Jump to content

Recommended Posts

Da Chelsea nije full rasprodao sredinu, i time ubio bazicnu uigranost, apsolutno bih bio siguran da Liverpol, Arsenal, United i Chelsea imaju jednake sanse za ovu sezonu. I sve zavisi od momentuma. Ars, Liv, Man Utd sve isti go kurac timovi. Svi mogu puknu ko balon. United je defanzivno bolji od ostalih, Arsenal ofanzivno, Liverpool ima to svije Klopp ludilo, i ako se uhvati zamajac moze da bude u top3. Bukvalno ne bih mogao da se odlucim ni za jednu od te 3 ekipe koja ima vece sanse.

 

____
 

Ne postoji realan scenario po kojem United ovo leto se priblizava City-u. Kakav god da je prelazan rok bio.

Bukvalno jedino Mbappe, Kane/Osihmen, Caicedo, Kimmich, goša iz Porta. I to pitanje da l bi mogao da pariras uigranom timu City-a.

 

____
 

Kane u Unitedu, koliko  god da ga volim, bi ispalo ovako:

- Nekakva borba za drugo mesto ove god

- Tim bi bio prilagodjen Kane-u, kroz tu jednu godinu ostrica za presing bi se izgubila

- Sledece godine bi bili meksi tim, kao lakse bi davali golove, ne bi mogli da se borimo za titulu jer ne bi znali sta nam treba da dovedemo, iz prostog razliga sto bi bili bez jasne ideje. To bi bio tim koji je nekim delom formiranda igra nesto, pa improvizuje sa odredjenim world class igracem. Ne bi bilo katastrofe ali izostali bi trofeji

- Trece sezona sa Kejnom krece decline, ETHa pljuju navijaci jer doveo Kane-a a nije bolji od City-a. Kane gusi tim, imamo igraca manje iza lopte. Ljubimac engleske javnosti, poput Rooney-a ne sme na klupu. Svaki dan se prica kako ostatak tima nije dostojan njega, slicno kao debelo govno. Taj lik jede platu 600,700 hiljada, svako ko zeli da dodje je u fazonu “Brate, ovaj lik uopste nike toliko koristan za tim, necu da se jebavam ovdr ako mi ne daju 500,600k nedeljno”

 

 

____
 

 

Čak i da te usere da uzmes jednu titulu sa Kejnom… so what…

Nije to strateski, nije pametno.

Mora da se pravi generacija, tim. Dovodjenje Kane-a bi bilo klasican NBA potez. Kao nekakvo potpisivanje Duranta. Kane u City-u je Durant u GSW-u. Kane u Utd-u, je Durant u Sunsima ili Netsima… 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Ali zato je planski da dok ti stase napadac od 75 miliona ( od kojeg se ocekuje da trese mreze na svakom mecu s onzirom na cijenu jer sjetimo se Haalanda i promasaja u Comunity shieldu🤣🤣 ) odose Casemiro i Bruno u off a ta 2 najbitnija igraca kluba.

Sta ces onda raditi?

 

A da tu je Luke Shaw i Martial koje cekamo i cekamo i...

Onda cemo Sancha, kerinu od 100 miliona sa jednom nogom i tako u krug ali je planski🤣🤣🤣🤣

 

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Miki take a chill pill. Ovaj tim je do oktobra 2022 imao samonjednu svetlu tacku zanekakvu perspektivu, a to je bio Greenwood. Pa se on desio.

 

Nisi imao desnog beka. Obojicu smo hteli da prodamo za po 10 milke. Shaw u kurcu kao i vela odbrana. McFred plenip sredinom, Bruno se osilio i iskoristio rasulo da radi sta hoce. Rasford i Sancho deprica i deprimiranost, CR balast.

Ne znas odakle da krenes. Ajde sto je bio problem da dovedemo zilion igraca, jer sve je bilo u iut, nego je ogroman balast je bila kako sa postojecim igracima, CR-om itd.

 

Sad imas odrabnu koja je na ozbiljnom nivou,  Sredina skroz ok, Rashford cracen u zivotu. Imas Garnacha, Pellistri pronadjen, sad imamo i Amada. Tu je i Mainoo mali…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Dovesces igrace, koji ce moci sa njima sa igraju jos 8,9 godina.


Šta ces ti da radis kad Kane, Casemiro i Beuno svi imaju po 35, a mi sa njim imali 2 outa deugo mesto i jednom sesto?

Sta ti ide posle toga?

