Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Just now, dekkard said:
1 minute ago, Cortez said:
Gde je to rekao, kod Djuke? :86:

Na nekom od onih Pink kanala.

Ma, pusti Covica.

On zna dobro da taj budzet ne mozemo da namaknemo, sem ako nam neki Ostoja ne dodje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Jenkinsa bih doveo umjesto hiljadu Branka Lazica. Potpuno neuporedivi igraci po kvalitetu.

 

Jovica i Kuzmica nikako ne bih dovodio. Jovic je 50% sezone povrijedjen a 30% igra sa bolovima dok Kuzmic ima 30 godina i 2 godine bez kosarke.

 

I daj vise sa tim povratnicima. Nije toliko tesko ubosti nekog novog Berona i Fayea.

Ima istine u ovome sto pises o povratnicima, ali veliko je pitanje sta mozemo da ocekujemo od prelaznog roka uz upitan budzet tj manjak kinte za takav nivo kosarke.

Zato se i pise o igracima koji su ranije donosili razliku u kvalitetu, a u sistemu igre kakav je za nase okolnosti najucinkovitiji.

Kostur ekipe je tu, sad mudro treba pojacati kljucne pozicije pleja i 5-ce, uz jasan osvrt na finansije i uklapanje u okvire sa tog aspekta.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dekkard said:

Čović je skoro spominjao neke cifre za budžet sledeće sezone reda veličine 7,8 miliona jura. Čak i da je u pitanju bruto budžet, to je nekih 4 do 4,5 miliona samo za plate prema EL propozicijama, a to nikad nismo imali i širi izbor igrača koji će nam biti dostupni.

 

Taj budžet nećemo imati ni sada van tih emisija gde Čović lupeta...čuj, 7-8 miliona. Ozbiljnog sponzora nema ali ima 7 milki budžet...jes jes....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tomić u Grčkoj našao novo pojačanje, dolazi sin Zvezdine legende?!

  •  AUTOR: DARKO MITROVIĆ

  •  03. MAJ 2019.

  •  09:53

  •  IZVOR: SPORTSKE.NET, INFORMER.RS

 
 0 Komentara
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Prošlog leta, trener Crvene zvezde napravio je sjajne poteze sa Fajeom i Perperogluom, koje je odlično upoznao u Grčkoj, da li će i ovaj momak njihovim stopama?

Tomić u Grčkoj našao novo pojačanje, dolazi sin Zvezdine legende?!
Foto: Beta/Branislav Božić/Ds

POVEZANE VESTI

Crvenu zvezdu ćemo sledeće sezone, posle godinu dana pauze, ponovo gledati u Evroligi, a nedugo posle trijumfa crveno-belih u ABA ligi, počele su i spekulacije oko formiranja tima za narednu sezonu.
 
Pre par dana, maštu Zvezdinim pristalicama zagolicao je prvi čovek kluba Nebojša Čović koji je izrazio nadu da bi budžet crveno-belih naredne sezone eventualno mogao da dostigne sumu od osam, pa čak i 10 miliona evra, ali pitanje je koliko je to realno u ovom trenutku.
 
Ipak, prvo pojačanje je već na vidiku.
 
Kako danas prenosi ''Informer'', na meti Crvene zvezde je Vlado Janković, bivši košarkaš Panatinaikosa i sin nekadašnjeg košarkaša Crvene zvezde, legendarnog Bobana Jankovića.
 
One mlađe čitaoce da podsetimo, da je Boban Janković ostavio značajn trag u Zvezdi osamdesetih godina prošlog veka, 29. aprila 1993. godine doživeo tešku povredu u Grčkoj, u dresu Panioniosa, mkada je iznerviran zbog jedne sudijske odluke glavom udario u konstrukciju koša i ostao nepokretan. Preminuo je trinaest godina kasnije...
 
Vlado Janković ima 29 godina, visok je 202cm, igra na poziciji krila, a ovu sezonu odigrao je, i to veoma dobro, u dresu grčkog Holargosa, gde je ostvario prosečni učinak od 13.7 poena, 2.5 asistencija, odnsono 5.5 skokova po meču.
-
Link to comment
Share on other sites

Kakav sponzor, kada smo državni klub i svi glavni sponzori su državne firme koji po nalogu daju određenu sumu. Ili će da ti odreše kesu ili neće, jednostavno. A kapiram da Čović ipak zna malo više. Naravno, uvek postoji mogućnost da manipuliše/laže, ali ne vidim što bi to radio u ovom trenutku. Možda je jedino cenjkanje i pritisak na državu preko medija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pepe sancez said:

Informer poceo da kopa po forumima i pravi vijesti. Neka, neka, meni se svidjelo kako smo u miru zavrsili rok prosle godine, mimo ove kosarkaske carsije.

Informer cita forume, a i tviter. Tamo se prvi put pojavila informacija za Jankovica.

Inace, slazem se. Lepo receno, u miru...

Svi igraci koje je Tomic zeleo (Baron, Stratos i Faye) nisu pominjani nigde, i samo boom, potpis.

Ocekujem da slicno bude i ove godine.

Sto se Jankovica tice, meni to mirise na gotov poso'.

