Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

9 hours ago, Markoss said:

 

Vala jesu bili rvacki zahvati, ali morao je Boban malo centarskije da odgovori na to.

Napisao sam kilometarski post i ugasi mi se fon. Al ne odustajem 😁

 

To udvajanje i prebijanje Bobija je bilo sezonu pre. Bobi je bio dominantan u EL  i imao fer sudjenje, ali protiv KKP sudije nisu mogle da sviraju onoliko koliko su ovi mogli da naprave.

 

Sezona 13/14 je bila baš teško razočarenje posle Cibone i PO domaćice i 3 vezana poraza posle brejka u prvoj meču. Čovićevo zadržavanje Radonje je bio epski potez, jer gotovo da nije bilo čoveka zvezdaša koji nije želeo da vidi Dejanu ledja. I uradio je to Nebojša rekao bih iz čistog inata. Ostalo je istorija...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

@NMX Ima i nastavak :kece:
 


Jel ovo slavlje nakon te utakmice koju si postavio? Meni se cini da jeste.

 

Mislim da je ovo posle četvrte utakmice (ta u kojoj je Markus satro Partizan). Ono što sam postavio je treca gde ih je takodje satro :kece:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Markoss said:

Inspirisan silnim glasanjima oko timova decenije u fudbalu, uzeh da razmišljam o petorci decenije KKCZ. 

 

Jović - Beron - Kalinić - Miler - Marjanović

 

I nije bilo teško, jedino sam se na PG malo razmišljao. Beron pre Đenke ipak, al brat bi bio šesti igrač svakako. Vrlo zanimljivo da su čak trojica domaći igrači, suštinski pokazatelj da mnogo potcenjujemo takve likove. Ja sam siguran da bi kod Radonje i Dobrić i Davidovac sad imali mnogo značajnije role, a kod nas su redovno treće opcije na pozicijama. 

 

Za mene bi idealna petorka decenije bila ona koja bi najbolje funkcionisala zajedno na terenu.

 

PG: M Williams, Jovic, Rebic, Mekel, Rochestie, Ragland, Covic, Radicevic, Micic, Ennis, L Brown ... - ovde mislim da bi najbolje resenje bio Stefan Jovic. Ne treba zaboraviti da su on i Kuzmic bili kicma najbolje Zvezde u prosloj deceniji. Bez njega smo se raspali u EL, dobijali smo utakmice gde smo bili favoriti, ali nam je uzet F4 san.

 

SG/SF: Lazic, Dangubic, Thompson, Kinsey, Jenkins, Baron, Davidovac, Dobric, KC Rivers, Almond, Keselj, Kalinic, Scott, Feldeine ... - Kinsey & Kalinic.  Dok kod Kalinica nema razmisljanja (osim kod delija), stavio sam Tarrencea jer mislim da nam nije toliko potreban sut koliko defanziva na toj poziciji. Ni Baron ni Kinsey nisu neki asistenti tako da tu i nema neke razlike.

 

PF: Mitrovic, Tejic, Simonovic, Miller, Radenovic, Bjelica, Subotic, Savovic, D Brown, Faye, Jankovic, Simanic, Jagodic Kuridza ... - Miller, bez ikakve dileme. Pola ovog spiska mi je islo na zivce tokom svih ovih godina, retko kada smo imali dobru cetvorku. Miller bi u zamisljenoj petorci prangijao, imao slobodu u napadu da sutne koliko god puta hoce, donosio bi sam poene u napadu uglavnom defanzivno orijentisanoj ekipi. Igrac takvog kvaliteta nikada do sada nije igrao u Zvezdi i verovatno nikada i nece. I on sam je imao tu jednu svemirsku sezonu koju vise nije ponovio.

 

C - Marjanovic, Katic, Ristic, Kuzmic, Ojo, Gist, Schortsanitis, Lessort, Jovanovic, Antic, Nastic, E Brown, Samardziski, Zirbes, Deon Thompson ... - Kuzmic. Odlicno je igrao Pick & roll sa Jovicem i predstavljao je zid u odbrani. Sa Marjanovicem skoro nista nismo postigli u EL, 4-10 u TOP 16 je bas los rezultat. Uvek bih uzeo zdravog Kuzmica za tim koji bi vodio Radonjic. I ovde me je pola spiska nerviralo tokom svih ovih godina.

 

Najgora petorka (ne ona koja ne bi funkcionisala na terenu, nego pet najgorih pojedinaca):

 

Covic, Thompson, Keselj, Bjelica, Big Sofo

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

tesko je reci ko ostaje, a ugovore za sledecu sezonu imaju covic (hehe), jenkins, dobric, davidovac, lazic, simanic, kuridza, gist, kuzmic, ristic, jovanovic. ako nekog nisam zaboravio.

maltene popunjen roster, samo prebaciti jos iliju djokovica  :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni Bombarder said:

@NMX Ima i nastavak :kece:
 


Jel ovo slavlje nakon te utakmice koju si postavio? Meni se cini da jeste.

dje je stimac

1 hour ago, goldberg said:

C - Marjanovic, Katic, Ristic, Kuzmic, Ojo, Gist, Schortsanitis, Lessort, Jovanovic, Antic, Nastic, E Brown, Samardziski, Zirbes, Deon Thompson ... - Kuzmic. Odlicno je igrao Pick & roll sa Jovicem i predstavljao je zid u odbrani. Sa Marjanovicem skoro nista nismo postigli u EL, 4-10 u TOP 16 je bas los rezultat. Uvek bih uzeo zdravog Kuzmica za tim koji bi vodio Radonjic. I ovde me je pola spiska nerviralo tokom svih ovih godina.