Ja kazem sa Kaneom titula ali dobro, ti si navikao na Martiala i Rashforda i kerinu Antony pa ti neobicno kad imas igraca koji cepa 30 golova u sezoni a iza sebe bi imao jednog od najjacih pakera u PL.

 

Sta ces da radis kada ti umesto Casemira i Bruna dodju i treba im vremena, 2-3 sezone? Onda se traze zamjene za Lichu, Rashforda koji ce rad biti u k..... modu itd?

A do tada si kerov ku... od tima za sve te godine Bruna i Casemira pa umesto 10, bude 15 godina bez titule pa ide 20 pa 30 pa 40 itd itd

Link to comment
Share on other sites

Pričaš banalno, infantilno i neozbiljno.

Možeš da karikiras koliko hoces, ono sto je cinjenica je da je čovek preuzeo klub koji je bio u slicnom stanju maltene kao sad stonje Tottenham. A za god dana ga je doveo na nico tlda se ti sam nadas nekom pohodu za titulu. Jer ti hoces Kejna zbog toga, znači nista ti ja ne imputiram, ti pises pokazivajuci solidna ocekivanja da se napadne titula, a sam znas dgde je tim bio prosle godine.

Dalje baljezgarije me ne zanimaju, od tacke A do tacke B se doslo, ti sam priznajes to, iako mozda ne zelis, ali svojimim ocekivanjem priznajes. To je progres, veliki progres. Mene sad progress zanima.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kane bi nas koštao 120,130 miliona za samo transfer ovestecenje. Svi PL klubovi postavljaju vecu cenu drugim PL klubovima, pogotovo kad je to United, pogotovo kad to radi Levy (nije hteo da nam proda Modrica za iste pare kao Realu, i trazio znatno vece). Tako da je 130 minimum.

Plata bi Kane-u bila ili 575k ili 600k nedeljno sa ogromnim bonusima koji bi isli do 10 posto od plate.

575k nedeljno je 30 miliona godisnje. 600k nedeljno o je oko 31.5 milion godisnje. Sa bonusima to je godisnje 35 milke minimum za njegovu platu.

To bi morao da bude ugovor na 5 godina.

130 + 35x5 = 300 miliona.


Kane bi nas kostao 300 miliona u narednih 5 godina. Od tih 5 godina, 2, mooooozda jedva 3 (sa blagim decline-om)bi bio na nivou koji nam je koristan i radi nesto. Preostale 2 godina ugovora bi se svelo na to da nas muze, ili da moljakamo nekakav Inter ili Milan da ga pozajme i placaju 10 posto od plate.

Od te 2, mooooozda 3 god, imali bi sansu tek od druge da budemo stvarno konkurentni sa najjacima.

To sve bi nas kostalo preko 300 miliona. 300 miliona za jednu sezonu konkurentnosti, mooozda 2. U tom periodu bi osvojili maks jedan major trofej.

 

I to nije jedini trosak, tih 300 miliona. Te 4,5 godina bi bacio uz vetar kao oportunetni trosak za razvijanje nekog mladog koji moze duze da isporuci da bude vec integralni deo nekog strateski osmisljemog tima. Neko ko je usput komeptenentan sa svojim skill-ovima, a jos bolje vrelo gvozdje da ga kujes i oblikujes u to sto ti treba. Nesto npr kao… taj klinac Hojlund. Koji je inace jos zimos rekao da je hc fan Uniteda i da hoce samo tamo. DiMarzio je potvrdio da je PSG ponudio njemu vecu platu. Di Marzio nije Romano, Di Marzio sada se retko igladava i samo kad je u pitanju subject iz serie A. I nikad bukvalno nema lose informacije. 

 

Hojlund sa platama za naredne 5 god izadje oko 90 miliona.

 

310-90= 220 miliona

 

220 miliona da ulozis na druga mesta i da i kratkorocno i dugorocno sredis neke stvari. Sa Kejnom ili bez njega, City ce da nas jebe i naredne i sledece godine sa po jednom pobedom od min 3,4 gola razlike po sezoni. To nikakav Kane nece da promeni.

 

Za 5 godina imas Hojlunda, igraca od 25 godina, i pored njega igrace za koje si potrosio 210 miliona. Neka to budu 2 top igraca (i plata i ovestecenje). Ako ih doveses sledeve godine, jednog sledece, a jos kednog za 2, to mogu da ri budu igraci  za koje si dao za obestecenje 120 milke i. jos 100milke za njihove ugovore.

