Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 hours ago, 12Laki said:

Al jbt po cetvrtinama.Prvo se mi raspadamo pa PAO pa opet mi pa onda opet oni.Jbt al bolje da mi takvu tekmu dobijemo nego da izgubimo. 🙂

 

47317030_10156770930722457_4154278658602

 

Samo da se izvinim Vokeru, čitam redom temu od početka, tek sad videh da me je preduhitrio 🙂

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Ridji said:

Kao sto rekoh lepa pobeda, ali mislim da nece biti preterano znacajna jer ocigledno je kukavica od Sakote stvarno digla ruke od EL i ozbiljnije borbe u tom takmicenju

 

Sakota samo prodaje maglu.

 

Lepo si pobrojao utiske sa meca, a ja bih dodao da Zvezda siri roster i bolje igrace u ovom veku nije imala. I zato je sramota sto Sakota sprema alibije i ponasa se kao da ima Alimpijevicev sastav i budzet i da su i ciljevi isti. Proglasava ulazak u PO ABA lige kao veliki uspeh, naredne ABA meceve kao presudne, a u evroligi ako nekog iznenadimo super.

 

Mnogo je bitnija utakmica u Moskvi prekosutra. Oni imaju 7-8 igraca, konkurent su nam za prolaz, treba nam pobeda da anuliramo neke poraze kod kuce, za Bar neka priliku dobiju Jovanovic, Dobric i neka odmori par igraca, ako je dobar trener dobice to, ako nije, ionako je nebitan mec. Nije na nama da se borimo da Cedevita udje u PO.

 

Mec jako cudan, kao u nekoj epizodi "Zone sumraka".

 

Prva cetvrtina, muk na tribinama, oni lagano vode, idu na +12, pa na +13 u drugoj i staju. Sledi neki nevidljiv vetar u nasa ledja, ide se sa 14:27 na 35:32, serija 21:5. Ludilo na tribinama, kao da je neko dosao i ukljucio navijanje na najjace.

 

Treca cetvrtina opet vracanje u prvu, opet oni idu na +10. Cetvrta, 30 poena, ludnica, sa 55:65 na 68:65, Calathes tri napada zaredom zavrsava nekim losim sutevima. Sto je najludje, stigli smo i njihovih +5 iz prvog meca.

 

Do ovog trenutka smo bili drugi najlosiji tim kod kuce (osim nenormalnog Zenita koji u SP izgleda kao EC tim, a u gostima kao da se bore za TOP 8 ) i to je tragicno. Zale se na posetu, a imaju trenera koji stalno izjavljuje da nam ovo nije vazno, da li je on video koliko je ljudi bilo kada smo bili na korak do TOP 8? 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dobar Laki Milos said:

Punter ima zajebano duge ruke.

 

Ne smem ni da zamislim kakvu bi odbranu tek igrao Dzenkins da ima isto tako duge ruke.

 

Elem, vrlo realan scenario da mi osvojimo ABA ligu, a komsije EC i da sledece sezone oni igraju EL, a mi EC.

 

Sakota je uzasan trener.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ništa lepše nego doći kući s tekme, posle (ne)pijanke (jbg vozi se 😞 ), pa onda natenane čitati temu. A onda odgledati i tekmu na TVu 🙂

 

Par mojih centi;

 

Prva petorka ušla u meč onako kako ih je Yellow na klupi i priprimio - dakle spuštenih gaća, bez ikakve želje i volje. Tu je posebna priča Lorenco, koji je ne u padu, već u sunovratu forme, a očito postoji i neki fizički problem koji ga onemogućava da igra na 100%, tuga je gledati ga ovakvog. Mislim da bi ga trebalo ostaviti u Beogradu do ponedeljka (ili nedelje, zavisi kada se putuje za Bar), da se resetuje i oporavi malo. Tu je bio i umorni i potpuno iscrpljeni Bili, koji nije ličio ni na šta, i naša potpuno providna i neinvetivna igra.

 

Srećom, druga petorka je unela na teren sve ono što prva nije, te smo okrenuli.

 

Naravno, Limeni nije ništa shvatio, te je opet krenuo isto i u drugom poluvremenu, sa istim rezultatom. Velikom srećom, ni Pao nije odigrao ništa pa to nije otišlo na dvadesetak razlike.

