Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Već sam pisao o seriji, ali da dodam...

For All Mankind - odlična serija ali sve više silovana woke bullshitom kako sezone prolaze...  

 

Joel Kinnaman - strašna glumčina, mene kupio još sa The Killing svojevremeno.

 

Ako se i ne odlučite da je odgledate jer ne volite žanr ili štagod, makar častite sebe sa prvih 3 minuta i 25 sekundi prve epizode 3. sezone (važi isto i za početak 2. sezone) - kolaž vesti iz alternativne istorije (hint: nije samo Lennon preživeo :classic_tongue:), nekome bi moglo i da izmami koju suzu (pa i radosnicu)... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Normal People je stara serija, dobra ova mala, igrala je i u War Of The Worlds evropskoj seriji... (Prva sezona super, druga... odustao)

Inače, toliko sam pljuvao po prvoj sezoni Invasion, radnja spora i nepostojeća, potpuni krš, pravi mazohizam je bilo gledanje...
ALI - druga je priznajem - odlična!
Sad mi je drago da nisam odustao... Mada su celu prvu sezonu mogli da spakuju u 2 epizode. Predugo je i predosadno bilo upoznavanje sa likovima...
Imam tu i tamo neke zamerke, al konačno radnja se odvija, ima akcije, ima vanzemaljaca, ima velikih svemirskih brodova, ima misterije. ima diversityja, wicked.gif svega ima, može da se gleda s_d.gif

Eh, da, ima i Bowiejeve muzike iz najboljeg perioda, taman kako treba.

Sent from my phone using their app





Link to comment
Share on other sites

p24118762_b_h10_ac.jpg?w=1280&h=720

 

Počela je i ova serija. Odgledah prve 4 epizode i serija je za sada ok. Večeras ću da pogledam 5. ali već vidim da će ostavati solidan utisak na mene na polusezoni . Dakle serija o čuvenom Arthuru i Britaniji u post rimskom periodu. Naravno serija je Fikcija ali nema nekih preterivanja sa natprirodnim moćima Merlina i sličnih. Produkcijski bih rekao da je bolja od The Last Kingdom, da je blizu Vikinga ali bih je ipak stavio za nijansu iza njih jer su me oni više privukli od prve epizode. Naravno ove prve 4 epizode su uvod, još uvek upoznajemo likove tako da je moguće i da preteknu Vikinge na mojoj imaginarnoj listi.

 

Ko je gledao The Last Kingdom i Vikinge definitivno ću ga i ovo interesovati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se druge sezone Winning Time tice, imao sam osecaj ko da su na pola snimanja dobili info da nema vise para, zatvaraju radnju i da treba da zbrzaju. 

Ok, bilo je nekih bzvz prica i pocetkom sezone, ali je u odnosu na drugi deo pesma. Dobar indikator da prica nije ispricana kako su zamislili je to da uvode Kupcaka pompezno, a nista njegova season ending povreda. Takodje, prica o draftu Vortija, ovacijama Vilksu 84te...  Steta, serija je lagano mogla u 5+ sezona. Narocito sto stvarno ima dobar vajb. A mislim da bih uzivao u Brodiju kao rebornovanom Rajliju.

Link to comment
Share on other sites

U jeku nemilih događaja na Bliskom Istoku, razmišljam da za vikend ponovo odgledam The Spy

 

Ako neko nije ispratio, zaista sve preporuke. Neverovatna istinita priča o Izraelskom špijunu/agentu Eli Koen-u, kojeg tumači prezimenjak Saša Baron Koen, a ovo je prva njegova ozbiljna uloga u kojoj sam ga gledao i mogu reći da je baš, baš pokidao. Pamtim takođe da su boje, kadrovi i kasting bili odlični.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kanadska serija Robyn Hood. Dugo nisam video nesto ovoliko kvalitetno. Poznata srednjovekovna prica se savrseno uklopila u moderni ambijent, dok sa druge strane ni malo nije izgubila na znacenju ili kontekstu. Sve to potkrepljeno ultimativnim Woke glavnim likom kojeg je moderna televizija toliko dugo trazila. Jednostavno ima sve preduslove za uspeh i mislim da nikoga nece ostaviti ravnodusnim. 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neznajuci sta da upalim na Netflixu, odgledah Dahmera, iako sam prve dve epizode odgledao pre tipa godinu dana i bio u fazonu - gledam nesto o cemu sam vec xy puta citao, meh. No, na kraju, stvarno dobra mini serija. 

 

Nije mi real Dahmer delovao toliko autisticno kao ovaj sto ga je odglumio, i utisak mi je da je malo preterao u tome da bude strasan, pa da nije uspeo da izvuce i tu neku harizmu koju je ovaj bolesnik imao. U svakom slucaju, odlicno ga je odglumio i zanimljiva je serija, drzi paznju, iako je dosta stvari koje se nisu desile dodato radi dramatizacije. 

