Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Pogodi me ovo ko da mi je ne daj boze neko iz kuce, u picku materinu :classic_sad:

 

Zbogom, Deki. Strasna, strasna tragedija. Lik sa onakvim osmehom i onakvom pozitivom koju je sirio gde god se pojavi, ne moze biti los lik. I bas takvog lika ovako nesto da strefi, jebem te zivote bas. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pretuzna vest, tuga i neverica.

 

Ziveo je ovaj život punim plućima, sretan i ispunjen. Ostavio je iza sebe mnogo toga na šta je bio ponosan.

 

Bio je divan čovek zasigurno. Ne možeš se jednostavno onako smejati i sijati, da ti dusa nije čista.

 

Jednom rečju, gromada koja je hodala ovom zemljom.

  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam lično poznavao Dekija, ali on je jedan od onih ljudi koje nije potrebno upoznati da bi znali o kakvom se čoveku radi, njegov dečački osmeh je sve govorio o njemu. Prosto osećali ste neku povezanost, da vam je neko najrođeniji i normalno  da sada u duši peče jer nas je i prerano napustio.

 

Dobri čoveče neka ti je laka zemlja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Pogodi me ovo ko da mi je ne daj boze neko iz kuce, u picku materinu :classic_sad:

 

Bas vala.

Miloje i ja smo isto godiste, iz istog grada, dolazio je kod mene u blok da igra tenis sa onim svojim izmucenim kolenima...i tada, van parketa, uvek nasmejan, pozitivan.

 

Pocivaj u miru, omiljeni Grobare! 💔

Link to comment
Share on other sites

Jebeni RTS izdominirao. U jednom prilogu ide fotka Vladana Milojevica. Onda posle vest i nabrajaju se klubovi gde je igrao i nema Partizana (idu redom reprezentacija, FMP, Valnesija...).

 

Spaliti pa naliti beton. Po mogućstvu dok su urednici unutra. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Baš me je potreslo ovo kao i većinu.

 

Ne znam..valjda je šok veći zato što je u pitanju čovek u četrdesetima pred kojim je trebalo da bude još duga trenerska karijera, bivši sportista za kojeg nisam čuo da je vodio nekakav nezdravi život..verujem da je i dalje vodio računa o svom fizičkom stanju, imao dostupne sve moguće zdravstvene usluge i onda ti se desi ovako nešto eto tako...jedan dan si tu, drugi dan te nema...znam dosta ljudi njegovih godina, neki su ga i lično poznavali iz raznih priča i niko ne može da veruje da se ovo desilo...

 

Počivaj u miru, Deki!

Edited by pendulum
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NMX said:

Jebeni RTS izdominirao. U jednom prilogu ide fotka Vladana Milojevica. Onda posle vest i nabrajaju se klubovi gde je igrao i nema Partizana (idu redom reprezentacija, FMP, Valnesija...).

 

Spaliti pa naliti beton. Po mogućstvu dok su urednici unutra. 

 

Sve bot do bota i retard do retarda. Zamisli imaš nekog urednika sportske redakcije koji valjda grin lajtuje vesti pred emitovanje ili bilo kakvog kontrolora koji ne provali da su pomešali dva Milojevića, dva sporta i dve slike. 

Ajde za Partizan da kažeš gospođa preletela ili pripremač idiota zajebao, ali kada pogledaš oba incidenta, apsolutno je jasno da su nam na javnom servisu govna, botovi i debili.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Neko napisa, ne voli oplakivanje selebritija, i to je okej. Sem sto Deki nije bio selebriti. On je bio jedan od nas, verujem da smo ga svi tako dozivljavali, bez obzira za kog navijali. Kako da ne bude jedan od nas covek sa onakvim osmehom? Svi smo ga dozivljavali kao ljudinu, pozitivca, coveka u pravom smislu te reci, rodjenog borca i pobednika, dusu od coveka ali i lava koji bi i za znane i za neznane dao litar krvi. Ja, verujem kao i svi vi, jos ne mogu da se ocitavim. Toliko toga je bilo pred njim, i na privatnom i na poslovnom planu... Toliko je medalja trebalo da osvoji kao selektor nase reprezentacije, toliko mladih igraca da izvede na pravi put... Ovo je ogroman, nenadoknadiv gubitak, ja uvek kazem - najteze je onom koga nema, ali strasan gubitak za porodicu, prijatelje, nasu i svetsku kosarku... Cak mi se cini da svi mi u stvari dobro shvatamo koliko smo izgubili njegovim odlaskom. Neka mu je laka crna zemlja, i neka tamo negde nastavi da igra vecni mec pod obrucima... 

 

Dejan Milojevic. Jedan od nas. Zauvek. 

Edited by Jataganac
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

A još sigurnije nije bio ni nikakav specijalan talenat jer nijedan aspekt igre nikada nije imao vrhunski. Sa tom none-round igrom može pod ruku sa Davidovcem npr.

 

moze i ruku pod ruku sa slo-mo andersonom, kad se tako gleda, na temu non-round igre

 

naravno da slo-mo ima neke kvalitete zbog kojih igra 10 god u nba a zagorac u rusiji ali eto, cak i takvi nista specijalni igraci & bez specijalnosti u igri, mogu da ispadnu nba igraci.

 

hocu reci, mozes biti talentovan i kada nemas te osnovne aspekte vanserijske, svakako nije cesto niti lako.

Link to comment
Share on other sites

Rade je sa 19 godina bio dvocifren u ABA ligi, sa 20 je imao 16 prosečan indeks sa partijama tipa 29 protiv Zvezde, 40 protiv Budućnosti.

 

Te sezone je i prvi put doživeo povredu leđa, kada ga je ona mesarčina Nastić sastavio. Sad. ne znam da li su svi problemi sa leđima posle bili posledica toga, ali tada je pauzirao nekoliko meseci i posle toga se to stalno provlačilo kroz njegovu karijeru.

 

Ali svakako da jeste bio talenat. Takve statse u tim godinama u poslednjih par godina ima samo Topić i recimo Branković prošle godine, ali sa 23 godine. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

Rade je sa 19 godina bio dvocifren u ABA ligi, sa 20 je imao 16 prosečan indeks sa partijama tipa 29 protiv Zvezde, 40 protiv Budućnosti.

 

Te sezone je i prvi put doživeo povredu leđa, kada ga je ona mesarčina Nastić sastavio. Sad. ne znam da li su svi problemi sa leđima posle bili posledica toga, ali tada je pauzirao nekoliko meseci i posle toga se to stalno provlačilo kroz njegovu karijeru.

 

Ali svakako da jeste bio talenat. Takve statse u tim godinama u poslednjih par godina ima samo Topić i recimo Branković prošle godine, ali sa 23 godine. 


Nastic mu je slomio ruku, nije na toj utakmici povredio ledja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...