Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

7 minutes ago, Borko said:

The Australian was heard complaining “I don’t even want to be here. I just want to go home” during his third round loss on Saturday night in which he went down 7-6 (7-5) 7-6 (7-5) 3-6.

 

:classic_unsure: :classic_sad:

 

Ovo je baš baš zabrinjavajuća izjava...mora Nik što pre po neku pomoć. 

Link to comment
Share on other sites

Rubljov je već spasao turnir, od njega dosta :classic_cool:

Kad smo već kod Kirgiosa, prikazali su sinoć ukupan iznos kazni dosad na USO. Nik treba da plati samo 3000, ali je rekorderka Karla SN sa 40000 dolara :classic_ohmy: zna li neko šta je uradila,  ništa nisam čula o tome?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Rubljov je već spasao turnir, od njega dosta :classic_cool:

Kad smo već kod Kirgiosa, prikazali su sinoć ukupan iznos kazni dosad na USO. Nik treba da plati samo 3000, ali je rekorderka Karla SN sa 40000 dolara :classic_ohmy: zna li neko šta je uradila,  ništa nisam čula o tome?

Zvanicno obrazlozenje je tankovanje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Borko said:

Bilo bi dobro da se sretnu Djokovic i Federer u polufinalu. Lepo bi bilo da na 3 od 4 slema ima pozitivan skor sa njim.

 

Ne verujem ja u Đokovića na ovom turniru. Možda se već večeras završi njegov put. To znači da je bitno da neko rešava Federera i Rafu, da ne odmaknu previše. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Borko said:

Zvanicno obrazlozenje je tankovanje.

Hvala. Mislila sam da za te pare treba napraviti ozbiljan skandal :classic_biggrin: valjda onaj deo koji se uzima od nagrade po novim pravilima.

4 minutes ago, Yi Sun Shin said:

Ne verujem ja u Đokovića na ovom turniru. Možda se već večeras završi njegov put. To znači da je bitno da neko rešava Federera i Rafu, da ne odmaknu previše. 

Ja ne vidim ko može sada da spreči Fedal finale, svi su ili kilavi ili umorni ili nesposobni. Ne smem ni da zamislim taj hajp pred njihov prvi meč u Njujorku pa još u finalu :ajme: ova publika to baš nije zaslužila.

Link to comment
Share on other sites

Je li rekao da je igrao Call of Duty pa zato izgubio? :classic_biggrin:

Da je došlo do meča s Rafom, ubeđena sam da bi veče pre toga otišao u neki bar, kao u Londonu, i potrudio se da ga svi vide kako ostaje do kasno. Tako će verovatno uraditi i pred naredne mečeve sa Fedom i Novakom, kad jednom do toga dođe.

 

Mada mora se priznati da je bio pristojan za svoje standarde na ovom turniru. Vežba valjda za LC, tamo nećemo čuti kako mu se ide kući :classic_tongue:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Rubljov je već spasao turnir, od njega dosta :classic_cool:

Kad smo već kod Kirgiosa, prikazali su sinoć ukupan iznos kazni dosad na USO. Nik treba da plati samo 3000, ali je rekorderka Karla SN sa 40000 dolara :classic_ohmy: zna li neko šta je uradila,  ništa nisam čula o tome?

Karlu su rebnuli po onom praavilu da predaja u R1 (umesto da se povukla pre turnira i pustila LL da igra umesto nje) znaci oduzimanje svih para. Ne znam da li je Karla vec imala povredu, ali podnela je zalbu na ovu odluku.

Ovo je spisak kazni pre odluke za Medvedeva.

spacer.png

 

Medvedev je kaznjen s 9000$ :

Quote

Medvedev was fined $9,000 in total: $5,000 for unsportsmanlike conduct and $4,000 for a visible obscenity (which was not called during the match but was clearly seen on broadcasts and the big screen in the stadium).

sto ce reci 5000 za ono brecanje na momka koji mu je doneo peskir (?!?!?) i 4000 za prstic (iako nije dobio kaaznu od sudije: kao sudija nije licno video potez pa zato nije mogao da mu dodeli kaznu, vec samo na ekranu kada su ovi s TV ponovii snimak da ceo stadion i svet vidi; interesantno kako u ovom slucaju nisu bili zabrinuti za mladje narastje i los uticaj :classic_wink: )

Elem, citam da je juce Ostapenko dobila kaznu jer je linijski sudija koji razume ruski rekao glavnomm sudiji da je ova posle nekog poena promrmljala nesto bezobrazno sebi u bradu na ruskom - valjda "kucka"). Dirljivo kako Ameri vode racuna da o osetljivimm decjim usima u Rusiji (verovatno posledica specijalnih veza predsednika im :classic_wink: )

 