 

rollercoaster-emotions.png

 

Na kraju smo dobili na čistu želju i srce (čitaj Đenka).

 

Još jedna velika pobeda u samo tri dana. Bravo momci. Držte se!

 

Osvrnuo bih se i na kriminalnu grupu sa nivoa 400, koji su u momentima kada je bilo najteže sjajno pomogli igračima sa Milom Đukanovićem. Jebo ih Milo sve redom.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Preteruje se sa kritikama na Šakotin račun.

 

Neke sasvim fine pobede ste napravili u EL pod njegovim vođstvom,a i u nekim porazima ste dobro igrali.Da ste dobili jednu od od one dve (Alba,Žalgiris),rekao bih čak da odličan posao radi.

 

Jedan od njegovih problema je što je harizmatičan kao wc šolja,pa mu se mnogo toga ne prašta.

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nocas sam gledao reprizu, direktno nisam ni gledao, pa sam mozda hladnije glave mogso sagledati mec.

Treba reci da smo sinoc imali prilike da vidimo Gista na pet u trecoj. Rezultatski to niie lijepo izgledalo jer su nas razbili tada. Ali, to je bio period kada je Fredet dao za redom 8-9 poena, a onda su zatvorili sa jos sest cetvrtinu. Gist jeste direktno odgovoran za propustena dva skoka u odbrani. To jeste segment na kojem skripi cijele godine.

 

A kako smo inace dobili. Pored odlicne igre Panter/Djenka dua, razliku smo napravili na Stratosu. Bio je maestralan u cetvrtoj. Partija na nivou proslogodisnjih derbija. Neki potezi izvuceni iz malog dzepa.

Za pohvalu je manje protagonizma Stimca i kad je bio u igri kao i nerupa odbrana. Znacilo je i to. Kuridza je bas ono sto je trebalo kad pocnu da nam vrsljaju po reketu. Ako nista ostavljaj tragove po tijelu.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BojanaCZV said:

 

Ne smem ni da zamislim kakvu bi odbranu tek igrao Dzenkins da ima isto tako duge ruke.

 

Elem, vrlo realan scenario da mi osvojimo ABA ligu, a komsije EC i da sledece sezone oni igraju EL, a mi EC.

 

Sakota je uzasan trener.

Ubeđen sam u jednu WC za osvajača Aba lige. Ulazak u finale EC Partizana to neće promeniti 

Link to comment
Share on other sites

Charles Jenkins.... nothin' but love.

 

Sto se Puntera tice, ja sam odusevljen i iznenadjen, on je odigrao odlicnu odbranu, nesto sto sam mislio da i ne zeli i ne ume da radi. Takodje, njegov sut sa poludistance je ubitacan, pogadja i pod pritiskom i preko ruke, sjajno.

 

Jako mi je drago sto se Stratos vratio, kada udje u formu, bice jako vazan sraf za tim, on je jedan od onih zlata vrednih igraca koji uvek umeju da "izmisle" poene.

 

Kada se svi vrate u formu, za zavrsnicu sezone ocekujem ovako nesto:

 

Brown, Jenkins

Baron, Punter

Lazic, Dobric, Davidovac, Stratos,

Simanic, Jagodic-Kuridza

Gist, Kuzmic, Stimac.

 

13 igraca, jedan od pozicija 1-3 uvek moze na tribine, rotacija.

 

Nisam odusevljen centarskim pozicijama, sto je ironija obzirom da ih imamo "kao kusih pasa na petici" ali ni Simanicem koji opet pada u petlju ocajnih igara, i ne znam vise ni sta se moze ocekivati od njega, ali isto tako ne zelim ni da gledam Gista na 4 previse. Malo krpljenje je ok.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ridji said:

Sakota odlazi, idi dok nije kasno

 

Stvarno se istovara previse fekalija po Sakoti, covek u odnosu na Tomica i Gavrila dosta bolje vodi tim... pravi greske ali pravi ih svaki trener u el

 

8 hours ago, 1 od 8000 Lakija said:

Koja je greota sto je Djenkin ozbiljniji napadacki doprinos verovatno naucna fantastika. Uvek cu se secati one plej of serije sa Partizanom i kako su Djenka i Kalina u oba pravca razneli komsije. Djenka je definitivno najbolji defanzivac naseg tima, ali jos uvek molim boga da nesto klikne i da barem zalici na onog iz svojih prime utakmica.

