Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

26 minutes ago, freethrow said:

Dođavola cela rasprava, bravo za Toronto, za Masajia i za Nursa. drago mi je i za Kavaja, Siakama, čak i za onog nesrećnog kuvara. Definitivno outlier šampionska ekipa, neobična. Idem da pišem email Lejkobu i Krisu Polu.

 

(inače, jel se desilo ikada u finalu da se uzmu tri za redom pobede u gostima?) 

 

 

The Raptors were down 1-0 to the Magic, 2-1 to the Sixers, and 2-0 to the Bucks, and they won all three series. They needed one of the most miraculous shots in NBA history to survive Round 2, and they got it, and they made it hold up. They handed home-court advantage to the Warriors in Game 2, took an L on one of the most emotionally damaging nights in recent memory in Game 5, and then they won it all.

Yes, they did so by dispatching a Warriors team that had leading scorer Kevin Durant for only 12 minutes in the series and that lost lightning-bolt-throwing legend Klay Thompson to a torn left ACL late in the third quarter of Game 6, but injuries happen, and you can only play who’s in front of you. The Raptors did their job. They earned this. They were broken; the front office recognized what it had didn’t work anymore, found what parts of it still might, and took a chance on building something new on the fly. One home-run swing, the emergence of a 27th pick who started playing basketball when he was 16, and the revival of a down-on-his-luck backup point guard who had a kid and suddenly couldn’t miss at all conspired to change everything. The Raptors somehow walked the almost imperceptibly fine line of staying the course and shooting your shot, and they followed it all the way to the promised land.

Link to comment
Share on other sites

Kakav sok za Kleja 😞

On je bio jedini igrac koga sam mogao uporediti po fitnesu i spremnosti sa Dzejmsom i onda ovo da mu se desi. 

Covek je propustao tri utakmice po sezoni. 

Propustice citavu narednu sezonu. Ova povreda zna da unisti i karijeru.

 

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 : ne, ne mislim da se mogla predvideti povreda. Mislim da je Kerr generalno imao slab menadžment minuta, a to je opet posledica njegove nesposobnosti da uklopi više igrača u značajnije trenutke utakmice. Inače imam jako visoko mišljenje o Kerru, kao treneru i kao čoveku širokog obrazovanja i interesovanja, iz dobre porodice, nekoga ko je i trendsetter poslednjih godina. Jednostavno, u ovoj situaciji se nije, po meni, najbolje snašao. Moglo je da bude i obrnuto - KD se ne povređuje, Klej se ne povređuje, 4:2 za GSW (ili za Toronto) i nikom ništa. Ukoliko imaš dve kako Amerikanci kažu devastating injuries u finalnoj seriji, mora nešto biti i do trenera, osoblja. Jednostavno je prevelika koincidencija. Ne skidam ništa od Toronta, odlično su odigrali i sigurno bi se šibali jako i sa potpuno zdravim GSW sa sve oporavljenim Kazinsom. Ipak, jako mi je žao KDja i Kleja i što nisam mogao da gledam pun potencijal ove ekipe.

 

@LayupFromTheMidget - Molim te nemoj biti nevaspitan u komunikaciji sa mnom.

Link to comment
Share on other sites

@Nugetlija..

Zaboravljas na LAL i Dzejmsa. Sa Dejvisom ja njih vidim kao glavne favorite da izadju sa zapada sledece sezone.

Jbg, mogao je GS sa zdravim Klejom i odlaskom KD-a da stvori i sledece sezone dobru ekipu za borbu za titulu. Ovako, ja ne vidim jasan plan sta bi oni mogli raditi. Nadam se da GS ceni svoje igrace, vise nego Boston. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

@Nugetlija..

Zaboravljas na LAL i Dzejmsa. Sa Dejvisom ja njih vidim kao glavne favorite da izadju sa zapada sledece sezone.

Jbg, mogao je GS sa zdravim Klejom i odlaskom KD-a da stvori i sledece sezone dobru ekipu za borbu za titulu. Ovako, ja ne vidim jasan plan sta bi oni mogli raditi. Nadam se da GS ceni svoje igrace, vise nego Boston. 

