Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Videcemo koliko Rivers moze da se vrati, makar na 60-70% one njegove forme.

Nema sumnje da je odlican igrac, i nadam se da ce podici formu u plej ofu KLS-a i da cemo ga zadrzati.

Rivers sledece sezone kao neko ko ce ulaziti sa klupe bi bio bingo, ali ponavljam, ukoliko bi se vratio u 60-70% onoga sto je mogao, makar.

Bell je po meni bolji defanzivac, ali i KC ume da pegla odbranu veoma, veoma dobro i inteligentno.

Pa videli smo sta je uradio Sanjici u pojedinim momentima polufinala.

Sa druge strane, sto se napada tice, KC je za Bella MJ licno.

Mnogo je bolji u iso igri, ima veoma dobar dribling i sut iz izlazeceg bloka, dok je Bell spot up vise i nema self creation.

Videli smo u plej ofu u par navrata kako ume da zaplese, ono je meni prelepo.

Opet kazem(jes da sam dosadan vise :classic_biggrin:), samo da on bude na nekom zadovoljavajucem nivou i taj igrac bi bio TOP za narednu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wingwalker said:

Filip je zaslužio najviše poziciju trećeg pleja...

uz posebnu nelagodnost zbog korišćenja termina "zaslužio".

 

 

 

 

Nije bitno sta je zasluzio nego sta je realno 🙂

 

Salu na stranu, kao i svake godine slicna prica, jedan i pet su najbitniji, kao da je to naci u dragstoru.

 

Malo se cijeni i to sto se ima, a to se vidi tek nakon sto prodje vrijeme. Da se sad desi Markus/Jovic iz one sezone pa polivalo bi po ekranima. Ili Mitra prije povrede i tako redom. Ima i u ovom sastavu mnogo toga iskoristivog uz pravilnu doselekciju. Ne vidja se svaki dan takav vrhunski sut kao Beronov, Fajeova mentalno-fizicka sveprisutnost, Branko kad zatvori u dzep napadaca (cak me i vrijedja njegovo konstatno unizavanje od kvaziznalaca), Odzova gradja, Davidovac je u upsajd fazi je poseban igrac. 

mora biti vise vjere u vlastite redove. I dva igraca pravilno odabrana na ovo sto do sad postoji moze biti dovoljno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Rivers nas čašćava svojim prisustvom za 50k mesečno, što je na nivou sezone pola milke. Sumnjam da možemo to da isfinasiramo.

Ma pusti Laki te price.

Covek je kod nas dosao za 50k iz Redjo fakin Emilije?

Nemoj da se zajebavamo, ali ako ti tako mislis, ok.

Nema teorije da on drzi tu cenu, a da mu je karijera u ovakvom padu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KC Rivers vredi 50k, najmanje. Covek je od 2015 uzeo svake godine titulu. Ima veliko iskustvo i tako nesto nije lako naci na trzistu. Ako se fizicki dobro oseca, ja bih njega potpisao za te pare. Stratos, KC i Baron su suvo zlato i tesko je takve igrace naci na trzistu. Promenio bih jedino plejmejkere i centre, sa tim da bi Oja ostavio, a ostale izbacio iz tima. Mozda bi ostavio Jovanovica pre Ristica, mislim da je dosta kvalitetniji trenutno.

 

Na jedinici naci nekog ko to moze da poveze i jednog defanzivnog, kao treceg probati gurati Uskokovica da se uci polako. Svakako nam treba 15 igraca koji ce imati ulogu u timu, ne na treningu, vec i na terenu!!!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pavaroti said:

KC Rivers vredi 50k, najmanje. Covek je od 2015 uzeo svake godine titulu. Ima veliko iskustvo i tako nesto nije lako naci na trzistu. Ako se fizicki dobro oseca, ja bih njega potpisao za te pare. Stratos, KC i Baron su suvo zlato i tesko je takve igrace naci na trzistu. Promenio bih jedino plejmejkere i centre, sa tim da bi Oja ostavio, a ostale izbacio iz tima. Mozda bi ostavio Jovanovica pre Ristica, mislim da je dosta kvalitetniji trenutno.

 

Na jedinici naci nekog ko to moze da poveze i jednog defanzivnog, kao treceg probati gurati Uskokovica da se uci polako. Svakako nam treba 15 igraca koji ce imati ulogu u timu, ne na treningu, vec i na terenu!!!

