Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

17 minutes ago, Knipex said:

Umalo Vepar™ da proda utakmicu ali je DeDa opet izvadio stvar.

 

Čović se baš opustio. Sad je u honeymoon fazi. Skinuo teret sa leđa, ne mora više da bude koncentrisan da bude koristan po tim, može malo sebi za dušu da glumi Iversona. Ako je nešto tu dobro, jeste što smo ovu FMP rekreativnu verziju Čovića dobili na kraju sezone, a ne u finalu ABA lige.

 

Ne znam kako on nakupi te silne asistencije, uglavnom kada izbaci loptu nekome da šutne za 3, ali organizacija napada mu je bila baš tanka i nije mnogo olakšao centrima.

 

Ako neko naiđe, može da okači onu bananu Fajea nad Zagorcem, pa trojku Filipa u kontri. Eto, to mu je bio dobar potez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ispratio drugo poluvreme, bio na nekoj svadbi, usput i malo nervirao zenu posto smo zakasnili da bih odgledao prvo pa ako nije problem:

-Jesmo ih (opet) pokrali

-Hoce li da istupaju iz lige

-Jel Zagorac dao trojku na kraju

-Jesu Zaograc i Novica pevali iste pesme ili su promenili repertoar

-Dali je Davodovac izvadio...sta god

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, medobrundo said:

 

mora da je uredno platio mesto ili je neki ozbiljan sponzor

 

ne verujem da bi klub igrao tu igru -- kao puste nekakvu budalu na elitna mesta, pa ga onda kao isteruju kad napravi sranje na svoju ruku

Ne znam ko je kreten. Verovatno ga znaju iz kluba cim je sedeo tu. Umesto sto su ga izbacili trebali su da mu odvale par vaspitnih. Robokapi pod punom opremom nisu reagovali jer ga poprskao vodom.

 

Tegi ce vec napraviti da ga bojnim otrovom prskao.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, profaarmor said:

Nisam ispratio drugo poluvreme, bio na nekoj svadbi, usput i malo nervirao zenu posto smo zakasnili da bih odgledao prvo pa ako nije problem:

 

E to je cigan :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

U ponedeljak rezultat 67-65, videcemo za koga. I ako bude za Partizan, u sredu (cetvrtak?) 97-55 za nas.

 

Zagorac posle utakmice broj 1: ovo veceras pokazuje da moramo mnogo da se menjamo kao drustvo.

 

Zagorac posle utakmice broj 2: kurva umire, kurva gasi se.

 

Zagorac posle utakmice broj 3: neka se uzasna atmosfera stvorila, evo ne znam odakle... Sudjenje je bilo odlicno.

 

Sta li je tom decku u glavi, da mi je znati?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U ponedeljak rezultat 67-65, videcemo za koga. I ako bude za Partizan, u sredu (cetvrtak?) 97-55 za nas.
 
Zagorac posle utakmice broj 1: ovo veceras pokazuje da moramo mnogo da se menjamo kao drustvo.
 
Zagorac posle utakmice broj 2: kurva umire, kurva gasi se.
 
Zagorac posle utakmice broj 3: neka se uzasna atmosfera stvorila, evo ne znam odakle... Sudjenje je bilo odlicno.
 
Sta li je tom decku u glavi, da mi je znati?
 
Lik je bivsi kosarkas, ne toliko telom, koliko glavom. Kada se samo setim da smo ga jurili da dodje kod nas...

Ovakvim glupavim izjavama kupuje jeftine poene kod mandrila i nista vise.
Link to comment
Share on other sites

Čak i ovakav Filip Čović brži je od kompletne spoljne linije Partizana. Neverovatno je kako ti ljudi, koje niko ne smatra za rekreativce, nemoćno posmatraju prvi korak dase koji je, prema vlastitim standardima zacrtanim u plej ofu Aba lige, zaista u rekreativnom modu...