 

A videćemo. James ima 35 godina. Ne verujem ja Lakersima ništa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Ispod tebe covek pise kako se Kawhi nikad ne bi zrtvovao kao sto su Dubsi.
Samo sto to nije istina a bilo je dovoljno odgledati 1 utakmicu da se vidi da Kawhi sepa i da nema tu eksplozivnost posto ocigledno ima neki problem.

Izvini ti, svestan sam da i ja kenjam mnogo jutros. Jako mi je žao što je ispalo ovako jadno finale. Ne zameri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, freethrow said:

@Miki28 : ne, ne mislim da se mogla predvideti povreda. Mislim da je Kerr generalno imao slab menadžment minuta, a to je opet posledica njegove nesposobnosti da uklopi više igrača u značajnije trenutke utakmice. Inače imam jako visoko mišljenje o Kerru, kao treneru i kao čoveku širokog obrazovanja i interesovanja, iz dobre porodice, nekoga ko je i trendsetter poslednjih godina. Jednostavno, u ovoj situaciji se nije, po meni, najbolje snašao. Moglo je da bude i obrnuto - KD se ne povređuje, Klej se ne povređuje, 4:2 za GSW (ili za Toronto) i nikom ništa. Ukoliko imaš dve kako Amerikanci kažu devastating injuries u finalnoj seriji, mora nešto biti i do trenera, osoblja. Jednostavno je prevelika koincidencija. Ne skidam ništa od Toronta, odlično su odigrali i sigurno bi se šibali jako i sa potpuno zdravim GSW sa sve oporavljenim Kazinsom. Ipak, jako mi je žao KDja i Kleja i što nisam mogao da gledam pun potencijal ove ekipe.

 

@LayupFromTheMidget - Molim te nemoj biti nevaspitan u komunikaciji sa mnom.

Da je mogao bolje da vodi ekipu i rasporedjuje minute to jeste ali ne prihvatam da su ove 2 povrede slicne. O KD su se ogrijesili zestoko a to ce se saznati kad tad a Klej je bas teska nesreca, povreda usled kontakta. Isto kao recimo Lunijeva. Znaci nema trika da se to moze predvidjeti, bar ne jos uvijek.

 

Za KD sam vec ubjedjenja da se moglo i moralo bolje reagovat. To se moglo sprijeciti ali lako sad pricat. Mnogo faktora je uticalo na tu odluku.

 

Nba ce kad tad morati da razmisli o kalendaru, da smanji broj utakmica ali daleko smo jos od toga...

Link to comment
Share on other sites

Koliko je dobro za ligu sto se pojavio Toronto i osvojio pored Gsw, toliko je lose i tuzno sto su se desile ove dve ovakve povrede. Bice ovo leto vrlo interesantno, ali i cela sledeca sezona gde ce verujem biti puno iznenadjenja. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ispod tebe covek pise kako se Kawhi nikad ne bi zrtvovao kao sto su Dubsi.
Samo sto to nije istina a bilo je dovoljno odgledati 1 utakmicu da se vidi da Kawhi sepa i da nema tu eksplozivnost posto ocigledno ima neki problem.

 

Ne samo to, Lowry igra sve vreme sa povređenim palcem nešuterske ruke, doduše, mora na operaciju nakon ovog finala. Ljudi vide samo ono što žele da vide.

 

Ova tema oko povreda je dosta kompleksna, a PO ritam je prilično nehuman. Ti praktično igraš svaki drugi ili treći dan na maksimalnom mogućem broju obrtaja. Davno je bila ideja da se smanji broj regular season utakmica. Mislim da bi ove povrede (naročito KD-a, Klay jednostavno nije imao sreće) mogle da pokrenu neka dešavanja u ligi. 

 

Ne znam da li postoji neka korelacija povreda sa ovim životinjskim bildovanjem igrača, svakojakim suplementima koji se koriste i slično. Ne bih da zvučim kao Duci Simonović ali svedoci smo da mnogi igrači bukvalno za mesec dva nabiju ogromnu masu ili je izgube. To nikako ne može da bude zdravo i deluje mi sasvim realno da negde mora da ostavi posledice. Činjenica je takođe da danas košarkaši ne izgledaju kao što su izgledali do početka 90ih, visoki, vižljasti, ali manje više mršavi. Ogroman novac je u igri i priča o modernom gladijatorstvu itekako ima smisla. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fila da je imala malcice vise srece, mogli su i oni biti sampioni. Hjuston je jaci od ovog Toronta. GS je u punom sastavu jedva izbacio Roketse.

