smo bili u takvom naletu, na svim poljima + su nam se i neke kockice neočekivano poklopile, ali ne mogu sada opširno o tome).

 

>>

stari dobri boro. u tradiciji core fanova slobe miloševića, glavna zamerka je što je izgubio ratove, ostalo manje - više 

 

nego, daj ispričaj ljudima koji nas od skoro prate, kako je ficja bio skroz kul u školi 

 

 

 

 

 

Ne razumem na šta tačno ciljaš ovime?

Kakve izgubljenje ratove, ovde su pre svega Čović (uz pomoć Radonje) sami sebe sapleli, a kao što rekoh, imali su priliku za nešto veliko.

Mislim da sam jasno naglasio da ne govorim o tome u rezultatskom, već u organizacionom smislu.

 

A zanimljivo da si preskočio da pomeneš ostale stvari koje smatram neoprostivim, navedene (i naglašene u ostatku upisa) ali dobro, nije da nisam navikao na takve stvari od tebe. 

 

 

Ne znam kad sam rekao da znam Filipa iz škole?

Rekao sam samo da smo isto godište, što je činjenica.

Od ostalog, najbliži kontakt koji sam van hale imao sa istim, što sam ga video na nekih 50-ak metara udaljenosti jednom ili 2 puta, dok je FMP sa svojim najjačim generacijama (verovatno u istoriji kluba) '86-'89, kada su bili na pripremama u mom rodnom mestu.

 

 

Tako da ponovo, ciljaš u neku nepostojeću metu, samo ne znam šta te uopšte navelo da pomisliš da ista postoji uopšte?

Što se tiče samog Filipa i njegovog dolaska u Zvezdu (dakle ovog poslednjeg), svakom ko barem povremeno prati domaću i regionalnu košarku jasno je da tu nema govora o bilo kakvom nepotizmu. Jedino ako ne misliš(ite) da je svaka situacija gde se bilo koje 2 osobe u srodstvu nađu u istoj firmi/kompaniji/organizaciji tj. u istom poslu  automatski = nepotizam.

Mislim da nema potrebe da objašnjavam koliko je takvo mišljenje pogrešno, ili ipak moram?

 

Filip je samom sebi izgradio reputaciju kroz igranje ABA (ono doduše jes' to bilo u FMP-u, koji je u to vreme igrom slučaja postao razvojni tim KKCZ), i priče o tome kako nije košarkaš jednostavno nemaju nikakvo utemeljenje u realnosti, iako se jedna solidna većina ovde iz petnih žila upinje, evo već skoro čitavih godinu i po dana, da proba da to predstavi kao jedinu istinu.

To koliko je on dobar je stvar o kojoj uvek može da se raspravlja, a sam sam nekoliko puta naglasio da u idealnoj (ranije je to bila normalna situacija, ali su se okolnosti naglo promenile u poslednjih 3-4 godine), da on u Zvezdi ne bi trebao da bude ni u ovoj ulozi koju sada ima (naročito ne u EL Zvezdi), međutim situacija sa plejmejkerima koji poseduju srpski pasoš je takva, da izuzev svima dobro poznata 4 imena, nema ama baš ništa što bi moglo da dobaci čak ni do ovog nivoa na kom je Filip.

I neretko sam pisao koliko je ta situacija ozbiljna (a upotrebljavao sam uglavnom izraz alarmantna, jer koliko vidim, pomaka još uvek nema i svi se samo gledaju i čekaju da novi Teo padne sa neba), kao i da krivac za tu situaciju nisu niti Nebojša Čović, niti Zvezda i FMP (niti Partizan i ostali, kao ni bilo koji klub/pojedinac), već da je očigledno u pitanju sistemski problem.

 

A zašto ne treba igrati sa 2 pleja, i uopšte 2 stranca, koja su tu na sezonu, eventualno 2, (na bilo kojoj poziciji, ali na pleju naročito), zaista ne bih da ponavljam.