Rezultatski bi verovatno  isto proso kao i da si odabrao Kane-a. Imao bi buducnost ispred sebe, vec solidno uigrana srafove, i stanje u klubu gde ne postoji toksicnost zato sto underperformer vec 3 godine prima duplo vecu platu od vecine igraca.

 

Conclusion:

 

Samo budala, ili Ed Woodward, bi sada kupio Kane-a. 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Da da, Bajern je poznat kao budala klub🤣🤣🤣  Bajernu je dobar Kane ali Utd i BB nije. Komedija. 

 

Doveo bi najvecu siguricu u PL, provjerenog trpaca koji je i paker, u svom prajmu i koji je pokazao da moze da trpa i pored sijaset problema godinama unazad u Totenhemu.

 

Zato je za BB pravi posao da se potrosi 51+5 milion i 75+10 miliona za igrace koji su proslo ljeto kostali 0 i 15 miliona. 

 

Dobar bi bio za neki Ajax, Dortmund posto je njima kao i tebi razmisljanje a u Utd se gledaju titule a koje nema evo vec 10 godina. 

 

Godina 2023 i fanovi Utd i dalje vjeruju u Deda Mraz price kako neki igrac hoce samo Utd ( svaka cast PR Hojlunda na tome ) ali ako je izbor Utd i PSG onda treba da se zapitaju ti isti fanovi Utd koliko ke onda klub u k... kada se brinu zbog nekog tamo PSG i farmerske lige? Da je Real, Barsa, Bajern pa ajde da se mozda i cimnem ali izbor PSG ili Utd?🤣🤣 mozda bi dobio sada u PSG vecu platu ali vidi koji majmuni vode klub i ko sve ima 350, 325, 250, 200k plate pa tako ce i on kroz sezonu, dvije a onda ako se razvije kako treba pokucace neki klub na vrata pa ce biti navijaci u cudu, pa jbt on voli Utd, kako to da odlazi? Ili druga solucija, propadne kao i svi u Utd i onda muze klubdo besvijesti.

 

26 golova u profesionalnoj karijeri vrijedi 75+10 miliona. 

I da Hojlund ce imati 80k platu nedeljno, skoro 5 mil godisnje na 5 godoma tako da taj transfer sada je 75+10+25 tako da tih 90 miliona koje pominjes nema veze sa vezom. A znamo svi da ce ukoliko bude hit posle 1 ili 2 sezone traziti veci ugovor, bar duplo. 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Hojlund je nedokazan na ovom nivou pa je samim tim i preplaćen. Možda se pokaže kao golgeter i po,ali sada deluje da je ovih 85m previše novca.
Ja neću reči kako je Junajted pogrešno pazario već je problem što sve preplaćuju..

Ne znam da li je prelazni rok za njih završen,ali mislim da su tanki na bekovskim pozicijama. Jedan Cancelo bi bio pun pogodak.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Hojlund je nedokazan na ovom nivou pa je samim tim i preplaćen. Možda se pokaže kao golgeter i po,ali sada deluje da je ovih 85m previše novca.
Ja neću reči kako je Junajted pogrešno pazario već je problem što sve preplaćuju..

Ne znam da li je prelazni rok za njih završen,ali mislim da su tanki na bekovskim pozicijama. Jedan Cancelo bi bio pun pogodak.

Idemo po veznjala, Amrabat iz Fiorentine i to je to osim ako se ne prodaku McT i Maguire pa onda bude sredstava. 

 

Meni je to najveci problem, muzu ih sa svih strana. Kako klubovi tako i igraci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

United sad po prvi out posle zilion godina nema ćopav tim. Postoji desno krilo, više njih (meni se Pellistri mnogo svidja, vise cak od Amada).

 

Jedino sto mi se ne svidja je perspektiva sredine. Dovedem je Mount, to je super, ali to nije krucijano za izgradnju dokinantne sredine. Case ima godine, Bruno isto.

Voleo bih da sledece leto spucamo sve samo na 2 veznjaka. Da l su 100, da l 200, da l 300 miliona. Ali sve na 2 veznjaka.

 

Manje pratim fudbal sad pa i ne znam mnogo igraca, ali ne vidim da ima ouno opcija na bekovima. AWB je izvadjen iz kanala, Dalot isto. Shaw igra fudbal zivota, i to traje duze od 3 meseca. Malacia je kul rotacija i za lsvo i za desno. Nije to savrseno, ali imam preča uska grla. Može jos jedna sezona da se izgura sigurno.

 

Link to comment
Share on other sites

Kakva su vam mišljenja po pitanju Grinvuda? Riješiti ga se, poslati na pozajmicu ili odmah vratiti u prvi tim?

