Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Пре 3 дана - Recent Lakers rumors are that Kyle Korver will consider signing with Los Angeles now that he has been waived by the Phoenix Suns.
 
 
  Miki, vredece nam Korvelier. Takva haubica koja istrcava iz blokova (doduse sve sporije) uvek posluzi na nekom manjem uzorku. 
Link to comment
Share on other sites

nikako mi be ide u glavu kako ce russ i harden da funkcionišu zajedno. da mi je neko rekao da smislim par najnekompatibilnija bekova, verovatno bih napisao njih dvojicu.

ako nema loptu, vesbruk je totalno beakoristan. brada je najveci bolhoger u ligi. kakve ce oni napadacke setove da igraju, jedva cekam da vidim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, delgado said:
Пре 3 дана - Recent Lakers rumors are that Kyle Korver will consider signing with Los Angeles now that he has been waived by the Phoenix Suns.
 
 
  Miki, vredece nam Korvelier. Takva haubica koja istrcava iz blokova (doduse sve sporije) uvek posluzi na nekom manjem uzorku. 

Gde nalazis ovo? Jos pre 3 dana. 

Ja sam video juce da se ocekuje da potpise sa 76ersima. 

Btw, vama je ostalo jos jedno mesto. Ne znam da li cete ga potrositi na Korvera ili cekate Igija. Ne moze oba.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:
Пре 3 дана - Recent Lakers rumors are that Kyle Korver will consider signing with Los Angeles now that he has been waived by the Phoenix Suns.
 
 
  Miki, vredece nam Korvelier. Takva haubica koja istrcava iz blokova (doduse sve sporije) uvek posluzi na nekom manjem uzorku. 

Ma kakvi, puni smo tu. Igi i to je to, cepamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da se osvrnem na Kelte sad kad ih niko ne spominje he he. 

 

Prilično sam razočaran sezonom, baš me drzala euforija da mozemo daleko ali to prosto nije bio tim, previse, previse oscilacija i nekonstantnosti u igri na obe strane terena i krah na kraju. Ove 2 godine od dolaska Haywarda i Kajrija na zalost odlucila je vrlo ruzna stvar- povreda Gordona. Ima tu jos stvari koje nisu bile dobre ali jedan od prelomnih trenutaka je na zalost dosao na samom pocetku ovog mini ciklusa. Vratio se Gordon ja terene ali je tek role player, igrac za rotaciju koji dosta kosarkaskih koraka mora da napravi iz pocetka. 

 

Iz ove perspektive, isto mislim o odlasku Kajrija kao sto sam mislio i kad je dosao- zelis svoj tim, eto ti ga, imas u Bostonu (skoro) sve pa se pokazi. Napisah i tad, ako odluci da ode, i nije za nas. Na zalost prve sezone kod nas je propustio PO, ovu regularnu sezonu je odto trenutka šišanja bas bas odigrao dobro. Izgubili smo njegovim odlaskom igracki ali smo izgubili i lika koji je magnet za druge all-star igrace. Pozitivno je sto nam u timu nije vise lik koji zanoveta. Rekao bih da nam je igracki vratio ono sto smo dali za njega. 

 

I ovim dolazim do dela o Aingu i njegovom skupljanju aseta te pretakanju istih u kvalitet. Usao je Boston u rebuild trejdom sa Bruklinom. Tankovalo se za draft 2014 i odatle se pokupio Smart. Isla je prica da je taj draft jednak onom iz 2003. i da vredi. Iz ove perspektive, dobili smo solidnog igraca, ok startera ili sestog coveka, sto je sasvim ok. Pisao sam pre neki dan o 2016. pa da se ne ponavljam. Na draftu 2017. je uradjen ok posao, Tatum je super i mada imam zamerki na njega, biće on ok. Robert Williams je isto ok, nadam se da je ove sezone spreman da istupi. 

 

Ipak, svih ovih godina su se pokazale neke stvari. Boston nije atraktivan kao LA ili NY, sto nije nesto novo, te all star igraci nece doći tek tako, makar ne top10 igraci lige. Mozda je ipak samo splet okolnosti ali, uz ogradu da ne zelim da unizim all star igrace koji su potpisali kao FA za nas, ipak nisu potpisali igraci koji sami okrecu fransizu, uslovno receno. Imajuci to u vidu, mozda je moglo drugacije. Mozda i nije. Trejdovani su all star igraci u poslednjih 5 godina a Boston je cuvao asete. Opravdano ili ne, ne znam, nisam pametan. Evo par imena koje nismo doveli a sigurno smo imali aseta za takonjega nesto:

-AD: Kidnapovan

-Lenard: pricao je da zeli LA. Pricalo se da SAS zeli all stara. Verovatno Irvinga. Mozda je moglo Al+Brown. Verovatno i ne, ali smo mogli mi da budemo moozda Toronto 2019. 

