Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Invasion je ubedljivo najveća glupost koju je neko ikad mogao da stavi na ekran i pri tom dobije i drugu sezonu. 

Postoje serije koje su toliko loše da su zapravo sjajne u nekom svojom trash / camp nastupu, ali ova je toliko isprana/ispeglana/korektna/ da je naprosto negledljiva i izaziva žestoke oscilacije dijafragme.

Ipak, morao sam da odgledam tu budalaštinu do kraja (1. sez) makar zbog kapitalnog izbacivanja negativne energije posle svake epizode. Terapeutski. 

 

Zvanično:

 

Quote

 Invasion is coming back for a second season, with co-creator Simon Kinberg saying they would be “expanding our universe in the most intimate and epic ways.”

 

Unapred se radujem kasapljenju nove sezone te gluposti a ujedno razmišljam na šta bi mogla da se fokusira druga sezona koja se bavi invazijom vanzemaljaca na nesrećnu zemlju...  možda da analizira krvnu sliku, uzorke urina i stolice, spermogram, EKG i ultrazvuk glavnik junaka/inja... uz poneki pažljivo odabran bris? :default_coffee:

 

Verujem da bismo zaista uživali u tom intimnom mikrokosmosu dok majstori nepoznatog porekla i agende preuzimaju zemlju. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mare of Easttown, najbolje nešto što sam pogledala u zadnje vreme, slistila je za dva dana. Kejt je apsolutno fenomenalna :Hail: mada stvarno na glumu nemam zamerke ni kod ostalih.

Podseća me grad i atmosfera na film Prisoners povremeno.

Ali kako se Gaj Pirs ofucao :classic_sad:

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

Mare of Easttown

 

Volim Kate Winslet a ona opet voli intimne / obnažene scene pred kamerama više nego leba da jede. Ni ovde nije razočarala iako duboko u MILF godinama :classic_love:

E, sad...

Sad uzmi da gledaš The Bay serije su kao sestre...  :classic_biggrin:

 

Gledao sam ih u isto vreme i ponekad mi se činilo kao da su deo iste radnje i mitologije. Ozbiljno, uzmi pogledaj, ako ste voleli Mare, volećete i Bay.

Link to comment
Share on other sites

Devs, super ideja, realizacija onako, moglo je to i bolje. Prvu polovinu sam jedva izdržala, posle kad se zahuktala išlo je lakše. Ne vidim u čemu se ogleda izuzetna inteligencija glavne junakinje o kojoj svi drugi pričaju, imala je nekih prilično glupih rešenja. Mada mi se čini da bi utisak sveukupno bio mnogo bolji da je glavna glumica malo manje drvena, bez obzira da li je lik tako pisan ili nije.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Safe, sto zbog Majkl Hola, sto zbog toga sto mi je opis delovao zanimljivo. Medjutim, suma sumarum - suvi prosek. Donekle zanimljiv zaplet, i prilicno dosadan rasplet uz jedan plot twist koji vadi situaciju.

 

Krenuh Unbeliveable. Mnogo bolje od Safea.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih ranije da pomenem da sam odgledala i Pale Horse. Ne znam šta je ono trebalo da bude, ali Agata Kristi sigurno nije. Jedini plus je što nisu na silu ubacivali ni Poaroa ni mis Marpl tamo gde ih nema, ali zato su ubacivali i izbacivali neke druge, a ni od preostalih likova nijedan ne liči na sebe osim što se isto zovu. Šteta kako su protraćili Rufusa Suela :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2021 at 9:37 PM, Zvezdinho said:

South Park Post Covid 2.epka sabila:Hail:

 

  Reveal hidden contents

Kako su se posrali po Space Jam-u 2 :s_d:

 


Јел има то на нетфликсу ? Знам да има одређени Саут Парк садржај али не знам да ли избацују тамо те нове епизоде.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo razocaranje poslednja sezona Gomore, kog vraga su uopste snimali. Serija koja je jacinu imala izmedju ostalog i zbog odsustva bilo kakve patetike, u ovoj sezoni sve vrvi od nje.

Bez obzira na brljavinu u ovoj sezoni,  Gomora jeste vrhunska serija. Surovo i brutalno ostvarenje, bas kao sto je i sama Kamora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2021 at 11:18 PM, Pletilja said:

Kljun, nova S.....

Uh....

Da je bilo nesto bolje, verovatno ne bih odgledala ista nakon prve epizode ali nije....pa sam gledala i drugu i trecu i ....