 

Zapravo, Partizan i Trinkijeri čitavu godinu ne mogu da pronađu lek za tri segmenta: za Čovićeve penetracije (posle čega skoro uvek sledi višak) i njegovu lošu defanzivu (više ga čak i ne napadaju jedan na jedan, što je neshvatljivo),  za kompletan igrački opus Dejana Davidovca koji radi bukvalno šta hoće protiv njih i za šut Bilija Berona.

 

I dok je treća stavka očekivana, budući da Crvena zvezda nikad nije imala trojkaša takvog volumena kome je dovoljno da vidi koš da bi im spičio trojku posred čela (čak i ubitačnije posle kretnje iz bloka ili driblinga nego nakon jednostavnog spot apa), prve dve su za Riplija.

 

Jednostavno, Partizan, njegovi igrači i Trinkijeri napravili su od Davidovca klač mašinu sa šampionskim genom, a od Čovića više nego upotrebljivog bekap pleja u situacijama kada se lomi sezona (iako patent za to zapravo pripada Budućnosti, koja je postavila Filipa na mapu šampiona).

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nek grmi jako said:

...

 

Ne znam da li gledamo iste utakmice.

 

Za razliku od aba plej ofa gdje je bio faktor iznenadjenja, Trinkijeri u ovom plej ofu odlicno koristi svaku veprovu manu. Napadaju ga konstantno i svaki put puca odbrana preko njega (do duse isto mozemo reci i za Ristica) a kad su njih dvojica zajedno na parketu odbrana je nemoguca misija.

 

U napadu je potpuno odsjecen, davi loptu do kraja i kad nesto pokusa uglavnom se lose zavrsi. Jedino sto radi dobro su slobodna bacanja i to mu malo vadi statistiku ali sve ostalo je na stetocina nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2019 at 1:12 AM, dekkard said:

 

 

 

 

 

Evo ti odgovora kontrapitanjem: da li misliš da je Tomićeva egzistencija zavisila od rezultata koji će postići ove sezone, i sa kojim igračima na 1 ih je ostvario?

Potcenjivanje Repeše/Džikića i igrača (skupih) koji su činili tim Budućnosti nije ništa drugo nego još jedan pokušaj da se unize i grači i stručni štab Zvezde koji su taj rezultat ostvarili.

Nije potrebno podsetiti na mišljenje većine javnog mnjenja koji su nas otpisali čim je Ragland povređen, još u polufinalnoj seriji protiv Partizana. Znamo svi šta se potom desilo i kako se desilo, ko su bili istaknuti igrači. Namerno nikoga ne izdvajam jer je ovo bila pobeda celog tima, gde igrači ne razmišljaju o rodbinskim odnosima igrača sa predsednikom kluba u trenutku kad im taj šalje pravovremenu asistenciju, kad pogodi trojku, izbaci čuvara crossover driblingom, prodre do kraja i položi, ili baci alley oop peticii ili četvorki.

 

Tek sad sam usao na forum i zato kasnim sa odgovorom. Prvo, ne mesaj ostatak tima s' obzirom da sam samo o Filipu pisao. Seti se kako su  pljuvani Walters, Micic. Seti se kako je Silb "Silbovan" jer nije igrao odbranu. Ponavljam, seti se kako digla kuka i motika kad se pricalo o eventualnom dolasku Pulena ili Jokica, jer ni oni nisu igrali odbranu. Gledao si sinoc urlanje Tomica na Borisu i Ristica ybog odbrane, sa potpunim pravom. Ali, zato nikad i podvlacim, apsolutno nikad nisam video da je Tomic podigao glas na sinka. Drugu utakmicu smo izgubili zbog njegove pogubljenosti u organizaciji napada, narocito pred kraj tekme, sinoc se situacija umalo nije ponovila ali je DD izvadio stvar. Sticajem okolnosti Filip je prvi plej. Pa ti meni kazi dali bi ti ili bilo ko drugi bio zadovoljan sa plejom koji ima % suta iz igre 20%, na utakmici gde njegov tim da preko 90 poena ima samo 6 asistencija i od toga dve kada su grobari namerno nas terali na liniju bacanja a Ficko na nasoj olovini daje loptu Beronu koga ovi fauliraju, Beron pogadja bacanja a Ficku se pise asistencija. Da je bil ko drugi tako radio odavno bi dobio nogobulj. Sa ovim zavrsavam ovu diskusiju jer protiv njega kao coveka nemam nista ali imam protiv njega kao igraca i ndasve mrzim nepotizam. Ako je istina ovo za novi ugovor, videcemo ga u EL, pa posle mozemo da nastavimo diskusiju. I na kraju, ne brinem ja za Tomica, on se odavno obezbedio ali eto odgovori mi ti da si trener dali b ti Fico igrao?

