Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

5 minutes ago, Ne sam Safete said:

Stefan, zato sam pripremio kisobran 

 

Slicno kao i Zagora zbog nekadasnjeg umjeca, cekao bih ga zbog fizikalija jos jednu sezonu... Ako ikada proigra, bice to brutalnos'

 

Paige je tek skontao gdje je dosao

 

 

Nemam ja ništa protiv nijednog od Jankovića. Nikola bi po meni mogao da bude još korisniji na 4.

 

Pejdža ne znam šta da mislim. Ako je on rad da ostane, a plus ima ugovor, onda nema tu šta da se  priča. Jako me brine što nije pokazao napredak u drugom delu sezone, šta više. 

On i Jaramaz su jako skroman par na kecu, to baš onako mid-level, ili čak ispod, čak i uza uslove EC/ABA.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Oprostio se, kako sam rece, od sezone ne i od KKP 

 

_________________________

 

Umjesto jednog igraca, odabracu nekoliko za predstojecu sezonu. Spremio sam i kisobran 🙂

 

Paige, Jaramaz, Vanja, BanDJa, Rade, Jankela... Ostavio bih naravno i malog Trifu, Pecarskog i Tanaskovica, neka setaju medju 14-15 odabranih. 

Ovo sve ako cemo(a hocemo) igrati EC

 

Nije ti se dojmio Ali? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

On i Jaramaz su jako skroman par na kecu, to baš onako mid-level, ili čak ispod, čak i uza uslove EC/ABA.

Paige vam ne igra keca jos od dolaska Renfroea. Ono sto pod Trinchieriom igra je cisto na dva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

 

Nemam ja ništa protiv nijednog od Jankovića. Nikola bi po meni mogao da bude još korisniji na 4.

 

Kako tačno?

 

Fizički bi dominirao nad protivničkim četvorkama, te bi to moglo i te kako da znači u skoku. To je siguran plus.

 

Sa druge strane, nije u stanju šutem da raširi odbranu, da povuče ili uopšte učestvuje u tranziciji, niti da napadne driblingom -- karakteristike koje uglavnom poseduju modernije četvorke.

 

Snagu bi mogao da koristi u post igri, ali mu to nije jača strana. Čini mi se da ima nisku realizaciju kad treba da poentira iz okreta ili nakon komplikovanijih pokreta. Mnogo je ubojitiji iz pika.

 

Nije nešto specijalno brz lateralno, pitanje je šta može da odbrani u odbrani 1 na 1 (ako protivnik igra small ball), a i koliko je pokretna odbrana sa njim i još jednom peticom.

 

Ja bih protiv njega uvek furao small ball. Rešetao ga i zaobilazio u napadu (npr, Perperoglu bi mu haos napravio), a u odbrani uvek imaš mogućnost da napraviš faul + nije sofisticiran napadač pa da lako rešava brza udvajanja ili da se diže iz različitih pozicija na obruč.

 

Njega baš vidim na petici, eventualno ponekad na četvorci, kad treba da se brani neko teži i jači. Dovoljno je snažan, a i više nego pokretljiv za peticu, dobro se snalazi u piku, dobro gradi i skače.. Sad sve to treba unaprediti, ali to mu je pozicija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

Kako tačno?

 

Fizički bi dominirao nad protivničkim četvorkama, te bi to moglo i te kako da znači u skoku. To je siguran plus.

 

Sa druge strane, nije u stanju šutem da raširi odbranu, da povuče ili uopšte učestvuje u tranziciji, niti da napadne driblingom -- karakteristike koje uglavnom poseduju modernije četvorke.

 

Snagu bi mogao da koristi u post igri, ali mu to nije jača strana. Čini mi se da ima nisku realizaciju kad treba da poentira iz okreta ili nakon komplikovanijih pokreta. Mnogo je ubojitiji iz pika.