Mora se reci da se Torontu puno stvari poklopilo, od Kavajevog veoma teskog suta za pobedu do Kevinove ahilove i Klejovog ACL-a.

 

Lauri sada moze mirne glave da doceka penziju, Lenard ce ostati sigurno i sledece sezone, ista ekipa na okupu, samo Grina moraju produziti, sumnjam da ce tu biti nekih problema.

Svi smo se sprdali kada je Brogdon tvrdio da Irving nije bolji od Laurija i da bi mozda Lauri sa Dzejmsom osvojio titulu. Evo, osvojio ju je sa Lenardom. Derozan nije kalibar Dzejmsa i Lenarda.

 

Mogli bi Roketsi i da odustanu od mogucih trejdova, sledece sezone moraju samo da se brinu da Pol ostane citav, jer nemaju vise GS na putu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Drakaris said:

Fila da je imala malcice vise srece, mogli su i oni biti sampioni. Hjuston je jaci od ovog Toronta. GS je u punom sastavu jedva izbacio Roketse.

 

 

hajde da ne komentarišem 76erse, mislim da je bespredmetno. imaju jimmy butlera koji je strava igrač ali ne i nivo leonarda, duranta, curryja + igrače koji su opasni ili dobri ali im je ovo praktično prvo plej of iskustvo (embiid / simmons), pri čemu jedan često ima problema sa povredama a drugi nema šut. nisu raptorsi igrali tu seriju na nivou na kome su odigrali protiv bucksa i dubsa.

 

btw, buckse više niko ne spominje a pre ovog finala su bili otprilike tim koji jedini može da ugrozi dubse (legitimna misao)

 

rocketsi su u još goroj poziciji nego dubsi: harden / paul / gordon / capela a iza njih sidekicks još tanji nego kod dubsa

 

svaka plej of serija je priča za sebe. bilo zbog trenutne forme ekipa, protivnika sa kojim se suočavaš, ili, u slučaju raptorsa ili mavsa 2011e, to što su dizali nivo igre kako je odmicao plej of.

u tom smislu su toronto raptorsi potpuno zasluženo i logično prvaci. i kolektivno i pojedinačno su davali najbolje upravo u finalima.

 

van vleet, siakam, ibaka (!), marc gasol, su odigrali neke legendarne partije u ovom finalu, zajedno sa lowryjem i leonardom narafski.

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo mi je to što je titulu osvojila "najklasičnija" moguća ekipa

 

U smislu da imaju pokrivenu svaku poziciju od 1-5, a da svaka pozicija "udžbenička" -- bez nekih specifičnih karakteristika

 

Nikakva košarkaška revolucija, ništa što bi neko drugi "prekopirao", ništa što već nije viđeno pre xy godina -- bukvalno odlični i uklopljeni igrači od 1 do 5, tvrda odbrana, forsiranje tranzicije, u napadu sve kreće od pleja, imaju jednog prepoznatljivog lidera koji je go to igrač

 

To valjda malo vraća veru da može i klasičnom košarkom da se pobeđuje, odnosno da nije potrebno da imaš splash brothers svemirce na bekovima, da nije sve zicer / alejup + 3pt, i sl

 

Podsetiše me malo i na Dalas 2011, naročito ta uloga Van Vleet-a / Baree

 

Pitanje je održivosti ovoga što su oni odigrali. Klasična košarka, ali u kojoj su maltene svi igrači igrali nenormalno dobro -- imali su sinoć četiri igrača sa 20+ poena i Ibaku koji je koketirao sa tim učinkom. Ukoliko oni mogu da drže ovaj nivo -- onda su mnogo zajebani, ali onda su i Van Vleet i SIakam igrači i za mnogo veće pare. Da jedan od Van Vleet / Ibaka nije bio na nivou, teško bi to išlo sinoć..