Setite se je prvi put pominjan Regland, pa je zavrsio kod nas.

Isto tako i Rocesti...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daba said:

Uini svakom klubu je najbolje da ima domaće igrače jer su oni jeftiniji od stranaca, tu su prate ih znaju i sta koliko mogu.

Ne bih se slozio sa Princetonom iz razloga što je on imao itekako šansu u FMP-u pa ni tamo iskreno nije nešto briljirao.

Bolje partije je na primer Nenadić pružao u FMPu nego on a eto ni Nenadić ne može jednostavno da se snadje.

Neki puta je i do tereta nije lako nositi dres Zvezde i Partizana da se ne lazemo.

Lakse je igrati u FMP-u , Megi drugim klubovima (pritom te klubove ne omalovažavam  naprotiv) ali oni nemaju imperativ osvajanja

trofeja kod Zvezde i Partizana je to na prvom mestu.

Šansu da dobiješ minutažu na utakmicama stićeš na treninzima. mi jednostavno ne znamo sta se tamo dogadja i ko se i da li i koliko zalaže.

 

Simanić je kod Vlade Jovanovića pokazivao da je sazreo i da on nije izgubljen na pripremnim utakmicama na početku sezone ja sam rekao

a ima i svedoka tome Boriša je neprepoznatljiv naravno u pozitivnom smislu.

AKo neki igrač ne može u ovoj KLS ligi da dominira pa šte ća da traži u Evroligi ili Aba ligi onda.
 

 

drago mi je da te vidim, dabo, tj ta tvoja slova ((:

 

što se radanova tiče, moj utisak je da je on u zvezdi sa limitiranim minutima i specifično definisanom ulogom pokazao ono što je po meni jako važno - iako je talenat, obavljao je muški te date defanzivne zadatke. naravno sa promenljivim uspehom pošto je ipak mlad igrač bez puno iskustva 

 

recimo da borisa nije imao tako dobar pristup prošle sezone 

 

takođe, ne mogu se tretirati nenadić i radanov na isti način. tj mogu prema obavezama ali ne i prema pruzenim šansama i toleranciji za grešku 

 

već rekoh da mi se nije dopao tretman davidovca i dobrica, pa ni boriše. imao je tomić tu pomalo i sreće da su odigrali onako u plej ofu a "izvučeni iz frižidera" 

 

mislim da su tu jasno pokazali da imaju adute za solidne minute 

 

a to naravno ne može samo kroz trening, pogotovo ako si bas mlad igrač 

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Cortez

Samo cekam da vidim kad ce poceti pisati za Brauna iz Efesa.

 

A ima li igraca koji je susta suprotnost od onoga kako mi treba da igramo u EL. Ako je Klark iz Bud bio 'ladnjak, sta je tek ovaj. Ali eto, u teoriji moze dosta vise nego nase trenutne cetvorke, a u praksi ne moze ni dva minuta da odigra muski, ako mu mama na vrijeme ne da lizalo.

Link to comment
Share on other sites

Nema veze sreća uopšte sa prikazanim igrama. To što su igrali manje ne znači da nisu trenirali i da se nije radilo i pričalo sa njima.

Još tokom sezone je Tomić jasno pružio podršku Boriši, rekavši da puno očekuje od njega i da je veliki talenat.

Tomićevo veliko dostignuće je da su svi igrači bili ok sa svojim ulogama, bez obzira da li igraju 5 ili 25 minuta, i nije odustajao od široke rotacije čak ni u plejofu kada vlada uvreženo mišljenje da roster mora da se skrati na one u koje imaš najviše poverenja. On je pokazao da ima poverenja u 10 od 12 igrača, i za to ima veliko poštovanje od mene.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srecno Maiku i fino da se opari, kakav zivot vodi nije da mu nece trebati para. Kako god da je covek igrao i ponasao se kod nas, a bilo je i toplog i hladnog, ja njega jednostavno ne mogu da posmatram kao stranog igraca. Ima tako nekih igraca koji su karmicki vazni za tim koji su prisvojili kao svoj, kad vidim onu njegovu celavu glavu i kurcevito sirenje na klupi u trenucima kad prelamamo utakmice nekako kao da znam da ce sve ispasti dobro na kraju.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cortez said:

Ma, pusti Covica.

On zna dobro da taj budzet ne mozemo da namaknemo, sem ako nam neki Ostoja ne dodje.

Bilo je ne bas tako davno obecanja od 6 miliona, pa je ispalo...ok, ne bas duplo golo, ali barem trecina manje. Ne ulazim ko je bio kriv da se to nije desilo, ali time zelim da kazem da su obecanja i proricanja jedno, a ostvarenje vrlo cesto nesto sasvim drugo. Tako, mene te cifre ne pale dok ne vidim ko je u timu. Mada me i tada budzet ne interesuje u smislu koliko koji ima platu...

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

Iskreno se nadam da su ove priče oko Jankovića Juniora lažnjak.

Nemam pojma, ali kad su u pitanju igrači iz Grčke ne bih sumnjao u Tomićevu procjenu taman da dovede nekog lika iz beton lige.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...