Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Da, slažem se. U Prideu je Fedor bio najbolji. Samo se za razliku od njega Stipe nije tukao protiv gomile komičnih likova.

Mislim da je ovo prvi put da vidim argument da je Fedor imao jaču konkurenciju.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da je Fedor ultimativni gotivac, neko ko nas je sve uveo u ovaj sport, i ukazao nam da ovo nije divljacki sport. On i Minotaur pre svega, pa onda Mirko... I koliko god da je impresivno to koliko dugo je bio bez poraza.
Stipe ima jaci  rezime.
A i Francis-ov record je mnogo zajeban.

Romantika na stranu, Mirko, Minotaur i Coleman su jedini ozbiljni borci koje je pobedio Fedor, ako se to poredi sa onime kakvi su sad borci.
Mnogo je to napredovalo.
A i Mirko, Minotaur i Coleman, nisu bolji IMHO ni od jednog Curtis Blaydesa.

 

3 hours ago, djole said:

Mnogo me nervira Ngannou : D

 

Moraću za drogoša Jonesa da navijam jbt...

Dobar lik je i mukica Francis. I iznenadjujuce inteligentan je.

Postoje naznaka nekih frustracija u njemu, ali s obzirom na to kakav je zivot imao, za sveca je.
Ne prodje covek kroz te muke a da mu se ne nakupi neki gnev. 
On je u sustini dobar lik, cak i dobrica.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Svi smo to počeli gledati radi Pridea. Ali kad sad pogledaš te borbe, bilo koga od te trojice, možeš vidjeti hrpu cirkusanata kako puše batine ili poluge. 

Sva trojica su legende ovog sporta, Mirko vjerojatno jedan od najatraktivnijih ikada, ali postoji razlog zašto nisu s dominacijom nastavili i u UFC-u. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ma nema sta da trazi ni prime Mirko protiv danasnjih borac. 
Mislim otisao je, probao je. Ajde da kazemo da nije bio na svojih 100%, neka je bio na 80%.
Popijao je batine od onih koji nisu ni sam vrh.

Ponovo, sve nostalgije na stranu, najbolji teskasi svih vremena su Stipe, Cain, DC, Ngannou. Fedor moze tu da dodje u pricu sa JDS-om.
Fedor bi svakog od njih mogao da dobije na to svoj ludilo, i na svoj overhand. Da se razuemo. 
Ali Fedor da se bori sad u ovom UFC-u, to bi bilo 2 pobede pa poraz, 2 pobede pa poraz.

Mirko nivo su Sakai, Harris.


Mnogo dozvoljavamo emocijama i nostalgiji da nas zavaravaju.
Prisecao sam se pre neki dan K-1 meceva. Ja sam K-1 vise obozavao i od Pride-a. Ali ono je smehtres od kvaliteta.
Nakon sto sam mnogo meceva odgledao sad, i nakon empirijskog znanja, pre svega boksa.
Ono je smesan nivo. Seljacko boksovanje.

Tako ce i za 10,15 godina trenutni borci biti inferironi u odnosu na ono sto predstoji.

Za 15,20 godina, kad su budu formirale nekakve top10 goat liste, tu ce mozda samo da ostanu Jones i Khabib. GSP verovatno i nece, jer ce bas naici likovi koji su rich GSP.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne može Fedor u nikakvu priču. I on je dobio batine od prosječnih likova, otišao u Strikeforce i onda i tamo dobio batine, ja mislim. Samo što je Fedor u UFC došao u primeu, za razliku od Mirka koji je već bio u padu. Njega je nokautirao Schaub jbt. 

Link to comment
Share on other sites

Od 2003. do možda negde 2008/9. Fedor jeste bio najbolji HW.

Ne treba zaboraviti da je Tim Sylvia u to vreme, u dva navrata (2003 i 2006-07)  bio UFC HW champion. A pored njega to su bili i Ricco Rodriguez (2002-03), Frank Mir (2004-05), Andrei Arlovski (2005-06), Randy Couture (2007-08), Antonio Rodrigo Nogueira (2008) i Frank Mir (2008-09).

