Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Jel TLOUS planirana za drugu sezonu?

Iskreno, uopste me nije uradilo ovo sto sam gledao. Imati manje epizoda nekad moze da bude i prednost i mana. Ovde je trebalo da bude prednost sto imaju dosta materijala za razradu, bez potrebe za filer epizodama i slicno, ali im je to na kraju postalo mana, jer ni sa jednim od losih/dobrih prolaznih likova nisi mogao da se povezes, niti su mogli da ih razrade, jer dodju i odu u jednoj sezoni. TWD je imao mnogo mana, ali su neke teme mnogo bolje razradjene, bukvalno kad sam gledao sezonu sa kanibalima, kad su bili ultimativni momenti imao sam trip da sedim sa njima u crkvi i da ce doci da me overe. Ovde sve onako nesto proleti...

I Bela nekako ima kamenu facu, ima dobrih sekvenci, ali mislim da ce joj ovo biti pik karijere... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AgroLaki said:

Jel TLOUS planirana za drugu sezonu?

Iskreno, uopste me nije uradilo ovo sto sam gledao. Imati manje epizoda nekad moze da bude i prednost i mana. Ovde je trebalo da bude prednost sto imaju dosta materijala za razradu, bez potrebe za filer epizodama i slicno, ali im je to na kraju postalo mana, jer ni sa jednim od losih/dobrih prolaznih likova nisi mogao da se povezes, niti su mogli da ih razrade, jer dodju i odu u jednoj sezoni. TWD je imao mnogo mana, ali su neke teme mnogo bolje razradjene, bukvalno kad sam gledao sezonu sa kanibalima, kad su bili ultimativni momenti imao sam trip da sedim sa njima u crkvi i da ce doci da me overe. Ovde sve onako nesto proleti...

I Bela nekako ima kamenu facu, ima dobrih sekvenci, ali mislim da ce joj ovo biti pik karijere... 

 

 

Postoji nastavak igrice, The Last of Us 2, koji je izašao sedam godina posle prvog dela. I da, najavili su već ekranizaciju i njega, a pošto je duplo duži, u dve sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao veliki fan TLOU igre (i dalje povremeno pikam multiplayer) pomesani su mi utisci nako odgledan poslednje epizode.

Najveca mana je sto je pokusano da se sve stavi u 9 epizoda, prakticno 7 jer Bilov grad i Left behind nisu uticali na radnju. Falilo je jos 4-5 epizoda da se razrade malo likovi, odnos Dzoela i Eli, a i falilo je malo vise akcije. 

Muzika odlicna, pojedine scene i dijalozi skinuti frejm po frejm iz igre. Paskal odlican kao Dzoel a Bela potpuni promasaj, ok je ona glumica ali jednostavno nije Eli.

Ocekivao sam vise od serije jer su radili Drakman i Mazin na njoj, ali kakve nam bedne ekranizacije stizu (Rings of power, skoro sve od novijeg Marvel univerzuma) ovo je skroz korektno uradjeno. Ostaje zal sto je moglo i bolje jer koliko god popravili stvari u sledece 2 sezone TLOU2 nema ni priblizno dobru pricu kao kec.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

TLOU 1. sezona od mene 7,5/10...i tih 0,5 je nategnuto, realno sedmica

ima dobrih elemenata, ali nesto nedostaje

moguce da je to vreme za razradu odnosa medju likovima, mada chapteri jesu nekako uglavnom verno preneti

sad posle svega, ne znam da li je bilo bolje da su uzeli malo vise autorske slobode u odnosu na igru i neke likove i radnje razvukle vise po sezoni

umesto ovako, upoznas ih i do kraja te epizode ih nema vise

 

i naravno falilo je dosta vise akcije...i zombija

mislim da je samo u onoj 4ep valjda(ili bese druga) docaran taj osecaj e sad su gotovi pred najezdom zombija

a toga u igri imas 10 puta vise

 

a i ellie iz serije nije ni blizu ellie iz igre

ne moze ova mala to da iznese jbg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