 

Djenka nikad nije ni bio ofanzivni zmaj... punio je Partizan i timove po cipuripi kupu. .. u el tesko da moze nesto vise

 

Ali treba da uzima vise suteva 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

Sakota samo prodaje maglu.

 

Lepo si pobrojao utiske sa meca, a ja bih dodao da Zvezda siri roster i bolje igrace u ovom veku nije imala. I zato je sramota sto Sakota sprema alibije i ponasa se kao da ima Alimpijevicev sastav i budzet i da su i ciljevi isti. Proglasava ulazak u PO ABA lige kao veliki uspeh, naredne ABA meceve kao presudne, a u evroligi ako nekog iznenadimo super.

 

ovaj detalj sa prodavanjem magle...


ne znam kakva su ovde iskustva iz privrede ljudima,  al mene šakota i njegov stav  liče na stav nekog stečajnog upravnika...  tu je čovek da dovede sezonu do kraja, da proda šta se prodati može, da se poplaćaju dugovi i ugasi privredni subjekat, tj dovede sezonu do kraja...  treći trener, koji je nasledio Tomićev tim, Gavrilova lutanja, sina Filipa, nezdravu atmosferu, nebojšu čovića, navijače, toksičnu atmosferu,...  čovek koji je u Srbiji radio 2006/7 jednu sezonu pre toga ko zna kad, celu karijeru po Grčkama, lepo toplo, neki kup s vremena na vreme,...   to je što je, neće Šakota nodje do kraja sezone i onda će verovatno da se reaktivira posle toga opet u PIO Fondu  i sve pet...  arhiviraće se ova sezona... 

Zašto ovo "opravdanje" Stečajnog Upravnika Dragana Šakote?  Zato što sledeće sezone, menadžment koji je ovu sezonu u stečaj uveo  ostaje i opet visi neki stečajni nad glavom, jer se sve radi o*-ruk metodom i juriš drugovi, pa ako prodje prodje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, laki pepe said:

Gledam snimak, zavrsi druga. Nije li ovo bilo pet minuta defanzivnog prisustva Odza do sada nevidjenog. Ne znam da li se to pominjalo na lajvu, volio bih da neko prokomentarise.

Odzo za razliku od Stimca po neki put zasmeta beku nakon preuzimanja, na poslednje 2-3 utakmice ima i po jednu blokadu u takvim situacijama, sinoc Kalatesu u ponedeljak Gordicu...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne vidim sta se jos kadrovski moze promeniti, to nam je sto nam je. Bojim se da Sakota sam ovo ne moze da iznese do kraja.

Sablonske izmene, odsustvo timeout-a, nemanje osecaja za situacije na terenu, teranje Gista na 4 itd.

Samo individualnim kvalitetom ili samoubistvom protivnika (kao sinoc) mi mozemo nesto da uradimo.

Jedino sto mi pada na pamet je rokada Jovanovic - Gavrilovic, pa da se malo proba igrati raznovsnije.

Ionako se matori stalno konsultuje sa Gavrilom, mozda bude slusao mladje snage a FMP je ionako zavrsio ABA sezonu.

A nije ni Kokoskov vrana pa da ne vidi kako ko radi..

Mozda jbg. samo lupam, ne vidim drugo svetlo .... ovo nazalost moze doci na naplatu bas kad ne treba.

 

I da, Djenka .... i dalje mislim da nam od njega zavisi sezona

 

edit. Potpisujte ovog divljaka Puntera na jos neko vreme dok je jos moguce

Edited by Laki_Plant
Link to comment
Share on other sites

Samo treba da se prestane sa kritikovanjem Browna (ne pricam o forumu, nego o komentarima po drustvenim mrezama), covek lose odigra ali to se i ocekivalo, rovario je 30+ minuta sa fenjerasima iz Abe, a tek od EL da ne pricam. Stigo je i njega umor, sreca pa se djenka budi uvek kad treba, pa moze malo Lorenzo da odmori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Panter nije i ne moze biti prva violina ekipe, jer osim sto je tezak divljak i cesto donosi lose odluke u napadu, pogubno bi bilo da u odlucujucim momentima sezone igru baziramo na takvim solerskim izlivima basketa.

Ima tu igraca koji su za tu ulogu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...