 

Plus sto tih 50 hiljadarki moze da ode dole ako se potpise na celu sezonu. Vredi pregovarati s njim, opasna je to zverka i mnogo bi nam dobro dosao. Problem s takvim igracima (Kerol, Anderson i slicni), pisao sam vec o tome, koji mogu da se sushe na klupi pa da ravno niotkuda udju na teren i zatrpaju te ocas posla je u tome sto su safe bet za bogate klubove koji mogu sebi da priuste luksuz da imaju game changer-a na klupi, za ne daj Boze. Uz sve probleme koje ima s tom bolescu on je vec pokazao u ovoj finalnoj seriji da je jos uvek itekako sposoban da svakoj odbrani iz drugog plana spakuje nekoliko suteva u seriji i bojim se da to nismo samo mi videli.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
15 minutes ago, taliesin said:

 

Plus sto tih 50 hiljadarki moze da ode dole ako se potpise na celu sezonu. Vredi pregovarati s njim, opasna je to zverka i mnogo bi nam dobro dosao. Problem s takvim igracima (Kerol, Anderson i slicni), pisao sam vec o tome, koji mogu da se sushe na klupi pa da ravno niotkuda udju na teren i zatrpaju te ocas posla je u tome sto su safe bet za bogate klubove koji mogu sebi da priuste luksuz da imaju game changer-a na klupi, za ne daj Boze. Uz sve probleme koje ima s tom bolescu on je vec pokazao u ovoj finalnoj seriji da je jos uvek itekako sposoban da svakoj odbrani iz drugog plana spakuje nekoliko suteva u seriji i bojim se da to nismo samo mi videli.

Naravno. Odmah mu ponuditi, sem ako nema nekih fizickih problema, mada sumnjam posto je imao veliku minutazu u ITA ali i kod nas i na terenu ne izgleda lose. Treba se to resavati vec sad i raditi na novom timu, EL je dobar mamac.

 

Beron je npr igrac kojeg je tesko naci u Evropi. On je u ABA na svakom mecu dao bar trojku, i pre u sezonama mu se desi da par utakmica bez trojke. Jako opasan igrac napadacki i cini odbrane protivnika veoma nervoznim. Covek je zeljan kosarke, sigurno i Evrolige. Za njega se isto brinem da ce ga neko pokupiti. Takvi igraci su suvo zlato u danasnjoj kosarci i malo ih je. Real cuva Kerola i igrace do 40 god, doduse Kerol igra i dobru odbranu, ali zato i igra u Realu. Ljudi nisu svesni koliko su takvi igraci jedinstveni i koliko se odbrane plase njih.

 

KC je jedinstven i vidi se ta elegancija, a dobar je u oba smera. Dobar je verovatno i kao mentor. Perper ce uci u 36g ali svakako, takvo iskustvo i smirenost je tesko naci. Vise sam za iskusne strance nego za lov u mutnom. Ovo sto smo izbunarili ove sezone je za mene neverovatno i svaka cast Tomicu na tome i upravi. Male prepravke i moze se napraviti jako dobar tim, samo sto ce svi igraci traziti i vise love za novu sezonu, sto je i normalno.  Videcemo da li uprava zeli da ide na sigurno i udje u mirnu luku. Glupo je rizkovati sa novim timom, ovaj tim ima hemiju i treba sacuvati uz neke korekcije na jedinici i petici gde bih ipak menjao Reglanda a Zirbes je vec otisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al da ljudi prizeljkuju Pulena u ekipi gdje 90% igraca voli da zapli za tri, to ne mogu da skontam. Zamisli samo kad on zapali pet puta za redom za tri, bez da ga zabole, a u ekipi Stratos, Davidovac, KC, Dobrić, pa i Simanić i Faje.

Pa nema toga trenera koji bi tu uspostavio hemiju u ekipi.  

Link to comment
Share on other sites

Klub se pita da li će zadržati većinu igrača iz ove sezone samo do prvih ozbiljnijih ponuda spolja...Beronu ističe ugovor i sigurno je meta.

Odžo je teško ostao ispod radara kao potencijal koji za samo još jednu ozbiljnu sezonu u jačem sistemu

može predstavljati teško rešiv problem u napadu većini timova sa vretenastim peticama koje retko prebacuju 115kg. 

Ako je Robija i prošle sezone razmišljao o Dobriću...ova plej-of serija je na površinu izbacila Davidovca sa ovim njegovom hausmajstor skil setom,

jer njemu je najteže pronaći sličnog igrača za poređenje.