 

Međutim, to je neko prošlo vreme i ja ne volim ta poređenja u fazonu ko je G.O.A.T. ...

Sve te priče o (HW) G.O.A.T.-u su, u suštini, glupost. Možda ima smilsa govoriti o tome kada je reč o boksu (npr. Muhammad Ali) jer već ima tradiciju od preko 100 godina. S druge strane, MMA je još uvek veoma "mlad" i još uvek "raste", i tek će tu biti svega i svačega u narednim godinama/decenijama...

 

 

3 hours ago, Ace Rimmer said:

I Fedor je već bio potrošen kad je došao u Ufc. Teško usporedivo, možda im je bilo komfornije u ringu nego kavezu.

Misliš u Strikeforce (nikad nije bio u UFC-u)

 

 

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

Naravno, znamo koliko ga UFC ne podnosi kao šampiona

Da, kakav je osmeh Dana imao danas, auuu... Ovaj put je pocrveneo ali od sreće 😆

 

A što se tiče Lewis-a, Dana je već najavio u fazonu "ako neće Jon, onda će Lewis" (+ rekao je da Jones treba da pobegne (od Fancisa) na 185). Naravno, to su sve pokušaji da ga trigeruje (što je, sudeći po Jon-ovim reakcijama, uspeo).

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, threepwood said:

Jones zatrazio raskid ugovora od UFC-a. Hoce da se bori u drugim organizacijama 😄

Ne zameram mu puno sto se uprpio, ne bih ni ja stavio glavu na panj protiv Francisa bez sto milki...

Pa naravno da za borbu koja bi bila zlatni rudnik želi pare. Treba ući u ring sa 20 kg težim Ngannouom bez da to naplati? 

Link to comment
Share on other sites

Tu je UFC kriv, sta su radili koji kurac godinu dana od kada je napustio LHW.
Trebali su vec da spreme datum i promo za taj mec, snima obe varijante, ako pobedi Francis i ako pobedi Stipe..
Jon kaze da je nabacio kilazu, da nece kao Izzy da bude znatno laksi.
I ta borba je sigurno najveca ili 2 najveca borba (posle Konor vs Dustin) ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta mnogo da dokaze Jones i da postigne, a moze mnogo da izgubi, i zdravstveno i statusno.

Normalno je da trazi barem 20,25 miliona za taj meč. 

 

Ima svoj ugao gledanja i Dana. Ako neko moze da mu sruši hajpčinu oko Francisa, to je Jones. I sad treba nekog mnogo da plati da bi mu roknuo zlatnu koku. Lepo kaze DC, Francis je to sto u mainstreamu menja znacaj UFC teskasa. On je UFC-ov Tyson.

Preintezivno je gledanje njegovog meča. Ja mozda taj mec ne bih ni gledao. 

Dana jos jednom ostri olovku da drugima nacrta da je on boss, i da je spreman kratkorocno da izgubi, samo da ne doveo nekog do pozicihe jace od njegove. 

Borbe po Bliskom Istoku su napravljene da se podizannem Khabiba spusti leverage Conoru. DC je stavljen neformalno za kapitena UFC rostera, pundita itd, samo da se spusti Jones.

I prema svakom bi takav bio Dana. 

Truo, al opak biznismen, i jako vredan lik. Voli to sto radi, zato je i uspesan ovoliko.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Francis moze da se proda mnogo dobro. Conor pa Izzy i on, toliko je jak. Jaci mozda od Jonesa. Iako nije, ima potencijala da naraste.

Jones je ubio sve svoje sanse da ima taj ogroman status za ppv, barem blizu Conora.

Malo ljudi gravitira ka njegovom karakteru, ispucao je sve sanse. Ja kao njegov nekadasnji fan sam ostao samo na tome da je najbolji svih vremena, ali mrsko mi je da vidim kakav je lik. 

Prema Conoru se gravitira jer ekstremno mami taj njegov contrast douchebag-a i jednog zapravo good guy-a koji je predusretljiv prema svakoj osobi i ima dobre gestove. Trigeruje te ta zelja da se ceka i dokazuje da je zapravo dobar lik sa puno empatije. Jones je zao lik, douchebag bez empatije, bully.

