Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Jbg nije Ricova krivica sto mu je slaba konkurencija. Vrlo solidan je borac, ali nije all time greatest, iako ima dobar argument za to u vidu svojih rezultata. Mogao je Badr da ka skine da mu nije otisla noga. Drzim palceve za Alexa Pereiru da ce da ode u tesku kategoriju izazove i skine Rika sa trona. Znam da nisam realista.

Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da mu se poklanjaju pobede ili sta slicno, covek bolje radi od protivnika i tu je sve cisto. Upravo ovo sto pises - covek ladno ima argument za tu goat pricu na papiru, a bukvalno svako ko je odgledao nekoliko meceva zlatnih dana k1 zna da u ono vreme ne bi mogao ni da dodje do borbe za pojas. Bas cinjenica da bi ga onakav Badr verovatno dobio da nije doslo do povrede je prilicno slikovita. Za Pereiru mi je realnije da predje na MMA, trbuhom za kruhom, vec je u nekim godinama kada nema jos puno prostora za taj korak. Inace je bas strasno napredovao od dana kad su ga s pola gasa odradjivali Levin, pa cak i Wilnis.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:

AAAAAAAAAAAAAA, wtf !?

Vieira izgubio submisijom od Hernandeza. Ovo je mozda najveci upset u poslednjih 2,3 godine...

 

Jeste baš veliki upset, s obzirom kakavu reputaciju ima Vieira u BJJ svetu. Ali treba reči da je ulogu sigurno odigrao i tok borbe. Tuko ga je Hernandez kao magarca pre toga submissiona. Rodolfo je bio več na pola mrtav

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2021 at 1:42 PM, SteveFrancis#3 said:

Ovaj Rico je jedna od vecih, ako ne i najveca prevara kik-boksa poslednjih x godina. Boli ga paja, vec trista godine je sampion, konkurencija mu slabija prakticno iz iventa u ivent. Nije los borac, ali kad se setis kakve su legende nosile pojas pre njega, ne mozes da se ne smoris. Tuzno je kako danas izgleda teska kategorija. Ne znam zasto Opacic do sad nije dobio poziv za Glory, ionako imaju naslaganu gomilu indijanaca medju teskasima.

Kickbox kao sport, od totalnog izumiranja, odvaja samo to da jedan Holandjanin mnogo uspe u MMA. A da to nije neki Overeem case, jer je Reem izvrsio traniziciju u vreme K-1 bitnosti, i nije nikad bio miljenih same holandske nacije.
Dobije li MMA popularnost u Holandiju, moze polako kikbox da se gasi kao sport.
Ali i bez toga ce taj sport postati na svim nivoima ameterski.

Za cime ne bih ni zalio. Ako ne racunamo aikido, koji mu dodje nesto kao astrologija (kvazi nauka), kickbox mi je najgluplji borilacki sport. I postoji razlog zasto je bitan samo u Holandiji i sporadicno samo u jos nekim nacijama. Dobro popularan je i u Srbiji dosta, pogotovo u odnosu na ostale borilacke vestine. Ali u Srbiji je mega popularan i aikido, dok nigde druge nije. Srbija za borilacke vestine je relevantna samo za glupost...
 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Andrei said:

 

Da li bi mogao ovo da mi objasniš, molim te?

 

U zadnje vreme je moderno pljuvati aikido.

 

Meni su najsmešnija dva razloga, zašto je aikido kao fake martial art. Neki kažu, pa stavi nekoga iz aikida protiv MMA borca, pa češ videti dal može da se odbrani. Što je naravno glupost. Pošto i od ostalih martial artsa, jedan če se pokazati bolje od drugih, pa to ne znači da je onaj slabiji fake.

 

Druga stvar je da oni koji se bave aikidom, precenjuju svoje mogučnosti in real life, pa ih tako neko izbode. Isto glupost. A kickoboxeru se nemože desiti da preceni mogučnosti, pa mu neko izlupa glavu štanglom?

 

Bottom line je da je u tim zajebanim situacijama na ulici uvek bolje pobeči šta god ti znao. A da ma neko stera u čošak gde nema bežanja, opet bi radije znao malo aikida, nego ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

U zadnje vreme je moderno pljuvati aikido.

 

Meni su najsmešnija dva razloga, zašto je aikido kao fake martial art. Neki kažu, pa stavi nekoga iz aikida protiv MMA borca, pa češ videti dal može da se odbrani. Što je naravno glupost. Pošto i od ostalih martial artsa, jedan če se pokazati bolje od drugih, pa to ne znači da je onaj slabiji fake.

 

Druga stvar je da oni koji se bave aikidom, precenjuju svoje mogučnosti in real life, pa ih tako neko izbode. Isto glupost. A kickoboxeru se nemože desiti da preceni mogučnosti, pa mu neko izlupa glavu štanglom?

 

Bottom line je da je u tim zajebanim situacijama na ulici uvek bolje pobeči šta god ti znao. A da ma neko stera u čošak gde nema bežanja, opet bi radije znao malo aikida, nego ništa.

:classic_smile: pozdrav

Nisam doduše mislio na Aikido kao veštinu za samoodbranu u RL ili kada bi ubacio aikidoku u kavez,ne daj Bože...

Mislio sam na to da BB kaže da je to kvazi veština -uopšte - pa sam ga zamolio da mi samo to razjasni.

Edited by Andrei
zarez
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to su samo demonstracije veštine ... Maltene kao forma u Tekvondu ili Kata u karateu, znači samo fingiranje - nešto slično imate i u džudou, rvanju etc.

Treba ih posmatrati samo kao takve - demonstracije - lomljenje cigala i dasaka... :classic_smile:

Mene je zanimalo samo zašto mislite da je Aikido kao veština - loš.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Jeste li vi gledali Ljubu Vračarevića? Meni je ono smiješno bilo. Isto tako oni Japanci što prave demonstracije, napadne pet ljudi nekog đeda, on ih pobaca kao peciva, padaju kao u trash filmovima. Više vjerujem kečerima nego njima.

 

Pa isto bi tako neko mogao na primeru trenera diega sancheza zaključiti da je mma prevara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...