Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Radnički je sam sebe ubio... Fizički jali Pazar nas je natrčao i pretrčao... Igraju jednostavan fudbal, brzo se oslobađaju lopte, pa u prazno i očas posla već imaju dva, tri igrača... Radnički dno dna... Slavko isprozivan (mislim da savršeno zabole, kao i do sad)... Tomiću ceo stadion apludirao kad je izlazio... Jedini u ovom timu to u zaslužuje... Ostali da se zapitaju kojim trikovima im uspeva da igraju elitni rang bilo gde... 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 1:03 AM, Markoss said:

Pricam konkretno za slucaj Cumic. Rekao je necu u Partizan i to je to. A nece u Partizan, bas zato da bi sutra mogao da igra u Zvezdi. 

 

Meni legit potez i drago mi je da lova ne vrti uvek i svuda. Nije ni patkometrija, ima primera gde ni neki grobari nisu hteli u CZ, prvi mi na pamet pada Vlada Rodic, jako nebitan lik na kraju, al eto. 

 

Ima li primera da neko iz ostalih klubova nije hteo u Partizan/Crvenu zvezdu? Prvi mi na pamet pada Ivanic, pa po tebi ispada da je on losiji covek jer je odabrao Crvenu zvezdu iako je govorio da ne zeli ni u jedan beogradski klub.

Kako god, taj racionalni razlog da igrac zbog navijaca nece u neki klub i ima nekog smisla i moze se razumeti, ta prica da bi bilo dobro da se 99% fudbalera sanja ili crveno-beli ili crno-beli dres meni nikada nece biti ni prihvatljiva ni dobra za sport u Srbiji ako govorimo uopsteno.

A sto se tice lige, neki novi vetrovi, bar za sada:

 

1. Novi Pazar upisao i sedmu uzastopnu pobedu - treba proveriti kada je poslednji put nekom klubu iz superlige to uspelo, ako ne racunamo dvojac na vrhu i Lalatovicev Radnicki.

2. Vojvodina uspela u 92. minutu da dodje do pobede nad zilavim Vozdovcem, a mogli su i gosti da trijumfuju. Pomenuti Cumic je bio heroj meca.

3. Lagane pobede Cukarickog i Mladosti. Nekako i ocekivano, mnogo su bolji od svojih rivala.

4. Naravno, lagana pobeda Partizana. Pisao sam vec sta ce da urade ona dva kornera koja su im donela dodatna 4 boda. Ostaje nada da cemo da gledamo neizvesne meceve na JNA kada budu gostovali Cukaricki i Vojvodina - mecevi 2. i 3./4. ekipe po snazi zasluzuju kvalitet i neizvesnost, a ne ono sto smo gledali u prethodnim sezonama.

5. Dobra vest za ligu je kiks Crvene zvezde - ne moze se ipak lagano pobedjivati sa brdo problema i obaveza u najavi. TSC se pokazao kao idealna ekipa iz neke sredine tabele (neko 6. ili 7. mesto), odneli su po bod i sa jednog i sa drugog najtezeg gostovanja u ligi, a bilo bi mnogo vazno kada bi jos bar 3-4 ekipe moglo da parira na taj nacin vec vidjenim sampionima i vicesampionima prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Ima li primera da neko iz ostalih klubova nije hteo u Partizan/Crvenu zvezdu? Prvi mi na pamet pada Ivanic, pa po tebi ispada da je on losiji covek jer je odabrao Crvenu zvezdu iako je govorio da ne zeli ni u jedan beogradski klub

Inanić je pre prelaska u Bate Borisov imao sve dogovoreno sa Partizanom. Nije postpisao samo zato što se klubovi nisu dogovorili oko obeštećenja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Ima li primera da neko iz ostalih klubova nije hteo u Partizan/Crvenu zvezdu? Prvi mi na pamet pada Ivanic, pa po tebi ispada da je on losiji covek jer je odabrao Crvenu zvezdu iako je govorio da ne zeli ni u jedan beogradski klub.

Kako god, taj racionalni razlog da igrac zbog navijaca nece u neki klub i ima nekog smisla i moze se razumeti, ta prica da bi bilo dobro da se 99% fudbalera sanja ili crveno-beli ili crno-beli dres meni nikada nece biti ni prihvatljiva ni dobra za sport u Srbiji ako govorimo uopsteno.

A sto se tice lige, neki novi vetrovi, bar za sada:

 

1. Novi Pazar upisao i sedmu uzastopnu pobedu - treba proveriti kada je poslednji put nekom klubu iz superlige to uspelo, ako ne racunamo dvojac na vrhu i Lalatovicev Radnicki.

2. Vojvodina uspela u 92. minutu da dodje do pobede nad zilavim Vozdovcem, a mogli su i gosti da trijumfuju. Pomenuti Cumic je bio heroj meca.