I to zaliva nekim cringe festovima, suvisna dokazivanja preko twitteta, lejm izjave, Izzy mu je dupe pomerio. Urnisao ga je kao neku srednjoskolsku curkicu koja popizdi i krene da histerise, a posle 2 sekunde kaze "super sam, ne dotices me"

Ne prolazi to kod fanova, bili oni casual ili hc.

A imao je jako dobru polaznu tacku. Ekstremno talentovan, sampionski karakter na nivou Jordana. Beskrajno mocna alpha male aura. Cak je i bio good looking fella. Sad su ga sustigle sve te noci ludovanja.

U sustini on je Jordan. Samo sto NBA zastiti Jordana, a UFC, i Dana te iskoriste, pa iskoriste tvoje sranje kako bi eventualno imao sto losiji polozaj u odnosu na njih, i kako bi dao drugima do znanja. "Eto, ni Jones ne moze da se kurci sa nama, iako je UFC tu gde jeste najvise zbog njega i Conora".

 

Potrebna je jos jedna dobra organizacija, ovako je sve ovo monopol. Jeste zanimljivo i spektakularno u okviru tog monopola, ali jeste monopol.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Nema sta mnogo da dokaze Jones i da postigne, a moze mnogo da izgubi, i zdravstveno i statusno.

Normalno je da trazi barem 20,25 miliona za taj meč. 

 

Ima svoj ugao gledanja i Dana. Ako neko moze da mu sruši hajpčinu oko Francisa, to je Jones. I sad treba nekog mnogo da plati da bi mu roknuo zlatnu koku. Lepo kaze DC, Francis je to sto u mainstreamu menja znacaj UFC teskasa. On je UFC-ov Tyson.

Preintezivno je gledanje njegovog meča. Ja mozda taj mec ne bih ni gledao. 

Dana jos jednom ostri olovku da drugima nacrta da je on boss, i da je spreman kratkorocno da izgubi, samo da ne doveo nekog do pozicihe jace od njegove. 

Borbe po Bliskom Istoku su napravljene da se podizannem Khabiba spusti leverage Conoru. DC je stavljen neformalno za kapitena UFC rostera, pundita itd, samo da se spusti Jones.

I prema svakom bi takav bio Dana. 

Truo, al opak biznismen, i jako vredan lik. Voli to sto radi, zato je i uspesan ovoliko.

 

 

 

Ne znam, mislim da se malo precenjuje to kalkulisanje, ili ako je stvarno tako da je to neviđeno trulo. Pričam iz ugla Dane. Ako se Jones stvarno usrao, to je drugo. Na primer, skroz razumem da na sve načine pokušavaju da izbegnu da npr. matori borac koji nije podložan za marketing uzme diviziju, ali jbt Ngannou - Jones je nešto što SVAKO trenutno hoće da vidi (dobro, ja mislim da pre svega ako Stipe želi rematch da prosto mora da ga dobije). Ko želi da gleda da se sad Ngannou ređa na realno nebitnim protivnicima? Ok, meč sa Lewisom naravno ima smisla zbog tog prvog meča, ali pitanje da li i sam Lewis veruje da može sad da dobije to :D Verovatno se ni on ne bunio da se Jones i Ngannou bore :D

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:

Nema sta mnogo da dokaze Jones i da postigne, a moze mnogo da izgubi, i zdravstveno i statusno.

Normalno je da trazi barem 20,25 miliona za taj meč.

 

Slažem se, nema šta mnogo da dokaže a može mnogo da izgubi. Slušao sam Bispinga, navodno mu je DC rekao da je na oko 5 miliona po borbi. Jones vs Ngannou bi bila najveća HW borba/atrakcija u istoriji MMA. Jones apsolutno ima pravo i treba da zahteva više. U suprotnom, treba da se povuče.

 

 

4 hours ago, BattleBender said:

Francis moze da se proda mnogo dobro. Conor pa Izzy i on, toliko je jak. Jaci mozda od Jonesa. Iako nije, ima potencijala da naraste.

