Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

10 hours ago, sreta-steta said:

Ma neozbiljno je sa Khamzatom, slazem se... mislim da kao borac ima talenat za prvih 4. Ali njemu ocigledno nesto fali, pocev od onog blamiranja sa kilazom do tog biranja protivnika - a nije se jos uvek dokazao dovoljno. Drugo mislim da je Ramazan u aprilu ove godine, necemo se nagledati Cecena tada. 

Realno je Izi - ako bude spreman, ali rematch Strikland - DDP za 3 meseca je prerano. 

 

Inace ovo je bilo blize sahu nego borbi, toliko je mec bio takticki zahtevan. I ja sam navijao za Striklanda, ali DDP je pokazao vise: prilagodio se i bio je konstantno u ofanzivi. Video si kako je u prvoj rundi mahao desnom rukom i svaki put popije par direkta kad digne glavu. E onda je prestao, poceo da miksuje udarce i u trecoj i cetvrtoj su mu prolazile kombinacije. Svakako sam se smorio kad je DDP dobio 

Sve to stoji što ti kažeš, ali se boduje runda po runda i stekao sam utisak da je Strikland osim prve i druge, dobio i petu rundu. Imao je više značajnih udaraca u petoj i nije pretrpeo ni jedno rušenje

Ali opet kažem, Drikus nije potpuno nezasluženo osvojio pojas. Baš je bilo tesno

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 minutes ago, Hamilton said:

Steta. Velika steta. Ja ne mislim da je on za penziju, i dalje je velika klasa. 

 

Meni je Volk mnogo gotivan, ali mislim da nije šteta. FW je bio godina "zarobljen" jer niko nije mogao da pridje ni blizu njemu i Maxu. Topuria je odličan dodatak da se tu stvari zakomplikuju i postanu interesantnije

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jesam ja poludeo ili će ove budale na UFC 300 Rakića i Prohasku da stave na preliminarni kard, a dva nerangirana borca Nikala i Brundage-a na glavni?!🤯

Donekle bih razumeo da su stavili Sterlinga i Katara, ali ovo je suludo.

A taman sam planirao da u nedelju lepo ustanem oko 10, premotam i uz doručak i kaficu navijam za našeg borca. Ne pada mi na pamet da jurim strimove u pola noći.

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

Nikad do sad nisu prenosili prelimse. Ako će ovaj put prenositi, onda super.

 

Što ne menja činjenicu da je suludo nerangirane borce staviti u glavni program, a Rakića i Prohasku u prelimse😃

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

Ajmo predictions za ceo card!

Evo moje, solidno navijacke:

  1. Fugueiredo - Cody Garbrantd 
  2. Bobby Green - Jim Miller 
  3. Jessica Andrade - Marina Rodriguez (Mislim da je mnogo dobra)
  4. Jalin Turrner - Moicano (Jalen je ce biti top5 sigurano, samo ako uspe da spusta kilazu. Mociano fajter, ali nedovoljno dobar skillom za Turnera)
  5. Sodiq - Diego Lopes (Sodiq mi je silly fighter)
  6. Holm - Kayla Harrison (jebes mi mater, evo nek ide Kayla, kupio sam hajp o njoj)
  7. Kattar - Sterling (Sterlingu odgovaraju pre svega nizi borci, jer dobija na duzinu udova i tako uzima ledja. Kattar je u standup osetno bolji, mislim da ce uspeti da odbrani td Alja)
  8. Jiri - Rakic (Ajde Rakic malo navijacki, a malo i ovako. Mislim da je smisleniji borac za nesto malo. Mislim da su obojica nedovoljno talentovani borci za sampiona, i da su dobri samo fizicki specimeni. Jiri je divljak od borca, pun rupa u svom standup-u)
  9. Bo Nickal - Brundage (mada bih voleo da popije upset. drkadzija je)
  10. Charles Oliveira - Arman Tsakuryan (Nazalost, iako mi je i Arman gotiva. Mislim da je Arman next champ. Ne znam sto je Charles prihvatao mec sa njim. Mogao je vrsi kampanju za mec sa Gamrottom, Hooker-om, i da posle toga ceka title fight. Uzeo je najgori moguci matchup. Ali to je on, car, zato ga svi volimo)
  11. Gaethje - Max ( Jeste pre svega navijacki, ali mislim da Max ima svoje sanse. Maxa obozavam, Gaethje mi je jedan od najantipaticnijih likova u UFC-u celom)
  12. Zhang Weili - Yan (Skipovacu verovatno ovo Dana-ino sranje i pokusavanje da zrtvuje diviziju kako bi dobio China trziste. Postalo je degutantno)
  13. Pereira - Jamahal Hill ( jbmlg...)
Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:

Ajmo predictions za ceo card!