TLOU 1. sezona od mene 7,5/10...i tih 0,5 je nategnuto, realno sedmica

ima dobrih elemenata, ali nesto nedostaje

moguce da je to vreme za razradu odnosa medju likovima, mada chapteri jesu nekako uglavnom verno preneti

sad posle svega, ne znam da li je bilo bolje da su uzeli malo vise autorske slobode u odnosu na igru i neke likove i radnje razvukle vise po sezoni

umesto ovako, upoznas ih i do kraja te epizode ih nema vise

 

i naravno falilo je dosta vise akcije...i zombija

mislim da je samo u onoj 4ep valjda(ili bese druga) docaran taj osecaj e sad su gotovi pred najezdom zombija

a toga u igri imas 10 puta vise

 

a i ellie iz serije nije ni blizu ellie iz igre

ne moze ova mala to da iznese jbg

 

ja ne mogu da poredim ni knjigu vs film a kamo igricu sa serijom. kapiram da je beyond2000 novo vreme gde je sve all about heritage ali meni to nije faktor. verovatno ne bi bio ni da cepam igricu. međutim, slažem se da nije masterpis, opet, sa radošću sam odgledao sezonu, neke epizode su vrhunsko đtivo tv-serija produkcije ali ima i skoro pola fillera, koji su tu da spoje te neke vrhunske. jasno je da će ovo ići u makar još jednu sezonu, pa ne bih davao neki ultimativni sud ali da, tu negde oko 7-8 od 10 u totalu ali neke pojedinačne su 10ka. sasvim okej.

 

....

ovo mi izgleda zanimljivo (naravno ne na ovim očekivanjima kao last of us), ne pratim topik, pase izvinjavam ako je pominjano; bacio oko juče dok je žena gledala drugu epizodu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Nisam obracao paznju,ali epizoda 1 (TLoU) nosi naziv "When You're Lost In The Darkness",a poslednja "Look For The Light".
Dzoel u obe epizode nosi po jednu devojcicu u narucju.

 

ma da, ozbiljno štivo, koje treba da pomiri i fanove igrice i mene koji nema pojma za igricu i nije mu to ikakav faktor.

moglo je i bolje ali je imalo spektakularnih momenata, čekam season02 sa ushićenjem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, definitivno je dijagnoza ove sezone previse vremena potrosenog na efemerno. To je udavilo i razvodnilo seriju i umesto da vozi od prvog do poslednjeg trenutka (kako je delovalo nakon prve 2 epizode), dobili smo na kraju tek okayish proizvod. Sto je velika steta, jer su hajlajtsi serije neki od najboljih momenata u istoriji tv-a. Slozio bih se i sa opaskom da je nedostajalo akcije, ali to sustinski ide u paketu sa ovom zamerkom o razvodnjavanju i odsustvu fokusiranja. Ipak, dobra je ova poslednja epizoda u osnovi, dala je dosta uverljiv uvod u nastavak, uz znalacko apostrofiranje Joelove motivacije da ucini ono sto je ucinio. Bez oblandi, eto ga, to je to, sebicni, traumatizovani sredovecni lik. To je mozda cak i efektnije oslikano nego u igrici.

 

Gotovo svi glumci su odlicni do sjajni, Pedro je zaista uradio odlican posao. Medjutim, Bella... Kao sto je vec isticano, jako, jako skromno. Toliko ravno i drveno je donela neke od najpotresnijih i najsnaznijih momenata bas u ovoj poslednjoj epizodi da je to neverovatno. Nista, nikakvu emociju izuzev nadrkanosti nije u stanju da proda.

 

HBO definitivno moze bolje od ovoga, donekle je propustena sansa, mada ni izbliza lose ili katastrofalno poput mnogih drugih projekata poslednjih godina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

 

Gotovo svi glumci su odlicni do sjajni, Pedro je zaista uradio odlican posao. Medjutim, Bella... Kao sto je vec isticano, jako, jako skromno. Toliko ravno i drveno je donela neke od najpotresnijih i najsnaznijih momenata bas u ovoj poslednjoj epizodi da je to neverovatno. Nista, nikakvu emociju izuzev nadrkanosti nije u stanju da proda.

