Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

15 hours ago, Don Juan said:

Da, ali to niko neće gledati 😁

 

Zaboravio sam da odgovorim na ovo.

 

Arena prenosi i meceve bosanskohercegovacke lige tipa Radnik Bijeljina - Tuzla City. Nacin na koji se oni ophode prema LLSL je sraman. Srce svakog takmicenja su ekipe iz sredine tabele i to dobro zna i Arena pa prenosi i takve meceve liga Hrvatske i BIH. 

 

8 hours ago, Barkley#34 said:

Ok, razumem tvoju logiku ali mislim da zaključivanje samo na osnovu jednog kriterijuma nije dobro. Npr. kakav god bio Napredak mi tradicionalno imamo problema u KŠ. Zatim, tu su faktori terena, vezanih gostovanja, ukrštanja rasporeda SL sa Q za EL, pa onda rezultate iz prošle sezone bi trebalo posmatrati samo uslovno itd. Zato nam raspored, po meni, uopšte nije jednostavan u prvih šest kola, a to je više od pola perioda koji posmatraš.

 

Pa ne moze da bude toliko jednostavan sa 4 gostovanja u prvih sest kola.

 

Ipak to i nije toliko tesko kad se uporedi sa onim sto sledi od 11. kola: Crvena zvezda kuci, Radnicki u gostima, Macva kuci, Spartak u gostima, Proleter kuci, TSC u gostima, Cukaricki kuci, Vozdovac u gostima. To su samo dve manje - vise sigurne pobede u osam kola. Onda opet ide prelagan raspored sa gostovanjima Radu, Backoj i Indjiji. Nisu se nesto iz lige pretrgli da malo uravnoteze taj raspored, a sve zato sto samo prepisuju raspored iz proslih sezona.

 

Sto se tice skracivanja lige, 10 klubova i da ispadaju poslednja 2 ili 12 i da ispadaju poslednja 2 kluba. Pola lige je stvarno nepotrebno i sluzi samo za topovsku hranu onima sa vrha - Zlatibor, Rad, Backa, Macva, Proleter, Metalac, Radnik, Novi Pazar, Javor.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, goldberg said:

Arena prenosi i meceve bosanskohercegovacke lige tipa Radnik Bijeljina - Tuzla City. Nacin na koji se oni ophode prema LLSL je sraman. Srce svakog takmicenja su ekipe iz sredine tabele i to dobro zna i Arena pa prenosi i takve meceve liga Hrvatske i BIH. 

Pa imajući u vidu da su iz nepoznatog razloga platili 11.5 miliona za prenose BIH Premijer lige, bilo bi čudo da ne prenose derbi evropskih razmera između Radnika i Tuzle.

 

Da li će neko to gledati, posebno u Srbiji? Teško da će imati zavidnu gledanost. Teško da će imati zavidnu gledanost i u Bosni.

 

Koga je briga za srpsku i bosansku ligu. Pa iskreno i meni bi bilo žestoko gubljenje vremena da gledam recimo Inđiju, pa i Mladost ili ne znam koga još. Realno. Ne treba da se lažemo. Ne gledam ni Partizan. 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Pa mene je briga, a sigurno se i jos neko pita zasto samo nase prvenstvo ima tako nizak nivo i zasto samo nasa liga dopusta takvo ponasanje?

 

Kao sto si i sam lepo konstatovao, dali su znacajnu sumu za meceve koje malo ko zeli da gleda, sto znaci da ili oni vrednuju BIH ligu vise od LLSL ili da su celnici BIH lige vise voljni ili sposobni da se bore za svoje interese od celnika LLSL lige. Sto poprilicno odslikava i polozaj drzave Srbije koja se srozava ispod Albanije, Crne Gore i BIH.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, goldberg said:

Kao sto si i sam lepo konstatovao, dali su znacajnu sumu za meceve koje malo ko zeli da gleda, sto znaci da ili oni vrednuju BIH ligu vise od LLSL ili da su celnici BIH lige vise voljni ili sposobni da se bore za svoje interese od celnika LLSL lige

Mislim da je tu nešto drugo po sredi, posebno kada platiš skoro 12 miliona evra za beznačajnu ligu, a tvoj prvi pratilac tri puta manje

Jako čudno, zato i kažem da nema mnogo veze sa vrednovanjem fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Jos gore je sto Arena ne prenosi meceve LLSL, a ne da nikom drugom da prenosi.

 

Slazem se da nema logike da prenose sve meceve bosanskohercegovacke i hrvatske lige, ali to i nije do njih, koliko je do vodjstva LLSL i do klubova koji su pristali na tako omalovazavajuc tretman.

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno, radi se i prenosi ono što će biti gledano.... Ne verujem da ima iko ko bi gledao meč tsc - mladost, ma koliko to bio derbi kola.... S druge strane, mislim da bi svaki meč zvezde ili partizana bio gledaniji od bilo kog derbija kola....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Jednostavno, radi se i prenosi ono što će biti gledano.... Ne verujem da ima iko ko bi gledao meč tsc - mladost, ma koliko to bio derbi kola.... S druge strane, mislim da bi svaki meč zvezde ili partizana bio gledaniji od bilo kog derbija kola....

