Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

Pa ni KarenjoBusta ne bi bio bolji protiv Feda.

A vise se Dzumhur trudio i borio od Gofana (a on je mnogo losije rangiran od Gofana).

Ali znali smo svi ovo, nije nikakvo iznenadjenje. Fed ladno moze do 50. godine da igra i bice u top 3 (s ovakvom konkurencijom).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Kada pricate o medijima, po ko zna koji put, morate da budete svesni situacije u kojoj se trenutno tenis nalazi. Ova trojica nece jos dugo, oni manicno moraju da nadju neku zanimaciju i pune stupce inace svi ostaju bez dobrog dela prihoda kada se tenis posle ove trojice vrati na bitnost pikada u svetu, u Americi je vec na tom nivou, zato se tako i ponasaju.

 

Zbog toga je Kirjos interesantan, ako ne zbog tenisa i rezultata, a ono zbog skandala. Ako se uskoro ne pojavi neko nov ko ce preuzeti tenis i njegov arhirival, teniskim novinarima otkucava sat.

 

Licno, do pre 2-3 godine sam lagano nalazio solidno placene poslove za neke ne toliko posebno velike i poznate medije, u ovih nekoliko godina mislim da je samo jednom okacen tekst sa portala za koji sam pisao, a da sam ja video.

 

Sada se i ne trudim jer je gubljenje vremena prosto. Jednostavno, interesovanje za tenis van velike trojke je vec sada prakticno nepostojece. Kad se ovi povuku, tenis ce zaista prestati da bude relevantan sport.

Apsolutno si u pravu, otuda i nikad vece insistiranje na Next generation, toliko da je osnovan i zavrsni turnir 2017. Pravi se hajp da bi se ,ako dodje period bezvlasca kada ne bi bilo striktne dominacije jednog ili dvojice tenisera, sto vise amortizovao odlazak tri najuspesnija igraca ikada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wwww Busta svakako ne bi pobedio danas, ali bi makar ispostovao priliku kao sto je 1/8 Slama, i pokazao zelju za igru I takmicenje. Sa druge strane jedinu zelju koju je danas pokazao Gofin, je da ne umori previse Federera. Zato kazem steta sto je Gofin prosao, a ne Busta. 

Link to comment
Share on other sites

Očekivala sam da će Dimitrov imati više problema danas. Evo potvrdio da je Agasi i dalje u timu, dosta je strpljenja imao.

 

Ali koliko smara već Serena s ovom pričom kako ona igra za sve majke out there koje moraju i da rade i da podižu decu :classic_ninja: sve je to OK ali nije ona jedina majka među teniserkama, a nijedna druga to ne udara na tolika zvona. Sve što ona radi mora da bude neka bombastična društvena poruka. Ne bi mi to ni smetalo toliko da to ne ponavlja i da svoje dete ne izvlači u svim mogućim kontekstima tipa prošlogodišnjeg finala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ali koliko smara već Serena s ovom pričom kako ona igra za sve majke out there koje moraju i da rade i da podižu decu :classic_ninja: sve je to OK ali nije ona jedina majka među teniserkama, a nijedna druga to ne udara na tolika zvona. Sve što ona radi mora da bude neka bombastična društvena poruka. Ne bi mi to ni smetalo toliko da to ne ponavlja i da svoje dete ne izvlači u svim mogućim kontekstima tipa prošlogodišnjeg finala.

Kim se vratila takodje posle porodjaja i osvajala GSove.

 

Sad na nemackom ES pricali Beker, Barbara Ritner (bivsa sefica FedCup reprezentacije, a sad pandan Bekeru za razvoj zenskog tenisa u Nemackoj) i Stah (novinar) o proslogodisnjem finalu i citavom skandalu. Slozili su se da je Serena zaista presla sve granice (posebno je Ritner bila kriticna - ona je i inace prilicno direktna u svim svojim komentarima, Beker je malo na pocetku probao da opravda Serenu: da je osvojila prosli USO bilo je ugovoreno da donesu Sereninu bebu na teren da se pridruzi proslavi :ajme: ) i da su americki mediji bili totalno odvratni i totalno na Sereninoj strani, ne postujuci sirotu Naomi, da su generalno previse patriotski nastrojeni (Ameri moraju na kraju da izadju kao pobednici u svemu) itd. Bas su bili kriticni. :bravo:

 

Sad sam gledala zavrsetak dubla McCoco, klinke su odlicne (tipicne Americke tinejdzerke). Obe su pricale vrlo pohvalno o Naomi, kako ne samo da je odlicna teniserka vec i covek, Coco rekla da joj je ipak posle ovog Naominog gesta bilo lakse da podnese poraz. Sve u svemu, klinke prosle dalje, manija se nastavlja.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, wwww said:

Kim se vratila takodje posle porodjaja i osvajala GSove.

..............................

 

Meni je najlepsa scena od svega teniskog sto sam ikada video kad je Clijsters osvojila US Open, a mala Jada trckarala po terenu sa peharom.

Valjda sam matora sentimentalna budala - imam i ja cerku, a bogme i dobro igra tenis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se postati igrac za sam vrh bez dobrih varijacija na drugom servisu, jedan Novak je dobio finale protiv Federera US Open 15, skoro sa samo drugim servisom, prvi nije postojao. I Endi Marej je imao snazan prvi servis, ali covek se nije igrao sa drugim. Zato ce ostati upamcen kao trostruki gren slem sampion i sampion sezone 2016...i naravno, kao igrac koji je pruzio najveci otpor vodecem trojcu.

 

Videcemo dokle ce Meda ovako da tera i koliko ce vaznih titula osvojiti. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...