Link to comment
Share on other sites



Tek sad sam usao na forum i zato kasnim sa odgovorom. Prvo, ne mesaj ostatak tima s' obzirom da sam samo o Filipu pisao. Seti se kako su  pljuvani Walters, Micic. Seti se kako je Silb "Silbovan" jer nije igrao odbranu. Ponavljam, seti se kako digla kuka i motika kad se pricalo o eventualnom dolasku Pulena ili Jokica, jer ni oni nisu igrali odbranu. Gledao si sinoc urlanje Tomica na Borisu i Ristica ybog odbrane, sa potpunim pravom. Ali, zato nikad i podvlacim, apsolutno nikad nisam video da je Tomic podigao glas na sinka. Drugu utakmicu smo izgubili zbog njegove pogubljenosti u organizaciji napada, narocito pred kraj tekme, sinoc se situacija umalo nije ponovila ali je DD izvadio stvar. Sticajem okolnosti Filip je prvi plej. Pa ti meni kazi dali bi ti ili bilo ko drugi bio zadovoljan sa plejom koji ima % suta iz igre 20%, na utakmici gde njegov tim da preko 90 poena ima samo 6 asistencija i od toga dve kada su grobari namerno nas terali na liniju bacanja a Ficko na nasoj olovini daje loptu Beronu koga ovi fauliraju, Beron pogadja bacanja a Ficku se pise asistencija. Da je bil ko drugi tako radio odavno bi dobio nogobulj. Sa ovim zavrsavam ovu diskusiju jer protiv njega kao coveka nemam nista ali imam protiv njega kao igraca i ndasve mrzim nepotizam. Ako je istina ovo za novi ugovor, videcemo ga u EL, pa posle mozemo da nastavimo diskusiju. I na kraju, ne brinem ja za Tomica, on se odavno obezbedio ali eto odgovori mi ti da si trener dali b ti Fico igrao?


Igrao bi mi, kao treći plej, to sam više puta napisao. Nadam se da ga nećemo videti u EL, a u ABA i u pašteti može bez problema.
Nisam video ni da se Tomić dere na Raglanda, ni na Barona, ni na Riversa, jednostavno različiti karakteri, različit pristup, to između ostalog razlikuje dobrog ili odličnog trenera od prosečnog ili lošeg.
Ovo oko nepravednog tretmana prema nekim igračima koje si spomenuo se slažem u potpunosti, i to vidim kao posledicu mišljenja da samo Vujoševićeva anti košarka ima uspeha u Evropi, što je totalna glupost, pošto su svi napustili taj koncept igre u međuvremenu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svi Filipovi problemi i u odbrani i u napadu dolaze zbog nedostatka fizikalija. Sve ostalo, volja, zelja , pa i kosarkasko znanje su tu. Uprkos nedostatku fizikalija imao je svoj klub gde je se nakupio iskustva i on je za ABA i domacicu odlican . Znaci u Zvezdi koja igra EL moze biti 3 plej, 2 u slucaju povreda i nadam se da mu je ta uloga namenjena za sl.sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ne znam da li gledamo iste utakmice.