To je bilo uvreženo mišljenje na starom forumu, još od prvih dana kada sam isti počeo da čitam (ima skoro deceniju od tada), i ljudi su se redovno zgražavali na ekipe iz regiona ukomponovane tako, i oslovljavali ih divljačkim (što one u određenoj meri i jesu bile).

Međutim, taj narativ je naprasno nestao, istog momenta kada je Filip prebačen u prvi tim, i priča se okrenula za 180 stepeni.

A ko je istu krenuo da gura, to bolje znate vi ovde od mene, jer sam od preseljenja iz Beograda i cele one toksične atmosfere oko Alimpijeve ekipe, koju je jedino ova sadašnja zasenila (atmosferu, ne ekipu), počeo neuporedivo slabije da se zanimam za KKCZ, a o praćenju tema na forumu, vezanih za istu i da ne govorim.

 

No, ako te stvarno zanima koliko je priča oko domaćih plejmejkera (i to ne samo kod nas, nego u čitavom regionu) alarmantna i krajnje ozbiljna, mogu to plastiĉno da predstavim u jednom odličnom primeru, vezano za upis sa foruma koji sam sinoć pominjao, a na koji sam nedavno naleteo.

Ĉisto da vidite koliko može i lošije od Filipa, za kojeg još jednom ponavljam, da je u ovakvoj kompoziciji ekipe skoro u potpunosti nevažan (da ne kažem poslednja rupa na svirali, tj. u rotaciji), a da ne govorim kolika je budalaština da je on ovde glavni i jedini problem i kamen spoticanja da se postigne...pa ne znam ni ja sam šta tačno publika očekuje da je moglo da se postigne više, od rezultata ostvarenih prošle sezone. :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Oni da su hteli da potpišu domaćeg igrača, mogli su Simonovića da potpišu, a sigurno nećemo juriti domaćeg igrača po svaku cenu zbog jebenog KLS-a. Braun nije u formi, ali svi znamo koliko on može, kao i Đenka, kojeg smo već čekali 5 meseci da se vrati u formu, pa je vratio najboljim partijama kada je bilo najbitnije. Nama nije problem Braun, kada ga ne ide, imamo rezervne opcije, nama treba jebeni plej.

U momentu kada je Simon bio dostupan racunalo se na Dericka kao prvu opciju, koji je odigrao dobro u pripremnom periodu i onda se pojavio otok na istom kolenu. Da li primecujes da on uopste i ne ide u duel, na njegovu kretnju bez lopte, jednostavno ne moze, da je losa forma bilo bi super, ali nije. Losa forma je kod Djenke kada ne ide, a Derick jednostavno ne moze.

Sto se tice pleja jasno je i pticama na grani da je neophodan. Da li je jasno i predsedniku, videcemo uskoro. Ja sam ubedjen da cemo ga dovesti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Oni da su hteli da potpišu domaćeg igrača, mogli su Simonovića da potpišu, a sigurno nećemo juriti domaćeg igrača po svaku cenu zbog jebenog KLS-a. Braun nije u formi, ali svi znamo koliko on može, kao i Đenka, kojeg smo već čekali 5 meseci da se vrati u formu, pa je vratio najboljim partijama kada je bilo najbitnije. Nama nije problem Braun, kada ga ne ide, imamo rezervne opcije, nama treba jebeni plej.

Kuridža >>>> Braun :lol_2: 

Brown je za mene bivši košarkaš, ovo šta on (ne)igra je na nivou seoske lige. Ali dozvoljavam da svako ima svoje mišljenje a moje je da bi radije imao MKJ nego ovakvog Browna koju usput budi rečeno neopravdano uzima i minute Borisi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Sakota pre neki dan ishvali Brauna, rece da je on najmanji problem, jos rece kad bi ostali bili kao on. Ili je mozda vec zaboravio sta je rekao. Dobro, mozda je zaboravio i da je rekao da nece dovoditi pleja, pa ga dovedu, ne treba odmah biti negativan prwma coveku, ipak je u ozbiljnim godinama, a i ne odlucuje on. 