Pa sta znam...

Ja bi uvek pre odgledao Cukaricki - Vojvodina ili Spartak- Cukaricki nego CZV- Zlatibor...

Cemu gledanje meca ekipe koja igra LS i ekipe koja verovatno ni sama ne zna kako se nasla u prvoj ligi....

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Jednostavno, radi se i prenosi ono što će biti gledano.... Ne verujem da ima iko ko bi gledao meč tsc - mladost, ma koliko to bio derbi kola.... S druge strane, mislim da bi svaki meč zvezde ili partizana bio gledaniji od bilo kog derbija kola....

 

Ne pratis sta se pise.

 

Zasto Arena prenosi meceve Radnik Bijeljina - Tuzla City ili Varazdin - Rijeka? Ne moze kriterijum gledanosti da vazi samo za LLSL.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

Pa ne moze da bude toliko jednostavan sa 4 gostovanja u prvih sest kola.

 

Ipak to i nije toliko tesko kad se uporedi sa onim sto sledi od 11. kola: Crvena zvezda kuci, Radnicki u gostima, Macva kuci, Spartak u gostima, Proleter kuci, TSC u gostima, Cukaricki kuci, Vozdovac u gostima. To su samo dve manje - vise sigurne pobede u osam kola. Onda opet ide prelagan raspored sa gostovanjima Radu, Backoj i Indjiji. Nisu se nesto iz lige pretrgli da malo uravnoteze taj raspored, a sve zato sto samo prepisuju raspored iz proslih sezona.

Očigledno različito vrednujemo pojedine kriterijume i to je to. Znajući Partizan, za mene je uvek teže kada imamo vezana gostovanja protiv nezgodnih timova (Napredak, Radnik), na lošijim terenima (Novi Pazar). Niminalno slabiji timovi se zatvore protiv nas i ne znamo šta ćemo. Niz koji navodiš jeste repektabilan ali bih u odnosu na ovo što sam pomenuo uvek pre birao Spartak i Radnički u gostima. Nezgodan je TSC u Senti i Voždovac na krovu. Derbi je uvek derbi, a dobro je što igramo sa Čukom na JNA, pa mi taj period ne bi izgledao strašno da smo dobro startovali, kao što nismo. 

 

Mislim da ne može liga da uravnotežuje taj raspored jer nije samo PFC u pitanju. Kako god da su podelili brojeve nekom bi bilo problematično.

 

16 hours ago, Don Juan said:

Koga je briga za srpsku i bosansku ligu. Pa iskreno i meni bi bilo žestoko gubljenje vremena da gledam recimo Inđiju, pa i Mladost ili ne znam koga još. Realno. Ne treba da se lažemo. Ne gledam ni Partizan. 

Ne bih ni ja gledao pa opet mislim da je pogrešna praksa da prenose samo večite. Uostalom, koliko ljudi gleda Rio Ave-Gimaraeš pa se opet prenosi? Međutim, mislim da je tu problem u onima koji prodaju prava a ne u Areni. Njihova dužnost je da u ugovor stave odredbu po kojoj bi po kolu morala da se prenose bar još dva meča pored večitih. Njihova obaveza je da vrše promociju lige i svih klubova u njoj, a ne Arenina. Mada, ko zna, možda im i odgovara da se ne vidi šta se sve radi. Doduše, vidim da će za vikend da prenose Vošu i Napredak, možda ih kritikujem bezveze. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolji dokaz koliko je FSS zlonameran je da ni posle više od godinu dana nisu preveli nova pravila fudbalske igre na latinski. Ne znam šta je to ako ne perfidan pokušaj da se sabotira FK Partizan. I to vrlo uspešan, očigledno. 

 

Nego, šalu na stranu, zašto sva ova saopštenja s obe strane uvek moraju da budu tako glupavo prenaglašena: "brutalna", "besramna", "nezapamćena" krađa,  i sl. Zar krađa sama po sebi nije dovoljno loša?

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odluka glavnog arbitra susreta Dragana Čolovića da ne pokaže na belu tačku naišla je na osudu ljudi iz Partizana, koji su u saopštenju poručili da se radi o "brutalnoj sudijskoj krađi", dok zvanične preporuke UEFA kažu da u situacijama kakva je viđena na stadionu Karađorđe u Novom Sadu ne bi trebalo da se svira najstroža kazna.

Nekadašnji sudija Zdravko Jokić, a danas posmatrač suđenja pri Fudbalskom savezu Srbije tvrdi u izjavi za Tanjug da je arbitar Čolović doneo dobru odluku.

 

"Od starte nove sezone na snazi je pravilo da ne može da se svira kazneni prekršaj u tzv. drugom kontaktu, a primer iz Novog Sada kad Katai igra prvom glavom, pa pogađa sebe u ruku je upravo taj. Pritom, Katai nije ni štitio gol, tako da je sve čisto", rekao je Jokić Tanjugu.

