Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

15 minutes ago, Magia said:


Nek Janisov igrac- Siakam bude na drugoj strani u uglu odakle pogadja u visokom procentu, pa da vidis kako bi Mark ili zavrsio ili ga nasao. Oni njega koriste i dalje kao 3D opciju, bukvalno ne mogu da verujem da se takav fail desava u finalu konferencije u NBA.

Jbmlg, ne mozemo da znamo, ali sam dubokog uverenja da to ne bi dalo nikakvog rezultata...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema lepa reč da se nađe za ovo što igraju Raptorsi večeras, počišćeni su sa terena jednostavno. Uvukla se i nervoza dodatno, promašuju i neke jednostavne stvari. Bucksi su na svakoj poziciji fizički krupniji a sve šuteri plus Janis iz laboratorije. 

Link to comment
Share on other sites

Ali meni je najjace da se ljudi sada iscudjavaju kao sta je sa Gasolom?!

 

Kao da niko nije odgledao ni 1 mec regularne sezone u raspalim Grizlijima gde nekon odsustva Conleya kao prva opcija nije mogao da porodi 15 poena.

 

Kukao sam na starom forumu kako mi nije jasno da posaljes celu klupu+ Valanciunasa koji je verovatno i bolji igrac overall za ovu vrecu sala koja se gasi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LordOfTerror said:

Ali meni je najjace da se ljudi sada iscudjavaju kao sta je sa Gasolom?!

 

Kao da niko nije odgledao ni 1 mec regularne sezone u raspalim Grizlijima gde nekon odsustva Conleya kao prva opcija nije mogao da porodi 15 poena.

 

Kukao sam na starom forumu kako mi nije jasno da posaljes celu klupu+ Valanciunasa koji je verovatno i bolji igrac overall za ovu vrecu sala koja se gasi.

 

 


Quote or GTFO  :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Skorerski da, ali ukupno tesko. Janis dominira na ofanzivnom skoku, kao roll-man, postavlja odlicne blokove, resava double-team-ove sa solidnom lakocom.

 

A i ocigledno je da itekako radi na sutu za 3 i sutu spolja uopsteno. I dalje je to mali procenat pogodjenih ali nije vise katastrofalno. A znajuci njegovu radnu etiku to ce da ode na preko 30% mozda vec sledece sezone. Kad dodje na nivo da moraju da ga isprate na potencijalnom sutu za tri tada ce biti skoro nemoguce da ga se sacuva.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Radalek said:

 

A i ocigledno je da itekako radi na sutu za 3 i sutu spolja uopsteno. I dalje je to mali procenat pogodjenih ali nije vise katastrofalno. A znajuci njegovu radnu etiku to ce da ode na preko 30% mozda vec sledece sezone. Kad dodje na nivo da moraju da ga isprate na potencijalnom sutu za tri tada ce biti skoro nemoguce da ga se sacuva.

Mislim da je manji problem sam procenat, bio je on na >30% u drugom delu sezone. Veci problem je to sto mora da uzme jedan dribling i namesti stopala pre suta, catch&shoot mu nikako ne funkcionise, cesto promasi debelo ako ne uzme taj dribling i ne namesti stopala. Samim tim ne kreira nikakav spejsing i cuvaru je lakse da mu samo pridje bez nasedanja na neki pump fake.

Link to comment
Share on other sites

Ok, iskoristicu ovaj debakl Rapsa da probam da pokrenem neku smislenu diskusiju u ovom smeru.

 

Kawhi je nocas uzeo ~22 poseda (~ za ako sam promasio za jedan, jer sam ubedjen da je 2x imao 2+1), + 2 turnovera, ukupno 24 poseda. Ubacio je 30 poena sto je sasvim efikasno i ne mozes da trazis vise sto se skoringa tice od bilo kog igraca u ligi, 30 efikasnih poena je vrhunski u svakoj situaciji. 

 

Medjutim, da li je on imao ikakav uticaj na ostale ofanzivne posede Rapsa dok je bio na terenu? Kad mu bace double-team, ima mnogo problema da resi to, retko kad baci pas u pravo vreme pa ne moze da izgradi otvoren sut niti kvalitetnu 4v3 situaciju. Kod resavanja double-team-ova su bitni time&space, odnosno koliko prostora kreiras i koliko tvoj tim ima vremena da resi tu 4v3 situaciju. Za "time" je jednostavno zakljuciti da njegovo resavanje udvajanja nije kvalitetno, jer gubi dosta vremena i ne salje pravovremene pasove, medjutim nije ni za "space", jer izoluje na sredini terena i tako omogucava Bucksima da mnogo lakse odrade recovery. Ubedjen sam da bi to bilo mnogo efektivnije kada bi izolovao ne nekoj od strana. Imamo solidan primer, Curry-Dray pnr je uvek na strani, kako bi omogucio vise prostora Drejmondu za 4v3 igru. Cak i Blejzersi sa Dejmom stalno vrte taj pnr na strani. To kod Kavaja ne postoji.

 

Ovo su samo posedi u kojima on ima loptu, sta je sa ostalim posedima? Ono sto ja mogu da vidim je da vecinu vremena bez lopte provede u korneru bez bilo kakve kretnje. Curry je ocigledan primer superstara koji bez lopte ima ogroman impact, ali to je vecinom zbog toga sto je all-time great suter i ima brz izbacaj, pa ne mozemo da krivimo Kavaja jer ne moze na taj nacin da napravi gravitaciju i ostavi prostor saigracima. Medjutim, Janis je takodje odlican primer. U posedima gde nema loptu, on postavlja blokove, stalno je aktivan i nikad ne stoji u korneru (delom zbog toga sto je tu beskoristan i ne pravi spejsing), opasan je kao roll-man, pozicionira se odlicno na ofanzivnom skoku. To nisu stvari koje se pojavljuju u boxscore a imaju ogroman uticaj na igru ekipe.

 

Moje neko konacno pitanje bi bilo. Da li Kawhi ima ikakav impact na ofanzivu ekipe u onih 40-50 poseda kada je na terenu a nije uzeo sut? Da li postoji nesto sto on na terenu radi (a ja ne vidim), sto pomaze saigracima i olaksava im igru? 


Nije mi namera da se poserem po Kavaju ovde, samo bih diskutovao na ovu temu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...