3. Lagane pobede Cukarickog i Mladosti. Nekako i ocekivano, mnogo su bolji od svojih rivala.

4. Naravno, lagana pobeda Partizana. Pisao sam vec sta ce da urade ona dva kornera koja su im donela dodatna 4 boda. Ostaje nada da cemo da gledamo neizvesne meceve na JNA kada budu gostovali Cukaricki i Vojvodina - mecevi 2. i 3./4. ekipe po snazi zasluzuju kvalitet i neizvesnost, a ne ono sto smo gledali u prethodnim sezonama.

5. Dobra vest za ligu je kiks Crvene zvezde - ne moze se ipak lagano pobedjivati sa brdo problema i obaveza u najavi. TSC se pokazao kao idealna ekipa iz neke sredine tabele (neko 6. ili 7. mesto), odneli su po bod i sa jednog i sa drugog najtezeg gostovanja u ligi, a bilo bi mnogo vazno kada bi jos bar 3-4 ekipe moglo da parira na taj nacin vec vidjenim sampionima i vicesampionima prvenstva.

Ti si pisao više puta da je jedino u našoj ligi nemoguće da vodeći kiksne protiv bilo koga ko nije CZ/Partizan... Šta je sad ovo? Mnogo u svemu vidimo teoriju zavere i objašnjavamo iz ugla koji nama odgovara... U ovom slučaju i CZ i Partizan su godinama miljama ispred svih ostalih klubova koji maltene rade poluamaterski, stoga i takvi rezultati... Druga stvar je zašto su poluamaterski... Imaš ove godine u svim ligama pobede po 5, 6, 7, 9:0 i..? Uostalom, Evropa je pravo merilo kvaliteta i CZ i Partizana i svih ostalih... Neko je godinama u grupama, neko ispada od nekih sa Malte i ko zna odakle... Što se tiče dela o viđenim prvacima, zašto recimo Brest nije prvak Francuske, zašto je premijer ligu, sem velikih klubova jedino osvajao Blekburn, zašto niko da se približi Bajernu u Nemačkoj ili zašto samo Dinamo osvaja u Hrvatskoj... Nije baš da je naš patent to sa "viđenim" prvacima... 

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

Opet relativizacija, opet "a kako je kod drugih?".

 

Nadji mi ligu u kojoj je samo u dve sezone u prethodnih 30 godina u TOP 2 bio neko drugi osim dva kluba koji se smenjuju na te dve pozicije. Neces ih naci, cak i u ligama u kojima su pojedini klubovi zarili i palili ti isti klubovi bi propadali, selili se u trece lige, neko drugi bi bio sampion.

To o cemu pises se naziva pomeranje stativa - negacija realnosti u superligi Srbije nije pojava deset novih sampiona u narednih deset godina nego bilo kakva promena koja bi uzdrmala status kvo koji kaze - Crvena zvezda i Partizan su prvi i drugi i bore se za titulu, ostali su tu da popune mesta od treceg do poslednjeg.

Za kraj, pa i prosle sezone je Partizan dugo bio u problemima, bio na cetvrtom mestu i onda dosao Stanojevic i bam - jedno 15-16 uzastopnih pobeda koje ti sad branis samo zato sto su uvezane u paketu sa nizom pobeda FKCZ.

Sustina je da se kiksevi trebaju i moraju desavati kada najvise boli na +3 ili -3 jer nije lako igrati pod pritiskom pobede u svakom kolu i protiv rasterecenih protivnika. Odnosno, samo u nasoj superligi i nizoj ligi je to lako, izgleda da su neki nasi klubovi nasli sjajne psihologe koji znaju kako da ih opuste pre pocetka meca.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Azazelkg said:

...zašto niko da se približi Bajernu u Nemačkoj... 

Fun fact

Ako Svabu rodjenog u Minhenu pitas za koga navija, veca verovatnoca je da ce ti odgovoriti da navija za Minhen 1860, a ne za Bajern. Minhen 1860 se tamo dozivljava kao gradski klub, a Bajern kao pokrajinski sa sedistem u Minhenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Opet relativizacija, opet "a kako je kod drugih?".

 

Nadji mi ligu u kojoj je samo u dve sezone u prethodnih 30 godina u TOP 2 bio neko drugi osim dva kluba koji se smenjuju na te dve pozicije. Neces ih naci, cak i u ligama u kojima su pojedini klubovi zarili i palili ti isti klubovi bi propadali, selili se u trece lige, neko drugi bi bio sampion.

To o cemu pises se naziva pomeranje stativa - negacija realnosti u superligi Srbije nije pojava deset novih sampiona u narednih deset godina nego bilo kakva promena koja bi uzdrmala status kvo koji kaze - Crvena zvezda i Partizan su prvi i drugi i bore se za titulu, ostali su tu da popune mesta od treceg do poslednjeg.

Za kraj, pa i prosle sezone je Partizan dugo bio u problemima, bio na cetvrtom mestu i onda dosao Stanojevic i bam - jedno 15-16 uzastopnih pobeda koje ti sad branis samo zato sto su uvezane u paketu sa nizom pobeda FKCZ.