-PG je isto pricao da zeli LA. A onda produzio. Nek i to bude za nauk, kao i okolnosti koje su Torontu donele titulu da nekad treba platiti i posteno, ne moze se uvek bolje proci. 

-Batler. Hm, ne znam. 

 

Predugo se okleva da se krene ka tituli. Pricali su, makar navijaci, da zele nekad Durenta. Cime da ga primamimo? Treba biti i hrabar a ne uvek samo rezervisan, ne moze uvek na sigurno da se ide. Koji top 5 ili 10 igrac bi sad mogao u Boston? Kako? Liga otvorena posle ko zna koliko godina, a opet ima mnogo boljih ekipa jer nismo u poziciji, svojom, ali ne u potpunosti, krivicom, da istupimo a godinama gomilano asete. 

 

Da se razumemo, ne mislim da je Boston propo. Mislim da smo mozda mogli da se ustalimo kao top kontender, ali ne samo radom ovog leta. Ovog leta smo sanirali koliko-toliko stetu. Potpisali smo all-star igraca na jedinici. Meni je Kemba ok potpis, plejevi igraju sezone zivota kod Stivensa, ne sumnjam da ce biti dobar, ali ovog leta smo najbolji roster mogli da slozimo ako produzimo svoje igrace a mi to nismo mogli. Nismo mogli ni da trejdujemo za ozbiljno ime. Pokupili smo sta smoje mogli- Kantera za dzabe. I to je to. 

 

Uzdamo se u Stivensovu magiju, u Tatuma i..cuvamo asete. Ne znam do kad. Ponavljam, jesmo potpisivali all-star igrace, jesmo trejdovali za Kajrija, ali nedostajalo je malo vise hrabrosti. Silni aseti su nam donei stabilnost, takmicimo se.  To je bitno. Ali za prsten ce, izgleda, biti potrebne i drasticnije mere. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dee jay said:

nikako mi be ide u glavu kako ce russ i harden da funkcionišu zajedno. da mi je neko rekao da smislim par najnekompatibilnija bekova, verovatno bih napisao njih dvojicu.

ako nema loptu, vesbruk je totalno beakoristan. brada je najveci bolhoger u ligi. kakve ce oni napadacke setove da igraju, jedva cekam da vidim

Naidjoh na zanimljiv tekst na ovu temu

 

"Naime, postoji veliki broj zaljubljenika u NBA ligu koji smatraju kako Vestbruk Harden ne mogu zajedno funkcionirasi, te se pitaju kako će se Vestbruk uklopiti u sistem Majka D'Antonija. No, s druge strane se postavlja pitanje – kakav sistem? Roketsi su prošle sezone uglavnom igrali košarku s izolacijom u kojoj bi se Hardenu 'čistila' strana, te bi on iskoristio jedan od pikova koje bi mu postavljali Klint Kapela i(li) Pi-Džej Taker te krenuo u realizaciju, bilo kroz šut, bilo kroz asistenciju, bilo kroz iznuđivanje prekršaja. Kada to ne bi radio Harden, preuzimao bi Kris Pol, ali sve je izgledalo isto. Sada će Hjuston dobiti jednu dodatnu opciju – iako Vestbruk nije na vrhuncu svoje atletske moći, i dalje je jedan od najboljih pokretača brzih kontranapada. Dakle, očekujte da Roketsi sledeće sezone imaju dve brzine – ako Vestbruk ne uspe realizovati napad u prvih pet-šest sekundi, onda lopta ide Hardenu i stvara se izolacija. D'Antoni nema tu mnogo posla, ali bi ga mogle imati protivničke odbrane. Koliko god omražen bio, Vestrbruk je trenutno bolji igrač od Pola, a ako se motiviše zbog činjenica da ga je nakon Duranta napustio i Pol Džordž, onda bi ovo mogao biti paklen dvojac"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2019 at 8:50 AM, uini said:

These kids are ticking time bombs': The threat of youth basketball

 

https://www.espn.com/nba/story/_/id/27125793/these-kids-ticking-bombs-threat-youth-basketball

 

 

pt.2

 

Under the knife: Exposing America's youth basketball crisis

https://www.espn.com/nba/story/_/id/27148543/under-knife-exposing-america-youth-basketball-crisis

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...