Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

Ne znam da li je Zakerberg deo ruske službe, a što se ostalih službi tiče one me uopšte ne brinu.

Čak bih se prijavio da i ja budem deo istih... al ne znam gde da pošaljem CV :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Što te ne brinu? Mene recimo brinu sve službe, i čime se bave i na koji način prikupljaju o svima nama podatke.

Zakerberg je deo američke tajne policije, CIA. Isto đubre kao i ovaj iz Telegrama, a za mene lično još veće jer Facebook koristim, za razliku od Telegrama za koji mi ne pada na pamet da koristim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Zakerberg je deo američke tajne policije, CIA. Isto đubre kao i ovaj iz Telegrama

 

Šire 5G i oće nas pobiju sve i potruju vakcinama.  Jaoštanamrade... znam, teška priča. 🤡

 

Link to comment
Share on other sites

LIčno ne znam šta je agenta ljudi koji koriste podatke koje im Zakerberg prikuplja. Ako se svodu na marketing i nuđenje robe, to je najmanja šteta i u neku ruku sam sa time saglasan jer koristim FB besplatno, pa mi reklame ne smetaju.

Ali, svi smo svesni da prikupljanje podataka itekako postoji. A kako se oni koriste, mogu samo da se dosećam i da se nadam da to niko ne zloupotrebljava.

 

A ti si to sveo na to da mene proglasiš za antivaksera i teoretičara zavere, a onda sledeći post "opušteno". Nisi ti meni dužan da me poštuješ, ali sam ja mislio da ne zaslužujem takvu etiketu. To je to.

Link to comment
Share on other sites

Mi ne možemo sa sigurnošću da znamo da li je Zakerberg agent ove ili one službe, ali zahvaljući pismu koje je uputio kongresnom komitetu sada sa sigurnošću znamo da su ga iz Bele kuće pritisli da blokira sve unose i sadržaje o Hanteru Bajdenu, njegovom lap topu i Burismi.

 

It’s since been made clear that the reporting was not Russian disinformation, and in retrospect, we shouldn’t have demoted the story, jasno je naveo u pismu komitetu. (https://www.politico.com/news/2024/08/26/zuckerberg-meta-white-house-pressure-00176399)

 

Ono o koroni obaška, jer nije samo on blokirao sadržaje koji su se kosili sa zvaničnim narativom, opet zahvaljujući pritisku američke administracije, ali ovo za Hantera Bajdena je gore ako čovek nije saradnik američkih službi...

 

Jer kad si saradnik, taj proces je dvosmeran samim pristankom na saradnju, dok kad nisi saradnik a opet te nateraju da budeš deo političkog zataškavanja u prediznornoj kampanji, onda to bazdi na - totalitarizam. 

 

Pa budući da nemam Telegram, trebalo bi da me zaboli ćošak za sudbinu te platforme, ali mi ipak savest nalaže određenu dozu simpatije za nešto što je zabranjeno u Kini i Iranu...

 

Kao što mi ta ista savest nalaže da prezirem i Fejsbuk i one koji su naterali Zakerberga na to da ta platforma robovski služi nečijem narativu i ideji da se ućutkaju svi disonantni tonovi.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

agenta ljudi koji koriste podatke koje im Zakerberg prikuplja.

 

Brate, prodaja, zarada, kupovni profili i navike korisnika.

To je pravo zlo, službe su kurton :lol_2:

 

Ali istočne službe...  pošto ih ne interesuju prodaje, zarade i kupovine jer tamo nema niko ništa da kupi a i nema šta da se kupi.. e to je već zajebano :classic_ninja:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fancy said:

 

Brate, prodaja, zarada, kupovni profili i navike korisnika.

To je pravo zlo, službe su kurton :lol_2:

 

Ali istočne službe...  pošto ih ne interesuju prodaje, zarade i kupovine jer tamo nema niko ništa da kupi a i nema šta da se kupi.. e to je već zajebano :classic_ninja:

 

Ne znam, na kraju krajeva ja mogu u potpunosti da se slozim sa tobom, to opet nema nikakvu tezinu jer de facto ja nemam pojma za sta se sve i kako koriste ti podaci.

 

Za marketing mi je nekako i logicno, jebiga ja koristim taj FB besplatno, a neko se trudio godinama da to napravi...nece moci, negde platis, da li na mostu ili na cupriji, svejedno je.

 

Ono sto zaista zabrinjava je da se svi ti podaci mogu naravno i zloupotrebiti. Da li oni to rade, sa zapada ili istoka, nemam pojma, samo kazem da je meni potpuno logicno (mada svakako ne moralno i opravdano) da drzave koriste drustvene mreze kao jedno od orudja u sferi nadzora svoje populacije. To je prosto previse mocna stvar, te drustvene mreze, da ih drzave ne bi koristile.