Evo moje, solidno navijacke:

  1. Fugueiredo - Cody Garbrantd 
  2. Bobby Green - Jim Miller 
  3. Jessica Andrade - Marina Rodriguez (Mislim da je mnogo dobra)
  4. Jalin Turrner - Moicano (Jalen je ce biti top5 sigurano, samo ako uspe da spusta kilazu. Mociano fajter, ali nedovoljno dobar skillom za Turnera)
  5. Sodiq - Diego Lopes (Sodiq mi je silly fighter)
  6. Holm - Kayla Harrison (jebes mi mater, evo nek ide Kayla, kupio sam hajp o njoj)
  7. Kattar - Sterling (Sterlingu odgovaraju pre svega nizi borci, jer dobija na duzinu udova i tako uzima ledja. Kattar je u standup osetno bolji, mislim da ce uspeti da odbrani td Alja)
  8. Jiri - Rakic (Ajde Rakic malo navijacki, a malo i ovako. Mislim da je smisleniji borac za nesto malo. Mislim da su obojica nedovoljno talentovani borci za sampiona, i da su dobri samo fizicki specimeni. Jiri je divljak od borca, pun rupa u svom standup-u)
  9. Bo Nickal - Brundage (mada bih voleo da popije upset. drkadzija je)
  10. Charles Oliveira - Arman Tsakuryan (Nazalost, iako mi je i Arman gotiva. Mislim da je Arman next champ. Ne znam sto je Charles prihvatao mec sa njim. Mogao je vrsi kampanju za mec sa Gamrottom, Hooker-om, i da posle toga ceka title fight. Uzeo je najgori moguci matchup. Ali to je on, car, zato ga svi volimo)
  11. Gaethje - Max ( Jeste pre svega navijacki, ali mislim da Max ima svoje sanse. Maxa obozavam, Gaethje mi je jedan od najantipaticnijih likova u UFC-u celom)
  12. Zhang Weili - Yan (Skipovacu verovatno ovo Dana-ino sranje i pokusavanje da zrtvuje diviziju kako bi dobio China trziste. Postalo je degutantno)
  13. Pereira - Jamahal Hill ( jbmlg...)

 

Malo se razlikujemo, mada ja mislim da više omanem nego što pogodim...

 

1. Fugueiredo.

2. Bobby Green

6. Holm

7. Sterling (btw, Sterling mi je baš antipatičan, iritantan... tako da - nisam ga naveo jer navijam za njega, čisto da bude jasno ;))

8. Jiří (navijam za Rakića, ali mislim da Jiří dobija (e sad, da l' na odluku ili neki (T)KO, bem li ga...). BTW, Rakić mi je postao malo odbojan zbog onih uvredljivih ispada u vezi češke zastave, a pre toga na račun Brazila...

10. Charles Oliveira

11. Gaethje (navijam za Max-a)

13. Takođe nemam pojma...

 

 

 

Edited by Sen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fugueiredo - Cody Garbrantd 

U padu je Cody, a i brada mu je staklena,  mislim da je Brazilac u boljoj formi i u svom peaku i da ce uspeti ko u bradu Kodija naci. Ocekujem da ne bude 5 rundi, te da bude mec bude zavrsen prekidom. Vece sanse da plasira udarac za prekid dajem Figuredu.

Bobby Green - Jim Miller

Bobi dobija jer je bolji bokser i manje zardjao. Navija se za Dzimija jer je jedna od najvecih legendi u ufc-u, a da pritom nije nikad elitan borac.

Jessica Andrade - Marina Rodriguez 

Marinajer je kvalitetniji borac.

Jalin Turrner - Moicano 

Navijacki Brazilac. Bas mi je simpa sa funny broken english post fight intervjuima (gta fazon)

Sodiq - Diego Lopes 

Jer kladionica tako kaze.  🙂

Holm - Kayla Harrison

Rvac koji na svom peaku protiv strajkera koji u padu, i podpao sam pod Kajla hajp. Navija se za Holi.