 

 

 

Da da, ovo je najbolje objasnjenje. I kao Mormontoni je bila nadrkano hodanje gazim.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/9/2023 at 3:10 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Pa sta ja znam, tanko mi je ovo, TWD je sve ove teme toliko puta sazvakao i prezvakao (nesto na dobar, vecinu na uzasan nacin) da vrv vise nista novo u "zanru" (koji god da je) necemo videti. Nista da me odusevi, nista da me sokira, sve ovo za sada mi je izmedju "pih" i "meh" .

Tankosava skroz. Meni je film The girl with all the gifts dosta bolji od ovoga a tematika je slična

 

https://www.imdb.com/title/tt4547056/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Da, definitivno je dijagnoza ove sezone previse vremena potrosenog na efemerno. To je udavilo i razvodnilo seriju i umesto da vozi od prvog do poslednjeg trenutka (kako je delovalo nakon prve 2 epizode), dobili smo na kraju tek okayish proizvod. Sto je velika steta, jer su hajlajtsi serije neki od najboljih momenata u istoriji tv-a. Slozio bih se i sa opaskom da je nedostajalo akcije, ali to sustinski ide u paketu sa ovom zamerkom o razvodnjavanju i odsustvu fokusiranja. Ipak, dobra je ova poslednja epizoda u osnovi, dala je dosta uverljiv uvod u nastavak, uz znalacko apostrofiranje Joelove motivacije da ucini ono sto je ucinio. Bez oblandi, eto ga, to je to, sebicni, traumatizovani sredovecni lik. To je mozda cak i efektnije oslikano nego u igrici.

 

Gotovo svi glumci su odlicni do sjajni, Pedro je zaista uradio odlican posao. Medjutim, Bella... Kao sto je vec isticano, jako, jako skromno. Toliko ravno i drveno je donela neke od najpotresnijih i najsnaznijih momenata bas u ovoj poslednjoj epizodi da je to neverovatno. Nista, nikakvu emociju izuzev nadrkanosti nije u stanju da proda.

 

HBO definitivno moze bolje od ovoga, donekle je propustena sansa, mada ni izbliza lose ili katastrofalno poput mnogih drugih projekata poslednjih godina. 

 

hah, meni je čak okej ili dobro većina toga što vam smeta, možda je i do nekih unapred formiranih očekivanja.

npr, ja nemam problem sa manjkom akcije, tj, kul mi je što je u suštini drama a ne još jedna zombie-driven serija (koje ne gledam, kao ni filmove feat zombies a gotivim isključivo romerov "dawn of the dead", pametnom dosta). prva epizoda the last of us mi je imala vibe prve epizode the leftovers - dešava se nekakav apokaliptični event u real timeu i kreće ludilo (sunce me probudilo). e sad, nedostatak akcije nekome smeta ali čini mi se da je fokus bio da se uspostavi taj post-apokaliptični vajb i beznađe, gde je strah od zaraze samo jedan faktor tužnog života. 

nepoverenje, glad, samoživost zarad pukog preživljavnja, apsolutizam i borci za slobodu koji su jednako totalitarni, jer drugog načina nema, su stavke koje tište zapravo više od 'čurka-zombija. to svakako ne znači da je egzekucija toga savršeno izvedena, kao što rekoh, puno je filler-epizoda, makar 4 od 9 ali su npr 3 epizode od preostalih 5, borderline remek dela u standalone smislu.

 

vidim da se često osvrćeš na glavnu glumicu-klinku, koju sam ja gledao samo još u game of thrones kao nezadovoljavajuć performans. opet, meni je okej što su emocije kod nje understated, osim kad je nadrkana, jer ja to čitam kao mehanizam koji je stvorila da bi preživela mentalno, pošto joj je život prilično sjeban od rođenja, čak i za postapokaliptične uslove.