 

Nije nešto specijalno brz lateralno, pitanje je šta može da odbrani u odbrani 1 na 1 (ako protivnik igra small ball), a i koliko je pokretna odbrana sa njim i još jednom peticom.

 

Ja bih protiv njega uvek furao small ball. Rešetao ga i zaobilazio u napadu (npr, Perperoglu bi mu haos napravio), a u odbrani uvek imaš mogućnost da napraviš faul + nije sofisticiran napadač pa da lako rešava brza udvajanja ili da se diže iz različitih pozicija na obruč.

 

Njega baš vidim na petici, eventualno ponekad na četvorci, kad treba da se brani neko teži i jači. Dovoljno je snažan, a i više nego pokretljiv za peticu, dobro se snalazi u piku, dobro gradi i skače.. Sad sve to treba unaprediti, ali to mu je pozicija.

 

1. On je na 4 brutalan skakač, na 5 se muči i u tom segmentu. 

2. Igra leđima ista stvar. Što se tiče širenja, em što to nije baš obavezno, em što je u KLSu šutirao trojke 7-4 i dao nagoveštaj da može da ostvari napredak u tom pogledu. Ne bi bio ni prvi ni zadnji igrač koji lakše šutne  trojku, nego bacanje.

3. Odbrana - solidno se kreće, baš neke ultra-light šuterske četvorke bi teško branio, ali bi isto tako dominirao u skoku i plus mogao da ih napadne leđima. Osim toga, nije nosioc, za tih 17-18 minuta bi moglo da se gađa ko mu od protivnika odgovara.

 

Ne kažem ni ja da će to sigurno da uspe, ali ako bi uspeo da se izgura to igranje četvorke, njegov domet bi bio neuporedivo veći, nego što ga ima na 5. Uostalom, bar 80% karijere je proveo na 4. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

Tako da, to mi ostaje misterija.. Koliko je Trinki u stanju da skocka defanzivu i da ima kontrolu na toj strani terena. KKP je u ovoj seriji ubacivao manje više sve, pa čak i u veoma bitnim trenucima -- ali nije uspevao da napravi bilo kakvu prednost, jer odbrana curi na sve strane.

Ne vjerujem da je u pitanju bilo do Trinkija toliko koliko do nediscipline u odbrani pojedinaca, neki izvrsavaju taj defanzivni zadatak uredno, dok drugi brljaju i uvode u probleme ove ostale najcesce Zagorac i Vanja, ovaj prvi jer oce da glumi nekog switch defanzivca ovaj drugi jer je uglavnom pogubljen kad su defanzivne rotacije u pitanju. Nije trebalo da se pomaze sa prvog pasa, a to su ova dvojica radila skoro stalno.

 

Zvezda je tokom serije uzela 50 suteva vise za 3 nego za 2 i dala preko 50 trojki uz sasvim dobre procente (ne 50% ko u ABA al oko nekih ~40 sigurno) i u tom je bio kljuc serije, kad se pogadja dobro za 3 dobija se, kad se promasuje gubi se, nema tu nekog prevelikog game plana ni skautinga oko ekipe, Partizanu cak ni ona prva utakmica kad su odlicno sutirali za 3 nije pomogla da dobiju bas zbog nediscipline u odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Poodle Care said:

Pejdž ima ugovor za narednu sezonu.

 

X, Ali, Trifa

X, Pejdž, Jare,

X, Si, 

X, Zagor, Peca,

X, Nikola, Tanas,

 

Lendejl i Vanja prodaje, Gagić istek ugovora, Stefan kraj pozajmice.

 

Ovo mi deluje bas tanko...

 

Jedino ako su ovih pet "X"-eva igraci od 250-300K, a i tada...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, Del Piero said:

Paige vam ne igra keca jos od dolaska Renfroea. Ono sto pod Trinchieriom igra je cisto na dva.