Sustina je da se kiksevi trebaju i moraju desavati kada najvise boli na +3 ili -3 jer nije lako igrati pod pritiskom pobede u svakom kolu i protiv rasterecenih protivnika. Odnosno, samo u nasoj superligi i nizoj ligi je to lako, izgleda da su neki nasi klubovi nasli sjajne psihologe koji znaju kako da ih opuste pre pocetka meca.

Koji je to naš klub, koji bi teoretski mogao da "uzdrma" Zvezdu i Partizan, a "ne daju mu"? I zašto se nijedan naš klub (kad je već dovoljno jak, samo je sputan) nije istakao u Evropi gde ga niko ne sputava? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Azazelkg said:

Koji je to naš klub, koji bi teoretski mogao da "uzdrma" Zvezdu i Partizan, a "ne daju mu"? I zašto se nijedan naš klub (kad je već dovoljno jak, samo je sputan) nije istakao u Evropi gde ga niko ne sputava? 

jel ovo ozbiljno pitaš ili onako zezaš učesnike foruma?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

jel ovo ozbiljno pitaš ili onako zezaš učesnike foruma?

Ne zezam.... Daj mi neki klub koji je u poslednjih 10 godina pokazao klasu i kvalitet ali mu "nisu dozvolili" da uzme titulu u Srbiji? Možeš i da, kao primer te njegove snage, nevedeš neku pobedu tog istog tima u Evropi (gde nema ko da ih sputava da pokažu snagu i raskoš talenta)... Dve bitne razlike između Zvezde/Partizana i svih ostalih:

1.i tamo i ovamo su lopovi (u Zvezdi/Partizanu su krupnije zverke);

2.svi ostali klubovi su poluamaterski i pitanje koliko žele da izađu iz te "zone komfora" gde im sasvim dovoljno kapne u džep na dnevnom nivou... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Azazelkg said:

Ne zezam.... Daj mi neki klub koji je u poslednjih 10 godina pokazao klasu i kvalitet ali mu "nisu dozvolili" da uzme titulu u Srbiji? Možeš i da, kao primer te njegove snage, nevedeš neku pobedu tog istog tima u Evropi (gde nema ko da ih sputava da pokažu snagu i raskoš talenta)... Dve bitne razlike između Zvezde/Partizana i svih ostalih:

1.i tamo i ovamo su lopovi (u Zvezdi/Partizanu su krupnije zverke);

2.svi ostali klubovi su poluamaterski i pitanje koliko žele da izađu iz te "zone komfora" gde im sasvim dovoljno kapne u džep na dnevnom nivou... 

Nema više volje da ponavljam zašto je to tako, ko god živi u državi Srbiji a ima više od 25 godina verujem da može sam da spozna situaciju u srpskom fudbalu.

Prihvatam da ima i onih koje boli uvo što je tako i čak i navijaju za takvo stanje ali nemojmo se praviti koštunice

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Nema više volje da ponavljam zašto je to tako, ko god živi u državi Srbiji a ima više od 25 godina verujem da može sam da spozna situaciju u srpskom fudbalu.

Prihvatam da ima i onih koje boli uvo što je tako i čak i navijaju za takvo stanje ali nemojmo se praviti koštunice

Nemojmo onda kukati nad zlehudom sudbinom xy kluba koji je eto, jako kvalitetan, ali mu nije dozvoljeno da ispliva... Pritom je učešćem u ligi pristao na pravila igre i plivanje u žabokrečini... 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Azazelkg said:

Nemojmo onda kukati nad zlehudom sudbinom xy kluba koji je eto, jako kvalitetan, ali mu nije dozvoljeno da ispliva... Pritom je učešćem u ligi pristao na pravila igre i plivanje u žabokrečini... 

neko kuka neko uživa u ponuđenom fudbalu, eno ima jedan ovde koji kaže da je srpski fudbal uspešniji od srpskog vaterpola i nije ga blam uopšte😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Markoss said:

Imao je i ponudu Radnickog, al je Mladost dala vecu lovu. Dobar igrac i momak, licno sam ocekivao da ce bolju karijeru napraviti, bas je pravio razliku u omladincima.

MNaš novi igrač je  Filipa Frei....prošao izmedju ostalog školu Ajaxa i sve mladje selekcije Švajcarske reprezentacije. Švajcarac, ali ima i naše državljanstvo, a baba i deda su mu u Nišu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

MNaš novi igrač je  Filipa Frei....prošao izmedju ostalog školu Ajaxa i sve mladje selekcije Švajcarske reprezentacije. Švajcarac, ali ima i naše državljanstvo, a baba i deda su mu u Nišu.

 

Legao bi vam i Denic, dobar igrac. Moze sve u sredini da igra. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Legao bi vam i Denic, dobar igrac. Moze sve u sredini da igra. 

Ono što je dobro u svemu tome je to da tražimo da pojačamo sterilnu sredinu, a ćao mi je što nije došao. Šapni ako čuješ nešto, ovi naši kriju sve svoje planove da ne prodju kao sa Denićem. Ne znam da li je ponuda GAT-ovaca bila bolja....evo, ovaj mali nekoliko dana trenira, niko nije imao pojma, mislili neki omladinac.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...