 

Najgora petorka (ne ona koja ne bi funkcionisala na terenu, nego pet najgorih pojedinaca):

 

Covic, Thompson, Keselj, Bjelica, Big Sofo

dje ti je stimac?

Link to comment
Share on other sites

Brown, Baron, Kinsey, Miller, Bjelica M. 

 

Williams, Panter, Silb, Kalina, Kuzmic

 

Jovic, Djenka, Danguba, Simon, Bobi

 

Pokradeni Cook i Penn

 

edit: mozda sam mogao Omara umjeto Dangube

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Za mene bi idealna petorka decenije bila ona koja bi najbolje funkcionisala zajedno na terenu.

Sta znam..kod ovakvih "izbora" (najbolji tim dekade) se ipak moraju uzeti u obzir i neki drugi cinioci i faktori,a to su npr:duzina boravka u klubu,njihov impact na igru i rezultate.. Kinsey je bio macka (nesumnjivo),ali zaista je bio prekratko u klubu (valjda samo pola sezone) da bi mi bio ispred Djenke. 

Moje misljenje samo,naravno..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Haggard said:

tesko je reci ko ostaje, a ugovore za sledecu sezonu imaju covic (hehe), jenkins, dobric, davidovac, lazic, simanic, kuridza, gist, kuzmic, ristic, jovanovic. ako nekog nisam zaboravio.

maltene popunjen roster, samo prebaciti jos iliju djokovica  🙂

 

Lazić kamen oko vrata, Gist i Kuzmić prežaljeni, Kuridza zalutao, Čović  i Jovanović nisu ni za FMP.

 

Baš tragična transfer politika poslednje 2 godine.

Link to comment
Share on other sites

Sta god bilo ko predlozi, sezona ce se nastaviti ako se steknu uslovi (vjerovatno bez publike). U suprotnom se ponistava sve a Djordi odlucuje ko iz abe igra EL. To je to u sustini, ja ne vidim trecu opciju. 

 

Sto se tice nastavka sezone, nije toliki problem odigrati utakmice pred praznim tribinama, koliki je problem vratiti strance i odratiti dovoljno treninga. Pogotovo ako potencijalni nastavak bude poslije Juna kad vecini stranaca istice ugovor. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa predlog je ocekivan iz ugla interesa Partizana i u sebi sadrzi "ponude" za pridobijanje glasova nekih klubova kojima je ugrozena pozicija za narednu ABA sezonu.

 

Sasvim je legitimno da je prva opcija odigravanje ako je moguce ostatka sezone na terenu i to onako kako je i trebalo da se odigra da nije bilo ove situacije sa virusom, znaci plej-of a ne neki F4 turnir. Nisam procitao da li je pomenuto i to ali bi u tom slucaju moralo da se odigra i poslednje kolo da se potvrdi ko je 4-ti ucesnik plej-ofa, ko je tim koji direktno ispada u ABA2 i ko je tim koji ide u baraz. Ta hipoteticka mogucnost odigravanja zavrsetka sezone u ABA bi znacila da isto moze da se primeni i u ABA2 pa bi i tu trebao plej-of da odredi ko ce direktno u ABA a ko u baraz.

 

Problematicna je opcija koju predlazu ako ne bude mogao da se odigra zavrsetak sezone. U sklopu tog dela je zahtev da se odredi krajnji datum do kada bi se moralo znati ima li sanse za nastavak i to je sasvim u redu. 

Ono sto je legitimno u njihovom zahtevu u slucaju da se sezona ne moze nastaviti je da se oni proglase sampionom zbog stanja na tabeli koje je bilo u trenutku prekida. Ono sto je "kupovina glasova" je drugi deo gde se donji deo tabele izuzima iz "zatecenog stanja" te niko ne ispada iz lige i ista se prosiruje za 2 mesta da bi usli Borac i Split koji su na prve 2 pozicije u momentu prekida u ABA2.

Po meni ako se uvazava stanje na tabeli (tj tabelama posto imamo i ABA2) onda je situacija jasna i po tom pitanju:

- Partizan sampion ABA, Zadar poslednji ispada u ABA2, Mega predzadnja ide u baraz

- Borac sampion ABA2 ulazi u ABA umesto Zadra, Split ide u baraz sa Megom za popunu jednog preostalog mesta za ABA

 

Videli smo da Buducnost ima trecu opciju gde se uvazava stanje na tabeli i igra F4 odmah (ako moze kod njih naravno) i oni bi isto da nagrade Zadar i Megu i spase ih ispadanja i baraza, a takodje i da prosire ligu sa Borcem i Splitom.

 

Zvezda bi da se igra ako moze ili ponisti sve ako ne moze da se odigra.

 

Sve je ocekivano, svako predlaze opcije koje mu odgovaraju.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...