A Kirios je sinoc na pocetku meca takodje nesto opsovao pa je linijski sudija prijavio glavnom (btw. stavili su Evu Azderaki :thumbsup: , pa ovaj nije mogao da sizi na sudiju - totlani dokaz da namerno radi ono sto radi i provocira svadju s muskim sudijama) a ovaj posle komentrisao kako je linijski whistleblower ali nije uopste nastavio tiradu. Eva mu nije dala kaznu za psovanje (kako citam). Osim ovog mrmljanja da ne zeli da bude tu (sto je bilo negde pose gubitka 2. seta), zalio se kako mu kao smetju svetla reflektora (:classic_blink: ) i mislim da je jos jednom posle tog kao nesto pricao u pravcu Rubljova da bi ga dekoncentrisao (ali se ovaj nije dao dekoncentrisati), nije bilo nikakvih incidenta. Sto neko rece: dosadan mec (bez njegovog majmunisanja) u rangu meceva Dzona Isnera (mogu slobodno da napisem, Zoe nije tu :classic_biggrin:  ) .

 

A svaka cast Rubljovu koji je ostao sve vreme mrtav hladan i skoncentrisan. Idiotska publika na kraju meca uopste nije pozdravila njegov govor tokom intervjua na terenu (apsolutno nikakva reakcijja, mrtva tisina). Jos je momak udelio (standardne) komplimente Kiriosu: kako je talentovn i ostalo. Citam da su posle meca morali da na razglasu pozivaju novinare i pitaju da li je iko zaainteresovan da razgovara s Rubljovim, ili da ga puste da ide kuci :ajme: .

 

U medjuvremenu su na Kiriosovoj KZS bili doticni mediji (Dzordz Belso, Ben Rotenberg, Brigs, njihove glasove prepoznajem,  plus jedan zenski glas koji cesto postavlja pitanja, mozda Reem Abulleil ili  Kamakshi Tandon).

Ne zna se ko je jadniji. :thumbdown:

 

A pitali su ga za komentar ovog da zeli da bude kuci (Belso). Rekao je da je na putu vec 8 meseci i da jos ne moze kuci jer ima dubl a i igra LC. Pa ga ovaj pitao da li bi onda eventualna suspenzija bila dobrodosla :wicked: A Ben Rotenberg je pitao da li je pricao s nekim iz ATP o kazni. Kaze kao nije, uz ovaj komentar:

Quote

Yeah, I guess I'm a pretty boring player. I don't bring much to the sport, so...

 

https://www.usopen.org/en_US/news/interviews/2019-08-31/2019-08-31_interview_nick_kyrgios_round_3.html

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Kada pricate o medijima, po ko zna koji put, morate da budete svesni situacije u kojoj se trenutno tenis nalazi. Ova trojica nece jos dugo, oni manicno moraju da nadju neku zanimaciju i pune stupce inace svi ostaju bez dobrog dela prihoda kada se tenis posle ove trojice vrati na bitnost pikada u svetu, u Americi je vec na tom nivou, zato se tako i ponasaju.

 

Zbog toga je Kirjos interesantan, ako ne zbog tenisa i rezultata, a ono zbog skandala. Ako se uskoro ne pojavi neko nov ko ce preuzeti tenis i njegov arhirival, teniskim novinarima otkucava sat.

 

Licno, do pre 2-3 godine sam lagano nalazio solidno placene poslove za neke ne toliko posebno velike i poznate medije, u ovih nekoliko godina mislim da je samo jednom okacen tekst sa portala za koji sam pisao, a da sam ja video.

 

Sada se i ne trudim jer je gubljenje vremena prosto. Jednostavno, interesovanje za tenis van velike trojke je vec sada prakticno nepostojece. Kad se ovi povuku, tenis ce zaista prestati da bude relevantan sport.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Citam da su posle meca morali da na razglasu pozivaju novinare i pitaju da li je iko zainteresovan da razgovara s Rubljovim, ili da ga puste da ide kuci :ajme: .

Ovo mi stvarno nije jasno :krstipd4:

Kirgios je očigledno pun sebe i svog "doprinosa" tenisu. Već neko vreme on po meni radi te stvari više zato što zna šta se od njega očekuje nego što je to neko "spontano sagorevanje". Ako mu se ne igra ili ne može da igra na potrebnom nivou napraviće barem neki cirkus da bi se o njemu i dalje pričalo. Prava rijaliti zvezda, nažalost dete svog vremena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alcesta said:

Ovo mi stvarno nije jasno :krstipd4:

Kirgios je očigledno pun sebe i svog "doprinosa" tenisu. Već neko vreme on po meni radi te stvari više zato što zna šta se od njega očekuje nego što je to neko "spontano sagorevanje". Ako mu se ne igra ili ne može da igra na potrebnom nivou napraviće barem neki cirkus da bi se o njemu i dalje pričalo. Prava rijaliti zvezda, nažalost dete svog vremena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...