 

Za razliku od aba plej ofa gdje je bio faktor iznenadjenja, Trinkijeri u ovom plej ofu odlicno koristi svaku veprovu manu. Napadaju ga konstantno i svaki put puca odbrana preko njega (do duse isto mozemo reci i za Ristica) a kad su njih dvojica zajedno na parketu odbrana je nemoguca misija.

 

U napadu je potpuno odsjecen, davi loptu do kraja i kad nesto pokusa uglavnom se lose zavrsi. Jedino sto radi dobro su slobodna bacanja i to mu malo vadi statistiku ali sve ostalo je na stetocina nivou.

Ne gledamo iste utakmice, što je potpuno legitimno.

 

Ali ako je uzrok razmimoilaženja to što ne vidimo iste stvari, statistika je svakako nepristrasna. A po njoj je Čović sinoć imao plus sedam dok je bio na parketu. Što znači da nije bio štetočina, jer je tim bio u prednosti dok je on bio na parketu.

 

Da pojednostavvim - to je onaj Čović za koga smo aklamativno tvrdili da će se raspasti i udaviti kad bude najpotrebnije da mu glava ostane iznad vode. I da će zbog njega Crvena zvezda napipati dno ponora... Što se nije dogodilo ni u polufinalu plej ofa Aba lige protiv Partizana, ni u finalu Aba PO protiv Budućnosti, a ni sad u finalu KLS lige...

 

To što moja malenkost i dalje smatra da on nije koncepcijski dobar izbor za bekap pleja je jedna stvar, kao i to što mi se ne dopada nepotizam, ali statistika u predmetnim utakmicama je nešto sasvim drugo. A naročito ishod tih utakmica iz kojih Filip Čović izlazi konstantno kao pobednik. 

 

I tu ni ti i ja ne možemo ama baš ništa. Kao što ništa nisu mogli ni Repeša, ni Trinkijeri, ni Gordić, ni Kol, ni Renfro, ni Jaramaz, a ni Pejdž.

 

Jer, lopta ne laže, a pogotovo ne lažu brojevi. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da čujem komentar naših navijača, kojima se Tomicevo nadmeno ponašanje ne svidja, sta kazu za ovo sto radi Trinikjeri? 

 

Sramota je da jedan strani trener dodje u našu zemlju i da se tako sprda. Mozda jeste naša liga sprdnja, ali on svakako  nema pravo to da radi i mora da poštuje pravila lige kakva god ona bila. 

 

Link to comment
Share on other sites

Na sta mislis... na onu majicu sa nacrtanim odelom? Ko kaze da mora da postuje pravila...ono sto mora jeste da plati kaznu ako je resio da ih ne postuje, a svakako je legitimno da izracuna da mu se vise isplati da plati kaznu od toga da se pridrzava nekom pravilu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, propolis said:

Voleo bi da čujem komentar naših navijača, kojima se Tomicevo nadmeno ponašanje ne svidja, sta kazu za ovo sto radi Trinikjeri? 

 

Sramota je da jedan strani trener dodje u našu zemlju i da se tako sprda. Mozda jeste naša liga sprdnja, ali on svakako  nema pravo to da radi i mora da poštuje pravila lige kakva god ona bila. 

 

Tomic se, zarad igranja u Grckoj, odrekao drzavljanstva SRJ (Grci nikad nisu dozvoljavali dvojno drzavljanstvo sa SFRJ i naslednicima), tako da mu i on dodje strani trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni baš nekako ne ide da isti ljudi pljuju navijače zbog svojih stavova i ponašanja a u isto vreme igrača svog kluba celu sezonu nazivaju vepar. Nemam pojma, niti mi se sviđa opus prvopomenutih niti igra ovog drugog ( čast plej ofu abe i hvala mu za to ) ali nekako ne ide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tomic se, zarad igranja u Grckoj, odrekao drzavljanstva SRJ (Grci nikad nisu dozvoljavali dvojno drzavljanstvo sa SFRJ i naslednicima), tako da mu i on dodje strani trener.
Nije tačno, Stojaković je igrao kao Grk, a igrao je i za našu reprezentaciju kao Srbin.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...