 

I da Beron ode za parama u neku ligu gde ga neće gađati šrafovima...(u intervju-u je napomenuo da je i on pogođen u Morači ) mogli bi da ga zamenimo npr. Đenkom u najboljem slučaju...ili možda Kobsom...jesu tanji u procentima šuta (Kobs ipak neznatno) ali obojica su snažniji i bolji u odbrani i organizaciji napada kao kombo varijanta. Davidovac bi već bio ozbiljan manjak i propuštena šansa za hepi end scenario koji je sada u najavi: prvo mu produžimo ugovor ako mu je ovo završna sezona a nakon leta ozbiljnog rada na fizikalijama i veće odgovornosti i minutaže u EL, tek ga sledeće godine ispratimo u pečalbu za preterane novce... uz obostranu satisfakciju.

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekkard said:

Polako, ni ne znamo koliki će nam biti budžet.

 

U stvari, znamo ispod čega ne može da ide, a to je maltene duplo od ove sezone. Propisan je minimalni budžet od strane EL.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle ideja da neko želi Pulena, jel moze neko da nadje post i da postavi ponovo ko je to tačno napisao?

 

Tesko je naci domaćeg igraca, pleja, a da odgovara u igračkom i finansijskom smislu. Videli smo u plej ofu učinak Jaramaza koji je bio prizeljkivan kod nas, zatim pokušali smo sa Radicevicem koji je bio takodje fin prospekt na papiru. 

 

Sto se tice Uskokovića I mladjarije njima bi bilo dobro da provedu jos bar sezonu, a mozda i dve u FMP-u. Kad budu mogli da ponesu FMP kao nosioci tada se može reći da su spremni za Zvezdu, da ne bude kao sa Radanovim za koga smatram da je izgubio jednu sezonu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам зашто људи спомињу Пулена ако већ кажу  да ће остати Били и Кеј Си шта је л ћемо да правимо такмичење у шитању тројки није ми јасно, требало би нам онда 2 лопте најмање. Један прави плејмејкер значи ПЛЕЈ МЕЈКЕР који ће да повезује играче са обручом али другачијих физичких предиспозиција од ФЧ и то је то. Искрено мене плаши само позиција 4 треба бранити Веселог Клајбурна и те 4-ке

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
 
10 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ma mora da si pomešao Bella sa nekim. On je visok koliko i Rivers, obojica su 196 cm, potpuno identične konstitucije, kakva crna četvorka pa i lažna. Meni je Bell krajnje prosečan evro Ameikanac i baš sam se začudio kad ga je Budućnost pokupila jer ni u Cedeviti nije igrao ništa spec, samo je igrao bez ikakvih obaveza i lelemudaški. 

ni meni nije jasno odakle je krenulo to prizivanje bell-a kao nekog igraca za kkcz

ja sam ga zapamtio po tome sto je pogodio 2 otvorene trojke i to je sve

to moze i...khm...marko keselj:)

 

s druge strane, ako je KC voljan da da popust na porodicni koncept - gepekuj odmah

ne znam kakva je to bolest sto se spominje?

ono sto mi je ostalo u secanju je neki problem sa suterskom sakom...ali to se valjda sanira?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, taliesin said:

 

Pulen jeste zajeban volume scorer kad udje u ritam ali to znaju i svi drugi klubovi pa ga ipak stalno zaobilaze iz nekog razloga. Nije on nepoznat igrac, igrao je i u Barseloni, sigurno je u svim evropskim skauting sveskama. Iskreno, nemam neki stav o tome da li ga treba ili ne treba potpisati, navijacu za Zvezdu s njim ili bez njega i nije mi prioritet da se bavim poslom koji ce da radi Tomic, samo sumnjam da ce ga on hteti u timu.

 

Slažem se sa svim što si napisao... Međutim, mi nismo u mogućnost da dovodimo igrače koji nemaju mana, pa sam zbog toga stava da bi Pulen, uz pristojno selekotvan ostatak tima, imao mogućnosti da zablista i da nam donese poene kada nikog ne ide i neće... Teško mu je braniti šut bez ozbiljne jurnjave na terenu što bi moglo pomoći ostalima da rasterećenije igraju u napadu. Opet, ne kažem da je idealno, čovjek mnogo klubova mijenjao, svašta se priča... ali nekako nam je uvijek tako blizu da bi bio grijeh da ne pokušamo 🙂 

 

@Wingwalker Slažem se da spoljna linija ne bi bila jeftina, ali ipak igramo EL i ako očekujemo rezultat, moramo se otvoriti malo. Sa druge strane, svima su karijere u padu, pa mislim da bi i milion mogli da ih zakrpimo i da imamo ozbiljnu EL spoljnu liniju.

 

@Wingwalker

Edited by Erik Kartmen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...