Kattar - Sterling 

Mislim da ce ce Aljo uspeti borbu prevesti u parter i izmrcvariti borbu i da na bodove dobije bo

Jiri - Rakic 

Da je Rakic pre povreda dao bi mu blagu prednost zbog takticke displinovanosti i sto je more all around borac. Mislim da moze kao protiv Smita borbu prevesti u parter i izgraundendpaundovati (gnp izdominirati) Ceha. Iako se prethodno kvalitetno vracao iz povreda upitno je sta je ostalo od Rakete. Ipak je kidanje acl-a izuzetno zajebano i nikad se ne zna u kakvom stanju ce se borac vratiti. Takodje tu je potencijalni octagon rust. Sudar discipliniranog i neortodksnog borca, pa ocekujem da cemo Acu po prvi pu u skorije vreme videti u nedosadnoj i otvorenoj borbi. Na strani Jirija je aktivnost i nepredvidivost, pa svakog borca u diviziji moze uvesti u kafansku tucu i pobediti. Rakic navijacki.

Bo Nickal - Brundage 

Po bitnosti borbe nezasluzeno otvaruju main card. Pred Nikalom je topovsko meso, a ufc hoce  da ga vidi u dominatnom izdanju na ovako bitnoj  priredbi i samim tim mu znacajno povecajti hajp i popularnost, pa da postane jedno od lica promocije i borilackog sveta. Van oktagona iritantan lik.

Charles Oliveira - Arman Tsakuryan 

Blaga prednost Armanu. Mislim da ima kvalitet da nadgrepluje Carlsa na slican nacin ko Islam, doduse ne bas toliko dominatno i zavrsnicom, vec samo na bodove. Carls se ne sme otpisati jer je najbolji grepler u promociji, i moze iskoristiti najmanju gresku protivnika u parteru, takodje ima prelepi, fluidan, tehnikal kikboks i svakog moze zadati KO. Mana njegovog standapa je defanzivna nedisciplina i prevelika otvoren, te gotovo svako moze da mu nadje bradu pa i Arman, koji radi odgovorni, disciplinirani kik boks. Ocekujem odlicnu borbu i jednu najatraktivnijih na priredbi.

Gaethje - Max 

Najozbiljniji kandidat za fight of night. Mislim da ce fizikaljie Dzastina doci do izrazaja i to je vise prirodan 155 borac od Maksa, i pored toga sto je Maks postepeno dodavao masu mislim da ce uvek imati nedostatak fizikalija za ovu diviziju i da sa svojim volume stilom borbe se nece provesti u ovoj divizije. Svako Maks je vise tehnikal borac sa elitnim boksom i moze uzimati runde na to. Ipak kao sto sam napisao tipujem na Dzastina i da ce uspeti kao Porije na izrazene fizikalije dobije Maksa, a ne na tehnicku potkovanost. Samo sto tipujem na to da ce biti prvi koji je uspeo da prodrma Maksovu bradu i nokautira ga. Maksova sansa je na bodove i kardio.  Justin KO Maksa RD2/RD3. 

Zhang Weili - Yan

Ne bih preterano prosipao reci. Ocekivam dominatni perfomans Zhang. Samo mi je pitanje da li ce uspeti na desicion ili na prekid ostvariti pobedu.

Pereira - Jamahal Hill 

Ocekujem da ce se jedan od boraca biti nokautiran, jer oba borca su poznata po elitnoj stojci i nokaut snazi udarca. Blagu prednost dajem Pereiri zbog kikboks bekgraunda, i jer Hill nije poznat po rvanju ( neocekujem ali me ne bi iznenadila mogucnost da mu je rvanje dovoljno dobro za Pereiru i uspe par puta da ga srusi kao Jiri ili Jan). Ocekujem da kikovi Pereire budu prevaga na njegovoj strani, i da ce s njima usporiti kretnju Hilla zbog ostecenosti nogu, pa posle toga uspesno plasirati  ko krose u Hilovu bradu. Hilovu sansu vidim u boksu i njegovim brzim rukama, takodje ga mogu videti kako ko high kick plasiran na Poatonovu glavu,  a Alex praktikuje stil sa niskim rukama, sto je idealno za high kick. Takodje Alex mana pored partera i rvanja je to sto jos uvek nije u potpunosti priviknut na male rukavice, te je cesto otvoren i defanzivno neodgovoran, pa je u dosta u borbi bio pogodjen sa kvalitetnim udarcima od strane rivala. To je nesto sto bi Hil mogao iskoristiti. Ipak kao sto sam rekao izmedju dva stend ap borca vecu sansu za pobedu dajem boljem,  a to je Aleks. Prognoziram da ce Aleks nokautirati Hila u drugoj ili trecoj rundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...