Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Ne znam sta cemo raditi sa back up plejom. Nerealno je ocekivati dva stranca na kecu, tako da bi jedan domaci trebalo da legne tu, ali ko? Mislim/nadam se da niko u klubu nije lud da ulazi sa juniorom na tom mestu.

Druga stvar je ako nekim slucajem Pefi zavrsi kod nas, pa stranac bude back up a ne starter. U svakom slucaju treba nam jedan domaci plej.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Del Piero said:

Ne znam sta cemo raditi sa back up plejom. Nerealno je ocekivati dva stranca na kecu, tako da bi jedan domaci trebalo da legne tu, ali ko? Mislim/nadam se da niko u klubu nije lud da ulazi sa juniorom na tom mestu.

Druga stvar je ako nekim slucajem Pefi zavrsi kod nas, pa stranac bude back up a ne starter. U svakom slucaju treba nam jedan domaci plej.

 

Ја се искрено надам да ће тако и бити, тј. да ће Чокс служити да попуни ротацију и да маше пешкиром, али се плашим да су ти наде узалудне. И ове сезоне смо говорили "нико није луд да почне сезону са Чоксом као бекапом", кад оно међутим. Идеална комбинација би била Сива - Јовић/Марковић (под условом да Стеф може да изгура сезону). Е, сад, у шта би било кад би било сценарију, да дође нпр. фантазмагорични Тео, онда бих за бекапа појурио неког странца са дифенс потенцијалом, неку апгрејдовану верзију Адмирала, рецимо, мислим да то није прескупо. Са Ђенком као петим беком, плус Лаза и Шеги. Ако Стратос остане (видех да Хотспорт пише да хоће), мислим да су за крила зацементирани он и ДеДа. Што се тиче четворки, ту имамо Фајеа и Боришу, плус је Оџо, рекао бих, гарантован. Ако би дошао Кузма, онда нам остаје да поред два плеја појуримо и неког петог Хајнса за сиромашне, тј. тај тип играча, по могућству да може на 4 и на 5. Наравно, то су све бест кејс сценарији, реално је, како и написах да Скакућар буде други плеј, јер се нема пара за разбацивање, а да се доведу само плеј и центар. Бумо видили.

Edited by Сандро Ђентиле
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

 

19 hours ago, Nate said:

Slazem se za igru. Realno pamtice se samo trofeji. Veci deo sezone nismo ni na sta licili

 

hteli mi to da priznamo ili ne veliki uzrok tome je joe. ne vrti pik, slabo je hranio centre, uopse vise je bio skorer nego plej i ako mozda statistika to nece pokazati, deda i dobric su imali manje minuta u rotaciji i nisu mogli da dodju do nekog samopouzdanja. 

i uopste nije tacno da nismo ni na sta licili. u aba smo derali sve redom, 21-1 sve govori. dobijena futura tamo i to 20+ razlike, a to se desava svake prestupne. prvi i bitniji derbi zbog prvog mesta u aba koliko se secam takodje rutinski. prvo mesto obezbedjeno rutinski, ko zna koliko kola pre kraja. u po ja nikad ali nikad nisam video da neka ekipa tako surovo demolira protivnike na domacem parketu. u bilo kojoj ligi. kao da gs dobije toronto 40 razlike i to 3 puta za redom. a pre toga u majstorici hjuston 30. izgledali smo brutalno, slobodno mogu da tvrdim kao u najboljim radonjinim danima. ako ne i bolje. tomic je prvo pocistio trinkijerija u majstorici gde smo imali i 78-43 na 5 min do kraja. de mo li ra nje. 

a onda u finalu 3 puta za redom repriza, nevidjena dominacija i nikad vidjena demoliranja u aba po. po meni tomic je postavio tesko dostizne standarde kad je aba po u pitanju. i to u debitatskoj sezoni. i to bez vodje ekipe ceo po, a finale i bez igraca za velike tekme. 

slicno kao gs. e sad zamislite da su oni dobili 4 puta za redom 30+ razlike i to recimo bez karija i durenta, a prvi plej im je neki mali zdepasti kepec. 

i ovde pola foruma deli misljenje da nismo bili nista specijalno i da nam igra nije licila ni na sta. 

skor na domacem terenu nam je 30-2 ukupno, u aba smo sve dobili. 

ec smo igrali smanjenim inteziteton jer je aba bila glavni cilj, i tu smo zbog takvog stava i upali u tesku grupu sa 2 bivsa el tima. opet i tu smo ispali kosem buduceg osvajaca u poslednjoj sec. da je van rosom promasio ko zna dokle bi dosli. u pioniru su nas dobili samo oni i jebeni monako koji nas je bas unakazio u toj tekmi gde im je sve islo.

a ko zna da li bi ista i osvojili da se nije povredio joe?

najveci minus i problem ove sezone su gostujuce tekme. tu smo imali velikih problema, i u ec, i u po aba. 