Sta nije valjalo u prvoj epizodi? Nista nije valjalo (osim spice!):  uvod stereoptipan, "sam protiv svih" intro, los ton, lose svetlo, smuljani kadrovi, cudni likovi sa losom dikcijom, nekakvi flesbekovi, budibogsnama dinamika radnje....i Micko, mislim da u istoriji kinematografije nije bilo glupljeg kastinga za ulogu madas e Micko, sam po sebi, dobro uklopio.  I tako, cekajuci jednu drugu seriju koju volim i gledam je po drugi put, nastavila sam sa Kljunom....i dobili su me za svaki minut koji sam im posvetila. Sirovo - da, surovo - O, da! I tako verno  duhu naseg vremena da mi, bukvalno, zveckaju zubi posle vecerasnje epizode. Sve je u Kljunu vanserijsko (sic!): okupila se ekipica, ispricala sta ima i spakovala kofere......boli ih cosak za umetnicki dojam, imali su nesto da kazu i to su i uradili. Tako retko u ovdasnjoj produkciji i tako dobro!

 

eeeee

eee

i sve bi tako... 

 

do poslednje epizode. 

 

Sta ono bi? Koliko moras da budes talentovan da onako upropastis celu radnju? I ne samo radnju, nego da izokrenes karaktere vec dobro upoznatih likova sa njihovim nebuloznim odlukama, da izgubis vezu sa konzistentnoscu, da flertujes sa nekim kliseom, izgubis ono sto je najvise vredelo? Ono je user epskih razmera, ne pamtim u kinematografiji da je neko sa samo jednom epizodom uspeo da u ovolikoj meri zasere celu seriju. Kako pocelo tako i zavrsilo a izgleda da ono jedino sto je vredelo je stalo u epizodu broj 8. Steta velika..

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Kakvo razocaranje poslednja sezona Gomore, kog vraga su uopste snimali. Serija koja je jacinu imala izmedju ostalog i zbog odsustva bilo kakve patetike, u ovoj sezoni sve vrvi od nje.

Bez obzira na brljavinu u ovoj sezoni,  Gomora jeste vrhunska serija. Surovo i brutalno ostvarenje, bas kao sto je i sama Kamora.

 

Spoiler

Ja posle reinkarnacije u 2 ep sam prestao da gledam.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdinho said:

 

  Hide contents

Ja posle reinkarnacije u 2 ep sam prestao da gledam.

 

Dobro, vec u filmu Immortale se videlo da je Ćiro živ. Sama ideja da ga ožive je bezvezna, ali i sa tom cinjenicon se mogla napraviti finalna sezona mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

OK, odgledao sam Zadužbinu.

I bilo mi je zabavno.

 

Posle Sci-Fi treša i gluposti na koje sam u zadnje vreme naletao (Invasion, Station 11 /a to je tek bila posebna vrsta stupidnosti/ ) - Foundation je isporučila. :thumbsup:

Čitao sam knjige, davno, a u par navrata me je serija podsetila na bitne momente što je značilo da je nešto iz knjiga i sačuvano.  Jasno mi je da je moralo ozbiljno da se poradi na pumpanju akcije koje u knjigama i nema previše (baš sam bio rezervisan prema tome na šta bi serija Zadužbina mogla da liči), ali nisam imao problema s tim.  Vidi se da je dosta para upumpano i da one nisu bačene. Čak sam nekome rekao i da me podseća na mešavinu estetike Expanse sa Game Of Thrones i Star Wars mitologijom.  Što mi je sasvim OK.

Razne savremene gluposti forsiranja PC i diversityja (menjanje pola i rase likova u odnosu na knjigu) mi čak nisu ni smetale.

 

Čim sam posle sporog početka došao do toga da bindžujem zadnjih 5 epizoda i odmah zatim da guglam kad će 2. sezona, znao sam da će od mene da dobije zeleno svetlo.

Kad me je neko pitao na šta liči, spontano sam rekao - Expanse za bogate :s_d:  (pri čemu baš volim Expanse, i ne bih da se neko uvredi)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@fancy

Jel ima dosta filozofije u seriji, kao u knjigama?

 

 

Inače, primetio sam da forsiranje više rasa i seksualnosti mnogo bolje uklopljeno u nove filmove i serije gde nisu ti likovi specijalni samo zato što su gej, trans ili crni već se ponašaju kao i svi ostali i ne odskaču od ostatka

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, fancy said:

Čak sam nekome rekao i da me podseća na mešavinu estetike Expanse sa Game Of Thrones i Star Wars mitologijom.  Što mi je sasvim OK.

Nisam gledala Expanse, ali ovo drugo ne mogu da povežem sa Zadužbinom. Eventualno sa ciklusom o Carstvu, što nije nikakav kompliment :classic_sad:

Mada sad vidim da govoriš o estetici, tu ne mogu da sudim kad nisam gledala.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nicklord said:

Jel ima dosta filozofije u seriji, kao u knjigama?

 

Ne. Tačnije ne toliko da smara (definicija smaranja: Battlestar Galactica, serija koju inače obožavam, ali su umeli da me kapitalno uguše religiozno-filozofskim introspekcijama).

 

12 minutes ago, alcesta said:

ne mogu da povežem sa Zadužbinom.

 

Ma sve se može kad se hoće.  Vredi gledati ako voliš Sci-Fi / Space Opera fazon.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...