 

Najrealnije je da će ga poslati na pozajmicu, eto u Atalantu npr, pa vratiti već u januaru ako se brzo vrati u formu. Pritisak javnosti i navijača će biti ogroman, ali će i to s vremenom popustiti.

Edited by Howie Roseman
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

 

 

No comment🤦‍♂️ ko sve radi u ovom klubu majko mila

Kog ti čitaš…

 

Andy Mitten je klasičan primer britanskog pritupog novinara kojeg agenti, mediji, različiti klubovi zloupotrebljavaju, koriste i manipulišu za svoje dnevne PR zajebancije. Čak prečesto i da nisu svesni toga. Mukica utepana, jadnik…

Lik bio jednom sa klubom na pripreme, pre 8,9 godina, ispromasivao sve satro insajd informacije, snimao se kako sa treninga prica kako ce Vidal da bude uskoro tu. 

Iskorišćev, prožvakan i ispljunut, sad totalno nebitan. Ostalo mu da kreira polu atraktivne, polu senzacionalisticke izmisljotine izgradjene na nekoj kao logici. To što on radi, moze svako od nas ovde. Bolje kupi Sport ili Žurnal, pre će da pročitaš nešto verodostojno nego od njega i ostaloh britanskih novinara.

 

Mislim da je vreme da svi shvate kako funkcionise UK sportsko nivinarstvo, koji je algoritam. Imaš 22 budale, i nanjih dodje 23 koji je polubudala, ima svojih 5 minuta. Bude 2 sezone maaalo verodostojan i sa kredibilitetom. Posle postane full budala, jer ga provuku kroz blato, ili sam udje u to, pa stane u red sa ostalih 22. Algoritam izgenerise jos neke budale, pa dodje niva polubudala i orodje svoj ciklus i svojih bledih 5 minuta.

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BattleBender said:

Kog ti čitaš…

 

Andy Mitten je klasičan primer britanskog pritupog novinara kojeg agenti, mediji, različiti klubovi zloupotrebljavaju, koriste i manipulišu za svoje dnevne PR zajebancije. Čak prečesto i da nisu svesni toga. Mukica utepana, jadnik…

Lik bio jednom sa klubom na pripreme, pre 8,9 godina, ispromasivao sve satro insajd informacije, snimao se kako sa treninga prica kako ce Vidal da bude uskoro tu. 

Iskorišćev, prožvakan i ispljunut, sad totalno nebitan. Ostalo mu da kreira polu atraktivne, polu senzacionalisticke izmisljotine izgradjene na nekoj kao logici. To što on radi, moze svako od nas ovde. Bolje kupi Sport ili Žurnal, pre će da pročitaš nešto verodostojno nego od njega i ostaloh britanskih novinara.

 

Mislim da je vreme da svi shvate kako funkcionise UK sportsko nivinarstvo, koji je algoritam. Imaš 22 budale, i nanjih dodje 23 koji je polubudala, ima svojih 5 minuta. Bude 2 sezone maaalo verodostojan i sa kredibilitetom. Posle postane full budala, jer ga provuku kroz blato, ili sam udje u to, pa stane u red sa ostalih 22. Algoritam izgenerise jos neke budale, pa dodje niva polubudala i orodje svoj ciklus i svojih bledih 5 minuta.

 

 

Covjece, sta se desava sa tobom?

 

 

Covjek pratio Utd na turneji po SAD🤦‍♂️ 

 

Mitten i Luckhurst imaju svoje ljude u klubu koji im prenose neke stvari.

Jasno je da su pustili ovaj PR da bi opravdali sto nisu isli po Kane, top 3 napadaca svijeta i umesto njega otisli po Hojlunda, mladog nedokazanog talenta na kome ce biti ogroman pritisak. 

 

Nego cutis na sledece:

Onana 51+5

Mount 65+5

Hojlund 75+10

 

????

 

Top 10 najskupljih transfera Utd:

Pogba

Antony

Maguire

Sancho

Lukaku

Di Maria

Mount

Casemiro

Bruno

Martial

 

I sada upada Hojlund ispred Di Marije a ispada Martial iz top 10 ( klinja nedokazani sa 19 godina dolazi u klub iz Monaka 2015 godine a evo vec sada 2023 i dalje u klubu. 298 nastupa i 88 golova )🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki28 said:

Covjece, sta se desava sa tobom?

 

 

Covjek pratio Utd na turneji po SAD🤦‍♂️ 

 

Mitten i Luckhurst imaju svoje ljude u klubu koji im prenose neke stvari.