 

I u tom pravcu sam napisao da je meni Zakerberg isto sto i ovaj Rus. Svako je sluga svom rezimu. Nisam uporedjivao rezime.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^

kako rece Dominik Tarcinski u jednoj studijskoj emisiji suocen sa liberalnom voditeljkom i jos liberalnijom goscom, kad je priupitan gde mu je ljudskost kad moze da se hvali time sto Poljska nije primilia nijednog (ilegalnog) migranta:
"pa dobro, primite ih! Primite ih sve...i platite i obskrbite ih sve." xd

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

 

:ss:

Odakle Orbanu ti (e)migranti ako ih ne pusta u Madjarsku?

Bice uskoro zesceh picvajza oko Poljske, Madjarske, Ceske, Slovacke.

Oni su kao jako mudri i pametni, narocito Orban, ovi se ostali  barem ne javljaju.

Prolaze kombiji i shleperi sa migrantima kroz Madjarsku, zna se tarifa koja se placa madjarskoj policiji,

ide fifti/fifti sa srpskom narodnom milicijom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Selina said:

Odakle Orbanu ti (e)migranti ako ih ne pusta u Madjarsku?

Bice uskoro zesceh picvajza oko Poljske, Madjarske, Ceske, Slovacke.

Oni su kao jako mudri i pametni, narocito Orban, ovi se ostali  barem ne javljaju.

Prolaze kombiji i shleperi sa migrantima kroz Madjarsku, zna se tarifa koja se placa madjarskoj policiji,

ide fifti/fifti sa srpskom narodnom milicijom.

On lepo kaže....čim stigne do Madjarske, smešta u autobus i za Brisel. Do sada su bili cirkusi sa onim ogradama, jurnjavom, kampovima sa obe strane i ilegalne prelaske. Razumeo sam da je Orban dobio kritike, što ih ne prima kod sebe. .... i on kaže, evo vam

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

On lepo kaže....čim stigne do Madjarske, smešta u autobus i za Brisel. Do sada su bili cirkusi sa onim ogradama, jurnjavom, kampovima sa obe strane i ilegalne prelaske. Razumeo sam da je Orban dobio kritike, što ih ne prima kod sebe. .... i on kaže, evo vam

Malo je komplikovanija ta prica, oni stizu iz sigurnih zemalja, ali ce polako to biti nekako uvedeno u red.

Oni ne smeju da budu ni u Srbiji jer u Srbiju stizu iz Grcke, Bugarske, a tu su morali da podnesu zahtev za azil.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Malo je komplikovanija ta prica, oni stizu iz sigurnih zemalja, ali ce polako to biti nekako uvedeno u red.

Oni ne smeju da budu ni u Srbiji jer u Srbiju stizu iz Grcke, Bugarske, a tu su morali da podnesu zahtev za azil.

Mi valjda imamo neki sporazum sa EU i oni nam debelo plaćaju, svaki dan, za svakog pojedinačno, izbog boravka u našim prihvatnim centrima. Čak je moguće, mislim, da zatraže boravak u Srbiju, čak ih i zaposle i šta znam šta sve ide uz to. Mada, ne drži me za reč.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Mi valjda imamo neki sporazum sa EU i oni nam debelo plaćaju, svaki dan, za svakog pojedinačno, izbog boravka u našim prihvatnim centrima. Čak je moguće, mislim, da zatraže boravak u Srbiju, čak ih i zaposle i šta znam šta sve ide uz to. Mada, ne drži me za reč.

Placaju se i Turskoj milijarde da ih zadrze, zardzavaju ih oni kako tako, ali se nekako ta cela situacija stvarno otela kontroli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Olimpijada je sinoc i zvanicno zavrsena a za Francusku je to dan kada pocinje bunt, demonstracije, iskazivanje

nezadovoljstva.

Makron je pokusao da bude lukav, napravio je izbore usred leta kad im vreme nije, napravio je neki savez

sa levicarima da bi im sada ( levici) bilo objasnjeno da ih je gadno prevario.Sada pravi savez sa desnicom,

madame Le Pen je on licno pitao koji bi joj premijer bio po volji, za prva dva kandidata rekla ne "njet", ali

za Berniea ( Michel Barnier) ushiceno Oui. Barnier je vrlo konzervativan politicar, zastupa iste vrednosti kao i ona,

ali tu nigde nije Levi front.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...