Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 2/27/2022 at 2:09 PM, Luchifer89 said:

Jesi ispratio ovu limunadicu?
Ja moram da priznam da su mi mnogo zanimljivije scene oko Seth Rogana nego njih dvoje...
Serija svakako nije za neku posebnu preporuku, ali može da se gleda

Stao sam taman na te 3 epizode. Mada ono kapiram da znam kojim ce sve putem ici mozda je i zavrsim al se slazem sa tobom u vezi toga, nije za neku preporuku al moze se pogledat 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2022 at 3:26 PM, Eddard said:

 

 

1. Invasion - pogledao sinoć prvu epizodu, može da bude ok, ali može da bude i krš, posebno me iziritirala “radijalna bifurkacija u kolima, anterior i posterior” (ko razume shvatiće), takav nivo diletantskog pisanja već u prvoj epizodi ne obećava, ali daću im šansu. Više naginje na krš, ali videćemo…


Da se samocitiram… i kako to obično biva, ipak je krš. I to takav krš da ga ne bih poželeo nikome. Čak i ako imate tih nekliko sati da bacite, bolje ih provedite gledajući u jednu tačku na zidu nego u ovo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:

Invasion 

...

ipak je krš. I to takav krš da ga ne bih poželeo nikome.

 

Tako to biva kad ne pratiš moje redovne tv-show objektivne recenzije hejtove :default_coffee:

 

Usput, iz protesta zbog _postojanja_ 6. sezone Billions počeo sam da gledam seriju Life iz 2007. 

hehe, ko razume... 

 

nota bene

For All Mankind (pisao sam o njoj, alternativna istorija, svemirski program, NASA, etc...) u 2. sezoni ima predivnih momenata alternativne istorije u kojoj se 8.12.1980. nije dogodio :classic_smile:

E, to je svet u kome bih voleo da sam proveo zadnjih 40 godina...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Krava kaze mu said:

rekoh da vidim sta je ono neka srednja skola, I'm too old for that shit

 

Bavi se jako ozbiljnim temama. Da ne spominjem kinematografiju - reditelj je jbg genije, soundtrack, glumu... Baš, baš dobra serija.

 

Deluje haotično i preterano na momente ali i treba tako da izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah novog Dextera skroz. Krenuo s devojkom da gledam, onda nju smorilo oko sedme epizode, i jedno dva meseca nisam mogao da se nakanim da je zavrsim, pogotovo jer mi je krenula u nekom smor smeru, u odnosu na pocetak. Ko nije gledao, nek ne cita dalje. 

 

U sustini, meni je ovo ok, nije u rangu prvih pet sezona originalne serije, ali je opet bolje od onoga sto je usledilo posle toga. Drugacija atmosfera od Floride, ali opet sasvim prihvatljiva.

 

Doduse, likovi gori nego ikad verovatno. Nije Dexter briljirao nikad sa dobrim usputnim likovima, ali ovaj mali Harison predosadan, scene s njim, uprkos tome sto je kao trebao da lici na caleta sam jedva uspevao da izdrzim da gledam. Angela pandurka djene djene, Kurt je isto mogao biti smislenije uradjen od ovog, ili bar detaljnije. Ovako je to bukvalno b prica u odnosu na Harisona placiljivka.

 

Kraj u skladu sa krajevima Dextera. Em nije uopste moralo tako da se zavrsi, u smislu toga da je mogla i jos jedna sezona da ide, em je jednostavno besmisleno da sin ubije caleta tek tako, kakav god da je ovaj bio, i to nakon sto su se po prvi put boundovali. Dakle, mali Harison koji nema empatiju i koji je liku slomio ruku na rvanju, je ubio caleta jer je ovaj ubio njegovog rvackog trenera. Apsolutno nidje veze, ali otprilike je kraj mogao da se predvidi jedno pet epizoda ranije, sto je sustinski bezveze i bas i nije u skladu sa Dexterom. 

 

Jos gori momenat kada pandurak Angela tolko ispravna, pravicna pusta malog da ode, a mali koji trazi od caleta da se preda, krece i sam da bezi? Toliko nelogicnosti, ali opet, licno nikad serije ne rangiram po tome koliku mastovitost imaju kreatori da je zavrse. A i Dexter ima kredit kod mene.

 

Sve u svemu, ako bude radjena neka serija sa Harisonom u ulozi Dekstera, sanse nema da cu je pogledati, tako da za mene se ovde zavrsava serija. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 8:34 PM, Ne sam Safete said:

Gledaj slobodno ako nisi do sada.

 

Missim ništa novo, ali sam ih odgledao u roku.

 

Izašla Last Kingdom, posljednja sezona. 

Edited by Sector
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@ Yellostone

 

Spoiler

Za jezik moram da se ugrizem. Srecom, preskakao sam, Tejlorov rodeo masterpis, jer ga je bas bilo previse, pa sam uzivao u svakoj Rip i Bef sekundi.
Svakako da su svi ostali bili golemi bonus, pa sam, nakon odgledane 4. sezone, krenuo sve ispocetka, djuture sa 4.

PS. Ja ne bih, nego zbog konja! :classic_love:

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

I, skoro sve je isto, kao i u KK. Imas sljakere, a imas i one koji umeju da zalome laso.

E, imas i dJejmija/Kuzmu, koji nekako uvek miss: The ball, the jump, the pass, grasp... A, bata, Aaron, kad se rasani u dJimi, madafakin' kaUboja... eee, fajnal fore: Tu smo!

 

Spoiler

giphy.gif?cid=790b7611785325778c8e2fbddb


 

Link to comment
Share on other sites

Završio sa "The Expanse"... kakva vožnja!!!

 

Gledao sam par epizoda kad je počela i odlučio da sačekam kad se završi. Čekao sam 6 godina, ali je vredelo čekanja.

 

P.S. Imam neki osećaj da još nismo videli sve... 

Edited by DaVolimCrnoBele
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlican Ozark, jedva cekam kraj aprila i nastavak. Ove nedelje najavljen i Top Boy, tako da bice sta da se prati.

 

Kakav je novi Nacros Mexico? Vredi li gledati relativno slicnu tematiku posle Ozarka (ako nije taj kvalitet, radije bih sacekao povoljniji momenat)? 

Link to comment
Share on other sites

Odlican Ozark, jedva cekam kraj aprila i nastavak. Ove nedelje najavljen i Top Boy, tako da bice sta da se prati.
 
Kakav je novi Nacros Mexico? Vredi li gledati relativno slicnu tematiku posle Ozarka (ako nije taj kvalitet, radije bih sacekao povoljniji momenat)? 

Mexico standardan. Kazu da nece vise snimati iako ima materijala naravno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...