Jasno je da su pustili ovaj PR da bi opravdali sto nisu isli po Kane, top 3 napadaca svijeta i umesto njega otisli po Hojlunda, mladog nedokazanog talenta na kome ce biti ogroman pritisak. 

 

Nego cutis na sledece:

Onana 51+5

Mount 65+5

Hojlund 75+10

 

????

 

Top 10 najskupljih transfera Utd:

Pogba

Antony

Maguire

Sancho

Lukaku

Di Maria

Mount

Casemiro

Bruno

Martial

 

I sada upada Hojlund ispred Di Marije a ispada Martial iz top 10 ( klinja nedokazani sa 19 godina dolazi u klub iz Monaka 2015 godine a evo vec sada 2023 i dalje u klubu. 298 nastupa i 88 golova )🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

Mitten je nebitnjakovic, kojeg niko ne ferma i uglavnom ga koriste za svoje igranke. I to ko zna ko sve, agenti igraca, agenti igraca drugih klubova, neki ljudi unutar kluba. Mixed up plasiranih nebuloza. Kontam da je i on vremenom to shvatio, ali od toga zivi. Napise tu i tamo neku kolumnu.
Izgleda da ne pratis dovoljno dugo i pazljivo sta se desava sa novinarima i ko sta prenosi i prica.

Od tih koji imaju nekakve informacije vezane za klub, jedini koji je verodostojan je onaj Norwood fotograf, koji je 2,3 sezone odavao ko dolazi tako sto zaprati i lajkuje odredjenog igraca dan, 2 pred medical. Koliko vidim, i njega su smirili. Mada on nije ni bio novinar, samo covek je fotograf.

To sto je Mitten sa njima na turneji nije nista novo, bio je i na njihovim treninzima, snimao se sa treninga lupajuci gluposti koje se nisu desile.


U Engleskoj postoje 2 tipa insajdera novinara oko samih klubova:
1. Iz manipulisan od ko zna koga, od klubova, igraca agenata. Često sklon lupanju gluposti kako bi napravio neki content i traffic na internetu. Još češće ubijeni od kompleksa od strane stranih novinara jer znaju bolje šta se dešava u njihovom dvorištu
2. Ljudi koji možda znaju nešto ali ne prenose ništa jer znaju da ne smeju. Ako znaju nešto tajno jave Romanu i DiMarzio, imaju nekakav deal sa njima, i to je to. Ne zna se za njih.


Gomila budala. Sad Athletic pokušava da se progura kao verodostojan izvor, samo na konto toga što su imali dobar content i dobre pisce. Kao ono, imamo ljudi koji pišu lepe tekstove i analize, verujte nam za informacije, mi znamo.
Bukvalno 99 posto informacija britanskih novinara treba da se izignoriše. Onaj Kaveh Solhekol i mesecima prica u Sky studiu "My sources told me" i "I understood" da ce sutra da bude prodat klub. 10 meseci kasnije.... nista.
U celu jednacinu sa Man Utd-om je upala sad i ova prodaja i bidding wars, ko zna ko sta gura. Od čega će da zivi taj Mitten ako ne prihvati da mu neki Sir Jimmy ili Sheici ili Gjelzeri ili agent nekog igraca iz kluba, ili agent nekog igraca iz drugog kluba ne da 800-1000 funti da napise neki clanak.... narucen. Nekad i ne mora da mu plati, tj da naruci, nekad mu plasira poluinformaciju ili laz, ili ga izaminupulise.


 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BattleBender said:

Onaj Kaveh Solhekol i mesecima prica u Sky studiu "My sources told me" i "I understood" da ce sutra da bude prodat klub. 10 meseci kasnije.... nista.

 

Koliko taj lik mene iritira... pokusam nekad da odgledam video kad on prica nesto ali mislim da nikada do sada nisam uspeo do kraja. Ta budaletina je u stanju da jednu informaciju za koju je potrebno 15-ak sekundi razvuce na 4 minuta proseravanja i opet ne kaze nista.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Zabava je pocela.

 

Jeste pripremna ali po vidjenom u 1 pol uspjeh ce biti top 4. 

 

Opasni u tranziciji bas. Garnacho ce biti hit. Kada im timovi ostsve prostor kao sto je Lens uradio onda mogu i nesto uraditi ali protiv jakih, organizovanih timova ce biti zestoko mucenje.

Mount se ispromasivao🤦‍♂️

Edited by Miki28
typo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...