 

sve u svemu tomic ne da je polozio ispit nego sa cistom desetkom + je postavio neke standarde sto se tice aba lige i uopste zvezde u aba. 

jel treba da poredim radonjinu prvu sezonu i ovu tomicevu? 

 

17 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Ristic nema smisla ni kao treci centar, totalno je neupotrebljiv igrac.

 

polako, jeste da ima 24 godine ali ovo mu je prva profi sezona. ja verujem u lakijevu procenu. 

 

11 hours ago, Sector said:

Kad se na kraju podvuce crta i uzme u obzir ukupan kvalitet tima, sa izuzetkom povrijedjenog Stratosa i mamojeba Bilija, tesko da je moglo bolje od ovoga. U EC smo jeftino ispali iz druge faze ali svejedno sumnjam da bismo isli do kraja u tom takmicenju. 

 

tacno tako. ljudi pricaju kao da smo imali ne znam kakav jak i skup tim. a ono dovedeni cirbes koji je u poluraspadu, nepoznati beron, anonimni veteran iz senegala, grcki veteran i kao superzvezda joe koji pitanje je da li je el igrac? znaci smesno. glavu dajem da nismo dali vise od 1.5 milke za ovo a verovatno i manje. 

ostatak fmp. vepar, mlitavi borisa, grejaci klupe deda i dobric, ojo koji prvi put igra na ovom nivou i velikom klubu, ristic kome je prva pro sezona, lazic koji je imao uzasnu sezonu. kao mlade nade nenadic i radanov. zar treba spominjati keselja? maskota.

plate nisu bile iznad 2.5-3 milke. i sa kc-jem koji je i doveden jer ekipa i nije imala neki super kvalitet na papiru.

na kraju sezone imamo to da je taj nepoznati beron mvp i aba i kls, da smo dobili ubicu. imamo i to da je anonimus iz senegala opasan ubod, da je grcki veteran majstor i da kida velike tekme. sva trojica su iskljucivo tomiceve zelje. moze se reci da je promasio sa cirbesom i da je pitanje da li je joe bio dobar izbor, pogotovo uz cinjenicu da je rezerva vepar. takodje i kc se ispostavio manje vise kao promasaj, ali prekratko je bio da bi videli siru sliku.

fmp deo svi su odigrali i iznad ocekivanja i sigurno i tu ima tomiceve zasluge (i reglendove). deda i dobric su eksplodirali i postali veoma bitan deo tima, borisa je konacno poceo da igra sa samopouzdanjem i dobijao je minute, ojo se izborio za mesto prvog centra i bio vazan adut na kraju sezone. cak je i vepar izgledao odlicno u po aba. laza je bio laza iz prosle sezone, znaci blago do umereno ocajno. 

ja bi opet rekao da je tomic uradio fenomenalan posao, pocevsi od izbora pojacanja i kolicine novca potrosenog na njih sve do ucinka fmp-ovaca i njihovog individualnog napretka. i kao tim smo imali brutalne i za radonjine ere samo par puta vidjene partije.
 

8 hours ago, propolis said:

Kakav prepad druže? Serija se igra na 3 dobijene utakmice što znači da treba mnogo mnogo više za pobedu od nekog trenutka ili što ti kažeš prepada. Mi smo ih pobedili bez dva najbitnija igraca. 

Da ponovim jos jednom, Tomic je krenuo od 0, slovima nule!!! 

 

nismo ih pobedili nego demolirali. i za ovo od 0, evo postavio sam sta smo od igrackog kadra imali na pocetku sezone. 

 

 

 

 

2 hours ago, Pavaroti said:

 

Edited by ИEsA IlIC
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vjerujem onome sto sam vidio. Ristic je uzasan defanzivac, ima spore noge i lose instikte. Slabo gradi kos, ne koristi uopste svoje fizikalije. Napadacki nije los, ima osjecaja u rukama, ali steta koju pravi na drugoj strani parketa je nenadoknadiva.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ИEsA IlIC said:

 

polako, jeste da ima 24 godine ali ovo mu je prva profi sezona. ja verujem u lakijevu procenu. 