 

😴

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče penala za Proleter - iskreno, odmah mi je palo na pamet to pravilo koje se od skoro primenjuje i rekoh ortacima da je sudija u pravu. Mislim i da je i protiv nas neko od protivnika u LE slično odigrao..pa se tražio penal i onda raspravljalo o ovome.

Evo i izvoda iz pravilnika:

There will be no penalty if:

the ball touches a player's hand/arm immediately from their own head/body/foot or the head/body/foot of another player.


Međutim, Raka Đurović ima drugačije tumačenje ovog pravila i misli da je penal morao biti sviran:

54799a37aebc662438a1c1e8e741edeb.jpg


...tako da ipak nije baš sve tako kristalno jasno.
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, pendulum said:

Mislim i da je i protiv nas neko od protivnika u LE slično odigrao..pa se tražio penal i onda raspravljalo o ovome.

U ligi evrope protiv Mančestera. Mislim da je Megvajer bio u pitanju.

 

Što se tiče Rake, on izgleda uvek voli da piša uz vetar i daje neko svoje mišljenje. To što je on rekao ja nigde ne videh u pravilima.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, sumnjam u verodostojnost ove Đurovićeve izjave. Sinoć je po nekim navijačkim instagram stranicama izašao ovaj citat, a ja sam potražio bilo koju vest, da nađem, da proverim i apsolutno nijedna vest nije bila. Jedino kao komentar na neku vest na b92. 

 

Pošto je ovo maxbet, dok ne objavi neko relevantniji, za mene je izmišljeno, s obzirom na to da se informišu po takvim mestima. 

Nigde u pravilima ne postoji "čista situacija, nespretno, nije ometan, puna kontrola". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U 5. kolu vidjen je poraz TSC na svom terenu i prekid serije duge vise od dve godine.

 

Nakon poraza od Zlatibora u sezoni 2018/19, TSC je vezao 12 pobeda i 2 remija u PLS, pa 10 pobeda i 5 remija u LLSL, pa jos jednu pobedu i remi ove sezone. Dve godine, 23 pobede i 8 remija i onda dodje Metalac i dobije te 3:2. Da li je TSC prezaljen za Evropu sledece sezone i da li im je jedna dobra sezone dosta? Steta bi bilo da je tako.

 

U ostalim mecevima, u derbiju kola Spartak je savladao Radnicki iz Nisa i tako nastavio sa sjajnim igrama i rezultatima. Nislije standardno pobeda kod kuce - Zvezda - pobeda kod kuce - pobeda kod kuce, ali nesto ne deluju da ce moci da se bore za sam vrh tabele.

 

Cukaricki je nekako dobio Backu i iskoristio lagan raspored - Vojvodina i pobede protiv 4 najgore ekipe na tabeli. Partizan vec 3 kola nije primio ni gol, pa se potvrdjuje da igraju sa losijim ekipama protiv kojih kvota za pobedu na domacem terenu tezi jedinici. Lucanci su takodje nekako dobili Rad i dok budu dobijali i pored lose igre bice u vrhu tabele. Treca uzastopna pobeda Vojvodine koja za sada nema nijedan kiks. Crvena zvezda nakon ubedljivih pobeda dve minimalne, sto je dobro za ligu, a i za klub je bolje da ima sto jace meceve u ligi.

 

Nakon sledeceg kola je prva pauza, pa da vidimo kako bi mogla da izgleda tabela:

 

Crvena zvezda docekuje TSC u jednom od dva derbija kola ekipa koja igraju u evropskim takmicenjima ove sezone. TSC bi dobro dosao bod nakon lose serije, a Crvena zvezda na svakom mecu ide na pobedu (mada je derbi sa Partizanom vazniji jer taj mec nikako da dobiju).

 

Vojvodina docekuje Partizan sa imperativom dobrog rezultata jer bi u slucaju poraza vec bili na -4 u odnosu na Partizan sto bi samo moglo da se poveca do derbija u 11. kolu. Cukaricki gostuje Metalcu i nesto nisam uveren da mogu do dobrog rezultata, ali ako bi konacno krenuli da dobijaju meceve i u gostima, mogli bi dugo da ostanu u borbi za prva dva mesta. Mladost i Spartak imaju laksa gostovanja i ekipa koja pobedi moze da ucvrsti na vrhu tabele.

 

Na dnu, Rad bi mogao konacno da dobije nekoga jer im gostuje Napredak (da ne pocnu sezonu u stilu agenta 007), a i ostale ekipe sa dna imaju prilike da se pobedom malo odvoje od opasne zone.

 

Veoma zanimljivo kolo (dok jos traje pocetak sezone i nista se ne zna) sa 10 meceva gde nema nijedne sigurne pobede za bilo koji klub.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Otkud to? 

Sad gledam na flashscore, stoji samo 5. Nisam gledao tekmu. 

Evo

Proleter: Petrić, Pejić (od 75. minuta Kojić), Bacanović (od 62. minuta Babić), Mirosavljev, Kovačević, Leandro (od 81. minuta Joković), Ilić, Andrejević, Janković (od 46. minuta Mitrović), Živojinović (od 62. minuta Galić), Knežević (od 81. minuta Vesić)

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...