 

Naravno, ali to mi više deluje kao neko iznuđeno rešenje, nego neka ozbiljna ideja. Uostalom, šta smo dobili time? Bukvalno ništa, jednako bled na 2, kao i na 1.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

Naravno, ali to mi više deluje kao neko iznuđeno rešenje, nego neka ozbiljna ideja. Uostalom, šta smo dobili time? Bukvalno ništa, jednako bled na 2, kao i na 1.

Rekao bih da ste dobili ipak nesto, njemu vise odgovara da igra od lopte, u nekoj kretnji, nego da organizuje napad, obzirom na losu kontakt igru i slab pregled iste. Niste dobili nista epohalno, ali to je vec do njegovog kvaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goofy said:

 

Ovo mi deluje bas tanko...

 

Jedino ako su ovih pet "X"-eva igraci od 250-300K, a i tada...

Ja bi isao na jos slabiju varijantu.

X, Ali, Trifa

X, Jare

Sy, Zagor

X, peca

X, Jankovic, Tanas

 

S tim sto bi sva 4 pojacanja morala da budu pojacanja u pravom smislu (bolji igraci od brke, Vanje, Jankovica i eventualno neko u rangu Jock-a)

 

U toku sezone bi video sta fali i doveo combo 2/3 ili 3/4, a Trifa i Tanas naizmenicno

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, uini said:

zašto jaramaza stavljate na SG? on je jović type play sa ne toliko sjajnom odbranom ali boljim šutem

 

Uh, daleko je on od Jović type igrača, nema ni približan court vision, dodavačke sposobnosti, organizaciju igre, IQ... On je pre neki Nedović za siromašne, kombo zujalica, slasher sa moćnim prvim korakom i dobrim atleticizmom, mada nema toliki napadački potencijal, al' ima veći defanzivni.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Jovic type? Po cemu?

 

po konstituciji i makar mogućnosti da igra difens plus razigrava. 

 

jović ima bolji court vision, kao što kaže guru ali lošiji šut 

 

upravo ulazi u te neke godine kada je jović počeo da pokazuje potencijal 

 

svakako igrač kojeg bih birao u odnosu na jovića ako gledamo dugoročno a ne samo na sezonu ispred. 

 

Edit meni je jaramaz na sg skoro beskoristan 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Jovic i Jaramaz su po stilu igre totalno suprotni igraci, bar za mene. Jovic je dosta strpljiv igrac, fenomenalan dodavac, pnr igrac, vrhunski pregled igre, pravi floor general. Jaramaz je vec opisan, poredjenje sa Nedovicem je dobro, on je stalno u nekoj brzini, vise slasher, sut mu je dosta upitan, ne bih rekao da je bolji od Jovicevog. Jaramaz nikad nije bio dobar suter, u ovom finalu jeste sutirao dobro, i to vrlo lep skok sut, ulazio je nogama odlicno u sut, ali da ga vidimo u nekom vecem uzorku pa da pricamo. Moguce da ga je popravio, ali kao sto sam rekao premali uzorak.

Sigurno zanimljiv igrac, fizikalije odlicne, ima herca, samo mi ne pase poredjenje sa Jovicem kada se radi o stilu igre. Za Jovica se i u Slogi znalo da je sjajan dodavac, nije on to postao u Radnickom/Zvezdi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Po konstituciji još i nekako, al' po stilu igre su baš različiti:  Jović je klasičan pass-first, racionalni, tri put meri jednom seci plej, koji čini saigrače boljima, dok je Dzeri pak izrazito agresivan, na momente i bezglav kombo, podeliće on i neki pas, ali neuporedivo više gleda koš i napada prodorom kada god mu se ukaže prilika. I meni deluje logično da ga Partizan zadrži, al' ne kao primarnog ball handler-a u petorci, nema on kapacitet da vodi napad ozbiljne ekipe, mnogo je bolji u ulozi nekoga ko menja ritam, unosi energiju i agresivan je po koš.

 

EDIT: Kasnim, Del Piero već otkucao nešto slično.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...