Edited by Čovićuslino
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

sve se slažem. samo da uđe u zapisnik da si ti lično pominjao to "znamo se iz školske klupe, dobar momak", da ne ispadne kako sam neke neobjavljene infoe iznosio. 

 

Odgovorih ti već na ovo u onom čaršaF upisu, samo ne znam kad ti tačno misliš da sam ja takvo nešto pominjao?

Evo možeš da pročešljaš ovo malo upisa što imam ovde na forumu, ionako su većina one-lineri sa fantasy teme, pa probaj da nađeš, jer šanse nema da sam pričao nešto što nema veze s' vezom, niti se ikada dogodilo. 😁 

 

15 minutes ago, Uti said:

Kakav trust mozgova imamo u klubu .😳

 

Napisao si već ovo sa jednog profila batice. 😂

Da li je moguće da si već zaboravio? :lol_2:

Edited by Noćna mora B92 fantazera
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

 

Napisak si već ovo sa jednog profila batice. 😂

Da li je moguće da si već zaboravio? :lol_2:

Gde?Imam jedan profil na ovom forumu i na bivsem b92 i isti nik.I to je to od mene sa forumima.Molio bi te da mi to pokazes a administracija moze da proveri  ip adresu.🤥

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, K.Dot said:

Haha. Kakav trust mozgova u klubu. Matori Čović je prs'o kao lajsna.

 

34 minutes ago, Uti said:

Kakav trust mozgova imamo u klubu .😳

 

Ovo je raspored koji sam čitao upise. 😂

13 minutes ago, Uti said:

Gde?Imam jedan profil na ovom forumu i na bivsem b92 i isti nik.I to je to od mene sa forumima.Molio bi te da mi to pokazes a administracija moze da proveri  ip adresu.🤥

 

Zabole me za prijavljivanje, tvoja je stvar ako želiš da praviš više naloga (ne tvrdim da si ovo gore bio ti, ali napisana je ista stvar, pa mi bilo smešno jbg. 😁).

 

I da, ako kojim slučajem ono jeste tvoj profil, dodao sam te na ignore, jer me taj isti smarač cimao za rukav i na starom forumu, nego me mrzelo da odmah update-ujem ignore listu po dolasku ovde, a ima i gomila novih nadimaka. 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Ovi su stvarno prolupali ako dovedu igrača od 32 godine, koji je u najboljem slučaju prosečan igrač, i to poziciji gde imaš 3 igrača :ajme:

 

Neki ljudi sazrevaju kasnije, tj pokazu ono najbolje kako odrastaju. Fico je jos mlad, on ce biti kao crno vino, sto stariji to bolji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kankkunen said:

E baš nam treba Kuridža, kao i čir na dupetu ... jel ovo neka šala? sem ako nije "vezana" trgovina,

kao nekad za kafu ... kupiš 100g a uz to pazariš i pumpu za biciklu :classic_laugh:

 

 

Da li je zvanično?

Ovo bi na početku prošle sezone recimo, bio sasvim ok potpis, ali u sadašnjoj situaciji je u potpunosti besmislen, iako ni ja ne bih inao ništa protiv da Derick ode.

A potez je klasično "staro dobro" čerupanje, tj. lešinarenje u ekipi koja je pred raspadom i nema love da isplati igrače, a okupila je dobar i ne preterano skup sastav.

Bilo je dosta takvih primera tokom godina.

 

O Kuridži se trebalo ranije razmišljati, jer je lik pokazivao potencijal još u onoj sezoni kad se Dejo opasno izblamirao protiv Cibone, gde je Kuridža bio stalni deo rotacije.

Međutim, sad kada su tu Gist, Brown, Boriša i Mo + čak i Stratos i Prle mogu na 4 u small ball varijantama, ne vidim razlog za ovakav potpis. Pre svega jer iskreno mislim da on u EL nema šta da traži na 5, a i za 4 bi tek trebao da pokaže da može.

A u ABA bi koristio gde god da ga staviš, ali kao što rekoh, prevelika je gužva kod nas (sami krivi za to) da bi ovaj potpis imao smisla.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...