 

ali kapiram šta bi ljudima moglo da smeta, slično mi je pričao par koji je posvećeno pratio walking dead. prosto druga logika. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, uini said:

ja ne mogu da poredim ni knjigu vs film a kamo igricu sa serijom. kapiram da je beyond2000 novo vreme gde je sve all about heritage ali meni to nije faktor

u nacelu se slazem sa ovim, i kad gledam film/seriju baziranu na knizi npr nisam puritanac koji sve poredi sa izvornim materijalom

 

ali u ovom slucaju, bar meni, jeste faktor, posto je TLOU, kad su igre u pitanju, jedno od naj-cinematic iskustava koje mozes da dozivis

ispada jbg da radnjom i emocijama i odnosima izmedju likova, zivi ljudi nisu uspeli da ispariraju kompjuterski generisanim

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^ sve jasno. zato i pričam iz svoje vizure / svog vajba, batice koji ne cepa igrice & ne gleda generalno zombie sadržaje.

skapirao sam da je bila žešća pobuna oko treće epizode i životne apokalipsa romanse preppera & lika kojeg je ulovio u zamku-rupu, što zbog jeres-ljubavi ali i zato što toga nema u igrici, odnosno, serija je tu napravila neki svoj tvist. meni je recimo to ubedljivo najbolja epizoda i generalno jedna od jačih epizoda koje sam gledao po serijama ukupno. opet verovatno zato što me ne tangira nasleđe igre. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NikadProtivKaline said:

u nacelu se slazem sa ovim, i kad gledam film/seriju baziranu na knizi npr nisam puritanac koji sve poredi sa izvornim materijalom

 

ali u ovom slucaju, bar meni, jeste faktor, posto je TLOU, kad su igre u pitanju, jedno od naj-cinematic iskustava koje mozes da dozivis

ispada jbg da radnjom i emocijama i odnosima izmedju likova, zivi ljudi nisu uspeli da ispariraju kompjuterski generisanim

 

 

Kompjuterski generisani jesu, ali živi ljudi učestvovali...

 

Troj Bejker kao Džoel i Ešli Džonson kao Eli u motion capture seansi za igricu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

^ sve jasno. zato i pričam iz svoje vizure / svog vajba, batice koji ne cepa igrice & ne gleda generalno zombie sadržaje.

skapirao sam da je bila žešća pobuna oko treće epizode i životne apokalipsa romanse preppera & lika kojeg je ulovio u zamku-rupu, što zbog jeres-ljubavi ali i zato što toga nema u igrici, odnosno, serija je tu napravila neki svoj tvist. meni je recimo to ubedljivo najbolja epizoda i generalno jedna od jačih epizoda koje sam gledao po serijama ukupno. opet verovatno zato što me ne tangira nasleđe igre. 

ima tu i pozadina, a to je da su kod gejmera u velikoj meri pristuni homofobi, rasisti...you name it

zato je bila tolika pobuna oko ep3...odstupanje od source materijala je samo pokrice za homofobiju...posto im nije jelte prijatno da se tako deklarisu

 

to je i primarni razlog zasto je TLOU2 dosta hejtovan, iako je u pitanju odlicna igra

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

vidim da se često osvrćeš na glavnu glumicu-klinku, koju sam ja gledao samo još u game of thrones kao nezadovoljavajuć performans. opet, meni je okej što su emocije kod nje understated, osim kad je nadrkana, jer ja to čitam kao mehanizam koji je stvorila da bi preživela mentalno, pošto joj je život prilično sjeban od rođenja, čak i za postapokaliptične uslove.

 

More kakve emocije u postapokalipticnom svetu, koga zanima kako bi to izgledalo nek pogleda film "Threads" pa da vidi koliko bi empatije bilo u prvoj generaciji rodjenoj nakon kriticnog dogadjaja, da ne govorimo o narednim ako bi ih uopste bilo. To je samo borba za goli zivot i nista drugo, covek se spusta na nivo zivotinje i to uglavnom lesinara, redje predatora. Kakav bi emocionalni odgovor na takvo okruzenje zaista bio to mi samo mozemo da pretpostavimo. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...