Edited by medobrundo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo nikakav recept, jednostavno se masa stvari poklopila. I bez povreda ovogodisnji GSW je nekoliko tiera ispod onoga na sta su nas navikli. Toronto je bio dovoljno dobar da to iskoristi zahvaljujuci igijevskim/denigrinovskim performansima igraca koji nisu bili usual suspects za tako nesto i to je to.

Link to comment
Share on other sites

A sad kad je nikad gore finale nikad losije nba sezone zavrseno (realno, Bron bi sa proslogodisnjom ekipom otresao i Severnjake i ovaj polupani GSW) , da se posvetimo vaznijim stvarima.

 

  

A potential Lakers-Pelicans blockbuster trade for Anthony Davis likely hinges on one player: Kyle Kuzma. The Lakers are reportedly trying to keep the promising power forward out of trade talks, but the Pelicans remain determined to acquire him, according to the LA Times.

 

   Brogi, opet, boli me kita za font. Kakav crni Kajl Kuzma, hodajuci turnover, pogubljenik u odbrani i najobicniji volume scorer koga mozes da nadjes za midlevel ? Pakuj svu trojicu i Harta i 4th pick i daj Obrvu i cao.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

hajde da ne komentarišem 76erse, mislim da je bespredmetno. imaju jimmy butlera koji je strava igrač ali ne i nivo leonarda, duranta, curryja + igrače koji su opasni ili dobri ali im je ovo praktično prvo plej of iskustvo (embiid / simmons), pri čemu jedan često ima problema sa povredama a drugi nema šut. nisu raptorsi igrali tu seriju na nivou na kome su odigrali protiv bucksa i dubsa.

 

btw, buckse više niko ne spominje a pre ovog finala su bili otprilike tim koji jedini može da ugrozi dubse (legitimna misao)

 

rocketsi su u još goroj poziciji nego dubsi: harden / paul / gordon / capela a iza njih sidekicks još tanji nego kod dubsa

 

svaka plej of serija je priča za sebe. bilo zbog trenutne forme ekipa, protivnika sa kojim se suočavaš, ili, u slučaju raptorsa ili mavsa 2011e, to što su dizali nivo igre kako je odmicao plej of.

u tom smislu su toronto potpuno zasluženo i logično prvaci. i kolektivno i pojedinačno su davali najbolje upravo u finalima.

 

van vleet, siakam, ibaka (!), marc gasol, su odigrali neke legendarne partije u ovom finalu, zajedno sa lowryjem i leonardom narafski.

Fila je imala cetiri ol star igraca, plus Redik na vrhuncu, mislim da uopste nema veze sto nisu imali igraca nivoa Dzejms-Lenard. Mislim da se slazemo da bi osvojili titulu protiv Voriorsa. Nisu reptorsi odigrali na nivou, jer im Fila nije dala da igraju.

Baksi imaju, odlicnu ekipu, ali nisu bili toliko blizu da ih izbace kao Fila. Seventisikserse je delio sut od prolaska.

 To sa dizanjem nivoa igre, ne moze biti neki argument, jer se moze gledati suvise okularno i subjetivno.

 

Sa druge strane Roketsi imaju Hardena, Pola, Kapelu, Gordona. Otkud znas recimo da Rivers ne bi sada digao formu i igrao kao FVV? A nije da ne zna tako da odigra, sto je vec pokazivao ove sezone.

  Jos igrali su protiv Voriorsa u najmocnijem izdanju! Mislim da smo svi videli koliko je GS sa rovitim Durentom jaci od Toronta. 

 

To sto su navedeni igraci odigrali legendarne partije, tome je vise doprineo nedostatak kvalitetnih igraca Voriorsa usled povreda.

Link to comment
Share on other sites

Šta bi bilo kad bi bilo...

 

Sledeće godine će sve te ekipe imati priliku da osvoje titulu i trka je skroz otvorena

 

Denver, Hjuston, Fila, Baksi, Toronto, LAL.. Pa i GSW ako se Klej vrati na vreme i uspeju da potpišu bilo šta korisno na klupi.

 

Ne pamtim da je bilo otvorenije.. A tek sledi formiranje i nekih drugih potencijalnih kontendera

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...