 

Dugoročno gledano, mislim da Francis može da postane ubedljivo najveća zvezda/atrakcija. Uslov za to je da nastavi da nokautira: ako naredne 2-3 odbrane titule budu expresnim nokautima - eto "MMA Tajsona"...

 

S druge strane, Conor ako izgubi od Dustina - to je to, on je prošlost (na njega više neće moći da računaju kao na "zvezdu br. 1").

 

 

 

Edited by Senn
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, djole said:

 

Ne znam, mislim da se malo precenjuje to kalkulisanje, ili ako je stvarno tako da je to neviđeno trulo. Pričam iz ugla Dane. Ako se Jones stvarno usrao, to je drugo. Na primer, skroz razumem da na sve načine pokušavaju da izbegnu da npr. matori borac koji nije podložan za marketing uzme diviziju, ali jbt Ngannou - Jones je nešto što SVAKO trenutno hoće da vidi (dobro, ja mislim da pre svega ako Stipe želi rematch da prosto mora da ga dobije). Ko želi da gleda da se sad Ngannou ređa na realno nebitnim protivnicima? Ok, meč sa Lewisom naravno ima smisla zbog tog prvog meča, ali pitanje da li i sam Lewis veruje da može sad da dobije to :D Verovatno se ni on ne bunio da se Jones i Ngannou bore 😄

Uf, mnogo je tu kalkulacija. Khabib GSP meca nije bilo zbog Dana-e, ne zbog nekog od njih dvojice. Naravno Dana je vest da u medijima to izgleda drugacije. Dana nije hteo da GSP dodje odradi jedan mec, pokopa mu Khabiba (leverage protiv Conora, srusi undefeated record koji se prodaje muslim Svetu), i ode. Dana bi tu ispao ovca, koja je omogucila GSP-da pokusa neki challenge iako je godinama neaktivan.

Ima svoju dinamiku i Jones - Ngannou. Jones i Dana vec dugo nemaju dobre odnose, a Dana zna da Jones moze da se povuce posle eventualne pobede protiv Francisa. Sada kada nema DC-a, posle Francisa Jones nema nijedan veliki prize fight. Ne zato sto su slabi protivnici (Blaydes je zajeban, ali i Derrick) nego bi sve to bilo upola posle Francisa. Ima smisla da se Jon povuce skroz, a Dana ne zeli da mu se neko trijumfalno povlaci tako sto ce da mu unisti neku zlatnu koku. Francis sa druge strane je od onih boraca "daj mi ih sve" (imho, 2 meca viska je castio ufc posle prvog meca sa Stipeom). 

 

Ne plasi se Jones Francisa ko Francisa, i da l ce da popije i on neku bombu. To je lepo rekao i DC. On je odraso sa onom bracom ludacima, to naviknuto na zverine.

Jednostavno shvata da je mnogo vise trebalo da zaradi u karijeri. Najmladi sampion, goat, 15 pobeda zaredom, senzacija... I nije prosao najbajnije finansijski. 

Jos ima taj balast da se od njega ocekuje uvek dominantna pobeda.

Zna dobro Dana da postoji jedan vrlo realan scenario (uz nokaut Francisa najverovatniji) a to je Jones-esque pragmaticna pobeda na poene. Sirovo koriscenje fighting IQ-a(najbolji u sportu). Francis mu izgubio a ponovo se prica kako Jones nije leteo po kavezu, bacao 27 lakta. Jones ima ogroman pritisak (15 title fighta zaredom). Svakim mec ulog mu je veci.

I tu je Dana ispusio. Francisov hajp ubijen, Jones pobedio ne nacin na koji svi obozavaju, postoji sansa da se povuce, nista nisi dobii samo si upisao poraz Francisu i time sjebo taj hajp.

A sa druge strane borci miraju da budu mudri sa borbama. Na tim nivou svaki mec je kao sezona u nekm drugom sporu. Jedan nec godisnje. Jos zajebanije, poraz i cao, ajde 3 stepenika nize, da pomovo prelazis 3 prepreke. Kultura fanova, joa vuce korene bojserskih navika, gde lmsvako malo ima 30-0, i poraz a je manje. UFC je druga prica, mbogo je tesko praviti winning streak-ove kad se jednom popnes u vrh.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...