 

 

 

Ni Laki više ne veruje u Lakijevu procenu... :cry:

 

Svoje nade i mišljenje sam zasnivao na onome što sam o njemu znao kao junioru. Tada sam ga baš dosta gledao i ono što je pružao na parketu je bio nagoveštaj jedne velike karijere.

 

No, nisam ga pratio u USA uopšte, a iskreno govoreći, ni na kraj pameti mi nije palo da će napredak dok je na studijama biti jednak ništici, a ispostavilo se da je tako i ne da nije napredovao ni za zeru već je čak i nazadovao.

 

Kao prvo, nije ojačao. To je za mene bukvalno nepojmljivo za nekog ko provede 4 godine na USA parketima. Drugo, ima ekstremno spore noge, to u juniorskoj konkurenciji nije toliko dolazilo do izražaja ali sada dolazi i te kako. Treće, nema u sebi neki fajt efort koji bi mogao da neutralše mane. Ne kontroliše reket ni na koji način, ne prepoznaje protivničku igru i akcije u uglavnom je igrač manje čim se igra sa ozbiljnim protivnikom. Takođe u odnosu na početak sezone nije unapredio svoju igru ni za zeru, valjda jedini u timu koji je imao iole pristojnu minutažu i šansu za to, te ne vidim kako će je unaprediti nadalje. 

 

Zaključak je da sam se na žalost i svoju a i kluba žestoko zajebao i da tu od njega sreće biti neće.

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

a taman sam te postavio za najuticajnijeg forumskog skauta.

ja mislim da tomic nece odustati od rileta. a i ima ugvor jos dve godine. u pravu si za telo, morao bi da radi na njemu ovog leta. noge sta da se radi, jeste spor ali moze to da se sakrije sa sticanjem iskustva i kad bude mogao da cita situacije. mora puno da radi ali da stofa ima ima ga svakako. 

i od borise se odreklo vise od pola navijaca a ipak ce biti nesto, mozda i opasan igrac.

on ima 24 godine, ali je bas delovao kao pocetnik ove sezone, kao da ima nekih 20-21. uzasno neiskusan, nepripremljen na tucu, bez minuta, samopouzdanja. jbg nije se ni skidao na pola tekmi. ali tako je hteo i nije hteo u fmp.

bice minuta za njega sledece sezone, sve je na njemu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ne znam sta cemo raditi sa back up plejom. Nerealno je ocekivati dva stranca na kecu, tako da bi jedan domaci trebalo da legne tu, ali ko? Mislim/nadam se da niko u klubu nije lud da ulazi sa juniorom na tom mestu.

Druga stvar je ako nekim slucajem Pefi zavrsi kod nas, pa stranac bude back up a ne starter. U svakom slucaju treba nam jedan domaci plej.

Давидовац

Само не знам да ли и колико може он да понуди на ЕЛ нивоу са места плејмејкера. Поготово јер се често мучио и на нивоу АБА са преносом.. Али да је он ту једина прихватљива опција, дефакто да јесте 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ИEsA IlIC said:

 

bice minuta za njega sledece sezone, sve je na njemu. 

 

 

Ovo je baš diskutabilno. U najboljem slučaju biće treći centar, ne vidim tu neke minute za njega koje bi pomogle da se brže razvije. Kud i kamo bolhe za sve je da guli fmp iduće godine. Čak je i mučeni Jovanović trenutno korisniji.

Link to comment
Share on other sites

Ma neka se puca u teretani i dokazuje na treningu. Ionako mu je najbolja opcija da ostane. Mi nemamo sta da izgubimo.

 

Mnogo igraci su znali da iznenade pa ajde da se nadamo da cak i Ristic moze da zalici na kosarkasa tokom sledece sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Nije Ristic (bio) ocajan samo defanzivno, i u napadu je bio los. Stvar je u tome sto je postizao neke poene pa nije delovalo toliko lose ali nekoliko puta je Tomic hteo da ga "zadavi", Covic mu se ljutio, drugi saigraci takodje, jer samo u ovoj seriji sa Partizanom vise puta nije znao da odigra akciju koja se poziva. Posle nekih 9 meseci, na kraju sezone, ti ne znas akcije i kretnje... Nedopustivo

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...