 

Svakako preporuka.

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2023 at 3:22 PM, Jurgen said:

Kanadska serija Robyn Hood. Dugo nisam video nesto ovoliko kvalitetno. Poznata srednjovekovna prica se savrseno uklopila u moderni ambijent, dok sa druge strane ni malo nije izgubila na znacenju ili kontekstu. Sve to potkrepljeno ultimativnim Woke glavnim likom kojeg je moderna televizija toliko dugo trazila. Jednostavno ima sve preduslove za uspeh i mislim da nikoga nece ostaviti ravnodusnim. 

https://m.imdb.com/title/tt20918756/ na ovo mislis? Ne vjerujem slijepo u ocjene na imbdu al ipak 1 ... pa ne znam jel trollas ili?

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2023 at 12:57 PM, Drug Crni said:

Pogledao sam sinoć prve četiri epizode prve sezone i baš mi ja palo na pamet da serija pomalo liči tj.ima neki humor sličan South Parku. Čiji fan baš i nisam..ja sam malo starija škola i Simpsonovi su recimo tip humora koji meni mnogo više prija. Ali,zabavile su me ove 4 epizode i odgledaću bar prvu sezonu do kraja.

tokom sezona malo gubi car, cak 6. sezona prelazi neku granicu ukusa za mnoge sa nekim epizodama, ali sve u svemu prvih par sezona su bas kvalitetne i ta glavna prica koja se promice kroz celu seriju je predobra. uskoro izlazi 7. sezona sa razlikom da glavni voice actor (koji daje glas i za ricka i mortyja) je otpusten zbog nekih optuzbi i sudjenja za nasilje pa cemo videti kako ce to izgledati, rick je ipak jako karakteristican lik za skinuti

Da li je neko gledao Severance i da li moze prokomentarisati? Vidim da ima dobre ocene po imdbu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AAAAQWiPguCpTLhVum_SD0dODsd2rhpjflcDE020

 

Vikings: Valhalla (2022-2024)

 

Ovo je nastavak Vikinga ali 100 godina kasnije. Pratimo ovo troje vikinga u eri kada vikinzi primaju hrišćanstvo i šire se na istok i zapad. Serija je više spletkaroška nego ratna no ima i dosta akcije, upoznaše vikinzi ostatak evrope pa se i oni baciše u spletkarenje 🙂 . Pored ovo troje serija prati još 4-5 ličnosti tako da u svakoj epizodi imamo događaje sa 3-4 lokacije što daje utisak vrlo brzog tempa pa onda čak i ako vam se neka od priča ne sviđa ili vam je dosadna taj segment ne traje puno. Serija je lošija od originalnih Vikinga ali je zanimljiva jer pokušavaju da se drže istorijskih događaja. Sledeće godine izlazi treća sezona koja će biti zadnja. Moram priznati da me to iznenadilo obzirom da prve dve sezone pokrivaju raspon od možda nešto više od godinu dana.

 

Kome su se svideli Vikinzi neće mu smetati pad kvaliteta, no onima kojima se Vikinzi nisu svideli ovo će im biti još dosadnije no sumnjam da ima mnogo ljudi koji mogu reći za Vikinge da su loša serija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno gledam domaću seriju "Kljun". Ista me je ubila u pojam sa, do zla boga, usporenom dinamikom i besmislenim, loše napisanim dijalozima. Trenutno sam na četvrtoj epizodi, nemam pojma kako ću pregurati  do desete. Mučenje živo. 🙄

Link to comment
Share on other sites









Na tu temu je pre 10 godina već bila sjajna serija Revolution i nije bila komedija nego baš dobra post-apokaliptična drama. Od mene preporuke, ima par baš dobrih likova u seriji... Jedan je nešto kasnije postao i legenda kroz druge dve serije s_d.gif

Usput, bliži se kraj 7. sezone Billions, i sad mi je žestoko drago da sam nastavio da gledam i pošto je Bobby Axelrod (Damian Lewis) napustio seriju (mnogi su tad odustali)... Kakva vožnja, baš je badass Hail.gif

p.s. a sad žurim da nabavim t-shirt

Screenshot-20231029-091206-Samsung-Internet.jpg

Sent from my phone using their app





  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jel gleda neko Derila Diksona? Ne mogu da kažem da je spin off jer se dešava u nastavku The Walking Dead? Danas sam odgledao prve dve epizode i bilo je skroz ok. Bolje nego Dead City. Za sada deluje mnogo zanimljivije. Deril se nekako obreo u Francuskoj. Pojavljuju se neke nove vrste zombija...

 

Btw, odgledao sam drugu sezonu Wheel of time i nije toliko loše koliko se priča. Ide jbg što bi rekao onaj čobanin. Može da se gleda a da ne smori. Nastaviću i dalje sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...